HISTORIA ŻYCIA. Moja pierwsza książka o ewolucji.

Okładka książki HISTORIA ŻYCIA. Moja pierwsza książka o ewolucji. Catherine Barr, Steve Williams
Okładka książki HISTORIA ŻYCIA. Moja pierwsza książka o ewolucji.
Catherine BarrSteve Williams Wydawnictwo: Agora dla dzieci literatura dziecięca
36 str. 36 min.
literatura dziecięca
Agora dla dzieci
2024-03-27
2024-03-27
36 min.

Okładka książki HISTORIA KOSMOSU. Moja pierwsza książka o wszechświecie Catherine Barr, Steve Williams
HISTORIA KOSMO... Catherine Barr, Ste...
Okładka książki Czternaście wilków Catherine Barr, Jenni Desmond
Czternaście wi... Catherine Barr, Jen...

Pierwsze kwiaty, pierwsze kolory, pierwsze zapachy.
Dzisiaj tak bardzo już nam znane.
Ale nie zawsze tak było.
Na początku było... NIC.
Nasz świat zmienił się bardzo przez miliardy lat.
Od ciemności i nicości, przez małe drobinki, które zapoczątkowały życie, po dinozaury i człowieka.
Zwierzęta i ludzie odkrywali nowe lądy, walczyli o przetrwanie.

Świat ewoluował tysiące razy i robi to nadal, z naszą pomocą, każdego dnia.

Ta książka jest cudowną przygodą. Z każdą kolejną stroną odkrywamy jak powstał świat i wszystko co nas otacza.
Tę książkę można czytać miliony razy i wcale się nie nudzi.

Pierwsze kwiaty, pierwsze kolory, pierwsze zapachy.
Dzisiaj tak bardzo już nam znane.
Ale nie zawsze tak było.
Na początku było... NIC.
Nasz świat zmienił się bardzo przez miliardy lat.
Zwierzęta i ludzie odkrywali nowe lądy, walczyli o przetrwanie.

Świat ewoluował tysiące...

Kolejną książeczką, która ukazała się z serii „Moja pierwsza książka...” to „Historia życia”. Historia w niej przestawiona zaczyna opisywać początek Ziemi i tworzącego się na niej życia. Od gazów, komórek, dinozaurów, pierwszych ludzi. Autorzy wspominają o Lucy i kończą konkluzją, że ludzie powoli zaczynają niszczyć Niebieską Planetę.
Zarówno język jakim książeczka jest napisana jak i ilustracje przemówią do wyobraźni Małego Czytelnika. Pomocną dłoń w poznawaniu świata poda mu słowniczek znajdujący się na końcu książki. Przed szybkim zniszczeniem podczas wielokrotnego czytania chronić ją będzie twarda obwoluta. Gorąco polecam małym i dużym:)

Dziękuję, za możliwość zapoznania się z lekturą Wydawnictwu Agora dla dzieci oraz Pani Bognie z PRart Media.

Zarówno język jakim książeczka jest...

"Historia życia. Moja pierwsza książka o ewolucji" Catherine Barr i Steva Williamsa to arcyciekawa opowieść o 4 miliardach lat ewolucji życia na naszej planecie. Przystępnie opowiedziana na potrzeby młodszych dzieci. Wzbogacona pięknymi ilustracjami Amy Husband. GORĄCO POLECAM!

Gdyby ta książka była lekturą szkolną, nie ciągnęlibyśmy się w ogonie osiągnięć w dziedzinach STEM. Wspaniale pobudza naturalną ciekawość i odpowiada na pytania, które nie wiedziałam, że mój 6-latek jest w stanie zadać. Bardzo atrakcyjna wizualnie przekazuje w sumie bardzo trudne treści (sama dowiedziałam się całkiem sporo) w zrozumiały dla starszaka/młodszego szkolniaka sposób. Najlepiej od razu w komplecie z Historią Wszechświata, bo to zachwycająca seria.

Książka popularnonaukowa dla dzieci może również oddziaływać na ich zmysły: wzrok, słuch, węch poprzez odpowiedni dobór słów opisujących procesy powstania życia na Ziemi. Krótkie, proste zdania dopełnia warstwa ilustracyjna, która przebija się ponad tekst. Wszystko ewoluuje, więc zaczyna się od komórki poprzez: rośliny, zwierzęta, ryby, żaby, owady, dinozaury, które tak lubią oglądać dzieci. Po nich poznajemy ssaki: od małp do ludzi. Niektórzy z przedstawionych bohaterów książki mają teksty w dymkach, a wszyscy są podpisani nazwą na kolorowym pasku. Tak jak w poprzedniej książce z cyklu „Moja pierwsza książka o… Historia …” na kolorowych paskach mamy daty zachodzących przemian. Dużo informacji, streszczających miliardy lat tylko na 36 stronach. Bardzo udana seria dla dzieci, która pewnie będzie kontynuowana. Wystarczy spojrzeć na okładkę i już mamy wyrobiony pogląd o książce.

“Moja pierwsza książka o ewolucji. Historia życia”. Opisana w książce ewolucja życia na ziemi stanowi kompendium wiedzy od początku istnienia ziemi. Autorzy, w dostosowany do poziomu percepcji małych ciekawskich, opisali dzieje powstania komórek i życia na ziemi. Oczywiście całą historię oparli na wiedzy naukowej i uzupełnili świetnymi rysunkami, które tworzą piękną szatę graficzną. Pięcioletni Rysio powiedział: “Ja chcę mieć taką książkę, bo jest ciekawa”. Dodatkowo książka zawiera słowniczek przydatnych pojęć. Polecam nie tylko dzieciom.

Bardzo miła dla oka i przystępna dla młodszego czytelnika książka o tym, jak powstał świat, jak zaczęło się życie na Ziemi i w jakim kierunku zmierzała i nadal zmierza ewolucja.

Catherine Barr i Steve Williams ponownie operują językiem bardzo prostym i przyjemnym w odbiorze, dzięki czemu dziecko jest w stanie zrozumieć (z drobnymi wyjaśnieniami) o co dokładnie chodzi.

Tak jak w "Historii kosmosu" - świetne obrazki ukazujące wszystkie etapy przemian i organizmów żywych na przestrzeni lat. Dziecko widząc obrazki, które samo byłoby w stanie stworzyć własną ręką, wydaje się bardziej chętne i skupione na lekturze.

Tak jak poprzednie dzieło pary autorów - również czytałem z czterolatkiem i zauważyłem takie same zainteresowanie historią kosmosu, jak i historią życia, więc książka jak najbardziej spełnia swoją rolę.

Za książkę bardzo dziękuję wydawnictwu Agora dla dzieci oraz pani Bognie Piechockiej z PRart Media.

Tak...

Dziękuję bardzo Pani Bognie P. oraz Wydawnictwu za możliwość zapoznania się z książką.
Pozostawiam link do mojej recenzji na blogu:

Pozostawiam link do mojej recenzji na blogu:

Miło jest wybrać się w podróż, w której to można zagłębić się na dłużej, a z czasem zobaczyć, jak wygląda życie z perspektywy autorów chcących opowiedzieć przebieg relacji, co czuli, poznając, go przyglądając mu się nieco bliżej oraz to utrwalili, na zawsze w swej pamięci dzieląc się na samym końcu z młodszymi czytelnikami lubiących zaspakajać swoją wiedzę na temat rozwoju pierwotnego życia.

Zanim rozpoczęłam czytać książkę pt. ''HISTORIA ŻYCIA. Moja pierwsza książka o ewolucji'' autorstwa Catherine Barr, Steve Williams na pierwszy rzut oka zwróciłam uwagę na wykonane przepiękne i wyraziste ilustracje wykonane przez Panią Amy Husband, gdyż one stanowiły, odzwierciedlenie tego, jak to życie wygląda na podstawie rysunku, dzięki któremu jest nam łatwiej zapamiętać w połączeniu z jego naturalnymi barwami odsłaniającymi nie jedną małą tajemnicę.

Po zapoznaniu się z opisem książki pojawiają się chęci, aby móc krok po kroku przeczytać o tym, kto i w jaki sposób zaprasza do odkrywania tego, jak wyglądały początki życia, a następnie zgromadzoną wiedzą przez autorów dzieci mogą nią podzielić się w szkole z rówieśnikami.

Lubię, kiedy nowo poznani autorzy potrafią mnie zaskoczyć pomysłowością, barwnością językową i czymś wyjątkowym w rodzaju, że płynący od nich przekaz wiedzy będzie zrozumiany, aby czytelnik po jej przeczytaniu nie zadawał zbędnych pytań rodzicom, gdyż znajdzie w niej odpowiedzi, które zaspokoją jego ciekawość.

Podoba mi się okładka książki, na której zostali zamieszczeni wszyscy występujący w niej bohaterowie.

Elementem dodatkowym w tej książce jest znajdujący się na samym końcu: słowniczek przydatnych pojęć.

Książkę tę czytało mi się szybko ze względu na właściwie dobraną w niej czcionkę.

Polubiłam twórczość autorów ze względu, że opisana w niej tematyka została trafnie przez nich ujęta. Nie zawsze mamy orientacje, w jakim czasie sięga początków tytułowa historia życia, od której tak wiele zależy, a szczególnie nasze korzenie zostawiające najczęściej swoje ślady w genetyce, po którą lubimy z czasem zagłębiać się w niej na dłuższy czas.

Wydawnictwu Agora dla dzieci dziękuje za możliwość przeczytania książki pt. ''HISTORIA ŻYCIA. Moja pierwsza książka o ewolucji'' autorstwa Catherine Barr, Steve Williams.

Polecam przeczytać tę książkę młodszym, jak i starszym czytelnikom.

"Historia życia" to fantastyczna książka dla dzieci o charakterze edukacyjnym. Przytacza w prosty i treściwy sposób jak powstało życie na Ziemii. Mała ilość tekstu sprawia, ze informacje są przedstawione w przystępny i łatwy sposób. Autorzy nie narzucili zbyt dużo tekstu, zatem ogromnie książka przykuwa uwagę (bo nadmiar tekstu w takich książkach raczej odpycha).

Do tej książki można wracać na wiele sposobów i na pewno niektóre kwestie rozbudzą jeszcze większą ciekawość wśród dzieci. Myślę, że ta lektura to początek do dłuższej rozmowy o historii życia.

Do tej...

• Idealna na prezent