Better than you

Better than you
Imagine Books
2024-03-08
2024-03-08

"Zro­bię wszyst­ko, żeby cię ochro­nić, ale moja wła­dza koń­czy się na tej szko­le, a ich sięga dużo dalej. Dla swo­je­go dobra: trzy­maj się od nich wszyst­kich z da­le­ka".

▪️Tytuł: Better than you
▪️Autor: Ann Holly @annhollycreator
▪️Wydawnictwo: ImagineBooks @wydawnictwo_imaginebooks
▪️Premiera: 08.03.2024 r.
Współpraca reklamowa @wydawnictwo_imaginebooks
▪️▪️▪️

Opis książki wskazuję, że historia będzie dotyczyć jednej bohaterki i szkoły, w której będzie próbowała przetrwać. A w rezultacie dostajemy nie dwóch, nawet nie trzech a kilku bohaterów, mogąc przeżywać wydarzenia z ich perspektywy. Angela pochodzi z sierocińca i nauka w szkole to dla niej ogromna szansa. Czuła, że nie pasowała do ludzi z dawnego otoczenia, a jak wygląda jej samopoczucie wśród murów elitarnej szkoły? Jest jednocześnie twarda i nie da sobie w kaszę dmuchać, a niestety z drugiej strony ukrywa tą bardzo kruchą cząstkę siebie, która wydaje się być na wyczerpaniu.

"Nie była w sta­nie wy­ko­nać żad­ne­go ruchu. Pa­trzy­ła w orze­cho­we oczy, zu­peł­nie za­po­mi­na­jąc, jak się od­dy­cha.
Gra prze­sta­ła się liczyć".

Poznajemy również Matta, Kovu, Kiare, Summer i Jess, ktora drażniła nas niemiłosiernie. Czarny charakter, najbardziej wredna, pragnąca popularności wśród uczniów. Każda z postaci jest inna co sprawia, że naprawdę podziwiamy autorkę, bo musiała się mocno przygotować do wykreowania tylu odznaczających się charakterów.

Sięgając po "Better than you" staniecie się świadkami szkolnych intryg, małych i większych romansów, wyścigów o władzę i świata w którym liczą się wyłącznie pieniądze. Nie ominą Was babskie kłótnie, nieporozumienia, niedopowiedzenia i skrywane tajemnice, które trzeba przyznać, że ciekawie się odkrywa.

Liczne grono bohaterów ma swoje plusy i minusy. Na początku ciężko było nam się wdrożyć. Ciągłe zmiany perspektywy wprowadzały lekki chaos powodując, że niepotrafiłyśmy się zrzyć z żadną z postaci. Książkę czytało się nam... Różnie? Myślimy, że to dobre określenie. Na pewno cechuje ją akcja, ale czasami wszystko pędzi za szybko, a czasami ma się ochotę pominąć zbędne opisy, które za bardzo zagłębiają się w mało znaczące sprawy.

"Pie­nią­dze to nie wszyst­ko, Angie. Są klu­czem, który może dać wol­ność albo ją zabrać".

Mając książkę w rękach, nie ładnie byłoby nie wspomnieć o jej pięknym wykonaniu. Malowane brzegi, które są ostatnio hitem robią wrażenie. Książkę zdecydowanie polecamy młodym ludziom w wieku szkolnym, bliższym pełnoletniości, gdyż na pewno docenią tę powieść i będą się przy niej świetnie bawić. To ładna i niechuda lektura, która znalazła wielu zwolenników. Dla nas była dobra, ale niestety nie zdołała nas ostatecznie porwać. Wam życzymy miłej lektury 🙂

@wydawnictwo_imaginebooks za egzemplarz do recenzji i współpracę 🖤 ❤️ 😊

Książka dostępna na stronie:

▪️Tytuł: Better than you
▪️Autor: Ann Holly @annhollycreator
▪️Wydawnictwo: ImagineBooks @wydawnictwo_imaginebooks
▪️Premiera: 08.03.2024 r.
Współpraca reklamowa @wydawnictwo_imaginebooks
...

Książkę miałam okazję przeczytać kilka dni wcześniej. Recenzję postanowiłam jednak dopiero teraz napisać, gdy większość emocji związanych z książką opadły. Napisanie recenzji zaraz po przeczytaniu książki skutkować mogło spoilerem, gdyż za dużo informacji bym mogła odkryć, a tego nie chcę.

Wracając do samej książki. Trafił mi się egzemplarz z malowanymi brzegami ( pierwszy raz ) co dodało jej uroku. Sama okładka nie jest graficznie rozbudowana, mimo to jest estetyczna i pasująca do treści.

"Better than you" to powieść o nastolatkach z wyższych sfer, którzy na każdym kroku próbują pokazać, że są lepsi od innych. Tylko nieliczni z nich mimo swojego statusu społecznego, którego w dużej mierze zawdzięczają swoim rodzicom. Okazuje trochę zrozumienia i wyciągają pomocną dłoń. Są jedna i tacy, którzy knują za plecami. Dzieciaki potrafią być bardzo nieprzyjemni wobec siebie. W szkole dla elit biją możliwości przeciętnej młodzieży.

Ta książka opowiada właśnie o nauczycielach i uczniach szkoły dla elit. Jest to szkoła z internatem na wypasie. Za sprawą nowej dyrektorki startują dwa programy jednocześnie. Jeden tyczy się zamożnych zdolnych uczniów z tzw. wymiany. Drugi zaś daje szansę na "lepszy start", w którym udział wzięła Angela.

Angela jest zdolną uczennicą. Jej problemem jest fakt, że wychowuje się w sierocińcu. Kiedy została zgłoszona do programu, bardzo się ucieszyła. Miał nadzieję, że trafi do lepszego miejsca niż sierociniec, gdzie dawały dzieciaki jej nieźle popalić. Niestety nie wszystko jest takie jak się nam mogło by wydawać.

Angela przysłowiowo trafiła z deszczu pod rynnę. Po mimo obaw trafiła na kilka osób jej przychylnych. Nawet nawiązała przyjaźnie i pierwszą poważniejszą miłość. Niestety nic nie jest takie kolorowe jakby mogło się wydawać za pierwszym razem. Z każdym dniem wychodzą nowe intrygi. Angelę prześladują dalej rówieśnicy tym razem o innym statusie społecznym. Jednak dziewczyna postanawia nie dać się, że koniec prześladować. Postanawia o siebie zawalczyć.

Czy jej się udało i jakie dylematy przed nią stanęły, dowiesz się sięgając po książkę.

Jest kilka zabawnych sytuacji, w których popierałam bohaterkę ( wychodziłam na zołzę). Zdarzały się też chwile kiedy innych bohaterów nie rozumiałam. Z mojej perspektywy za bardzo sobie utrudniali, a wystarczyła zwykła rozmowa. No ale cóż ja do elity nie należę i moje spojrzenie jest również inne.

Jedno jest pewne, aby przeżyć tą mieszankę emocji od współczucia i żalu po złość, a momentami nawet śmiech trzeba poświęcić trochę czasu na poznanie przygód Angelii, ale również Matta, Kovu, Jess, i wielu innych postaci z książki.

Angela myśli, że jej życie się zmieni. Wychowywała się w domu dziecka, a teraz dostaje szansę od losu, by uczyć się w elitarnej szkole. Jednak nie wie, że po przekroczeniu progu tej szkoły jej życie wcale nie będzie takie proste.

Jak odnajdzie się w nowej sytuacji?
Czy bogate dzieciaki zaakceptują dziewczynę?
Co się jej przydarzył w murach szkoły?

Angela dostała szansę w programie lepszy start. Jest bardzo ambitna i ma plan skupić się na nauce, bo wie, że dla niej to coś ważnego. Jednak nie wszystko jest takie, jakby chciała. A sytuacja w szkole nie wygląda tak kolorowo. Spotyka na swojej drodze wiele przeszkód. Dodatkowo spotkała Matta. Między nimi od samego początku czuć, że coś iskrzy, tylko że życie nie jest tak proste, żebyśmy dostawali zawsze to, co chcemy.

"Better than you" to świetny debiut autorki. Styl pisania jest dość ciekawy, bez zbędnych opisów. Historia pokazana jest z perspektywy kilku bohaterów, co dawało nam wgląd szerzej na perspektywy szkoły. Mimo tylu postaci nie gubiłam się w nich. Jedynym minusem dla mnie jest brak elementu zaskoczenie w fabule. Zabrakło czegoś, co wniosło, by do książki więcej emocji. Uważam, że jest to ciekawa pozycja, którą warto poznać. Aaa i wydanie jej jest obłędne 😍. Polecam.

Jak odnajdzie się w nowej sytuacji?
Czy bogate dzieciaki zaakceptują dziewczynę?
Co się jej przydarzył w murach szkoły?

Angela dostała szansę w...

„Pieniądze to nie wszystko. Są kluczem, który może dać wolność albo ją zabrać”.

Otrzymując propozycję współpracy przy książce „Better than you”, skusiłam się, patrząc na okładkę, piękne wydanie, ale i ciekawy opis, który zwiastował fajną historię dwójki młodych ludzi, którzy w szkole dla bogaczy mają szansę znaleźć prawdziwą przyjaźń i być może miłość. Kompletnie nie spodziewałam się za to tego, jak ta historia zostanie napisana i nie będę ściemniać - nieco mnie to przeraziło.

Lubie czytać różne perspektywy danej historii, ale zwykle jest to dwójka głównych bohaterów. W „Better than you” wygląda to zgoła inaczej, bo tutaj „wchodzimy” do głowy kilkorgu bohaterom, co początkowo okropnie mnie męczyło. Musiałam zatrzymywać się na chwilę i myśleć, o czym w danej chwili czytam, bo trochę minęło, zanim dopasowałam sobie imię do danej osoby w tej opowieści.

Sposób napisania tej książki mogę poniekąd porównać do serialu i jak sądzę, choć mogę się mylić, taki miał być tego zamysł.

Niemniej, jak już przyzwyczaiłam się do tego, jak ta historia jest opowiadana, to ostatecznie naprawdę mocno się w nią wciągnęłam. I wydaje mi się, że całość skierowana jest z pewnością do młodszych czytelników niż ja ( ach te 35 lat 😅),to jednak koniec końców muszę powiedzieć, że to była naprawdę świetna historia!

Wbrew pozorom, mimo tego, że fabuła toczy się w liceum, i niektóre problemy uczniów mogły wydawać się błahe, to jednak sporo było tu wątków, poruszających trudne tematy - jak choćby akceptację, uzależnienie, agresję, trudne relacje rodzinne i wiele innych.

I choć według opisu to miała być głównie historia Matta i Angeli, to jednak każdy z bohaterów, który otrzymał swój czas w tej opowieści, był ważny. Każdy mnie czymś zaintrygował, dał poczuć do siebie sympatię, lub całkiem przeciwnie ogromną niechęć.

Na plus na pewno zasługuje też styl autorki, bo to bardzo lekko, ale przy okazji dobrze napisana książka. Nie zapominajmy też o pięknym wydaniu papierowym, z barwionymi brzegami, które cieszyło moje oczy.

Jakiś minus?

Zdecydowanie brak ciągu dalszego!
Będę wyczekiwać go z niecierpliwością, ale was już teraz zachęcam do poznania tej intrygującej grupy młodych ludzi!

Polecam!

„Pieniądze to nie wszystko. Są kluczem, który może dać wolność albo ją zabrać”.

Do elitarnej szkoły średniej,gdzie nastolatki żyją według określonego kodeksu dołącza Angela, która została wychowana w sierocińcu.

Dziewczyna nie zamierza się podporządkować,chce żyć na swoich zasadach i przede wszystkim skupić się na nauce. Jednak nie wiedziała, o tym że gdy przekroczy próg Drumford zacznie się dla niej piekło. Podpada czołowym osobom w szkole.

Jednak poznaje Matta,kapitana szkolnej drużyny koszykówki. Od razu padają sobie w oko jednak jest pewien problem. Chłopak ma dziewczynę - królową szkoły Jess.

Czy w świecie pełnym układów jest szansa na miłość?

♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️

Lubicie serial “Plotkara”? Jeśli tak to ta książka jest zdecydowanie dla was.

Ja osobiście nie oglądałam serialu więc do książki miałam neutralne podejście. Mimo wszystko dość mocno nastawiłam się na dobrą historię. Gdy zaczęłam czytać odrobinę się rozczarowałam.

Totalnie nie mogłam się połapać w postaciach. Nie mogłam ułożyć ich sobie w głowie przez co nie wyciągnęłam się w tą historię tak jak planowałam na początku.

Gdy wreszcie wiedziałam kto jest kim i jakie cechy go prezentują nużyła mnie fabuła. Przez pół książki miałam wrażenie że czytam o niczym.

Dni w szkole przeplatane odpowiednimi jak na wiek bohaterów sytuacjami.
Były momenty w których miałam zaskoczenie jednak było to chwilowe.

Duży plus tej książce należy się za przedstawienie historii z różnych perspektyw bohaterów przez co akcja była urozmaicona.

Przeczytałam, nie była zła jednak nastawiłam się na wiele bum. Nie wykluczam że te bum dostanę w drugim i trzecim tomie które planuję przeczytać.

Nie najlepsza i nie najgorsza książka w tym roku. Myślę że jestem w stanie polecić ale z nie nastawieniem się na akcje pędzącą w zawrotnym tempie.

Jednak...

"Drumford nie różniło się od innych szkół na świecie. Było tak samo zepsute, bezwzględne i nieuczciwe."

Gdy Angela opuszczała mury sierocińca, by rozpocząć naukę w szkole dla wybranych w Drumford, nie mogła uwierzyć w swoje szczęście. Wydawało jej się, że wszystkie dotychczasowe kłopoty odejdą w zapomnienie. Zupełnie nie przykładała wagi do tego, że ona, uboga sierota, wcale nie pasuje do tego miejsca. Planowała skupić się na nauce, by tym samym ułatwić sobie start w dorosłe życie. Niestety los bywa przekorny. Angela bardzo szybko orientuje się, że jej założenia dalekie były od rzeczywistości. Nowa szkoła okazuje się taka sama jak placówka, w której dziewczyna uczyła się do tej pory.
Kto wie czy nie gorsza...

"Better than you" to debiutancka powieść Ann Holly, w której znajdujemy losy bogatych dzieciaków. Po szkolnych korytarzach Drumford przechadzają się zamożni uczniowie, świadomi swego statusu społecznego i materialnego, gwarantującego im nietykalność osobistą. W starciu z nimi Angela wydaje się być nikim. Fabuła tej historii ukazana jest z perspektywy różnych bohaterów, przez co mamy możliwość przyjrzeć się mającym miejsce na kartach książki wydarzeniom z kilku stron. Niestety prowadzenie narracji w ten sposób nie sprzyja nawiązaniu więzi z konkretną postacią, przynajmniej tak było w moim przypadku - żaden z bohaterów nie wzbudził mojej szczególnej sympatii. Niemal wszyscy okazali się rozpieszczonymi małolatami, perfidnie wykorzystującymi swoją pozycję społeczną. Z początku wydawało mi się, że polubię dwie nowe uczennice szkoły, jednak w miarę czytania stwierdziłam, iż jest to niemożliwe. Mam wrażenie, że ułożone dziewczyny z biegiem czasu przesiąkły atmosferą tego miejsca. W tym przypadku idealnie sprawdza sie powiedzenie: "Kiedy wlecisz między wrony..."

W powieści "Better than you" autorka ukazuje nam młodych, pozbawionych kręgosłupa moralnego ludzi, którzy pogubili się w swoim życiu. Nie posiadający wsparcia rodziny nastolatkowie często zmuszeni byli sami radzić sobie ze swoimi problemami. Takie sytuacje wymuszały na nich niewłaściwe zachowania, mające na celu ochronę dobrego imienia swojej rodziny. Oczywiście, wszystko wyglądałoby zupełnie inaczej, gdyby bohaterowie wiedli bardziej uporządkowane życie. Nie musieliby wówczas uciekać się do nieetycznych działań służących kamuflowaniu ich poczynań.

Mam trochę mieszane uczucia względem tej książki. Oczywiście, nie jest to wynikiem warsztatu autorki, pod tym względem nie mam nic do zarzucenia. Powieść napisana jest na wysokim poziomie, zupełnie nie da się wyczuć, że to debiut. Niestety, jak już wspomniałam, żadna z postaci nie wzbudziła mojej większej sympatii. W momencie gdy zaczynałam żywić do kogoś cieplejsze uczucia, ta osoba robiła coś, co całkowicie przekreślało jej notowania. Kojarzycie serial "Słodkie kłamstewka" i "Plotkarę"? Ta książka bardzo przypomina mi te amerykańskie produkcje. I choć fajnie się czyta/ogląda takie historie, trochę mnie one uwierają i żadnym wypadku nie chciałabym znaleźć się w miejscu, o którym one traktują.

Podsumowując, "Better than you" to dobrze napisana powieść, jednak chyba nie do końca trafia w mój gust czytelniczy. Były momenty, że ta powieść naprawdę mnie wciągała, jednak nie poczułam mocniejszej więzi z bohaterami, która sprawiłaby, że ich losy bardziej by mnie zaangażowały. Owszem, odczuwałam różne emocje, jednak w przeważającej części była to złość pomieszana z litością. Największą sympatię wzbudziła we mnie Angela, ale jej przemiana trochę mnie przeraża. Jednak może się mylę i ta bohaterka jeszcze mnie zaskoczy?
Z chęcią się o tym przekonam.

Moja ocena 7,5/10.

Tytuł: "Bether than you"
Autor: Anna Holly
Data premiery: 08.03.2024r.
Wydawnictwo: Imagine Books

Lubicie czytać młodzieżówki?
Możecie coś fajnego polecić?😁
"Better than you".
Bogata młodzież... elitarna szkoła... I każda postać z innym problemem. Dosłownie. Tam każdy borykał się z czymś innym.
Postaci było wiele. Na początku musiałam się wdrożyć, zapamiętać imiona i zaczaić kto z kim trzyma, ale myślę że poszło mi nieźle 😁
Poza tym książka podzielona jest na krótkie epizody - każdy czytamy z perspektywy innego bohatera.
Poznajemy Angelę, która z bardzo dobrymi wynikami dostaje się do tej elitarnej jednostki. I nie było jej łatwo. Na miejscu poznaje Kiarę, Samanthę i Jess. Są też Matt, Kovu i inni. (Tak swoją drogą Kiara i Kovu kojarzą mi się tylko i wyłącznie z drugą częścią Króla Lwa 🙈 Nie wiem, czy autorka zrobiła to na cześć tej bajki czy zupełnie wyszło to przypadkiem🤭😋). Jak zobaczyła Matta serce zabiło jej szybciej. Chlopak trenuje koszykówkę i... spotyka się z Jess, ale... Nie tak na poważnie, tylko dla famu... A jak sami wiecie takie intrygi nie przynoszą nic dobrego, o czym szybko się przekonują...
Powieść napisana jest prostym językiem. Znajdziemy w niej wiele dialogów, które lubię. A przez to, że każdy z bohaterów jest inny, podczas czytania nie ma czasu na nudę.
Myślę, że jeżeli ktoś lubi taką tematykę to zdecydowanie jest to książka dla Was!
Polecam!
A dodatkowo brzegi tej młodzieżówki są pięknie malowane, więc dla "sroki okładkowej" będzie to prawdziwa zdobycz 😁

Tytuł: "Bether than you"
Autor: Anna Holly
Data premiery: 08.03.2024r.
Wydawnictwo: Imagine Books

Lubicie czytać młodzieżówki?
Możecie coś fajnego polecić?😁
"Better than you".
Postaci było wiele. Na początku musiałam się wdrożyć, zapamiętać imiona...

Angela wychowywała się w sierocińcu, jednak pewnego dnia dostaje ogromną szansę - dołącza do elitarnej szkoły średniej. Dziewczyna myśli, że jej kłopoty w końcu się skończą. Nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, jak to wszystko skomplikuje jej życie.

W Drumford nie liczą się tylko zdolności i ambicje. Tu liczy się przede wszystkim pozycja w społeczeństwie. Czy zwykła dziewczyna z domu dziecka odnajdzie się pośród bogatych dzieciaków?

Intrygi, miłość, nienawiść, przyjaźń. To wszystko znajdziecie w debiutanckiej powieści Ann Holly. Mimo, że od razu można wyczuć, czym autorka się inspirowała to powiem Wam, że… dla mnie ta książka jest strzałem w dziesiątkę. Potrzebowałam czegoś takiego. Nawet nie zdawałam sobie sprawy jak bardzo.

„Better than you” to po prostu genialna książka młodzieżowa. Lekki i przyjemny styl pisania autorki sprawia, że pochłania się tą historię w mgnieniu oka. Z niecierpliwością będę wypatrywała kontynuacji.

No i to wydanie… jestem nim zachwycona ♥️

Lubicie sięgać po młodzieżówki? Jeśli tak to jaki gatunek? Książka "Better than you" zaintrygowała mnie opisem. Kiedy otrzymałam przesyłkę dodatkowo okazało się, że jest pięknie wydana. Barwione strony robią tu genialną robotę wraz z okładką. Czy jednak treść jest równie dobra?

Angela wychowuje się w sierocińcu. Tu przechodzi tzw. szkołę życia. Szykany, poniżanie przez "koleżanki" sprawia, że nic nie jest w stanie zepsuć jej radość z szansy, jaka dał jej los. Ostatni rok szkoły spędzi w elitarnej szkole. Po niej ma szansę na dobre studia ale przede wszystkim stanie się dorosła i nie wróci do sierocińca. Jednak już na samym początku okazuje się ze nawet w takiej elitarnej szkole nie jest pięknie i idealnie. Tu też są ofiary i ich prześladowcy. Angela trafia w sam środek afer z udziałem uczniów. Czy dobrze oceni kto jest ta dobra a kto złą osobą? Czy odnajdzie się w tym wszystkim?

Historia jest nietuzinkowa. Przede wszystkim mamy tu coś, co dla mnie jest nowością chociaż nie do końca. Po pierwsze mamy tu fabułę nieskupioną na głównych bohaterach. Rozdziały są długie podzielone na pomniejsze części tytułowane imionami poszczególnych bohaterów. To, co jeszcze wyróżnia to, że nie jest to typowa perspektywa pisana jakby przez dana postać. Pisana jest w trzeciej osobie nie pierwszej. Fabuła jest tak napisana, że mam mieszane uczucia. Całość to coś, z czym spotykam się po raz pierwszy. Mnogość perspektyw sprawia, że nie do końca wszystko do siebie pasuje. A może to pozory? Wątki się mieszają, nie są w pełni wyjaśnione i nie do końca wszystko da się zrozumieć. Autorka ma świetne pióro i historia ma w sobie to coś, co sprawi, że czytamy ja szybko. Do tego autorka zaserwowała nam tak wątki, że wszystko się miesza, mamy tu nie jedna a kilka różnych intryg, nie do końca mamy od razu odkryte kto jest kim.

Jeśli chodzi o postacie w tej historii to są one świetnie wykreowane. Muszę przyznać, że nie było tu ani jednej postaci, która bym rozszyfrowała od początku do końca. Autorka tak sprytnie manipuluje wszystkim intrygami, tajemnicami, watkami, że z każdy rozdziałami się gubiłam na nowo. Nawet postać Angeli mnie zaskoczyła. Przede wszystkim napięcie i zmiany akcji powodują, że nabieramy apetytu, by odkryć wszystkie karty już tu i teraz.

Na koniec zakończenie. Tu mamy coś, co uwielbiam i jednocześnie nienawidzę. Po pierwsze autorka wykreowała nam niejako zakończenie tak, że jak myślimy już, że jest fajnie, wszystko się każdemu powoli układa to jest nieoczekiwany zwrot akcji. I tu właśnie duży plus przez całą książkę. Akcja dzieje się w murach elitarnej szkoły. Uczniowie uczą się i mieszkają na jej terenie ze wszelkimi udogodnieniami, jaki np/ kino, kosmetyczki, fryzjer itp. Ale mają jeden zakaz. To, co dzieje się w murach szkoły w niej ma pozostać. Ale pojawia się tzw. kret. To, co się dzieje w szkole zaczyna wyciekać poza mury. Dlatego i zakończenie musi mieć swój nieoczekiwany zwrot, w którym ktoś namieszał w szykach bohaterów. I wiecie co? Ja kompletnie nie umiem powiedzieć kto jest ta osoba. Autorka tak nami zamotała, że kompletnie nie umiem określić kto jest tym złą a kto dobrą postacią. Czy to Jess? A Może Greta? A może bliźniaczki Kiki lub Viki? A może któryś z męskiego grona uczniów, ktoś o kim wogóle nie pomyślałam? Nawet nie domyślacie się ilu może być potencjalnych osób, które mogły to zrobić. Niestety musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na tom 2, a potem trzeci. Ciekawi co takiego się wydarzyło? Jeśli tak to zapraszam do lektury. Polecam

„Nagle poczuł się zmęczony. Potwornie przygnieciony ciężarem odpowiedzialności, jaka spoczęła na jego barkach. Jak to się stało, że niewinne kłamstwo przejęło kontrolę nad jego życiem?”

Angela dostała swoją szansę na naukę w prestiżowej szkole dla dzieci elity. Przekonana jest, że tam rozpocznie nowy etap i zazna spokojnego życia innego niż w sierocińcu. Rzeczywistość okaże się jednak brutalniejsza, ale czy na pewno? Ludzie i otoczenie może się zmieniło, ale zasady pozostają te samy.

Jak potoczą się losy dziewczyny? Czy przetrwa?

Książka skusiła mnie hasłem, że spodoba się ona fanom serialu „Plotkara”. Swego czasu uwielbiałam ten serial, więc ciekawa byłam jak autorka, poradzi sobie z tym zagadnieniem. Tym bardziej że to debiut literacki.

Do tego dochodzi piękne wydanie, które współgra z okładką, tworząc dzieło, obok którego nie można przejść obojętnie.

Dopadł mnie ostatnio zastój czytelniczy, a historia uczniów z Drumford okazała się na to lekiem. Z zapartym tchem śledziłam losy bohaterów. Pojawia się kilka głównych postaci i każda z nich ma swoje przemyślenia, które możemy poznać. Lubię jak autor, nie ogranicza się do perspektywy, tylko jednej osoby.

Do tego autorka ma lekki i przyjemny styl, dzięki któremu przez książkę wręcz się płynie. W moim przypadku to była lektura na jeden wieczór. I chcę więcej, o wiele więcej.

Intrygowały mnie sekrety bohaterów. Każdy z nich miał swoje własne demony, które próbował ukryć, lecz nie zawsze wychodziło to z dobrym skutkiem. W tej społeczności na każdym kroku trzeba mieć się na baczności, bo nigdy nie wiesz, czy ktoś Cię nie obserwuję.

„Wręczył jej swój telefon. Na wyświetlaczu było otwarte zdjęcie. Jej zdjęcie. Przełknęła ślinę, a przerażenie rosło w niej wraz z każdym kolejnym ujęciem. Ktoś zabawił się w niezłego paparazzi”.

Zakończenia totalnie się nie spodziewałam. Myślałam, że wiem już, co się stanie, a jednak autorce udało się mnie zaskoczyć. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom. Coś czuję, że prawdziwa gra dopiero się rozpoczęła.

• Do kupienia
  • Serie