Zakazana miłość

Okładka książki Zakazana miłość Siobhan Davis
Okładka książki Zakazana miłość
Siobhan Davis Wydawnictwo: Wydawnictwo Papierówka Cykl: Mazzone Mafia (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Mazzone Mafia (tom 2)
Forbidden to love
Wydawnictwo Papierówka
2023-12-13
2023-12-13
2021-09-23
Marzena Szymanowska - Pietrzyk
romans mafijny

Druga część książki w bardzo podobnym klimacie również dobrze poprowadzona i spójna, czyta się szybko i wciąga można by rzec że płynie się przez historię którą stworzyła autorka. Tym razem wchodzimy w relację Natalii i Leo. Nie będziecie się nudzić. Dla mnie za dużo scen intymnych no ale to już kto jak woli.. Polecam

Fantastyczna książka opisująca historię Leo i Natalii, historia pokazująca, że warto wierzyć i walczyć o prawdziwą miłość. Polecam

Na półkach: , , , , , ,

Niestety nie tego się spodziewałam. Przez ponad połowę książki (I część) dostajemy historie młodzieńczej miłości, która nie mogła mieć szczęśliwego zakończenia. To opowieść o 17-letniej Natalii i odwzajemnionej, lecz nieszczęśliwej miłości do Leo. Kolejna część przedstawia już ich dorosłe wersje (są po 30-tce) i nie ma w tym nic emocjonującego poza słodkopierdz.. relacją. Większość opowieści skupia się na intrygach w świecie mafii i mimo dobrze wymyślonej fabuły zabrakło mi tu jakiś skrajnych emocji między gł. postaciami. Ot dużo czytania (prawie 500 stron) a niewiele do zapamiętania a tym bardziej do odczucia.

Jestem rozczarowana. Pierwszy tom był super a ten... nudny, przesłodzony, oklepany. Tyle czekania na drugi tom i takie rozczarowanie! Pierwszą część książki praktycznie całą przekartkowałam, liczyłam, że w drugiej cos sie bedzie działo ale tam tez wiało nudą na kilometr. Dopiero pod sam koniec coś lekko drgnęło.

▪️Tytuł: Zakazana miłość. Tom 2
▪️Seria: Mazzone Mafia
▪️Autor: Siobhan Davis @siobhandavisauthor
▪️Wydawnictwo: Papierówka @wydawnictwo_papierowka
▪️Premiera: 13.12.2023 r.
▪️▪️▪️
(Współpraca reklamowa @wydawnictwo_papierowka )
▪️▪️▪️

"Zakazana miłość" czyli drugi tom serii Mazzone Mafia autorstwa Siobhan Davis, której książki potrafią być zarówno kontrowersyjne jak i wzruszające 💔 w przypadku powyższego tytułu sami będziecie musicieli ocenić jak tę książkę zaklasyfikujecie jednak my chciałybyśmy na początek podrzucić Wam kilka zdań z informacjami od samej autorki na, które wiemy, że zwracacie uwagę 🙂

"Ze wzglę­du na tre­ści prze­zna­czo­ne dla do­ro­słych, w tym dra­stycz­ne sceny seksu, prze­moc i wul­gar­ny język, ni­niej­sza książ­ka jest po­le­ca­na czy­tel­ni­kom po­wy­żej osiem­na­ste­go roku życia. To mrocz­ny ro­mans z mrocz­ny­mi mo­ty­wa­mi. Nie­któ­re frag­men­ty mogą wy­wo­ły­wać silne emo­cje".

Siobhan Davis wciąga nas do prawdziwie brutalnego świata mafii w którym nie ma ani skrupułów ani miejsca na sentymenty a prawdziwa miłość wraz z towarzyszącą jej wiernością zdarzają się raczej bardzo sporadycznie. Nasza bohaterka Natalia Mazzone jako córka jednego z najpotężniejszych donów Nowego Jorku dorastała w świecie brutalnym gdzie władza, pieniądze i wpływy rządziły się swoimi prawami. Już od dziecka wiedziała jaki los ją czeka będąc obiecaną jednemu z ludzi mafii. Problem jednak w tym, że ten mężczyzna jest prawdziwym potworem a jej prawdziwa miłość po, którą nie może sięgnąć jest tuż obok. To wszystko zmieni jedna zakazana noc... Leo wiele zaryzykuje dla kobiety, której nigdy nie będzie mógł mieć. I nie będzie żałował. Jednak w wyniku jego działań życie dziewczyny obrało inny kurs. Taki, w którym nie ma dla niego miejsca... Czy zakazana miłość będzie miała szansę na szczęśliwe zakończenie? 😍 Czy jednak ta bajka nie będzie miała happy endu? 🥺

Pewne jest jedno: powieść ta należy do tych nieprzewidywalnych a autorka nie boi się zrzucać na czytelników emocjonalnych bomb przez, które niejednokrotnie nie będziecie zgadzać się z tym co zgotuje swoim bohaterom oraz z tym jakie decyzje oni sami będą podejmować. Jeżeli więc macie ochotę na powieść o mocniejszej treści oraz nieprzewidywalnej, mocno rozbudowanej fabule, napisanej lekkim piórem to zdecydowanie będzie to książka dla Was 😎

@wydawnictwo_papierowka bardzo dziękujemy za egzemplarz i współpracę 🖤❤️😊

Książka dostępna na stronie:

▪️Tytuł: Zakazana miłość. Tom 2
▪️Seria: Mazzone Mafia
▪️Autor: Siobhan Davis @siobhandavisauthor
▪️Wydawnictwo: Papierówka @wydawnictwo_papierowka
▪️Premiera: 13.12.2023 r.
▪️▪️▪️
(Współpraca reklamowa @wydawnictwo_papierowka )
▪️▪️▪️

Książka ma zupełnie inny charakter od poprzedniczki. Nadal jest to powieść mafijna, ale jakby bardziej delikatna, kobieca i ckliwa. Nie znalazłam tutaj brutalnych scen, które w niewielkich ilościach są mile widziane. Nadają książce zacięcia i powodują ciekawość.
Autorka nie pozbawiła czytelnika postaci z pierwszego tomu. Bardzo dobrze, bo historia Natalii i Leonarda ma mocne powiązania z nimi i jest jakby konsekwencją wielu wydarzeń z przeszłości.
Natalia Mazzone córka dona Angelo od najmłodszych lat była obiecana mężczyźnie, który w kręgach mafijnych był uznawany za brutala. Ojciec nie mógł wycofać się z umowy. Najważniejsze jest dobro Famigli. Nie ważne uczucia Natalii, nie liczyły się próby Mateo, by zmienić jej los.
Była zdana na niesprawiedliwość . Nienawidziła tego życia, które nie pozwoliło jej wybrać sobie mężczyzny. Przecież Leo Messina zawsze będzie zajmował najważniejsze miejsce w jej sercu. Ich miłość była skazana na porażkę.
Chyba, że w końcu komuś powinie się noga a jego interesy zagrożą funkcjonowaniu Komisji i Cosa Nostry.......

🌸Recenzja🌸

"Zakazana miłość"

Autorka:@siobhandavisauthor

Wydawnictwo:@wydawnictwo_papierowka
(współpraca reklamowa)

Cześć książkoholicy!

Autorka świetnie ukazała w książce jak niebezpieczny i bezduszny potrafi być świat mafii.
W książce mamy do czynienia z tajemnicami, intrygami, oraz sporą różnicą wieku.Obie książki to małe cegiełki, aczkolwiek im brnęłam dalej w tą historię, tym bardziej mi się podobała. Akcja szybko nabierała tempa, więc chciałam jak najszybciej poznać jej zakończenie.
Narracja dwutorowa, pozwoliła nam poznać przemyślenia i odczucia głównych bohaterów.
Myślę, że jeżeli lubicie książki z mafią w tle to jest to zdecydowanie "Must read".

Sierra, jako nastolatka była zakochana w chłopaku swojej starszej siostry Benie,niestety pewnego dnia chłopak znika bez śladu.
8 lat później Sierra spędza swoje 21 urodziny w Vegas, z przyjaciółkami. Przez jedną z nich wpada w niebezpieczną sytuację ,a
z opresji niespodziewanie ratuje ją sam Ben.Sierra spędza z chłopakiem upojną noc, która sprawia, że Sierra zachodzi w ciążę, a gdy chce o tym poinformować Bena, jest światkiem, krwawej zemsty, więc przerażona dziewczyna postanawia zostawić ciąże w sekrecie.
Los jednak bywa przewrotny i po 6 latach, prawda wychodzi na jaw.

Natalia Mazonne jako 18latka była zakochana z wzajemnością w swoim ochroniarzu i najlepszym przyjacielu swojego brata Leo.Niestety ich uczucie z góry było skazane na niepowodzenie,ponieważ Natalia miała już narzeczonego, który został wybrany przez jej ojca.Był on niebezpiecznym brutalem i dziewczyna się go bała ale nie mogła zhańbić rodziny.
Po latach uczucie łączące Natalię i Leo wciąż nie daje o sobie zapomnieć.

Moja opinia:10/10

🌸Recenzja🌸

"Zakazana miłość"

Autorka:@siobhandavisauthor

Wydawnictwo:@wydawnictwo_papierowka
(współpraca reklamowa)

Cześć książkoholicy!

Natalia Mazzone od nastoletnich lat wiedziała, jakiemu potworowi została obiecana i chociaż za wszelką cenę nie chciała tego małżeństwa, nie mogła odmówić i okryć hańbą swojego ojca. To, że dostrzegła już coś, czego szukała przez całe życie w przyjacielu brata i soldato rodzinny Mazzone, Leonadro Messinie, nie ma żadnego znaczenia. Mężczyzna robi, co może, aby nie poddać się urokowi Natalii. Dla niego ulec pokusie stanowi wyrok śmierci. Jednak to nie oznacza, że nie posunie się do drastycznych kroków, aby chronić swoją dolcezzę. Los bywa przewrotny i drogi tych dwoje się rozchodzą. Zostają rozłączeni na lata, podczas których Natalia została żoną innego, a Leonardo, pnąc się po szczeblach kariery został zastępcą Bennetta Mazzonego.

Niewątpliwie autorka chciała ukazać siłę miłości, która mimo perturbacji jest motorem wielu, czasem bardzo trudnych i ryzykownych decyzji. Niemniej jednak właśnie to uczucie miało największy wpływ na losy bohaterów. Nie było słodko ani łatwo, ale chyba właśnie to urzekło mnie najbardziej. Niespełniona miłość, która pomimo brutalnej i bezwzględnej rzeczywistości znajduje spełnienie. Autorka idealnie oddała emocje zawarte w książce. Ukazała zawiłe relacje, powiązania mafijne i zasady, których trzeba przestrzegać. Zachowała balans pomiędzy wątkiem mafijnym a miłosnym. Były momenty pełne niepewności, niebezpiecznych zagrywek, jak i cielesnych uniesień, które czytałam z wypiekami na twarzy.🥵 Leo jest naprawdę dobry w te klocki.🔥😈

Żeby nie było tak pięknie, dodam mały minus. Książka w porównaniu do pierwszej części obfituje w dość długie emocjonalne opis, a w dialogach momentami znalazło się za dużo lukru. Mimo tych wad uważam, że zalety powieści przeważają nad jej wadami i dlatego ją serdecznie polecam!

2001

Mnie podoba się bardziej niż pierwsza część.
Ta historia jest pełna emocji, bólu, intryg , zemsty i zakazanej miłości.
Podzielona jest na dwie części....to co działo się przedtem i teraz.
Poznajemy Natalię Mazonne gdy miała 18 lat i była zakochana ze wzajemnością w swoim ochroniarzu Leo.
Ich miłość z góry skazana była na niepowodzenie, bo Natalia miała już narzeczonego do tego brutala, który już przed ślubem chciał ją posiąść.
Leo chronił ją jak mógł i starał się trzymać na wodzy swoje uczucia. Gdy nastąpiła zmiana narzeczonego to wcale nie ostudziło ich uczuć
Druga część dzieje się 11 lat później, gdy dochodzi do ponownego spotkania po latach i okazuje się, że uczucie wcale nie wygasło. .Jej małżeństwo wcale nie było szczęśliwe, wprost przeciwnie. Stała się tylko matką dla dwóch bliźniaków a mąż robił swoje.
Dużo się w tej powieści dzieje i w porównaniu z pierwszą jest trochę o mafii ale bez przesady. Są również bohaterowie z poprzedniej części i piękna, pełna poświęceń miłość.

Mnie podoba się bardziej niż pierwsza część.
Ta historia jest pełna emocji, bólu, intryg , zemsty i zakazanej miłości.
Podzielona jest na dwie części....to co działo się przedtem i teraz.

Słaba, nijaka, naciągana. Nie dorasta do pięt pierwszemu tomowi. Jestem rozczarowana.

• Mafia
  • Przeczytane 2024
  • Papierówka
  • Do przeczytania - Wydawnictwo Papierówka
  • Erotic
  • Ciepłe kluski

Dodaj cytat z książki Zakazana miłość