Psychopozytywność

Okładka książki Psychopozytywność Maria Kaczorowska
Okładka książki Psychopozytywność
Maria Kaczorowska Wydawnictwo: Wydawnictwo Luna nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo Luna
2024-01-24
2024-01-24

Okładka książki Prawo nowych technologii Wojciech Bożek, Kinga Flaga-Gieruszyńska, Błażej Gadek, Ewa Galewska, Jacek Gołaczyński, Maria Kaczorowska, Sylwia Kotecka-Kral, Goździaszek Łukasz, Aneta Małgorzata Arkuszewska, Nawrocki Mariusz, Hanna Matyja, Katarzyna Tomaszewska
Prawo nowych t... Wojciech Bożek, Kin...
Okładka książki Informatyzacja ksiąg wieczystych i postępowania wieczystoksięgowego Jacek Gołaczyński, Maria Kaczorowska, Leśniak Marek, Anna Sojat
Informatyzacja... Jacek Gołaczyński,&...

Psychopozytywność to przekonanie, że dla każdej naszej emocji czy myśli jest miejsce. Są częścią nas i zasługują nie tylko na życzliwość, ale też na współczucie. Nawet strach czy lęk nie muszą być przeszkodą do dobrego życia. Książka pozwala nam zastanowić się nad naszymi doświadczeniami i zrozumieć samego siebie.

Autorka książki jest twórczynią "Miłych Obrazków", które cieszą się dużą popularnością na Instagramie i na Facebooku. Maria Kaczorowska bazując na rozmowach i swoich spostrzeżeniach tworzy czarno-białe obrazki, które dają do myślenia. I jest ich tutaj naprawdę sporo! Muszę przyznać, że bardzo mi się spodobały i z pewnością nie raz będę do nich wracać. Jeśli chodzi o treść to również jestem zadowolona. Przeczytamy tutaj sporo o emocjach, myślach i różnych zachowaniach. Autorka pokazuje nam, że tak naprawdę niewiele jest takich sytuacji, w których nie można potraktować siebie z życzliwością czy współczuciem i pozwala nam inaczej spojrzeć na pracę umysłem. Mamy tutaj rozdziały opowiadające o psychopozytywności, o emocjach, myślach, zachowaniach, o ciele, o zachowaniach impulsywnych. Wszystko to opisane jest w interesujący sposób i dodatkowo uzupełnione czarno-białymi obrazkami. Trudno mi jednoznacznie ocenić tę książkę, bo wiadomo, że każdy może odebrać ją inaczej. Nie każdego ciekawi taka tematyka, ale osoby nią zainteresowane powinny być zadowolone. Mnie coraz bardziej intrygują psychologiczne poradniki i ten trafił w mój gust. Pozwala lepiej zrozumieć pewne sprawy i spojrzeć na nie z nieco innej perspektywy. Uświadamia również rzeczy, o których zdarza się zapomnieć.

Autorka dzieli się z czytelnikiem swoimi doświadczeniami i radzi jak być lepszym dla samego siebie, jak się rozwijać i dawać sobie wsparcie. Złość i smutek nie muszą wcale być przeszkodzą, jeśli są odpowiednio potraktowane. Wszystko to przedstawione jest w przystępny i zrozumiały sposób. Maria Kaczorowska wzmacnia w nas pozytywne myślenie, pokazuje jak dążyć do bycia taką osobą, jaką chcielibyśmy być, ale zwraca również uwagę na takie problemy jak uszczęśliwianie innych kosztem własnego szczęścia. Można odkleić się od swoich zachowań, oczekiwań, emocji czy wrażeń z ciała i dzięki temu poczuć się lepiej i zbliżyć się do życia, którym chcielibyśmy żyć. To mądra i wartościowa książka, która zawiera masę fragmentów i zdań, do których będę wracać, bo zdecydowanie warto o nich pamiętać. To poradnik, który pomoże zrozumieć i zadbać o samego siebie, ale pokazuje również jak ważne jest zrozumienie innych osób i skłania do refleksji. Niektóre rozdziały interesowały mnie bardzo, inne mniej, ale całość zrobiła na mnie wrażenie. Nie raz można się utożsamić z opisywanymi tutaj sytuacjami, dzięki czemu zaczynamy rozmyślać o swoim życiu. Narracja jest pierwszoosobowa, często autorka zwraca się tutaj bezpośrednio do czytelnika, co bardzo mi się podoba w tego typu książkach.

"Psychopozytywność" to wartościowy poradnik, który przekonuje jak ważna jest akceptacja i zrozumienie samego siebie, ale nie tylko. Sporo tutaj interesujących i cennych rad, które warto przemyśleć i wcielić w życie. Autorka dzieli się z nami swoimi doświadczeniami i wiedzą, a oprócz ciekawej treści mamy tutaj również mnóstwo obrazków dających do myślenia. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie każdy sięga po takie książki, ale jeśli interesuje Was taka tematyka to polecam.

Autorka książki jest twórczynią "Miłych Obrazków", które...

Świetny poradnik psychologiczny i to w obrazkach

Dużo przystępnych treści, piękne ilustracje i dajcie do myślenia informacje, skuteczne rady

Jak lepiej o sobie myśleć? Jak się wspierać? Jak się rozwijać?

Jeśli ciekawią was takie zagadnienia, to książka w sam raz dla was. Bardzo ciekawa i przystępna. Wyjątkowy poradnik

Świetny poradnik psychologiczny i to w obrazkach

Jak lepiej o sobie myśleć? Jak się wspierać? Jak się rozwijać?

Każda myśl oraz emocja, która nam towarzyszy jest częścią nas samych, a to oznacza, że także zasługuję na uwagę.
Według autorki nawet lęk, złość, czy smutek nie stanowią przeszkody do prowadzenia dobrego życia.
Zaznaczę jednak, iż nie należy dogłębnie analizować każdej z nich, aby wyciągnąć trafne wnioski, które w późniejszym czasie będą miały wpływ na nasz tok myślenia i podejmowanie decyzji.
Nie jest też dobrym wyjściem ciągłe krytykowanie oraz poprawianie samego siebie, gdyż ten wzorzec może doprowadzić do ciągłego niezadowolenia, rosnącej frustracji i samokrytyki.
Jak sama autorka wspomina w swojej książce: "Kiedy pogoń za rozwojem przeradza się w obsesję, pętla rozwoju zamienia się w destrukcyjny wir."
Należy pamiętać o tym, że samorozwój to przede wszystkim akceptacja samego siebie oraz swoich niedoskonałości, jak również celebrowanie własnych postępów, ponieważ to wszystko jest częścią ludzkiej natury.
Czytając tę książkę zapomnicie choć na chwilę o utartych schematach działających szkodliwie na nasz samorozwój.
Lektura jest jedną z tych nietuzinkowych, wyróżniających się spośród wielu poradników będących obecnie na rynku i tu nie chodzi jedynie o okładkę, która przyciąga wzrok swoją indywidualnością, ale także o przekazywanie wiedzy przez autorkę w dość oryginalny sposób.
Rysunki ułatwiają cały przekaz, a przystępny dla każdego czytelnika język zachęca do otwarcia się na nowe treści.

"W życiu jest miejsce na refleksję i czucie,
I na składanie prania i szorowanie sedesu"

Lubicie jeśli książka ma obrazki?

Jestem wzrokowcem, więc to co widzę lepiej zapamiętuję a obrazki bardzo do mnie przemawiają. Połączenie treści psychologicznych z rysunkami to dla mnie coś czego nie mogłam sobie odmówić. Maria Kaczorowska tworzy "Miłe obrazki", które publikuje na Facebooku oraz Instagramie na profilu @obrazkimile . Są to czarno - białe rysunki, które pozwalają odnaleźć w nich siebie oraz dodają otuchy a jest ich tutaj ponad 150 i nie były nigdzie wcześniej pokazywane. To właśnie one przeplatają się z tekstem autorki, która na łamach tej książki dzieli się z nami opowieściami i własnymi doświadczeniami. Całość pozwala na spojrzenie na siebie z większą czułością i zrozumienie swoich emocji, zwłaszcza tych negatywnych, które nauczeni jesteśmy tłumić. Autorka dodaje skrzydeł i wzmacnia w nas pozytywne nastawienie do siebie.

Książka jest bardzo ładnie, przejrzyście wydana na pięknym papierze oraz dopracowana w każdym szczególe i myślę, że swoją szatą graficzną zainteresuje nawet te osoby, które nie przepadają za poradnikami.

"W życiu jest miejsce na refleksję i czucie,
I na składanie prania i szorowanie sedesu"

Lubicie jeśli książka ma obrazki?

Już jakiś czas temu zaczęłam czytać książkę „Psychpozytywność” i zastanawiałam się jak mam ją ocenić 🤔 Bo mam fragmenty gdzie chłonę, zakreślam ołówkiem myśli w punkt, a za chwilę mam zgrzyt, odczuwam bunt i się nie zgadzam. Ale może właśnie o to w tej książce chodzi? 😁 Żeby poczuć ten dyskomfort, żeby pomyśleć, przeanalizować i poszerzyć perspektywę.
Na pewno zachwycam się totalnie wydaniem i obrazkami 😍
No więc czy polecam? Zdecydowanie polecam, bo pokazuje różną perspektywę i skłania do przemyśleń.

Na pewno zachwycam...

Książka ta to połączenie treści i rysunków. Jedno i drugie pomaga się zatrzymać i spojrzeć bardziej świadomie w tematach takich jak:
🪶nasze myśli,
🪶emocje,
🪶zachowania,
🪶nasze ciało.

Rysunki są przeplatane treścią, a może to treść przeplatana jest rysunkami? Czasem zatrzymasz się bardziej przy jednym, a czasem przy drugim. I to jest niebywała siła tej książki! Możesz czytać od deski do deski, ale możesz też sięgać po konkretne fragmenty, które są Ci teraz najbardziej potrzebne. 🙏🏼

Autorka mimo iż dzieli się własnym doświadczeniem i wiedzą, namawia do samodzielnego myślenia w poruszanych kwestiach. Ta książka wlewa w człowieka większe zrozumienie, akceptację do tego co czuje i co myśli, a także większą czułość do samego siebie… Zaczynasz postrzegać pewne rzeczy inaczej, z szerszej perspektywy. Byc może zobaczysz siebie inaczej? Siebie dla siebie i siebie dla innych?

A końcowe zdania totalnie mnie zaskoczyły! Rzadko zdarza się to w książkach rozwojowych, a tu nawet ostatnie zdanie pozostawia w człowieku ślad. ✨💜

🪶nasze myśli,
🪶emocje,
🪶zachowania,
🪶nasze ciało.

Wydawnictwo Luna przychodzi do nas z najnowszym poradnikiem Marii Kaczorowskiej pod tytułem "Psychopozytywność". Jest to poradnik inny niż te, które do tej pory miałam możliwość przeczytać. Zawiera ponad 150 obrazków narysowanych przez autorkę. Dzięki nim mamy nie tylko wartościową treść ale i jej wizualizacje. Autorka przekonuje nas a raczej stara się pokazać, że wszystkie emocje są ważne dla nas. Zarówno te trudne jak i radosne. One wszystkie nas kształtują. Zamiast trudne emocje tłumić w sobie warto się nad nimi pochylić i je przepracować. Nie jest to łatwe, ale pomocne. Autorka na swoim przykładzie i swoim życiu opowiada jakie etapy przechodziła i co one wniosły w jej życie, jaką prawdę dzięki nim w sobie odkryła. Bardzo mądra, wartościowa książka, która pokazuje że bardzo często dopasowujemy się do innych, chcemy być odbierani jako pozytywne osoby, często kosztem własnego samopoczucia. A przecież musimy myśleć o sobie, własnych emocjach czy rozterkach. Autorka pozwala nam uporządkować myśli i postrzeganie siebie.

"Psychopozytywność" Marysi Kaczorowskiej to książka, która poruszyła mnie do głębi. Mimo że kilkukrotnie miałem okazję wcześniej porozmawiać z autorką, nasze rozmowy były raczej powierzchowne. Śledziłem też od czasu do czasu jej Miłe Obrazki na Instagramie, które dawały mi pewien wgląd w jej świat. Jednak dopiero ta książka pozwoliła mi naprawdę zrozumieć Marysię i docenić jej mądrość.

Czytając pierwsze strony od razu widać, że Marysia bez ogródek dzieli się swoimi najintymniejszymi przemyśleniami i doświadczeniami. Jej szczerość i odwaga w mówieniu o sprawach trudnych i bolesnych zasługuje na podziw i szacunek. Opowiadając o swoich zmaganiach z emocjami, relacjami i zdrowiem psychicznym, autorka dotyka tematów bliskich każdemu z nas. Jej historia stała się dla mnie źródłem inspiracji i nadziei, a także uświadomiła mi, że moje własne doświadczenia nie są tak niezwykłe i nieludzkie, jak wcześniej zdarzało mi się sądzić.

Szczególnie zapadły mi w pamięć fragmenty, w których Marysia pisze o akceptacji siebie i swoich uczuć. "Nie muszę przepraszać za swoje uczucia. Nikt nie musi" - te słowa uzmysławiają, jak ważne jest, by nie oceniać siebie zbyt surowo i pozwolić sobie na przeżywanie całej gamy emocji, nawet tych trudnych.

Kolejnym istotnym przesłaniem płynącym z książki jest potrzeba budowania relacji opartych na empatii, zrozumieniu i szacunku. Marysia pokazuje, jak ważne jest, by starać się zrozumieć perspektywę i doświadczenia innych, zamiast pochopnie ich oceniać. "Widzę cię i jestem tu dla ciebie" - to zdanie, które chciałbym móc powiedzieć bliskim mi osobom w trudnych chwilach.

"Psychopozytywność" zaskoczyła mnie pełnią mądrości i ciepła, a jednocześnie tym jak bardzo jest osobista i poruszająca. Podczas lektury miałem wrażenie, że autorka dzieli się ze mną swoimi najskrytszymi przemyśleniami. Jej słowa trafiły prosto do mojego serca i sprawiły, że poczułem się bliżej związany z Marysią niż z większością ludzi jakich do tej pory spotkałem w swoim życiu. Dzięki tej książce zrozumiałem, że moja własna historia i zmagania są częścią uniwersalnego ludzkiego doświadczenia.

Jestem ogromnie wdzięczny Marysi za szczerość, odwagę i mądrość, którymi dzieli się na kartach tej książki. "Psychopozytywność" to doskonała lektura dla każdego, kto chce lepiej zrozumieć siebie i innych, nauczyć się akceptacji i empatii. Wierzę, że to pozycja, która może otworzyć oczy czytelnikom i zainspirować do zmiany życia oraz budowania głębszych, bardziej autentycznych relacji. Z całego serca polecam ją każdemu, kto jest człowiekiem.

Maria Kaczorowska to znana z wirtualnego świata twórczyni czarnobiałych obrazków. Jej #miłeobrazki powstają po rozmowach z odbiorcami ale i na podstawie własnych obserwacji. Postanowiła więc w książce tak wiele uwagi dbaniu o siebie. Psychopozytywność to przekonanie, że dla każdej emocji i myśli jest miejsce, nie ma tych złych i tych dobrych, a wszystkie są po coś. A skoro wszystkie są częścią nas samych to zasługują na uwagę, ciekawość, życzliwość czy współczucie. Autorka wskazuje, że nawet te postrzegane jako negatywne jak lęk, złość czy smutek wcale nie muszą przeszkadzać nam w dążeniu do lepszego jutra, a ich odpowiednie potraktowanie czy też zrozumienie pozwoli nam zaakceptować i pokochać w pełni siebie samych na tej naszej obranej drodze. W związku z tym w tej książce znajduje się 150 ilustracji wcześniej nie publikowanych nigdzie przez autorkę, które mogą nam pomóc w tej swoistej analizie i w dotarciu do zrozumienia oraz akceptacji siebie samych.

Jak często przytulacie samych siebie? Jak wiele czasu poświęcacie sobie, temu co czujecie, jak i co myślicie w stosunku do tego jak pochłania Was myśl o innych w ciągu całego dnia. Bardzo gorąco polecam Wam tę pozycję, szczególnie że po pochyleniu się nad tymi „zwykłymi” czarnobiałymi ilustracjami wewnątrz Was ma szansę wydarzyć się coś niezwykłego. Miałam okazję spojrzeć zupełnie z innej perspektywy na to co było, co jest i co może się wydarzy. Pozwala to spróbować chociaż zmienić perspektywę w tak prosty, ilustrowany sposób. Może warto przytulić wewnętrznie samych siebie i powiedzieć sobie akceptuję i pracuję ze sobą i dla siebie?!

Jak często próbujemy zadowolić wszystkich na około?

Oj tak, bardzo często nie umiemy żyć, stawiając siebie na pierwszym miejscu. I to nie żaden egoizm, ale docenienie siebie. Ale żeby to zrobić najpierw trzeba siebie zrozumieć i dać sobie przestrzeń na wszystkie emocje. To doskonałe opisuje autorka w książce:
Psychopozytywność. O mądrym i czułym byciu przy sobie- Marii Kaczorowskiej, wydawnictwo luna

Zacznę może od ilustracji, które tu znajdziecie. To małe ilustracje, które mogą wiele wnieść do naszego postrzegania swoich zachowań. Pokazują one jak często się zachowujemy, nie zdając sobie z tego sprawy. A przecież słowa mają moc, co wiemy już od dawna. Jak dla mnie same te obrazki stanowią wspaniałą wartość, która przekazała nam autorka. A na tym przecież nie koniec. Na ponad trzystu piecdziesieciu stronach znajdziecie również treść pokazująca jak stać się bardziej pozytywnie nastawiony do siebie, swojego ciała, swoich emocji. Wsztsko opisane krok po kroku. Od tego by zauważyć, że traktujemy się nieodpowiednio, przez informację jak sobie to robimy, wskazówki jak możemy to zmienić, po pokazanie tego jak można żyć i czuć się akceptują całego siebie.

Jak dla mnie te książki o własnej akceptacji są coraz lepiej pisane i przedstawiane. Czytają się bardzo pozytywnie. Napawają nadzieję, że może być lepiej. Takie książki powinny być lekturami w szkołach, zwłaszcza dla młodzieży, która jest coraz bardziej wymagająca dla siebie.

Zapraszam do czytania 😍

Jak często próbujemy zadowolić wszystkich na około?

Psychopozytywność. O mądrym i czułym byciu przy sobie- Marii...

• Psychologia
  • Z polecenia do kupienia ...
  • Przeczytane w 2024 r.
  • E-book D