Królewski poker

Okładka książki Królewski poker A.S. Sivar
Okładka książki Królewski poker
A.S. Sivar Wydawnictwo: Amare Cykl: Wspólnik (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Wspólnik (tom 3)
Amare
2024-01-17
2024-01-17

Współpraca reklamowa @wydawnictwo_amare

"Wspólnik. Królewski poker" to trzecia i zarazem ostatnia odsłona serii "Wspólnik" autorstwa A.S. Sivar. Jeżeli chodzi o poprzednie części to chociaż pierwszy tom nieco mnie rozczarował, drugi tom zaskoczył mnie kierunkiem, w jakim autorka postanowiła poprowadzić swoją historię, dlatego byłam bardzo ciekawa, jak zakończy się historia Oktawii i Aleksandra. Czy ostatnia część okazała się tą najlepszą, czy jednak najgorszą z całej serii? Już spieszę z wyjaśnieniem!

Muszę przyznać, że na samym początku miałam dość dużą zagwozdkę, ponieważ pierwszy rozdział jest bezpośrednią kontynuacją tego, co wydarzyło się na końcu "Odkrycia kart", a że czytałam tę część prawie rok temu, potrzebowałam chwili, aby pewne informacje wskoczyły na odpowiednie miejsce w mojej głowie.

Od samego początku było wiadomo, że "Królewski poker" będzie ostatnim tomem historii Oktawii i Aleksandra, więc zupełnie nie zdziwiło mnie, że książka ma ponad 500 stron, ponieważ autorka miała do zamknięcia wiele wątków, które miały swój początek jeszcze w poprzednich tomach. Jednak mimo tego, znalazło się w niej miejsce również na coś nowego, co ostatecznie miało bardzo duży wpływ na to, jaki kształt finalnie będzie miała relacja głównych bohaterów. Oczywiście nie będę zdradzać, o co konkretnie chodzi, aby nie spoilerować i nie psuć przyjemności tym, którzy jeszcze nie mieli okazji czytać tego tomu.

Mogę jednak zagwarantować, że w "Królewskim pokerze" nie zabraknie emocji. Zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Przygotujcie się zatem na prawdziwy rollercoaster, ponieważ wspólne życie Oktawii i Aleksandra nie będzie wypełnione jedynie palącym pożądaniem i obezwładniającą namiętnością. Bohaterowie będą musieli zmierzyć się również z bałaganem, który został spowodowany przeszłością Wierzbickiego. Czy mimo wielu kłód, które zostaną rzucone pod nogi Aleksandra i Oktawii, ich relacja przetrwa? Po odpowiedź na to pytanie odsyłam Was do lektury.

Myślę, że jeżeli miałabym wybierać część, która podobała mi się najbardziej, bez wahania wskazałabym właśnie ten tom. Nawet pomimo faktu, że podczas czytania wielokrotnie miałam ochotę wejść do książki i potrząsnąć głównymi bohaterami, ponieważ zupełnie nie rozumiałam, dlaczego woleli unikać konfrontacji, zamiast wspólnie rozwiązywać większość nawarstwiających się problemu. Ich brak komunikacji między sobą w najistotniejszych sprawach, niesamowicie mnie irytował, co spowodowało, że w trakcie lektury rzuciłam w eter wiele niecenzuralnych słów. Ale jednocześnie właśnie podczas zagłębiania się w ten tom, poczułam w końcu tę iskrę, której brakowało mi, chociażby w pierwszej części.

"Królewski poker" jest doskonałym przykładem tego, że nawet jeżeli początek danej serii, niekoniecznie przypadł komuś do gustu, nie należy od razu skreślać danego autora, ponieważ sięgając po kolejne odsłony danej historii, można się naprawdę miło zaskoczyć.

Współpraca reklamowa @wydawnictwo_amare

“Królewski poker” to już trzeci i ostatni tom serii “Wspólnik”, w którym Oktawia odkrywa wszystkie tajemnice Aleksandra. Ta część namiesza Wam w głowach, jednak na końcu wszystkie puzzle wskakują na miejsce, a spiskowcy i wrogowie zostaną odkryci.

Książka jest bezpośrednią kontynuacją poprzedniego tomu. Pierwsze sceny są dosyć ostre, w tej serii erotyzm od początku miał duże znaczenie, jednak teraz autorka naprawde zaszalała.
Jakoś do połowy trochę mi się dłużyło, prawdopodobnie dlatego, że para bohaterów głównie się kłóci by za chwile się godzić… Wiadomo w jaki sposób. Jednak w końcu pojawia się sytuacja, która wywołuje gruuube zamieszanie. A ciąg dalszy związku Oktawii i Olka staje pod wielkim znakiem zapytania. Co się stanie gdy Okta odkryje wszystkie skrywane tajemnice, co się wydarzy gdy w relacje postaci wkradną się osoby trzecie?

Ta książka gdy dacie jej szansę, zabierze Was w świat kłamstw, manipulacji, tajemnic intryg i miłości, która przezwycięży wszystko.

Są historie przy których czas zwalnia i pozwala nam porzucić codzienne obowiązki na rzecz intrygującej fabuły. A.S. Sivar otwiera przed nami właśnie takie możliwości zapraszając nas do świata kontynuacji swojej serii.

Historia przeznaczona dorosłemu czytelnikowi, który nie boi się przekraczać granice. Autorka bardzo obrazowo poprowadziła swoją fabułę i zmusiła naszą wyobraźnię do intensywnej pracy, a jednocześnie zaserwowała pikantne sceny, które nie przypadną do gustu każdemu czytelnikowi. Przygotujcie się na romans połączony z mocnymi wątkami erotycznymi, ale jeśli takie historie nie są Wam obce – polecam dać szansę całej serii. Zacznijcie jednak czytać od początku, z zachowaniem chronologii, ponieważ prowadzony jest tutaj ciąg przyczynowo-skutkowy, który podejmuje wątki z ostatnich wydarzeń. Osobiście lubię czasami wdrożyć się w fabułę, która rozciąga się na kilka części, gdy motyw główny jest w pełni wykorzystany i emocjonalny, a tutaj bez wątpienia tego nie brakuje.

Czytamy o losach Oktawii i Aleksandra, którzy mieli niełatwą drogę do wspólnego życia. Los wielokrotnie wystawił ich na próby i wydaje się, że to wciąż nie jest koniec. Ich wspólna przyszłość stoi pod znakiem zapytania, gdy na jaw wychodzą tajemnice sprzed lat a niekoniecznie życzliwi ludzie zrobią wszystko, by czerpać przyjemność z ludzkich tragedii. Przed bohaterami będzie wiele wyzwań i jeszcze więcej niepowodzeń, ale jeśli postarają się wyciągnąć odpowiednie wnioski i zapomną o potencjalnych konsekwencjach - być może los w końcu się do nich uśmiechnie.

To połączenie miłości z życiem, które nieustannie nas zaskakuje. Autorka pokazuje, że świat pełen jest niepowodzeń a los nieustannie rzuca nam kłody pod nogi. Nawet jeśli czytamy o wielkim uczuciu i namiętności prowadzonej przez bohaterów w grze między sercem a rozumem to wciąż dostajemy sygnały, że wielkie uczucie nie jest w stanie pokonać ludzkiej zawiści. Na motywach prozy życia autorka udowadnia, że ponadczasowe wartości obecne są na każdym kroku niezależnie od przesłania: czy czytamy o wielkie namiętności, czy erotycznych igraszkach, zawsze musimy się liczyć z tym, że świat nie będzie nam przychylny. Dla mnie to bardzo dobre podejście do tematu, który pokazuje, że autorka prowadziła świadomie swoją opowieść od początku do końca, ujmując nie tylko ciekawy temat, ale i pokazując jak mógłby on wyglądać w prawdziwym życiu.

Kontynuacja losów bohaterów przyprawiła mnie o zawrót głowy. Historia rozłożona na wiele stron intryguje od pierwszego do ostatniego zdania i wydaje się w pełni wykorzystywać swój potencjał. To lektura idealna dla romantyczek, które oczekują od podobnej opowieści czegoś więcej. Mnóstwo skrajnych emocji a także bardzo dobrze przedstawiana sylwetka postaci, pozwalałam mi nie tylko zrozumieć ich działania, ale i kibicować im w drodze do osiągnięcia celu.

Super

Super

„wielu przez swoje chwilowe zachcianki popełnia błędy, za które niestety musi później słono płacić”

Po tym, jak zakończyła się druga część trylogii „Wspólnik”, autorka długo kazała czekać nam na kontynuację, bo prawie rok. Obawiałam się, że po takiej długiej przerwie trudno mi będzie odnaleźć się w trzecim tomie zatytułowanym „Królewski poker”, ale na szczęście tak się nie stało. Są w niej wątki ciągnące się od początku serii, ale nie miałam problemów z przypomnieniem sobie ich najważniejszych wydarzeń, które teraz otrzymały finałowe rozstrzygnięcia.

Wyraźnie widać, że ktoś miesza w relacji Aleksa i Oktawii, a ich uczucia są wystawione na ciężką próbę. Ktoś rozgrywa tytułowego pokera, prowadząc swoją grę, której finał trudno przewidzieć. Aleks postanawia skończyć ze swoim dotychczasowym życiem, pozamykać wszelkie sprawy, zarówno te firmowe, związane z kongresem i Expolab, jak i prywatne, w które wplątał się w przeszłości. Pragnie poświęcić się całkowicie swojej ukochanej i ich wspólnemu życiu na nowych zasadach. W tym wszystkim nie potrafi być do końca uczciwy wobec Oktawii i wciąż mija się z prawdą, chcąc zaoszczędzić jej nerwów. Oktawia czuje się zagubiona, nie wie na czym stoi, co jest grane, a jej niepewność podsycana jest przez plotki i insynuacje, którym daje wiarę.

Po przeczytaniu drugiego tomu myślałam, że nie jest możliwe wznieść emocji na wyższy poziom, a jednak wraz z książką „Królewski poker” pani A.S. Sivar jeszcze bardziej podkręciła tego typu doznania. Z tego względu zwieńczenie trylogii jest naładowane ogromem różnorodnych przeżyć o szerokiej gamie emocjonalnej i wielu niespodziewanych wydarzeń. Wskutek tego, co dzieje się w tej części, bohaterowie będą musieli zweryfikować swoje uczucia i zdecydować, czego tak naprawdę pragną.

W tej części oboje mnie denerwowali swoją gwałtownością, nieumiejętnością rozmowy, unikaniem konfrontacji, wysłuchaniem drugiej strony. Autorka w ten sposób dosyć sugestywnie i nieco w przerysowany sposób zwraca uwagę na elementy, które niszczą związek. Przede wszystkim na plan pierwszy ukazuje się brak zaufania, szczerości, działanie pod wpływem emocji, tworzenie własnych, absurdalnych scenariuszy i wyciąganie wniosków na podstawie nie do końca jasnych sytuacji. To prowadzi do konfliktów, nieporozumień, huśtawki nastrojów, emocji i w efekcie rozstania. Oboje mogliby uniknąć wielu nieprzyjemnych zdarzeń, gdyby po prostu porozmawiali spokojnie i bez gniewu.

Cała trylogia ma charakter romansu erotycznego, ale element erotyczny nie jest dominujący, a jedynie uzupełnia fabułę. Ten wątek osiąga swoje apogeum już na początku trzeciej części, gdyż od razu autorka serwuje nam gorącą, pełną zmysłowości i żaru sytuację, na którą godzi się główna bohaterka, po tym, gdy poznała tajemnicę skrywaną przez Aleksandra. Warto przez nią przejść, by nie stracić tego, co dzieje się na kolejnych stronach powieści. Wiem, że nie wszyscy lubią tego rodzaju opisy, ale wiadomo, że tyle jest gustów, ilu jest ludzi, a zwłaszcza tych, którzy czytają książki. Ja jednak zachęcam do poznania tej historii, gdyż wyłaniają się z niej intrygujące, niespodziewane i pełne napięcia epizody.

Zwieńczenie trylogii „Wspólnik” jest dopełnieniem tego, co działo się w pierwszych dwóch tomach. Autorka doprowadziła wszystko do końca, nie pozostawiając żadnych niedomówień i wątpliwości. Z ekspresyjnym tempem, charakterystycznym dla jej stylu, opowiedziała o walce toczącej się między głównymi bohaterami o miłość i normalność w związku. Równie fascynujące są wątki związane z osobami drugoplanowymi, zwłaszcza z przyjaciółką Oktawii, Karo i przyjacielem Aleksandra, Oskarem. W tle uwidoczniony jest charakter pracy w korporacyjnej firmie, która potrafi wyssać z człowieka wszelkie siły, a gdy jest on zbędny, lub niewygodny, pozbywa się go bez skrupułów. Jednocześnie uświadamia, że robienie czego, co nie daje satysfakcji, nie jest drogą do szczęśliwego życia, gdyż takie poczucie pojawia się, gdy robimy to, co kochamy. Jeżeli do tego mamy odpowiednią osobę u swego boku, to do pełni szczęście już niczego nie brakuje.

Książkę przeczytałam, dzięki współpracy z wydawnictwem Amare

Masz w sobie wystarczającą pewność siebie, żeby rozpocząć ekscytującą podróż i wkroczyć do świata zakazanych rozkoszy Aleksandra Wierzbickiego? Jeśli tak, to seria Wspólnik jest właśnie dla Ciebie.

Oktawia przekracza własne granice i decyduje się zasmakować dotąd nieznanej odsłony seksualnej Aleksandra. Ich płomienne uczucie kwitnie, jednak nie wszyscy z tego powodu są zadowoleni. Ktoś co rusz rozdaje karty i wyciąga na światło dzienne błędy przeszłości mężczyzny. Czy Oktawia udźwignie niedoskonałości ukochanego? Czy ich uczucie przetrwa, gdy na jaw wyjdą głęboko skrywane tajemnice Pana Wierzbickiego?

Drugi tom zostawił nas w zawieszeniu i jestem pewna, że nie jednego czytelnika doprowadził tym do białej gorączki. Mnie na pewno😅 Więc gdy tylko zobaczyłam, że finał to ponad 500 str., mój uśmiech poszerzył się jeszcze bardziej, a dreszcz podekscytowania przebiegł po kręgosłupie. Kołatanie serca i uczucie gorąca pomieszane z zaskoczeniem to nieodłączny element powieści. Autorka przedstawiła nam nową odsłonę seksualności. Coś świeżego, dotąd nieporuszanego w literaturze erotycznej, co wzbudza niezdrową fascynację. Do tego dynamiczna akcja, nowe postacie, niepokój i wiszące w powietrzu tajemnice dające się tu wyczuć od pierwszych stron.

W tej części postawa Aleksandra przynosi pewne obawy, nie mniejsze jednak niż zachowanie Oktawii. To jej przemyślenia i wątpliwości początkowo wzbudzały we mnie największe zaniepokojenie. Obawiałam się, że jeden błędny krok pociągnie za sobą lawinę konsekwencji. Wszystko się natomiast zmieniało z biegiem stron. Gdy krok po kroku odkrywałam sekrety Aleksandra i z osłupieniem przyglądałam się jego działaniom. Tym razem będzie to ostateczne starcie o wszystko albo nic, a w otoczeniu tylu nieprzyjaciół o zrujnowanie ich szczęścia nie będzie trudno.

W takiej fabule nie sposób się nie zatracić.
Wyrazista, intensywna, pełna intryg, zwrotów akcji i pożądania.🥵 Trzeba przyznać, że autorka potrafi namieszać w życiu zakochanych, a przy tym wzbudzić cały wachlarz emocji. Dlatego nie zwlekaj dłużej. Wybierz serię Wspólnik i rozpocznij podróż pełną wrażeń. Gorąco polecam!

🌼 "Wspólnik. Królewski poker" autorstwa A.S Sivar to trzecia i ostatnia część serii pod tytułem "Wspólnik".

🌼 Aleksander wprowadził Oktawię do świata zakazanych rozkoszy, i kobieta przeżyła z nim wiele niezapomnianych chwil.
Ich związek się umacnia, ale w ich życiu pojawiają się osoby, które chcą zniszczyć ich miłość.

Czy im się to uda?
Jakie tajemnice skrywa Aleksander?

🌼 Dla mnie jest to zdecydowanie najlepsza część z całej serii, i wręcz ją pochłonęłam.
Książki należy czytać w porządku chronologicznym, ponieważ każda z nich jest kontynuacją losów bohaterów, i bez nie będziecie znali całej historii.
Jednak naprawdę warto przeczytać tą serię, szczególnie jeśli lubicie książki erotyczne, dlatego gorąco was do tego namawiam.
Historia Oktawii i Aleksandra pełna jest pożądania, sekretów i zawiści, ale wydaje się, że uczucie, które połączyło naszych bohaterów jest w stanie pokonać wszystkie przeciwności losu. Mamy tu skomplikowaną relację pomiędzy bohaterami, namiętności i intrygi, które sprawiają, że nie ma tu czasu na nudę. Autorka świetnie wykreowała bohaterów, a fabuła była naprawdę interesująca i wciągająca.
Jest to trzecia i ostatnia część serii w której poznajemy odpowiedzi na nurtujące nas pytania i wszystko się wyjaśnia. Przyznam, że lubię takie klarowne zakończenia, dlatego tym bardziej jestem usatysfakcjonowana lekturą.

Jeśli lubicie pikantne historie to zdecydowanie polecam wam tą serię.

Czy im się to uda?
Jakie tajemnice skrywa...

Całe szczęście już piątek, czas na weekend i upragniony odpoczynek. A Wy co planujecie?

Dziś mam dla Was recenzję książki z cyklu Wspólnik, pod tytułem „Królewski poker” autorstwa A.S. Sivar, wydawnictwo AmAre.

Poznajemy dalsze losy Oktawii oraz Aleksandra, para coraz bardziej zbliża się do siebie. Jednak tuż za Olkiem  podążają nadal nie rozwiązane sprawy z przeszłości, co stara się skrzętnie posprzątać bałagan, który coraz ciężej utrzymać w sekrecie. Tym bardziej, że w otoczeniu pary znajdują się osoby, które bardzo chcą odkryć karty przeszłości.

Każdy tom jest kontynuacją, więc aby znaleźć się w fabule warto czytać części po kolei. To już ostatnia część cyklu Wspólnik gdzie mogłam przenieść się do świata pełnego namiętności, pożądania i kolejny raz śledzić losy Oktawii i Aleksandra. Nie jest to związek łatwy, tylko oparty na skomplikowanych relacjach, a na światło dzienne wychodzi coraz więcej spraw z przeszłości, które kładą swój cień na teraźniejszości. Aleksander próbuje sam stawić im czoło jednak nie wszyscy są mu przychylni.

Podczas czytania otrzymałam świetny romans, pełen namiętności, pożądania, intryg oraz sekretów.

Autorka wskazuje jak ważna jest rozmowa pomiędzy dwójką ludzi. Brak szczerej rozmowy powoduje sporo niedomówień i konfliktów pomiędzy bohaterami, a czasem wystarczy usiąść i szczerze porozmawiać.

Szkoda, że to już ostatnia część tej serii, bardzo polubiłam głównych  bohaterów jak i drugoplanowych, każdy na swój sposób uzupełniał fabułę i coś do niej wnosił od siebie.

Serie bardzo Wam polecam.

Chociaż nigdy to nie była jej bajka, Oktawia postanawia spróbować trójkąta z innym facetem. Chce wejść do świata Aleksandra, który jest dla niej dość ważny, a przynajmniej tak myślała. Początkowo było dobrze, jednak w momencie, w którym okazało się, że facet, który był tym drugim, nie jest fer w stosunku do swojej partnerki. Oktawii się to ani trochę nie spodobało, a wręcz poczuła się z tym źle.
Miłość między tą dwójką kwitnie, jednak przeszłość mężczyzny nie daje mu spokoju. Oktawia stara się go wspierać, jednak jest to trudne, kiedy Aleksander nie wszystko jej mówi i nie widzi w tym większego problemu. Na dodatek jest ktoś blisko nich, kto wcale im nie kibicuje, a wręcz przeciwnie. Czy mimo przeciwności ich miłość przetrwa? Czy pokonają przeszkody? Czy Aleksander zrozumie swoje błędy? Czy się otworzy całkowicie przed ukochaną?

Tak jak poprzednie tomy, tak i tym razem książka jest mocno erotyczna i trzeba to wziąć pod uwagę, po nią sięgając. Będzie bardzo gorąco, namiętnie, niegrzecznie, a momentami ostro i będzie tego naprawdę dużo. To jedna z tych pozycji, która mocno pobudza wyobraźnie.
Jeśli chodzi o historię, przy poprzednim tomie miałam lekko mieszane uczucie, tym razem jest zupełnie inaczej. Książka mi się podobała, było więcej akcji, której wtedy mi brakło i to takiej, w której znalazłam zaskakujące zwroty. Wciągnęła mnie praktycznie od pierwszych stron i nie mogłam się oderwać aż do samego końca, a nie jest to cieniutka pozycja.

Głównymi bohaterami nadal są Aleks i Oktawia. Oboje są ciekawi, dający się lubić, a jednocześnie nieidealni, co sprawia, że bardziej realistyczni.

„Wspólnik. Królewski poker” to książka, która moim zdaniem jest najlepsza z serii Wspólnik i polecam każdemu, kto lubi bardzo „gorące” pozycje.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2024/02/wspolnikkrolewskipokerwydawnictwoamare.html

Tegoroczne wyzwanie czytelnicze, przeczytania 52 książek w 2024 roku zaczęłam dość późno, a i tempo daje wiele do życzenia. Kiedy zewsząd napływają informacje o przeczytaniu kilkunastu już książek, moja druga książka w piątym tygodniu roku nie napawa optymizmem. Ale czasami nie liczy się ilość, a jakość i właśnie z tą myślą piszę tę recenzję, bo książka okazała się rewelacyjna.

Styczniową premierą wydawnictwa Amare była książka Wspólnik. Królewski poker, która jest trzecim tomem serii Wspólnik i jednocześnie jej zakończeniem.

Ciąg dalszy historii Oktawii i Aleksandra to ciągła walka o ich związek, jak i wspólne przeciwstawianie się przeszkodom, które ktoś stawia na ich wspólnej drodze. Nie da się ukryć, że książka wywarła na mnie duże wrażenie, ze względu na jej nieprzewidywalność. Autorka w genialny sposób tak manewruje losami bohaterów, że coś, co wydaje się oczywistym przebiegiem zdarzeń, w sekundzie ulega zmianie i zmienia bieg, wywracając tym samym historię do góry nogami. Wielokrotnie podczas lektury, nie mogąc się od niej oderwać, wstrzymywałam oddech, oczekując w napięciu ciągu dalszego.

Oktawia oczywiście stanęła na wysokości zadania i swoim wybuchowym charakterem oraz niewyparzonym językiem nieraz doprowadzała mnie do wybuchu śmiechu. Aleksander, poznawszy smak miłości, od której tak się wzbraniał, zdecydował się poinformować o swoich uczuciach cały świat. Spowodowało to, że utwierdziłam się w swoim przekonaniu, iż Aleksander przedstawiony został jako romantyk i nijak pasuje do niego opinia bezwzględnego biznesmena, którego miałam okazję poznać w pierwszym tomie.

Na uwagę zasługuje ognistość uczuć, jakie łączy ta dwójka, co było czuć w opisach zbliżeń. Każda wielbicielka gorących romansów stwierdzi, że opisy zawarte w książkach dzięki szczegółom, których autorka nie szczędziła, dają pole wyobraźni, wywołują wybuchy gorąca i grzeszne wypieki na twarzy. Mogę zapewnić, że w poprzednich częściach, na próżno szukać aż tylu smaczków, tak więc warto było czekać.

Tym razem historia dobiegła końca, nie ma żadnych niedomówień czy wątków pobocznych, które świadczyłyby o możliwościach stworzenia ciągu dalszego. Z jednej strony jestem zadowolona, gdyż lubię jasne i klarowne zakończenia. Z drugiej jednak strony jest mi trochę smutno, że mogę już nie spotkać Oktawii i Aleksandra. Będę jednak zaglądać do innych książek autorki z nadzieją, że gdzieś tam będą na mnie czekać strzępki informacji o tej dwójce.

Przez ponad rok gościłam w życiu głównych bohaterów. Dzieliłam z nimi wybuchy złości i chwile uniesienia, rozstania i powroty. Pamiętam uczucia, jakie mi wtedy towarzyszyły, zauroczenie, rozczarowanie, złość i radość. Zawsze wiernie kibicowałam tej historii i cieszę się, że mogłam w niej uczestniczyć. Polecam całą serię, a w szczególności ostatni tom, który jest zwieńczeniem tej historii i zawiera to, czego oczekuje się od dobrej książki. Wprost nie można się od niej oderwać.

• 2024 rok
  • Patronat
  • Kolejka
  • Erotyk

Dodaj cytat z książki Królewski poker