POPR-ańcy. Na tropie szajki kopytnych

POPR-ańcy (tom 4)
Labreto
2024-01-15
2024-01-15
rodzinne czytanie góry wartości zwierzęta humor bhp górskie przygoda przyjaźń wiara w siebie

Czwarta część przygód zwierzęcych przyjaciół mieszkających w domu pani weterynarz. W górach rządzi halny. Zrywa dach z pomieszczenia w którym mieszkały kopytne. Zwierząt nie ma. Trzeba je znaleźć. POPR-ańcy ruszają na poszukiwania. Niespodzianie pomaga im niedźwiedź Agrest.
Cudowna książka, wspaniali lektorzy. Z dzieciakami słucha się tej powieści jak najlepszego słuchowiska.

RECENZJA
"Jak to mówi Honolata, z ludźmi jest jak z gotowaniem zupy, casami wystalcy scypta soli lub piepsu, by stwozyć alcydzieło…
– No to mamy papuzie arcydzieło z łysym brzuchem – zażartowałem.
– Wies, jak jest… ta sama scypta soli za duzo i zupa ląduje w toalecie cłowieków – zachichotał szczurek."

Dzień dobry! Dzień dobry! Ostatnimi czasy jakoś mnie tu coraz mniej i coraz gorzej z wolnym czasem. Jednak kiedy go już znajdę to staram się nadrabiać swoje czytelnicze zaległości.

Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją czwartego tomu przygód naszej zwierzogromadki - "POPR-ańcy. Na tropie szajki kopytnych - autorstwa Anny Sakowicz.

Mówi się, że „Kiedy tańcują diabły, w górach wieje halny”… To jednak żadna przeszkoda dla nieustraszonych POPR-ańców, którzy wraz z Gambitem i Sculem wyruszają w góry z kolejną brawurową misją. I tym razem - jak można było się spodziewać - nie obejdzie się bez przygód!
Nieulękli psi ratownicy nie cofną się przed niczym (nawet przeważającymi siłami wroga),by uratować Daszę, Fifi i Piegusa, którym grozi poważne niebezpieczeństwo. Na szczęście nie będą zdani jedynie na własne siły, gdyż z odsieczą nadciągnie niedawno poznany futrzasty przyjaciel.

Zapnijcie pasy, wstrzymajcie oddech, bo oto nadchodzi rozpędzona niczym halny ekipa i nie ma siły, która powstrzymałaby ich przed uratowaniem szajki kopytnych!
Anna Sakowicz potrafi wspaniale ukazać relacje między różnymi gatunkami zwierząt oraz pokazać, że przyjaźń i wsparcie nie znają granic. Jej opowieści są pełne mądrości i uczą współpracy oraz szacunku dla innych istot. Czytelnikom z pewnością nie brakuje emocji podczas lektury tych książek! Te historie bawią i uczą. Podczas podróży bohaterowie uczą się wartości przyjaźni, współpracy i wzajemnego wsparcia. Każdy z nich pokazuje swoje wyjątkowe umiejętności i zdolności, które okazują się niezbędne do powodzenia misji. Dzięki temu, dzieci czytające tę opowieść mogą zobaczyć, że każdy ma coś do zaoferowania i nawet najmniejszy wkład może mieć ogromne znaczenie. Seria ta nie tylko dostarcza dzieciom i dorosłym rozrywki i gamy różnych emocji, ale także przekazuje ważne wartości i uczy o sile współpracy i determinacji. Zachęca do pokonywania trudności, szukania pomocy u innych i nieustępliwego dążenia do celu. Jest to opowieść o przyjaźni, odwadze i solidarności, która inspiruje do działania i pokazuje, że wspólnymi siłami można osiągnąć wiele. Oczywiście na końcu każdej książki znajdziemy rady Gambita dotyczące wycieczki w góry.

Z niecierpliwością czekam na kolejne części przygód futrzastych przyjaciół. A jeśli jeszcze nie znacie tej serii, to zachęcam Was do sięgnięcia po nią. Usiądźcie z dziećmi i zanurzcie się w świecie przygód patchworkowej rodziny zwierząt i ludzi. Gwarantuje Wam dobrą zabawę..

RECENZJA
– No to mamy papuzie arcydzieło z łysym brzuchem – zażartowałem.

Dzień dobry! Dzień dobry! Ostatnimi czasy jakoś mnie tu coraz mniej i...

ZA CO NIE MA NAPISANE O TEJ ŁAPIE GAMBITA!!!!! No, na serio... myślałam : ,,A spk będzie w 2 części"nie było. ,,No to pewnie w trzeciej... oby..." ani śladu. ,,Oby była 4 część, bo muszę to wiedzieć...(@.@)" No i co??!! Jak myślicie?! N I E. M A ! ! P O. P R O S T U. N I E. M A ! ! ! JAK TO MOŻLIWE??!!!

Tym razem zwierzaki zabierają nas do przeżycia niebywale strasznej i przerażającej historii. Dużo wspaniałych rad dla młodych taterników i nie tylko - Halny to nie przelewki. Aż trudno uwierzyć, że to już czwarta część tych niesamowitych przygód, już czekam na wydanie kolejnej.

Seria trzyma poziom :) Czekam na kolejną część.

Seria trzyma poziom :) Czekam na kolejną część.

Uwierzycie że to już czwarta część i to serio jedyna bajka która wzbudza we mnie takie emocje kiedy się pojawia.😍 Dziś przesłuchałam ją ponownie, dzięki temu że każda postać ma inny głos które zawdzięczają @ewaabart, @ankaryzlak, @mxn_oficjalnie, @filipowiczleszek, a dźwięki otoczenia podbijają i uruchamiają wyobraźnię. Jest to słuchowisko na bardzo wysokim poziomie i skoro mnie sprawia frajdę to dzieciakom zapewne podwójnie.
Moim faworytem w tej części jest oczywiście niedźwiedź Agrest. Wyluzowany miś i przeciwieństwo Kubusia Puchatka którego bardziej interesują kosze na śmieci niż miodek.
Dzieciaki będą zadowolone, gwarantuje. Ta wyjątkowa seria bawi ale przede wszystkim uczy w bardzo przejrzysty sposób. Zachowania w górach ale i wzajemnego szacunku. Jest na czasie, niezbyt długa i wartościowa.
Niezmiennie polecam!

"POPR-ańcy. Chata pod Wierchami"
"POPR-ańcy. Wiosenny galimatias"
"POPR-ańcy. Wyprawa do doliny"
"POPR-ańcy. Na tropie szajki kopytnych"
Sięgnęłam, bo to opowieści o zwierzętach.
To bardziej chyba książki dla dzieci. Narrację prowadzi piesek, który jest byłym psem - ratownikiem TOPR`u.
Po mrocznych i ciężkich kryminałach - miła domiana.
Można sięgnąć, aczkolwiek czytałam wiele lepszych książek z narracją prowadzoną przez pieska lub kotka...

"POPR-ańcy. Chata pod Wierchami"
"POPR-ańcy. Wiosenny galimatias"
"POPR-ańcy. Wyprawa do doliny"
"POPR-ańcy. Na tropie szajki kopytnych"
Sięgnęłam, bo to opowieści o zwierzętach.
Po mrocznych i ciężkich kryminałach - miła domiana.
Można sięgnąć, aczkolwiek czytałam...

" [...] Za żadne skarby świata nie wyprowadzę już szczeniaków na szlak! Będą siedzieć w domu do emerytury! [...]"

Tym razem zacznę od końca. Na końcu tego audiobooka znalazłam rady Gambita Juniora Happydogchessa dotyczące między innymi zachowania się w górach. Bardzo przydatne i ważne informacje. Każdy, kto wybiera się w góry, powinien je przeczytać i zapamiętać. Brawa dla autorki za ten tekst.
Przejdę teraz do okładki, która jest piękna i przyciągająca. Znajdziecie na niej naszych zwierzęcych bohaterów. Od razu zaznaczę, że przy tej historii dobrze bawią się zarówno dzieci jak i dorośli.
Było to nasze (moje i mojego synka) pierwsze spotkanie z POPR-ańcami i już wiem, że koniecznie musimy wysłuchać lub przeczytać poprzednie części.
Jesteśmy zachwyceni tym audiobookiem. Swoich głosów użyczyli wspaniali lektorzy:
Ewa Abart, Anna Ryźlak, Leszek Filipowicz i Aleksandra Orsztynowicz-Czyża. Podobała nam się ich interpretacja tekstu Anny Sakowicz. W idealny sposób wcielili się w postacie. Dodatkowym atutem tego audiobooka są dźwięki, które słyszeliśmy. Dzięki nim czuliśmy się, jakbyśmy byli w środku tej historii. Powinniście przesłuchać tego audiobooka razem ze swoimi dziećmi. Gwarantuję, że spędzicie razem miło czas. Pamiętajcie! Po jego wysłuchaniu zadajcie pytania waszym dzieciom, a przekonacie się, że z uwagą słuchali tej historii.
Co znajdziecie w środku? Fantastyczną historię z mnóstwem przygód i nieprzewidzianych zdarzeń. Tym razem ekipa POPR-ańców musi uratować: Daszę, Fifi i Piegusa. Grozi im poważne niebezpieczeństwo. Czy POPR-ańcy sobie poradzą? Pamiętajcie, że zło nigdy nie śpi i czyha na nich na każdym kroku.
Na początku tej historii Puma wyjaśnia, co się stało w poprzedniej części, ale nie ma lekko, ponieważ ktoś jej w tym przeszkadza.
Naszymi bohaterami w tej części byli między innymi Wafel, Pepcio, Scul, Daktyl, Tofik, Puma, Gambit, Pepe, Mela i Fifi. Oprócz zwierzęcych przyjaciół spotkaliśmy również dzieci: Zosię i Stasia oraz ich mamę Honoratę.
Co zrobią nasi bohaterowie, gdy przybędzie halny? Czy go przetrwają? Czy będą się bali?
Poznacie również wspaniałe opowieści Gambita między innymi o tym, jak to się stało, że został psem lawinowym. Czy jesteście ciekawi, jak wyglądały jego egzaminy?
Podobały nam się wypowiedzi niektórych bohaterów. Razem z nimi przeżyliśmy chwile grozy. Momentami było zabawnie i strasznie.
Pamiętajcie! W górach zawsze trzeba przestrzegać zasad i słuchać się rodziców. Tutaj nie ma pozwolenia na samowolkę. I nie śmiecimy. Wszystko, co ze sobą weźmiecie w góry, musicie zabrać z powrotem na dół. Nie dokarmiajcie zwierząt.
Cieszę się, że autorka w taki sposób przedstawiła tematy związane z górami. Dzięki niej dzieci w piękny sposób mogą poznać zasady panujące w górach. Góry są piękne i bardzo niebezpieczni.
Jeżeli czytacie e-booka, to otrzymacie świetne ilustracje, które stworzył Hubert Grajczak. Warto zwrócić na nie uwagę.

Czy znacie tę lub poprzednie części przygód POPR-ańców? "Na tropie szajki kopytnych" polecamy. Po poprzednie części z miłą chęcią sięgniemy.

Czy chcielibyście należeć do ekipy POPR-ańców?

Zakończenie dało nam nadzieję, że nasi nowi przyjaciele powrócą do nas, w nowej i pouczającej historii.

Kontynuacja przygód bandy z chaty pod Wierchami. Jak zwykle przygoda goni przygodę. Tym razem wynikające z halnego, który przeszedł przez okolicę. I jak zwykle dobrze spędziłyśmy czas z córką.

Nie wiem, kto podobał mi sie bardziej: niedzwiedz rzucajacy anglicyzmami czy swistaki na gigancie. Najlepsza czesc!

• Audiobooki
  • B: Audiobook 🎧