Przerwana melodia

Czwarta Strona
2024-06-05
2024-06-05
Małżeństwo Rodzina Balet Mazowsze Wieś Pasja Miłość Tajemnice

Która z nas, dziewczyn jak była mała nie chciała zostać baletnica ? Chyba większość z nas 🩰

Baletnice są tak bardzo delikatne i zwiewne. Na scenie tańczą niczym motyl 🦋 w locie, unosząc się ponad ziemią jak anioł z niewidocznymi skrzydłami.

Hania, w kwestii marzeń niczym się nie różni. Pragnie zostać baletnicą, ale życie jak to życie pisze jej inny scenariusz.

Kiedy Hania dostaje zaproszenie do szkoły baletowej po latach, wcale nie ma ochoty na świętowanie i powrót w stare mury. Kiedyś coś się wydarzyło, że kobieta nie chce wracać do przeszłości.

Hania ma idealne życie, ale czy życie bez pasji może być idealne ? Zawsze czegoś przecież będzie brakować i to coś nie będzie dawało nam spokoju.

Książka jest miłą lekturą, idealna na letnie wieczory. Czyta się ją bardzo przyjemnie, a okładka zdecydowanie cieszy oko.

Kiedy...

O jakim zawodzie marzyłaś jak byłaś dzieckiem?

Hania główna bohaterka najnowszej książki Agaty Przybyłek „Przerwana melodia” marzyła aby zostać baletnicą. I każdego dnia robiła wszystko aby jej marzenie się spełniło. Prywatne lekcje, szkoła baletowa, a potem praca w teatrze… wydaje się idealnie, ale to było kiedyś… dzisiaj Hania jest po trzydziestce, ma trójkę dzieci, wspaniałego męża i prowadzą uroczy dworek, który w rodzinie jest od pokoleń. Sielankę, przerwy zaproszenie na uroczystości w szkole baletowej. Kobieta w pierwszej chwili chce ukryć to wydarzenie, ale jednak mąż dowiaduje się o tym i nalega aby udała się, poświętować. Lecz ona nie ma na to ochoty… jeśli jesteś ciekawa dlaczego przeczytaj tą historię, jestem pewna że Ciebie porwie….

Autorka stworzyła przepiękną fabułę, która porywa od pierwszej strony. Idealnie wykreowana postać Hani, która każdego dnia od najmłodszych lat musi mierzyć się z różnymi trudami, ale ma marzenia i robi wszystko aby je zrealizować. Postać Hani to bardzo realna postać kobiety, która jest piastunką swojego domowego ogniska, która chce aby jej bliscy byli bezpieczni, ale to też postać kobiety zdeterminowanej, która za młodu walczyła o swoje marzenia, pracowała ciężko aby je osiągnąć, teraz po latach dojrzalsza dba o to co ma. Autorka w tej książce zaprezentowała trudną prace baletnicy, ale też luźne podejście do życia artystów, które wywarło na mnie ogromne wrażenie.
Bardzo Wam polecam ten tytuł!

O jakim zawodzie marzyłaś jak byłaś dzieckiem?

Cukrowa lukrowana bajeczka o idealnym małżeństwie. Najważniejsze w książce zostało potraktowane po macoszemu - po łebkach. Szkoda czasu

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kiedy pragniemy czegoś najbardziej na świecie, wszystkie nasze działania skierowane są na osiągnięcie celu. To owo marzenie jest tym, co determinuje codzienność, co zawłaszcza bez reszty nasze myśli i działania. Uparcie dążymy do wytyczonej mety, nawet jeśli bieg do finału wymaga od nas ogromu pracy, a czasem i bólu. Świadomość, że u celu czeka nas to, o czym śniliśmy, spełnienie, które wypełni nas po brzegi, jest rekompensatą wszelkich niedogodności. Co jednak, kiedy słyszana w głowie melodia szczęścia nagle zostanie przerwana…?
Nowa książka Agaty Przybyłek zaczyna się dosyć niepozornie. Kochająca się rodzina, małżeństwo z trójką dzieci, które na co dzień prowadzi odrestaurowany dworek po przodkach. W ich życiu zdaje się niczego nie brakować, są spełnieni, a kolejne osoby, które odwiedzają stworzoną przez nich oazę sielskości, tylko potwierdzają, że mają wszystko, czego pragnęli. Jednak jeden list zmienia wszystko… Co takiego wydarzyło się w przeszłości Hanny? Czy wspomnienie o minionych latach rzuci cień na ich szczęśliwą rzeczywistość?
„Przerwana melodia” to opowieść o wielkiej pasji. O marzeniu, które zostało spełnione. Okupione ogromem pracy, która wymagała wielu wyrzeczeń. Autorka uświadamia w swojej książce, że marzenia można spełnić, jeśli jesteśmy skoncentrowani na wyznaczonym celu. Jeśli poświęcamy mu się bez reszty i mamy w sobie wystarczającą ilość determinacji i miłości, by spełnić pragnienie, które przyświecało nam od dzieciństwa. To jednak także historia, która pokazuje, że czasami los bywa okrutny. Że daje coś, by zaraz odebrać. I kiedy do tego dojdzie, mamy poczucie, że nasz świat legł w gruzach, że już nie ma nadziei, że po burzy wyjdzie dla nas słońce. Czujem się porzuceni za zakrętem życia, pozostawieni sami sobie bez planu B…
Nowa książka Agaty Przybyłek, mimo mroku, który wyłania się niemal na ostatniej prostej nakreślonej jej ręką historii, pokazuje, iż jest nadzieja na to, by podźwignąć się nawet po najbardziej bolesnym upadku. Że nawet największe okrucieństwo, które kiedyś wyniszczyło nas od środka, można przezwyciężyć dzięki… miłości. To ona jest niczym wiatr, który dmie w nasze, podcięte wcześniej, skrzydła, byśmy znów uwierzyli, że można wzlecieć. Że można odzyskać sens życia, dostrzec w nim nowe marzenia i radości, które z czasem wypełnią nasze serce po brzegi do tego stopnia, że krok po kroku uda nam się wyjść z cienia przeszłości…

Podsumowując:

Kiedy znajdziemy w życiu pasję, robimy wszystko, by móc się w niej spełniać. Czujemy ogromną satysfakcję, kiedy nasza praca przynosi zamierzone efekty. Dlatego tak bardzo boli zderzenie z rzeczywistością, która w okrutny sposób postanawia z nas zakpić. Nowa powieść Agaty Przybyłek jest z jednej strony, bardzo sielska, ciepła, okraszona rodzinną idyllą oraz całym oceanem miłości, a z drugiej zaś, przejmującą historią o przeszłości, którą niczym niechciane wspomnienie próbujemy wymazać z naszego serca i duszy. I kiedy wydaje się, że udało nam się od niej odciąć, przychodzą momenty, które pozwalają, by ból doszedł do głosu… Dlatego tak ważne jest, by nie chować się przed tym, co niczym trucizna trawi nas od środka. Dać sobie czas na to, by ukoić cierpienie, a przede wszystkim pozwolić sobie na szczerość, która przynosi oczyszczenie oraz poczucie, że od teraz już wszystko będzie dobrze. „Przerwana melodia” to opowieść o miłości, pasji, błędach młodości, ale także o drugiej szansie, jaką daje nam los, byśmy kiedyś poranieni, mogli wypełnić lukę, po utraconym marzeniu, nowym. Byśmy poczuli się znów spełnieni, w inny sposób, co wcale nie oznacza, że gorszy.

• Kolejka
  • Do zdobycia