Vulkan: Władca Smoków

Okładka książki Vulkan: Władca Smoków David Annandale
Okładka książki Vulkan: Władca Smoków
David Annandale Wydawnictwo: Copernicus Corporation Cykl: Prymarchowie / Primarchs (tom 9) fantasy, science fiction
Prymarchowie / Primarchs (tom 9)
Copernicus Corporation
2024-02-18
2024-02-18
2018-10-09
Ryszard Tokarczuk
Warhammer 40k

W galaktyce szaleje wojna a XVIII legion jest rozdarty walczy jego połowa w której wojownicy pochodzą z Ziemi a druga połowa ciągle szkoli się na Nokturnie. Jednak kiedy ziemska część legionu jest już prawie wybita walcząc od roku z orkami Prymarcha podejmuje decyzję, że czas zjednoczyć legion i pokazać mu jego drogę. W ten sposób powstają Salamandry legion który na pierwszym miejscu stawia dobro i życie ludzi których chronią.
Dobra krótka pozycja z masą zmagań i pokazaniem wykuwania świadomości legionu.

Książka wbrew pozorom nie odbiega od innych książek tego typu np: historie gwardii imperialnej.
- jest pokazana taktyka danego legionu
- jest mentalna podbudowa członków legionu (jego duch)
- jest wykorzystanie specjalistycznego sprzętu zgodnego z uwarunkowaniami świata macierzystego
- jest heroizm i poświęcenie
Nie jest to jednak w żadnym razie historia o Vulkanie(jego historii charakterze) i dlatego oceny tej książki są zaniżone.
Proponuję przyswajać tą książkę w duchu Numeron :Syn Władcy smoków i nie będzie problemów.

- jest pokazana taktyka danego legionu
- jest mentalna podbudowa członków legionu (jego duch)
- jest heroizm i poświęcenie
Nie jest to jednak w żadnym razie historia o Vulkanie(jego...

Kolejność Chronologiczna : 7

Salamandry mają coś wspólnego z heroizmem, duża pasja do ludzkości i współczucia im. Są znani wśród Kosmicznych Marines ze swojej dobroci i oddania dla ludzi. Podczas gdy inne Legiony mają większy dystans do wszystkiego, Salamandry bardziej polegają na ratowaniu życia. To współczucie może czasem wpędzić ich w kłopoty. Zmusza ich do stawienia czoła niemal samobójczym wyzwaniom i przetrwania wbrew niemożliwym przeciwnościom. Na szczęście mają świetny przykład do naśladowania; ich Prymarcha Vulkan; genialny i wyrachowany twardziel, który łączy proces inżynierii Tony'ego Starka ze stoicyzmem i inspirującymi cechami Marka Aureliusza. Jest więc fascynującą postacią, a także bohaterem powieści Davida Annandale'a z serii „Prymarchowie” Black Library „Vulkan: Lord of Drakes”.
Otrzymujey wgląd w psychikę Vulkana. Widzimy jego wątpliwości, widzimy jego nadzieje. I widzimy, dlaczego jest wyjątkowy. Również każdy rozdział rozpoczyna się fragmentem pism Vulkana, który daje wgląd w to, co go napędza.
W książce Annandale zabiera swojego bohatera i Salamandry z powrotem w decydujący moment w ich historii; kiedy pierwotna inkarnacja Legionu Terrana i nowsza, oparta na Nokturnach, zostały połączone w jedno. Idealnie pasuje do ducha Salamander, którzy są znani z kunsztu zbroi i broni. A jeszcze doskonalsze jest to, że duża część powieści rozgrywa się na wulkanicznym świecie śmierci.
Ten świat śmierci to miejsce, w którym Terrańskie wcielenie Salamander podejmuje ostateczną walkę z hordą grasujących orków. Muszą utrzymać linie, dopóki Vulkan i nowe siły Legionu nie dotrą, by wprowadzić desperacki plan uratowania swoich braci i zniszczenia księżyca ataku orków.
„Vulkan” to powieść o poszukiwaniu nadziei w beznadziejnych sytuacjach. Chodzi o ryzykowanie głowy dla ludzkości i innych żołnierzy. Chodzi o to, aby stać wysoko w obliczu niezmierzonych szans i zejść kołysząc się, jeśli musisz. Ale to także powieść o nagradzaniu nadziei i wiary.
Jak wspomniałem, podobało mi się podejście Annandale'a do Vulkana, ale pisarz daje nam również trochę zabawy innym Salamandrom. Szczególnie podobali mi się przywódcy Salamander z Terran; Vaughn i Numeon. Ci dwaj wykonali inspirujące i ekscytujące akty heroizmu, próbując powstrzymać atak orków. Książka nie jest tak długa, ale ma ogromny zasięg i skalę, jest pełna zabawnej, ekscytującej akcji, bohaterów, których można polubić, oraz emocjonalny i inspirujący punkt kulminacyjny, który sprawi, że fani Salamandry będą stać i kibicować.

Kolejność Chronologiczna : 7

• Maj preszys (Posiadam)
  • Chcę - książki
  • Warhammer 40k
  • Fantastyka, Science Fiction
  • Warhammer 40,000

Dodaj cytat z książki Vulkan: Władca Smoków