Twoje serce będzie kiedyś czerwone

Okładka książki Twoje serce będzie kiedyś czerwone Magdalena Pioruńska
Okładka książki Twoje serce będzie kiedyś czerwone
Magdalena Pioruńska Wydawnictwo: Znak Seria: Perseidy literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Perseidy
Znak
2024-03-11
2024-03-11

Bohaterów z tej książki mogliśmy poznać już w „Miłość z tiktoka”, a teraz dostali oni swoją własną książkę!

Jest to książka z dość niespotykaną i nowoczesną fabułą, ponieważ nasi bohaterowie działają w mediach. Autorka ukazuje nam równe problemy nastolatków w naszych czasach i uważam, że bardzo dobrze wszystko przedstawiła i super, że postanowiła coś takiego napisać, ponieważ ważne jest to, żeby mówić o tych problemach, choć niektóre wątki możnaby bardziej rozwinąć i zwrócić na nich większą uwagę.

Agat i Freya zaciekawili mnie swoją historią nawet bardziej niż bohaterowie z poprzedniej książki. Byłam bardzo ciekawa ich historii, gdy dowiedziałam się, że takowa zostanie wydana, to nie mogłam się doczekać, aż po nią sięgnę.

Bohaterowie zostali dobrze wykreowani i choć nie zżyłam się z nimi jakoś bardzo, to czytanie tej historii było naprawdę fajną przygodą i cieszę się, że mogłam ją poznać.

Jest to emocjonująca historia, która zabierze was w swój świat, świat social mediów i nastoletnich problemów w życiu i w internecie. Pióro autorki jest bardzo przyjemne i przez książkę się wręcz płynie.

𝟖/𝟏𝟎✯

✨Twoje serce będzie kiedyś czerwone✨

Współpraca reklamowa z @perseidy_seria

Agat i Freya kiedyś bardzo się przyjaźnili. Teraz ich więź osłabła, ale oboje zdobyli sławę. On — na Tik Toku, ona — na bookstagramie. Jednak gdy najbliższe koleżanki dziewczyny zostawiają ją w potrzebie i niebezpieczeństwie, to właśnie przyjaciel z dzieciństwa przychodzi jej na ratunek. Czy relację tej dwójki da się jeszcze odbudować? A może tym razem to coś więcej niż przyjaźń?

W tej książce autorka bierze na tapet przede wszystkim „ciemne strony” social mediów i sławy. Pokazuje jak mroczna, trudna a czasami wręcz niebezpieczna może być pogoń za sławą i wyświetleniami. Główna bohaterka tej części prowadzi bookstagrama, czyli jest „jedną z nas”. I choć wiem, że życie nie zawsze jest kolorowe, a ludzie przyjaźni, to chcę wierzyć, że każda osoba tutaj jest mile widziana i jako część tej społeczności pragnę dbać o to, aby było to „bezpieczne miejsce”, gdzie wszyscy możemy śmiało wyrażać swoje opinie i po prostu dzielić się miłością do książek. Jeśli jednak ktokolwiek z Was nie czuje się tutaj dobrze — nie zostawajcie na to obojętni/e, zgłaszajcie wszelkie formy przemocy, a jeśli czujecie taką potrzebę, zróbcie sobie po prostu przerwę od SM.

A wracając do samej książki, to właśnie, o ile sam wątek social mediów mi się podobał, tak cała reszta mnie nie zachwyciła. Relacja między bohaterami nie wzbudzała we mnie żadnych większych emocji. Zarówno Agata, jak i Freyę trudno mi było polubić, pomimo szczerych chęci.

Generalnie uważam, że książka jest dość chaotyczna. Momentami czułam, że coś mi umyka, albo że czegoś nie wiem. Możliwe, że jest to spowodowane faktem, że nie czytałam pierwszego tomu tej serii i trudniej było mi wejść w ten świat.

Oceniam ją 3/5 ⭐️ — nie jest to zła książka, po prostu niczym mnie nie urzekła, ani światem, ani fabułą, ani postaciami. Natomiast nie mogę powiedzieć, że bawiłam się na niej źle. Czyta się wręcz expresowo i będzie dobrym umilaczem jednego lub dwóch wieczorów, ale niestety na pewno nie zostanie na długo w mojej pamięci.

✨Twoje serce będzie kiedyś czerwone✨

Współpraca reklamowa z @perseidy_seria

[Reklama] Perseidy

Czy prowadząc bookstagram czy jakikolwiek inny tematycznie profil można czuć się w pełni bezpiecznie i komfortowo? Chyba każdy z nas, takich osób, doświadczył w jakimś stopniu hejtu, nagonki, zazdrości czy chociażby napięcia co do zasięgów. Świat mediów jest fajny i dużo daje. Ale potrafi też skrzywdzić i odebrać wszystko, łącznie z nawiązką.
Pierwszą częścią tej medialnej serii jest "Miłość z TokToka", której nie udało mi się przeczytać. Ale to zupełnie w niczym nie przeszkadzało mi, jeśli chodzi o czytanie tej książki. Tutaj mamy historię Frei Dąbrowskiej i Agata Pieprza - innych bohaterów.
Na samym początku muszę zaznaczyć, że dość nietypowe imiona dostali bohaterowie. Pierwszy raz się z takimi spotkałam ale to oczywiście pozytyw.
Autorka bardzo dosadnie pokazała plusy i minusy mediów. Ich wpływ na codzienność, zmianę myślenia, jak i całość życia. To było bardzo wyraziste i przejmujące. Jednocześnie zaskakuje i szokujące.
Ale nie tylko to zagadnienie tu znajdziemy. Jest też kiła innych, którym należy się z uwagą przyjrzeć. One zmuszają do refleksji i zupełnie innego patrzenia na innych, bliskich nam osób.
Autorka bardzo dobrze prowadzi fabułę. Cały czas utrzymuje zaintrygowanie i podsyca ciekawość nie dając tym samym choć na sekundę wkraść się monotonii i nudzie.
To zdecydowanie była lektura pełna emocji. Dopracowana i napisana bardzo przyjemnym stylem.

Polecam

[Reklama] Perseidy

...

#reklama @perseidy_seria @znak_literanova

O trującym oleandrze. Porozmawiamy.

Magdalena Pioruńska zaprasza czytelnika do poznania bohaterów skomplikowanych i zagubionych, a to wszystko w powieści młodzieżowej napisanej lekkim i przystępnym językiem.

Sporo się tutaj dzieje. To trochę historia o lęku, o znalezieniu się w swego rodzaju martwym punkcie i próbie wyswobodzenia się ze stanu zawieszenia.

To interesujący obraz tego, jak istotną kwestią jest drugie ja, które tworzy się na potrzebny życia w SM. Tutaj słabość była wstydem, bo źle się klikała. Pozory, pozory, pozory…

Wybrzmiało coś bardzo ważnego – ogromna potrzeba zrozumienia, docenienia i poświęcenia uwagi, bo wypowiadane tak rzadko słowa: „będę przy tobie”, „wierze w ciebie” były spełnieniem marzeń.

Toksyczność relacji, zazdrość, wywieranie negatywnego wpływu, strach, wychodzenie poza schemat, próby sprostania oczekiwaniom, uzależnienie, kompleksy. Tych elementów jest tu tak wiele. Tym bardziej sprawdź, proszę TW przed czytaniem.

„Czasem chcemy też wydawać się silniejsi, bo zwyczajnie wstydzimy się tego, że jesteśmy tylko ludźmi.”

Na początku myślałam, że to książka dla młodszego czytelnika, który poczułby głębszą więź z bohaterami, jednak z rozdziału na rozdział, gdy pojawiało się więcej zawiłości i problemów, doszłam do wniosku, że to niezwykle ważna historia. Trudna w swojej lekkości i warta uwagi. Dająca do myślenia, ale też ofiarująca odrobinę nadziei.

Wydanie to jak zwykle mistrzostwo świata! Seria Perseidy to jedna z najpiękniejszych i najbardziej dopracowanych edycji dostępnych w księgarniach.

[materiał reklamowy we współpracy barterowej]

#reklama @perseidy_seria @znak_literanova

O trującym oleandrze. Porozmawiamy.

Była miłość z TikToka...Czas na miłość z bookstagrama. Agat i Freya znają się od zawsze, a mimo to są dla siebie obcy. Agat jest pewnym siebie f-boyem z ogromnymi zasięgami - zarówno na tej czarnej, jak i niebieskiej platformie. Ma w głębokim poważaniu szkołę, naukę i jakiekolwiek zasady. Z pozoru. Freya jest znaną bookstagramerką. Ambitna, wie czego chce od życia i nigdy się nie poddaje. Z pozoru.
Co się stanie, gdy gra pozorów ustąpi prawdziwemu życiu, a do wszystkiego dojdzie młodzieńcze, rodzące się uczucie?
Nie ukrywam, po "Miłości z TikToka" miałam, co do tej książki ogromne oczekiwanie. I nie zawiodłam się w najmniejszym stopniu. Magdalena Pioruńska cudownie operuje słowem, buduje napięcie i prezentuje nieoczywiste rozwiązania fabularne. To powieść poruszająca trudne i ważne problemy w niesamowicie mądry, dojrzały i jednocześnie przystępny w sposób, który sprawia, że kolejne rozdziały pochłania się z prędkością światła.
Uwielbiam to, jak autentyczni są bohaterowie, jak bardzo są pełnokrwiście i nieszablonowi. Bardzo podobają mi sie kierunki, w którym ewoluują. Zwłaszcza Maks (jestem z niego taka dumna). Ponownie, dialogi są perfekcyjne, humor w punkt, energia i chemia, pomiędzy KAŻDYM z postaci, namacalna.
"Twoje serce będzie kiedyś czerwone" przypomina, że wszyscy potrzebujemy dobrych ludzi wokół nas. Ta książka ma zapach oleandrów, smak truskawek i dźwięk warszawskich letnich nocy nad Wisłą.

📚Magdalena Pioruńska "Twoje serce będzie kiedyś czerwone"
📖Wyd. @perseidy

Freya prowadzi bookstagrama i kocha to robić, niestety jej koleżanki postanawiają się od niej odwrócić. Na dodatek jej dawny przyjaciel teraz nie zwraca na nią uwagi. Kiedy dochodzi do małego wypadku dziewczyny to zaczyna się w końcu zmieniać i zmierzać w nieznanym im kierunku.
Czy ta dwójka pomoże sobie w trudnych chwilach ?
Freya tak jak ja czy inne osoby prowadzi bookstagrama i świetnie było o tym czytać. To jak opowiada o książkach i dzieli się nimi z innymi to coś dobrego. Tutaj autorka dzięki tej bohaterce pokazała, że ten świat nie jest jednak tak piękny i kolorowy jak by się mogło to wydawać. Tutaj tak jak i w prawdziwym świecie zdarzają się takie sytuacje. Zamiast cieszyć się dzieleniem książkami z innymi to rodzą się niepotrzebne spory i hejt.
Agat natomiast jest influencerem, który także pokazuje świat mediów od tej złej strony. Oboje zmagają się z przykrymi sytuacjami i to właśnie ich do siebie w sumie zbliżyło.
Co mogę powiedzieć o tej książce? Jest ona dobra, lecz nie tak dobra aby w pełni mnie przekonała. Uważam, że troszkę było mało tutaj iskry pomiędzy bohaterami czy głębszej relacji.Ta książka znajdzie napewno wielu fanów, lecz mnie osobiście nie przekonała. No ja bardzo lubię to w książkach i może dlatego to było dla mnie za mało. Ogólnie nie jest zła, ponieważ poruszane są tu ważne problemy z jakimi zmagają się ludzie w XXI wieku. Historia ta łamie nasze serca, lecz są też momenty, które wywołują w nas pozytywne emocje. Styl autorki także na plus za to, że był lekki i nie było zbędnych opisów. Za szatę graficzną kolejny ogromny plus, ponieważ nie można od niej oderwać wzroku. Także jeżeli jesteście jej ciekawi to polecam aby samemu się przekonać czy jest to powieść dla was ❤️

📚Magdalena Pioruńska "Twoje serce będzie kiedyś czerwone"
📖Wyd. @perseidy

Czy...

„Czasem chcemy wydawać się silniejsi, bo zwyczajnie wstydzimy się tego, że jesteśmy tylko ludźmi.”

Historia Frei i Agata, zaprezentowana na lekko ponad 300 stronach, wrzucona jest w nastoletnie ramy, przepełniona niemałą ilością problemów i ciągłą obecnością social-mediów w życiu postaci. Mamy mieszaninę przyjaźni i pierwszych miłości połączoną z presją, kompleksami i skomplikowanymi relacjami z rodzicami. Warto zapoznać się tutaj z TW.

Fabuła, pomimo trudnych kwestii, z którymi się mierzy, została opowiedziana w lekki i subtelny sposób. Nie zagłębiamy się w szczegóły/opisy, a raczej pobieżnie zaznajamiamy z faktami. Niektóre tematy, jak dla mnie, wymagały i potrzebowały więcej czasu oraz rozwoju. Ten brak poświęcenia im większej ilości uwagi wypadł dla mnie na minus.

Jeśli chodzi o wspomniane media społecznościowe, to koncentrujemy się na ich ciemnej stronie. Z każdym rozdziałem odkrywamy prawdę, która kryje się za wykreowaną osobą/narracją w internecie. Ten wątek śledziłam z zainteresowaniem i cieszę się, że autorka ukazała social-media w taki właśnie sposób.

Freya x Agat. Bookstagramerka x influencer. Czy ich relacja mi się podobała? I tak i nie. Chwilami miałam wrażenie, że pominęłam jakiś rozdział, a przez to nie do końca mogłam odczuć wzajemne zauroczenie. Natomiast z drugiej strony, ta znajomość udanie wpasowała się w klimat historii, były rozmowy i wsparcie.

Mały fragment, ale który uważam za istotny, to że bohater nie potrafił poradzić sobie z problemem i w pewnym momencie poprosił o pomoc w tym zakresie.

Mimo wszystko, „Twoje serce będzie kiedyś czerwone” niestety nie wywarło na mnie tak pozytywnego wrażenia, jak początkowo zakładałam. Najbardziej zabrakło mi tu rozwinięcie zarówno relacji, jak i pozostałych wątków.
*współpraca reklamowa*

Czułam się jakbym czytała fanfika o prawdziwych osobach. Jakoś dziwnie mi się czytało o bookmediach w książce. Trochę zakrzywienie uniwersum dla mnie.
Dodatkowo książka wydawała mi się bardzo chaotyczna. Niby cała akcja trwała 3 miesiące, ale przedstawione to było jakby mogła też się zdarzyć w tydzień. Trochę słabo jest zaznaczony przepływ czasu tutaj.
Jednak najbardziej wkurzali mnie główni bohaterowie. Agat i Freya totalnie nie są moimi typami osób. Wiem, że gdybym ich poznała w prawdziwym życiu to byśmy się nie polubili. Byli jak dla mnie zbyt egoistyczni i aroganccy i totalnie nie uwierzyłam w ich relacje.
Dałam jej te 4 gwiazdki bo szybko się ją czytało i ma ładne arty. Ale niestety nie jest to totalnie moja książka.

Jednak najbardziej...

Zacznijmy od stylu pisania autorki, który jest bardzo lekki i fajny. Książkę czytało się przez to szybko i płynnie co zdecydowanie jest na plus.
Jak wiemy książka ma TW takie jak: uzależnienie od różnych substancji, cyberprzemoc i samob0jstwo, więc nie jest ona dla każdego. Autorka w bardzo realny sposób przedstawiła problemy z jakim boryka się dzisiejsza młodzież. Myślę, że wiele osób może znaleźć w tej historii cząstkę siebie.
Bardzo podobała mi się podwójna perspektywa, dzięki której mogłam poznać bliżej Agata i jego problemy z jakimi się zmagał.
Jest kilka minusów o których chciałabym wspomnieć i przez które ta książka nie do końca mi się podobała.
Emocje i uczucia bohaterów nie są praktycznie w ogóle opisane w tej książce, przez co ciężko było mi się w nią wczuć i przeżywać to razem z nimi. Cała historia napisana jest w bardzo powierzchowny sposób i niestety nie potrafiłam się w nią wciągnąć.
Nie do końca wiem na czym miała opierać się fabuła. Wszystko było dość chaotyczne, ale wbrew pozorom wcale tak dużo się tam nie działo. Brakowało mi akcji, przez którą nie potrafiłabym oderwać się od książki.
Następny minusik to chemia między bohaterami. A raczej jej brak. Nie wiem kiedy z dystansu między nimi narodziła się miłość. W moim odczuciu książka która miała być poświęcona Agatowi i Freyi zmieniła się w książkę o ich przyjaciołach. Było bardzo mało momentów kiedy spędzali ze sobą czas sam na sam i nie wiem kiedy miałoby między nimi zaiskrzyć.
Polecam tę książkę osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z czytaniem. Niestety nie jest ona dla mnie.

"Twoje serce będzie kiedyś czerwone" to już moje kolejne spotkanie z M. Pioruńską i kolejne pełne emocji i uczuć.

Tęskniłam za bohaterami, których pokochałam w "Miłości z Tik Toka", cudownie było odkryć co gra w duszy kolejnej parze. Tym razem poznałam bliżej Agata i Freye, których szczerze polubiłam mimo ich wad jakie przed nami obnaża Autorka. To są postaci z którymi każdy z nas jest w stanie się w jakiś sposób utożsamić. Są realni: pełni pasji, problemów i jak każdy szukają szczęścia i miłości oraz próbują odnaleźć samego siebie w tych niełatwych czasach.

Okładka i sam tytuł może obiecywać opowieść pełną słodyczy ale nie dajcie się zwieść. Historia, którą tym razem Autorka nam zaserwowała jest jak samo życie - pełne dobrych i złych stron. Akcja dzieje się w czasach obecnych, w dobie przeważających social mediów i muszę przyznać, że daje do myślenia, zmusza do refleksji. Obnaża realia życia po drugiej stronie mediów, przypomina że nie wszystko jest tak różowe jak zazwyczaj jest to pokazane na profilu danej osoby. Mimo, że Pani Magdalena porusza niełatwe tematy (uzależnienia, hejt, przemoc) co sprawia że serduszko potrafi nawet pęknąć, to jest to również pełna ciepła i dobra opowieść, która daje nadzieję i sprawia, że uśmiech na twarzy również się pojawia. Nie mam w zwyczaju zaznaczać cytatów, bo z reguły nie przywiązuję zbytnio wagi do pojedynczych zdań, tak tutaj się nie dało - tyle pięknych i mądrych treści Autorka wplotła w tę historię.

Żeby nie było aż za słodko przyczepię się do nie przetłumaczonych tekstów piosenek w języku angielskim wplecionych w treść historii. Mój angielski jest na beznadziejnym poziomie i z reguły też jestem zbyt leniwa, żeby sobie wygooglać jak dokładnie przetłumaczyć dany tekst (telefon zazwyczaj leży daleko ode mnie 🤪).

Samo wydanie książki jest przepiękne, zdobienia i rysunki dodają jej uroku a wytłumaczenie tytułu rozpuściło moje serduszko 🥰 Bardzo podoba mi się styl w jakim napisane jest "Twoje serce...", który jest bardzo barwny a mimo to prosty w odbiorze. Czyta się to naprawdę dobrze także dzięki humorowi wplecionemu w dialogi.

Szczerze polecam.

• Samodzielne
  • Pojedyncze
  • Pojedyncze 7.0 i mniej
  • Współpraca
  • Recenzenckie

Dodaj cytat z książki Twoje serce będzie kiedyś czerwone