Europa city break. 30 pomysłów na weekend pełen wrażeń

Okładka książki Europa city break. 30 pomysłów na weekend pełen wrażeń Anna Konecka
Okładka książki Europa city break. 30 pomysłów na weekend pełen wrażeń
Anna Konecka Wydawnictwo: Bezdroża turystyka, mapy, atlasy
turystyka, mapy, atlasy
Bezdroża
2024-03-27
2024-03-27

Uwielbiamy razem podróżować, mamy za sobą już wiele wspólnych wyjazdów i planujemy kolejne. Lubimy długie wyjazdy przetykane krótkimi, bliższymi wypadami, dlatego "Europa City Break" Anny Koneckiej to przewodnik, który z pewnością wykorzystamy. 💙

Mamy tutaj 30 propozycji krótkich wyjazdów na city breaki w Europie. Są to nie tylko najbardziej znane miasta, takie jak Paryż, Wenecja czy Madryt, lecz także mniej popularne kierunki na krótkie wyjazdy, jak na przykład Rodos, Ibiza czy Tbilisi, które są naprawdę ciekawymi propozycjami, rzadko branymi pod uwagę na kilkudniowe wypady. Przy każdym kierunku znajdziemy:
● opis największych i najważniejszych atrakcji w okolicy: budynki, parki, place czy muzea
● wskazówki dotyczące zakupu biletów, dojazdu czy odpowiedniej pory na zwiedzanie
● ciekawostki na temat miasta lub jego zabytków czy kultury kraju
● odnośniki do stron internetowych z dodatkowymi informacjami
● wskazówki dotyczące typowych dań, których należy spróbować, jeśli zależy Wam na sprawdzeniu lokalnej kuchni
● sekcję z informacjami praktycznymi o tym, jak poruszać się po mieście, gdzie nocować, jeść i bawić się, oraz jak dojechać z lotniska
● do niektórych lokalizacji dołączony jest bonus, czyli kilka nieoczywistych miejsc do odwiedzenia, lub to, co w mieście można robić za darmo, gdy nie chcemy za wiele wydawać.

Dodatkowo wszystko opatrzone jest kolorowymi zdjęciami, a całość opisana w przystępny, treściwy sposób. Podoba nam się, że przewodnik nie zalewa nas morzem informacji, tylko streszcza to, co najważniejsze, proponując do zobaczenia miejsca, które nie tylko zobaczyć trzeba, lecz także takie, które pozwolą poczuć klimat danego miasta czy okolicy. My z pewnością będziemy z tego korzystać, a naszym następnym city breakiem prawdopodobnie będzie Oslo lub Wiedeń… Zobaczymy! 😁

Zbliża się majowy długi weekend, więc wiele osób myśli o wyjeździe. Nie musi to być ani daleka ani długa podróż, by odrywając się od codzienności, rutynowych obowiązków czy problemów zawodowych, prawdziwie wypocząć. W zależności od tego, jakie są nasze preferencje, możemy wybrać wizytę w polskich miastach, albo zagraniczne wojaże. Przy czym te drugie wcale nie muszą być ani bardzo drogie, ani bardzo wyczerpujące.
Przekonuje nas o tym Anna Konecka, podróżniczka i influencerka podróżnicza, która chętnie dzieli się z nami swoimi poradami dotyczącymi podróżowania (a szczególnie taniego podróżowania),miejsc wartych zobaczenia czy regionalnych specjałów, które warto skosztować. O tym, gdzie poza granice Polski warto wybrać się na weekend przeczytać możemy w jej książce pt. „Europa City Break”, opublikowanej nakładem wydawnictwa Bezdroża. Ten wypełniony przepięknymi zdjęciami przewodnik zawiera trzydzieści pomysłów na weekend pełen wrażeń, a przy tym taki wyjazd, który nie zrujnuje naszego domowego budżetu. To zbiór propozycji nie tylko dla tych, którzy pakują się regularnie i wyruszają w świat, ale również dla takich osób, które mają obawy przed tym, by gdzieś samotnie się wybrać, które nie mogą zdecydować się na dany kierunek czy atrakcje warte zobaczenia.
Obszerny wstęp to właściwie jedna część książki, stanowiąca poradnik dotyczący taniego podróżowania. Znajdziemy tu bowiem wskazówki dotyczące tego, jak szukać tanich lotów (czy wiedzieliście, że tańsze bilety możecie znaleźć wówczas, kiedy korzystacie z przeglądarki w trybie incognito?),wyjaśnienie dlaczego tanie linie są tanie, a także porady, jakie miejsce w samolocie wybrać. Poza tym autorka zamieszcza szereg informacji związanych z nieprzyjemnymi sytuacjami, które – jak to w życiu bywa – mogą zdarzyć się każdemu. Dowiemy się zatem, kiedy należy się odszkodowanie za opóźniony lot, autorka radzi wykupienie ubezpieczenia podróżniczego i wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.
Właściwa część książki, to już trzydzieści propozycji miejsc idealnych do spędzenia weekendu pełnego wrażeń i wybrania takich atrakcji, które lubimy. Autorka wśród swoich propozycji miejsc wartych zobaczenia wybrała m.in. Oslo, Sztokholm, Edynburg, Londyn, Kopenhagę, Amsterdam, Berlin, Ateny, Dubrownik czy Barcelonę. Wszystkie te propozycje miast czy wysp w Europe są doskonałym pomysłem na city break, czyli wyjazd weekendowy, zarówno samodzielny, z partnerem czy w większej grupie. W opisie każdego polecanego miejsca znajdziemy punkty i atrakcje, które warto zobaczyć, informacje w pigułce o języku, walucie danego miejsca oraz potrzebnych dokumentach, Dowiemy się również, jak wygląda dojazd do danej miejscowości lub wyspy, jak dostać się z lotniska czy dworca do centrum, a także jak działa komunikacja miejska. Anna Konecka radzi ponadto, gdzie zdecydować się na wykupienie noclegu (w jakich dzielnicach),jakich potraw warto w danym miejscu spróbować, a także jak wygląda nocne życie.
Zdecydowanym atutem książki jest doświadczenie autorki i fakt, że sama przetestowała większość rozwiązań, a także spróbowała polecanych pyszności. Dobór destynacji charakteryzuje różnorodność, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie. Z kolei piękne zdjęcia tylko zachęcają do tego, by natychmiast zasiąść do komputera i wyszukać lot. I wcale nie trzeba „wsiąść do pociągu byle jakiego”, bo z Anną Konecką doskonale wiemy, jak się poruszać po danym mieście. Jedyne ryzyko wyruszenia w swoją pierwszą podróż z książką jest tylko takie, że już się nie zatrzymamy …

Do niedawna podróżowanie nawet po Europie nie było dostępne dla każdego. Czasy sie jednak (na szczęście) zmieniły i Świat stoi do nas otworem. Weekendowe wypady do europejskich stolic czy też innych popularnych miast są na wyciągnięcie ręki, a książka Anny Koneckiej jeszcze bardziej upraszcza nam takie podróże. Opisane 30 ciekawych miast Europy są bardzo atrakcyjne logistycznie i przepiękne zobrazowane zdjęciami. Dla każdego z nich znajdziemy opis opisy najlepszych atrakcji, często darmowych (!),ciekawostki, praktyczne informacje (np. gdzie spać, jak dojechać) i co dla mnie najważniejsze - każde miasto ma swój rozdział o miejscowych przysmakach, które warto skosztować! Dzięki przewodnik sama zaplanowałam już 2 podróże, więc naprawdę serdecznie polecam! :)

Jestem laikiem jeżeli chodzi o podróżowanie na własną rękę. Nie potrafię wyszukiwać tanich lotów, nie potrafię planować. Dla mnie najlepszym wyborem są wakacje „All Inclusive”, gdzie nie muszę się o nic martwć.
Tylko…czasami chciałabym wyskoczyć gdzieś na krócej. Nie na pełne dwa tygodnie, ale właśnie na weekend!
Książka Pani Anny napisana jest prostym, przyjemnym językiem, który nie odstrasza początkującej osoby od planowania takich wypadów. Mało tego, już na samym początku dostałam wskazówki, JAK wyszukać lot – a wraz z każdą propozycją wycieczki zaserwowano mi również rady w kwestii hotelu.
Pełna rewelacja!
Zwiedzanie, relaks i to co dla mnie najważniejsze, kuchnia zostały tutaj szczegółowo wyodrębnione. Najbardziej zachwyciły mnie właśnie rady odnośnie tego co warto zjeść w każdym z odwiedzanych miejsc. Ten przewodnik jest przesiąknięty praktycznymi informacjami, zdecydowanie na plus całej publikacji!
Nic tylko zwiedzać!

Książka Pani Anny napisana jest prostym, przyjemnym językiem,...

„Europa city break” autorstwa Anny Koneckiej to inspirujący przewodnik dla każdego, kto pragnie odkrywać europejskie miasta w krótkim czasie, nie wydają przy tym całego majątku. Książka jest skarbnicą wiedzy, praktycznych porad i pomysłów na weekendowe wypady, które z pewnością zadowolą zarówno miłośników historii, kultury, jak i tych, którzy szukają miejskiego zgiełku czy relaksu na plaży.

Co wyróżnia ten przewodnik?

🗺️ Przede wszystkim jego praktyczność. Z łatwością znajdziecie w nim potrzebne informacje oraz to jak maksymalizować doświadczenia podróżnicze przy ograniczonym budżecie.

🗺️ Różnorodność destynacji - znajdziecie tu tętniące życiem metropolie, ale także sielankowe i malownicze wyspy śródziemnomorskie.

🗺️ Porady, którymi dzieli się z nami Autorka. Znajdziemy tutaj wiedzę na temat szukania tanich lotów i noclegów, co jest nieocenione dla oszczędzających podróżników.

🗺️ Informacje praktyczne w pigułce czyli jak dojechać, komunikacja na miejscu, gdzie spać, gdzie jeść oraz nocne życie.

🗺️ Piękne fotografie, które umilają lekturę i zachęcają do podróżowania.

„Europa city break” to doskonały kompan dla każdego, kto chce szybko zwiedzić Europę, nie rujnując przy tym swojego portfela. To nie tylko przewodnik po atrakcjach, ale także pomocnik w planowaniu i organizacji niezapomnianych weekendowych wrażeń. Dla tych, którzy szukają inspiracji i cenią sobie dobrze spędzony czas oraz nowe doświadczenia, będzie to z pewnością wartościowa lektura.

Dziękuję za zaufanie i egzemplarz do recenzji od wydawnictwa @wydawnictwo_bezdroza (współpraca reklamowa) 🩷.

• Kupić może
  • Inne