Kim zostanę, gdy dorosnę?

Okładka książki Kim zostanę, gdy dorosnę? Catherine Barr
Okładka książki Kim zostanę, gdy dorosnę?
Catherine Barr Wydawnictwo: JUPI JO! Seria: Kakadu interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
24 str. 24 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Kakadu
JUPI JO!
2021-11-22
2021-11-22
24 min.

Okładka książki HISTORIA KOSMOSU. Moja pierwsza książka o wszechświecie Catherine Barr, Steve Williams
HISTORIA KOSMO... Catherine Barr, Ste...
Okładka książki HISTORIA ŻYCIA. Moja pierwsza książka o ewolucji. Catherine Barr, Steve Williams
HISTORIA ŻYCIA... Catherine Barr, Ste...

"Kim zostanę gdy dorosnę?" to książka zapoznająca dzieci z zawodami ale nie tylko.

Po przyłożeniu pióra do napisów, lektor odczytuje je. Po zbliżeniu do obrazka odzywają się jego bohaterowie, wypowiadając kwestie związane z danym zawodem. Słychać także dźwięki dla nich typowe (np. stukanie w klawiaturę przez kryptologa). Na dole każdej rozkładówki znajdują się pytania typu "wskaż...", sprawdzające wiedzę i spostrzegawczość. W tej książce nie ma żadnych wgranych piosenek ale muzykę znajdziemy tu w kilku miejscach (choćby u perkusisty czy Eskimosa śpiewającego wilkom;)).

Oprócz zawodów książka pokazuje też hobby, czy zajęcia, z którymi dzieci mogą spotkać się na co dzień i towarzyszące im dźwięki, np. szeleszczenie przewracanych kartek książki, stukanie podczas naprawy zabawki itp.

Czytając maluchy mają też okazję zastanowić się nad tym co im sprawia przyjemność, co same lubią robić najbardziej. Czy lubią hałas czy raczej wolą ciszę, czy lubią się ubrudzić, czy pomaganie innym sprawia im radość. Idąc tym tropem poznają zawody, które najlepiej będą odpowiadać ich preferencjom.

Książka jest bardzo barwna i szczegółowa. Jest tu wiele przeróżnych zawodów i ciekawych zajęć, które przedstawione zostały nie raz w bardzo zabawny sposób. Dziecko może używać jej w całości samodzielnie co sprawia, że zaciekawi je na dłużej a przy tym zdecydowanie poszerzy wiedzę.

To świetna forma zabawy i edukacji dla przedszkolaków i młodszych dzieci!

Dodaj cytat z książki Kim zostanę, gdy dorosnę?