HISTORIA KOSMOSU. Moja pierwsza książka o wszechświecie

Okładka książki HISTORIA KOSMOSU. Moja pierwsza książka o wszechświecie Catherine Barr, Steve Williams
Okładka książki HISTORIA KOSMOSU. Moja pierwsza książka o wszechświecie
Catherine BarrSteve Williams Wydawnictwo: Agora dla dzieci opowiadania, powieści dla dzieci
36 str. 36 min.
opowiadania, powieści dla dzieci
The story of Life. A first book about evolution
Agora dla dzieci
2024-03-27
2024-03-27
36 min.

Tajemnice kosmosu do dzisiaj pozostają zagadką. Powstanie ziemi, planet, księżyca, gwiazd i narodziny słońca to niezwykle ciekawe historie.
Poznawanie innych planet to gratka dla każdego młodego odkrywcy.🌏
A tak wiele jeszcze jest do odkrycia🌏

Ta książka zabrała nas w podróż międzygalaktyczną, pokazując nam drogę mleczną i o mało nie wciągnęła nas czarna dziura 😱😱😱

Przenieśliśmy się w czasie i przestrzeni o miliardy lat 💪🌏

Może kiedyś wsiądziemy na statek kosmiczny, który zabierze nas w dotąd nieodkryte lądy? Czyż to nie byłoby wspaniałe?

Fantastycza podróż przez naukę i historię🌏
My nie lubimy się nudzić. Przez zabawę i czytanie uczymy się podwójnie 💪🌏

A wszechświat ma nam tyle do zaoferowania ❤️‍🔥 kto by się przy nim nudził 🙂
🌏🌏🌏

Poznawanie innych planet to gratka dla każdego młodego odkrywcy.🌏
A tak wiele jeszcze jest do odkrycia🌏

"Historia kosmosu. Moja pierwsza książka o wszechświecie" Catherine Barri i Steva Williamsa to niezwykła historia naszego wszechświata dla młodszych dzieci. Wzbogacona pięknymi ilustracjami Amy Husband. Ciekawe odkrywanie tajemnic kosmosu. GORĄCO POLECAM!

Dzieci są bardzo ciekawe świata. By swoją ciekawość zaspokoić zadają mnóstwo pytań. Jedne są łatwe i odpowiedź na nie nie sprawia nam większych problemów, jednak inne potrafią nas mocno zaskoczyć. "Historia kosmosu. Moja pierwsza książka o wszechświecie" to jedna z tych książek, które pozwolą nam wybrnąć z tych trudnych pytań dotyczących wszechświata.
"Historia kosmosu" przedstawia nam całą historię powstania wszechświata, galaktyk, gwiazd i planet. Opowiada jak Wielki Wybuch zapoczątkował powstanie świata, który teraz znamy. Tłumaczy różne zjawiska zachodzące w kosmosie i wzajemne oddziaływania. To z tej książki możemy się dowiedzieć jak powstało nasze słońce, nasza planeta czy nas satelita - księżyc. Książka opowiada jak zaczęliśmy poznawać kosmos zaczynając od obserwacji nieba gołym okiem do wysyłania w przestrzeń kosmiczną rakiet i satelitów. Autorzy pokusili się również o swoją wizję przyszłości dotyczącą naszych dalszych działań w kosmosie.
Książka Caterine Barr i Steve'a Williamsa to lektura przeznaczona dla dzieci w przedziale wiekowym od 5 do 8 lat, chociaż nawet dorosłych podczas czytania dzieciom zainteresuje zawarta w niej treść, natomiast uwagę młodszych dzieci przyciągną ilustracje. Amy Hasband, która je wykonała zrobiła kawał na prawdę dobrej roboty. Rysunki wypełniają całą przestrzeń książki i zostały wystylizowane na takie narysowane dziecięcą ręką. Są bardzo przyjemne dla oka i sprawiają, że czytanie jest jeszcze ciekawsze. Tekst książki jest napisany bardzo przystępnym, zrozumiałym dla dzieci językiem. Cała wiedza o kosmosie jest skondensowana do najważniejszych wydarzeń i procesów, które opisane są w sposób bardzo obrazowy i zrozumiały dla każdego dziecka. Dodatkowo dla lepszego zrozumienia wszystko jest zilustrowane. Do każdego wydarzenia opisanego w książce podana jest oś czasowa, dzięki której możemy sobie bardziej uświadomić ile czasu zabrały te procesy by wszechświat wyglądał tak jak teraz. Na końcu książki znajduje się słowniczek przydatnych pojęć, który zawiera te najważniejsze dotyczące kosmosu.
"Historia kosmosu. Moja pierwsza książka o wszechświecie" jak sama nazwa wskazuje jest idealną książką na początek poznawania kosmosu. Dzięki niej dzieci zyskują wiedzę jak na przestrzeni lat wyglądały zmiany we wszechświecie. Książka zawiera wiele ciekawostek, które rozbudzają w dzieciach zainteresowanie nauką i kosmosem, a piękne ilustracje dopełniają całości. To książka głównie dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych, ale zainteresuje zarówno dzieci młodsze, starsze jak i nawet dorosłych.

"Historia kosmosu"...

Nakładem Wydawnictwa Agora dla dzieci 27.03.2024 roku ukazała się „Historia kosmosu. Moja pierwsza książka o wszechświecie”. Z dziecięcych „polecajek” znajdujących się na obwolucie, zorientowałam się, że jest rekomendowana dla dzieci około 6 roku życia. Muszę jednak stwierdzić, że czterolatki, które są niezmiernie ciekawe świata także z zainteresowaniem będą śledziły historię powstawania kosmosu z uwagi na zwięzły i przyjazny język, którym została napisana. Ilustracje także są fenomenalne. Przyciągają wzrok naszych Pociech. Nie są one zbyt idealne, bo przecież żaden przedszkolak ani uczeń wczesnoszkolny nie jest Michałem Aniołem. Są takie „ich”.
Kolejną atrakcją są Mali Bohaterowie, którzy obserwują Wszechświat i etapy jego powstawania. Są niejako „widzami” z pierwszych rzędów lub jako naukowcy obserwujący poszczególne wydarzenia „ zza szyby”. Polecam rodzicom, dziadkom i bliskim, którzy pragną zrobić mega niespodziankę Milusińskim bo na pewno dzieciaki z chęcią zasiądą przy tej książeczce do wspólnego czytania a myślę także, że niejeden dorosły dowie się z niej tego i owego.

Dziękuję, za możliwość zapoznania się z lekturą, Wydawnictwu Agora dla dzieci oraz Pani Bognie z PRart Media.

o rety, dlaczego takich książek nie było kiedy byłam mała? Nadrabiam przy dziecku i ta książka bardzo wesprze każdego rodzica, gdy dziecko zaczyna zadawać serio trudne pytania typu: a ile lat ma wszechświat?
Idealna książka dla ciekawych świata 5-8-latków, na prezent do kupienia w ciemno.

Pamiętacie ze szkoły, że blisko 14 miliardów lat temu Wielki Wybuch doprowadził do powstania wszechświata? Przypomnicie sobie, czytając skondensowaną na 36 jakże kolorowych stronach wiedzę z zakresu astronomii. Dowiadujemy się, jak powstały: atomy, gazy, pyły, gwiazdy galaktyki. Przy tekście charakteryzującym gwiazdy zaakcentowane są kolory i obok znajdują się ilustracje gwiazd w gwiazdozbiorach: Byka- Aldebaran, Lwa - Regulus, Oriona – Betelgeza, konstelacji Łabędzia – Deneb. Brzmi poważnie, ale dla wzrokowców idealne do zapamiętania. W dalszej części narracji jesteśmy świadkami: narodzin Słońca, Układu Słonecznego, powstania Księżyca, pojawienia się zwierząt. Poznajemy pracę astronomów, towarzysząc im w odkrywaniu i podbijaniu kosmosu. Czarna dziura jest niezwykle obrazowo przedstawiona. Konkretna wiedza podana jest w sposób prosty i wzbogacona warstwą ilustracyjną, która dominuje w książce. Całe strony są kolorowe, a rysunki są stylizowane na dziecięce. Na kolorowym pasku w stałym miejscu strony jest podana data opisywanych procesów, wydarzeń. Bohaterowie książki to para kosmonautów niczym z komiksu (ich dialogi są w dymkach) są niejako naszymi przewodnikami po kosmosie. Bardzo pouczająca i jak głosi tytuł - „pierwsza książka o wszechświecie”, która może rozbudzić zainteresowanie odkrywania tajemnic kosmosu czy obserwacji nieba. Myślę, że również dorosły, czytając dziecku, nie będzie się nudził, a przy okazji usystematyzuje swoją wiedzę na ten temat. Książkę kończy Słowniczek przydatnych pojęć. Na jednym czytaniu się nie skończy, wciągnie niczym czarna dziura.

Książka dla dzieci “Historia kosmosu” jako pierwsza książka o wszechświecie to historia uniwersum od jego początku, przez czasy obecne do planów na przyszłość. Książka jest przemyślana i starannie przygotowana. Dotyczy to zarówno treści jak i szaty graficznej. Mój pięcioletni pomocnik Rysio spytał: “Wszechświat jest olbrzymi, ma początek, a gdzie jest koniec ?” Książka posiada własny słowniczek przydatnych pojęć. Książka dla czytelników w różnym wieku.

Świetnie przedstawiona historia kosmosu dla dzieci. Mało tekstu, dużo obrazków (o których za chwilę),czyli idealna książka dla najmłodszych!

Autorzy przedstawili naprawdę piękną i przystępną dla każdego czytelnika historię kosmosu, a wszystko opisane jest, poza samym tekstem, cudownymi obrazkami Amy Husband. I to właśnie te obrazki w książce urzekły mnie najbardziej - jest to historia dla najmłodszych (chociaż i starszy czytelnik będzie się dobrze bawić),więc i ilustracje są tworzone wprost dla młodego czytelnika, prostota i coś, o narysowanie czego może pokusić się każde dziecko jest nie lada gratką i rozbudza kreatywność, pozwalając maluchowi na dopowiedzenie czegoś za pomocą kredek czy flamastrów.

Książkę, tak jak i drugie dzieło Catherine Barr i Steve Williamsa, czytałem z czterolatkiem, więc miałem bezpośredni wgląd na to, z jakim zainteresowaniem pochłania kosmos!

Za książkę bardzo dziękuję wydawnictwu Agora dla dzieci oraz pani Bognie Piechockiej z PRart Media.

Dziękuję bardzo Pani Bognie P. oraz Wydawnictwu za możliwość zapoznania się z książką.
Pozostawiam link do mojej recenzji na blogu:

Pozostawiam link do mojej recenzji na blogu:

Z największą przyjemnością miałam chęć do przeczytania książki autorów, którzy to zapraszają, aby wybrać się wspólnie z nimi w podróż do świata, w którym używamy najczęściej wyobraźni w momencie zamyślenia lub niewłaściwych zachowań niezamierzonych.

Ucieszyłam się, że mogę ponownie poznawać na nowo twórczość autorów chcących, aby czytelnik mógł zobaczyć początki życia we wszechświecie skrywającym wiele w sobie nieznanych do tej pory tajemnic.

Czasem jest tak, że niby mamy o wszechświecie wyczerpującą wiedzę, a w praktyce niestety okazuje się, że wygląda to inaczej. Świat wszechświata tak naprawdę nie jest taki mały, jak się nam na pierwszy rzut oka wydaje, lecz on odsłania przed chcącymi zaspokoić szeroki wachlarz o nim informacji.

Uważam, że książka pt. ''HISTORIA KOSMOSU. Moja pierwsza książka o wszechświecie'' autorstwa Catherine Barr, Steve Williams z wykonanymi pięknymi ilustracjami Amy Husband ukazującymi świat kosmosu to najpiękniejszy sposób na przekaz wiedzy dla czytelnika, aby mógł uruchomić sobie wyobraźnię i zrozumieć, że on istnieje naprawdę i nie stanowi wyłącznie wymysłu autorów na jego nieistnienie.

Z przeczytanej książki można dowiedzieć się wielu kosmicznych ciekawostek, które nie były znane, a szczególnie początki wszechświata skrywające nie jedną tajemnicę wartą odkrywania.

Książkę tę czyta się szybko.

Elementem dodatkowym, który bardzo mi się podoba to zamieszczony na samym końcu: słowniczek przydatnych pojęć oraz okładka książki, na której zostali zamieszczeni wszyscy występujący w niej bohaterowie.

Każdemu czytelnikowi niezależnie od wieku spodoba się ta książka historia kosmosu, która lubi, gdy zostawia się na niej ślad odwiedzin lub odkrywania czegoś nieznanego, a wartego poznania.

Podsumowując, dzięki czytanym tematycznym książkom dzieci będą zadowolone, a ich zainteresowania się pogłębią, być może w przyszłości zostaną astronautami chcącymi bliżej poznawać kosmos i go badać.

Wydawnictwu Agora dla dzieci dziękuje za podarowanie mi do recenzji egzemplarzu książki pt. ''HISTORIA KOSMOSU. Moja pierwsza książka o wszechświecie'' autorstwa Catherine Barr, Steve Williams.

Warto przeczytać tę książkę.

• Idealna na prezent
  • WyzwanieLC2024
  • Wygrane w konkursie/recenzenckie
  • Wydawnictwo Agora dla dzieci

Catherine Barr HISTORIA KOSMOSU. Moja pierwsza książka o wszechświecie Zobacz więcej