Armia Boga

𝓡𝓮𝓬𝓮𝓷𝔃𝓳𝓪 𝓹𝓪𝓽𝓻𝓸𝓷𝓪𝓬𝓴𝓪

W twórczości Pani Marii Tomczak miałam okazję zakochać się ponad rok temu, przy okazji recenzowania pierwszego tomu - "Armii Cieni".
Od tamtej pory z wielką niecierpliwością czekałam na kontynuację i w końcu się doczekałam, w dodatku jako patronka!

"Armia Boga" jest definicją tego za co uwielbiam fantastykę.
Akcja powieści rozgrywa się kilkadziesiąt lat po wydarzeniach z pierwszego tomu, kiedy Wielki Mistrz Luthian zostaje poproszony
o zbadanie dziwnej i niepokojącej sytuacji, która miała miejsce na granicy Vessanii z Atrem - krainie pełnej smutku i strachu, gdzie inkwizycja poluje na czarownice, a władze stanowią obwieszeni kosztownościami kapłani Jedynego Boga.

Fabuła z początku rozwija się powoli, pozwalając czytelnikowi wczuć się w historię. Autorka świetnie buduje napięcie i poczucie nieodkrytej, mrocznej tajemnicy. Stopniowe wprowadzenie w życie bohaterów umożliwia dobre poznanie ich osobowości oraz charakterów, które są świetnie napisane i czuć, że są dopieszczone w najmniejszych szczegółach. Kilka perspektyw pozwala na szerokie spojrzenie na sytuację w królestwie, w którym razem z bohaterami odwiedzamy wiele wspaniałych, różnorodnych miejsc. Moje serce w szczególności skradła Vessania i Dremn wraz ze swoją mroczną historią.
Bardzo spodobał mi się motyw podróży z trupą aktorską i zwiedzanie wraz z nią różnych osad czy większych miast, które mam nadzieję poznać jeszcze lepiej w kolejnych tomach serii.

Po łagodnym wejściu w fabułę książki, następuje zwrot akcji, który rzuca czytelnika w wir emocjonujących bitew, intryg i satysfakcjonującego łączenia wątków w spójną całość. Z każdym następnym wydarzeniem coraz trudniej oderwać się od lektury, tak że nawet nie zauważyłam kiedy zaczęłam docierać do końca.
Pokochałam w tej historii bohaterów, krainy pełne magii i sposób w jaki autorka opowiada tą historię. Bardzo doceniam dbałość o szczegóły, to że wszystko ma swoje znaczenie, umiejętności literackie i wielką wyobraźnię.
Jestem zachwycona tym jak potoczyły się losy wszystkich postaci i mam wielką nadzieję, że w następnym tomie będę miała okazję znów spotkać ich choć na chwilę.
Armia Boga przeniosła mnie do fantastycznego, mrocznego świata, tak że mogłam na te kilkanaście godzin porzucić szarą rzeczywistość. Powieści pisane przez Panią Marię Tomczak mają szczególne miejsce w moim sercu i jestem przeszczęśliwa, że mogłam objąć drugi tom patronatem. Mam nadzieję, że uda mi się Was przekonać do sięgnięcia po "Armię Boga".

𝓡𝓮𝓬𝓮𝓷𝔃𝓳𝓪 𝓹𝓪𝓽𝓻𝓸𝓷𝓪𝓬𝓴𝓪

"Armia Boga" jest definicją tego za co uwielbiam fantastykę.
Akcja powieści rozgrywa się kilkadziesiąt...

📚 Armia Boga. Okowy Przeznaczenia. Tom 2
✒ Maria Tomczak
współpraca barterowa

"Las miał w sobie coś tajemniczego. Ludzie nie zapuszczali się bez potrzeby w tak niegościnne rejony. Gdyby nie przedziwny zbieg okoliczności, sama nigdy by tu nie dotarła. A może to przeznaczenie? Tego nie wiedziała. Po krzywdach, jakich doznała, trudno jej było uwierzyć w Jedynego Boga, którego kreowali kapłani. Gdyby rzeczywiście jakaś wyższa, miłosierna istota miała władzę nad tym światem, nie pozwoliłaby, by reprezentowali ją tak okrutni ludzie."
*****
Lily na zaproszenie Wielkiego Mistrza Luthiana wyrusza w długą drogę z Vessy do klasztoru w Vams, gdzie ma objąć posadę zielarki. Podczas podróży towarzyszą jej tajemniczy mag i trupa wędrownych aktorów. Dziewczyna stopniowo zaczyna odkrywać drzemiącą w niej moc. Okazuje się, że jej źródłem jest magia, o której nie uczą w Akademii. Talisar jako najmłodszy syn króla, bez szans na sukcesję, zostaje oddany do Zakonu Nehebe, gdzie kształci się i dorasta. Zakonna codzienność go nuży i chłopak staje się coraz bardziej przygnębiony wizją spędzenia życia w klasztornych murach. Jedynym pocieszeniem są przyjaciele, którzy razem z nim przeżywają trudy nowicjatu. Z Atrem – kraju, w którym wszelkie przejawy magii są brutalnie tępione, a fanatyczni wyznawcy Jedynego Boga są skłonni skąpać świat we krwi – nadciąga zagrożenie dla całego Królestwa Sargetii. By je uratować, trzeba będzie poświęcić wszystko.

Tom drugi tchnął w moje serce radość, że znów spotkam się z bohaterami, że znów będę mogła kroczyć z nimi po świecie stworzonym na kartach powieści. Jaka wielka jest moja duma i radość, gdyż jestem patronką Armii Boga. To sprawia, że moje oddanie i miłość do nich jest jeszcze większa. Tak, ja kocham tę historię całą sobą. Gdybym mogła zostałabym w niej na zawsze....
Moim wielkim marzeniem jest, by powieść ta dotarła do wszystkich tych, którzy kochają mroczną Fantasy. Czy spełni się?
⚔ Muszę pochwalić autorkę za wykreowanie jeszcze bardziej wyrazistych postaci, świata. Przemyślany jest tu każdy detal. Wszystko jest logiczne i łączy się ze sobą. Każda strona napełniona jest emocjami.
⚔ Spotkamy bohaterów z Armii Boga, ale też pojawiają się nowe. Każdy z nich jest inny, każdy ma inne talenty, charaktery, w każdym drzemie inna moc. Są też jak być powinno czarne owce, które burzą porządek spokojnego życia.
Jestem zachwycona stworzeniem Riel, dziewczyny, która nosi w sobie zemstę i dzięki przemianie staje się fascynującą istotą. Oczywiście pokochałam także jej stwórcę.🥰 Elyahn❤
⚔Magia ściele się gęsto, zioła, tajemne moce, demony, opętania, magowie, inkwizytorzy, zakonnicy.
⚔Strasznie brutalna prawda, że religia była powodem większej ilości konfliktów, mordów aniżeli jakikolwiek inny aspekt życia.
⚔ Przygoda, która przeżyłam wraz z bohaterami była niczym wyprawa po złote runo. Żywe emocje, które autorka wplotła pomiędzy strony nie raz łamały mi serce, wzruszały.
⚔ Strasznie podobał mi się motyw ze świtą teatralną ♥️
⚔ Kochani, jest to fantastyka na najwyższym poziomie. Odczuwam ogromną dumę, że kolejny raz polska autorka tworzy tak wspaniałą historię.
⚔ Kochana, wierzę, że niedługo mojemu zakochanemu sercu dostarczysz kolejną dawkę przygód i emocji. Pisz, bo każde Twoje słowo żyje w moim wnętrzu i nie gaśnie...czeka🧡

📚 Armia Boga. Okowy Przeznaczenia. Tom 2
✒ Maria Tomczak
współpraca barterowa

⭐ RECENZJA PATRONACKA⭐

Od osoby omijającej fantastykę do wielkiego fana tego gatunku stałam się w drodze przypadku.

Jednak kiedy historie umiejscowione w świecie realnym przestały dawać mi pełnię szczęścia sięgnęłam po gatunek, który w swojej szufladzie ma ogromny wybór światów ,postaci i przygód.
Więc jeśli autor lub autorka ma mi do zaoferowania świat pełen magii,miłości i tajemnic osadzony w krainie dopracowanej i choć wymyślonej to jednak z nutą rzeczywistości,z grupą bohaterów różnych ,uzupełniających się a przy tym nie tracącym na wyjątkowości to ja taką historię biorę i znikam .

Zawsze uczciwie pisze jeśli coś mi nie gra w danej książce nawet jeśli jest to ,,moje dziecko ", jednak wybaczcie nie tym razem.

Przyznam również ,że pierwszego tomu nie czytałam ale z pewnością nadrobię . Koniec końców nie przeszkadzało mi to w odbiorze tej historii, wszystko było jasne i klarowne.
Fabuła jest wartka pełna splot twistow, nie ma rozdziału gdzie choć na chwilę wkrada się nuda .

Postaci jest sporo jednak są bardzo charakterystyczne i zapamiętanie ich przychodzi bardzo łatwo , wybrać ulubionego po raz pierwszy nie potrafię ,bo wielu darzę ogromną sympatią.

Wątek miłosny początkowo delikatnie poprowadzony nabiera tempa. Przyjemnie ogląda się jak miłość kwitnie ,a w końcowych scenach wstrzymywać oddech i szlochać z poświęcenia tych dwojga. I choć Lily i Talistara wiele różni to jeszcze więcej łączy ,a o takim uczuciu można czytać godzinami . ( Skrycie liczę na ciągnięcie tego wątku w kolejnym tomie jeśli będzie )
Drugoplanowe postacie równolegle ciągną swoje wątki równie atrakcyjne jak postacie pierwszoplanowe , tu też znajdziecie miłość , poświęcenie, walkę nie tylko o siebie .

W tej książce magia nie tylko ukazała się w postaci siły bądź zaklęć .
Tu każda emocja , każdy szczegół otoczenia, dialog ,postacie stworzyły klimat którego nie chce się opuszczać.
Czytałam z zapartym tchem chcąc i jednocześnie nie chcąc kończyć tej przygody.
Obiecałam sobie,że jeszcze tam wrócę i z pewnością to zrobię .
Nieśpiesznie delektując się tym cudownym choć okrutnym światem pełnym magii .

(Współpraca reklamowa @mari.tomczak )

⭐ RECENZJA PATRONACKA⭐

Więc jeśli autor lub autorka ma mi do zaoferowania świat pełen...

Z niecierpliwością czekałam na drugi tom serii, bo pierwszy pokochałam. Nie dostałam dokładnie tego, czego się spodziewałam, czyli kontynuacji historii z Armii Cieni, ale nie mogę powiedzieć, że ta książka mnie rozczarowała. Wręcz przeciwnie. Armia Boga jest jeszcze lepsza od Armii Cieni! Pochłonęłam książkę w dwa dni i teraz czuję smutek i pustkę. Będę tęsknić za tym światem i tymi bohaterami - zwłaszcza za Talisarem. Teraz pozostaje tylko czekać na kolejne tomy.

• Serie

Dodaj cytat z książki Armia Boga