Ukryte motywy

Okładka książki Ukryte motywy Greta Eden
Okładka książki Ukryte motywy
Greta Eden Wydawnictwo: Litera Inventa Cykl: Baleary (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Baleary (tom 1)
Litera Inventa
2023-11-29
2023-11-29
ukrytemotywy romans mafia romansmafijny baleary gretaeden literainventa nastolatka mafiozo zakładniczka rodzina

Kiedyś pomyślałam, że przeczytałam tyle romansów mafijnych, że żaden mnie już nie zaskoczy, że nie znajdę w tej tematyce lektury z efektem WOW.
🖤🖤 Debiut Grety Eden przeczytałam mrucząc z ukontentowania niemalże tak głośno jak Turnip w objęciach Nicoli. Pochłonęłam ją z zapartym tchem a kolejne dni spędziłam na platformie Wattpad wciągając kolejne tomy Balearów.
🖤🖤 Nicola Cinnante to "mafijna księżniczka" a właściwie powinna nią być jako córka człowieka wysoko postawionego w szeregach organizacji. W rzeczywistości to złamana przez własną rodzinę, poniżana i traktowana jak zło konieczne młoda kobieta. Nicola traktowana jak wyrzutek całą sobą przeprasza za to, ze żyje.
🖤🖤Darius wysłany przez Giovanniego po zakładnika to potwór w ludzkiej skórze? Przecież tak powinno być, mężczyźni w mafii są właśnie tacy?
Nie...to ciepły i opiekuńczy mężczyzna, gotowy otworzyć serce na młodą kobietę co nie często zdarza się w mafijnym półświatku.
Historia tej dwójki to walka nie tylko o wspólną przyszłość ale przede wszystkim o Nicole, o jej poczucie wartości. O to aby z zahukanej nastolatki wydobyć młodą pewną siebie kobietę, która ukryła się za emocjonalnym murem.
🖤🖤 Greta w swoim debiucie zafundowała czytelnikom prawdziwy emocjonalny rollercoaster. Smutek, gorycz i strach towarzyszący Nicoli od początku zmieniają się w nadzieje na lepsze jutro a w efekcie w głębokie uczucie do Dariusa. Autorka pozwala nam zajrzeć w głąb bohaterów, zobaczyć ich wewnętrzne rozterki, przyjrzeć się słabościom z którymi muszą się mierzyć. Daje narzędzia abyśmy mogli zaznać chociaż ułamka uczuć, które kłębią się w sercach bohaterów.
🖤🖤"Ukryte motywy", to lektura, która zachwyci zarówno romansiary jaki i zwolenników mocniejszych wrażeń. Lekkie pióro autorki pozwoli wam płynąć przez kolejne strony nie rejestrując upływu czasu.

🖤🖤 Nicola...

❗️Recenzja❗️

Niedługo będę miała przyjemność zrecenzować dla Was książkę @greta_eden_autorka "Złamana róża". W ramach odrobienia lekcji przeczytałam również pierwszą część cyklu Baleary.

Oj, to jest to. Zdecydowanie mój klimat. Świetnie wyeksponowana postać Nicoli. Widzimy w niej tak wiele różnorodnych emocji. Od ciężkiego dzieciństwa poprzez wyobcowanie we własnej rodzinie.

Brniemy w tę historię razem z nią. Uśmiechamy się gdy ona się uśmiecha, dzielimy jej troski i czujemy empatię.

Sama koncepcja też nie jest stricte standardowa. Oczywiście jest mafia i wszelkie gierki z nią związane. Uważam mimo wszystko to za bardziej poboczny wątek.

Z racji naszej głównej perspektywy jesteśmy odsunięci od "interesu" rodziny.

Prawdziwa rozgrywka dzieje się wewnątrz organizacji.
Lawirujemy między tajemnicami i rodzinnymi przepychankami o władzę. Oczywiście nic nigdy nie jest takie jak mogłoby się wydawać. Autorka podsyca napięcie do samego końca.

Podobają mi się również postacie drugoplanowe. Mają w sobie taki potencjał, tak wiele możliwości na poprowadzenie ich losu

Jest akcja, jest ciekawie ale i... seksownie.
To pozycja gdzie przystojni faceci to codzienność. Przystojni w wielu różnych wydaniach.
Tak więc drogie panie - zapraszam.

Ja mam już tylko zaostrzony apetyt na kolejną część.

Ja czekam, a Wy? 😈

Książka zwierciadłem duszy.

❗️Recenzja❗️

Nicola urodzona w mafijnej rodzinie,od dziecka żyje w poczucie,że jest nikomu niepotrzebna.Zamiast być mafijną księżniczką opływającą w luksus Nicola żyje w cieniu swojej rodziny,przez lata ukrywana jak sekret,uważana za bezużyteczną, niechcianą,ma za przyjaciela tylko kota.Niespodziewanie zostaje zakładniczką mafii i trafia na Baleary.Jak poradzi sobie Nicola w nowej rzeczywistości?

Nicola to kobieta,która od zawsze była tą gorszą.Kiedy jej bracia mieli ochronę i prywatnych nauczycieli,Nicola chodziła na piechotę do publicznej szkoły.Nigdy nikogo nie obchodziła,można powiedzieć,że rodzina zszargała ją psychicznie skoro na każdym kroku była uważana przez nich za bezużyteczna.Podczas spotkań towarzyskich,Nicoli nie wolno było opuścić pokoju.Nie miała nikogo,ponieważ w oczach swojego ojca była nic niewarta.Czy Darius pomoże Nicoli dostrzec swoją wartość?

Darius to mężczyzna,który od pierwszego dnia kiedy dziewczyna mówi mu,że popełnił błąd uważa,że Nicola nie zna swojej wartości i to jest prawda,bo jak taka kobieta jak Nicola,której na każdym kroku otacza ją aura tej głupiej i do niczego niepotrzebnej córki przez dziewiętnaście lat sprawia,że nie wierzy w słowa Dariusa.Można powiedzieć,że ten mężczyzna postrzega Nicole jako niesamowicie inteligentną i piękną kobietę, ale ona sama w to nie wierzy skoro poprzyczepiano jej mnóstwo etykietek,które pogłębiły stan jej psychiki przez ona patrząc na siebie,nie wie co takiego mogłoby się spodobać w niej Dariusowi.Wydaje się,że nowe otoczenie może pomóc dziewczynie trochę podbudować jej już i tak nadszarpnięte poczucie własnej wartości.Czy odkryje kto jest z nią,a kto przeciwko?

Książka pokazuje nam historię Nicoli, która stłamszona,poniżona i skrywana w tajemnicy nie potrafi dostrzec swojego piękna oraz Dariusa,który pomaga jej odkryć siebie na nowo.Pokazuje jej,że jest właśnie tą kobietą,która w nim budzi pożądanie,a tym samym pozwala jej spojrzeć na siebie jego oczami🥰Czy tajemnice,które ujrzą światło dzienne zaważą na znajomości tych dwojga?

Odłożyłam po 80 stronach. Nie moja bajka. Chaos, którego nie ogarniam.

Odłożyłam po 80 stronach. Nie moja bajka. Chaos, którego nie ogarniam.

Tytuł : Ukryte Motywy. Baleary #1
Autor : Greta Eden
Wydawnictwo : Studio Litera Inventa
Data premiery : 29.11.2023r.
#współpracareklamowa

Opis książki :
"Byłam cierniem w królewskim tyłku mojego ojca."
Nicola Cinnante byłaby zwykłą amerykańską nastolatką, gdyby nie fakt, że przyszła na świat w TEJ rodzinie. Z racji urodzenia powinna być mafijną księżniczką, ale zamiast wychowywać się w luksusie i przywilejach, stała się skrzętnie ukrywanym przez lata sekretem. Dziewczyna, której jedynym przyjacielem jest kot znajda, dorastała w przekonaniu, że jest brzydka, głupia i nikomu niepotrzebna. Nagle cały znany jej świat zostaje wywrócony do góry nogami. Kiedy z winy swojego ojca staje się zakładniczką mafii i trafia na Baleary, ukryte motywy w końcu wychodzą na jaw. Czy pojawienie się nowych uczestników gry okaże się dla niej kolejną pułapką, czy wybawieniem?
"Kiedy więc potwór przestaje być potworem? Kiedy się w nim zakochasz."

"Marianna nauczyła mnie najlepiej, że każdy z nas nosi jaką maskę, pokazuje inną twarz w zależności od tego, w jakim towarzystwie się znajduje. I nie dotyczy to tylko kobiet. Dla niektórych Darius, Giovanni i cała reszta tej ekipy to potwory, które żerują na ludzkiej krzywdzie, a krew niewinnych spływa po ich palcach. Dla nas to mężowie, kochankowie, a czasem wszystko w jednym.
Kiedy więc potwór przestaje być potworem? Kiedy się w nim zakochasz. "

Na wstępie, wielkie gratulacje i składam pokłony.💐 Co to za historia! 💜
Tyle skrajnych emocji, autorka nie zwalnia tępa i nie daje wytchnienia. Każda strona to zupełnie inna emocja, od strachu przez złość i gniew po porządnie. 🔥
Główna bohaterka jest traktowana przez rodzinę jak niechciane dziecko, jak nikt ważny, na każdym kroku wypominane jest jej, że jest gruba i brzydka.
Kiedy do jej rodzinnego domu wpadają uzbrojeni mężczyźni, mając na celu uprowadzenie jej, nie zabiera ze sobą nic tylko jej jedynego przyjaciela, kota.
Dziewczyna upiera się, że Darius popełnił błąd, gdyż ona nie ma żadnej wartości dla swojego ojca.
" Nie znasz swojej wartości".
Jak potoczą się losy Nicoli?
Czy pozna swoją wartość?
Jaką rolę odegra Darius?
Kim tak naprawdę okaże się Giovanni?

To nie jest kolejna prosta mafijna historia. To jest arcydzieło, które warto, a nawet trzeba promować.
Dziękuję jeszcze raz autorce za wygraną w rozdaniu, co wiąże się z tym, że mogłam poznać tą świetną historię.
Gorąco polecam.
#książkoweimpresje

Tytuł : Ukryte Motywy. Baleary #1
Autor : Greta Eden
Wydawnictwo : Studio Litera Inventa
Data premiery : 29.11.2023r.
#współpracareklamowa

Opis książki :
"Byłam cierniem w królewskim tyłku mojego ojca."

Kocham kocham i jeszcze raz kocham!!!!
Ta książka jest CUDOWNA ❤️❤️❤️❤️

Uwielbiam wszystkie książki autorki, które miałam przyjemność poznać na Wattpadzie i mam nadzieje, że wszystkie będę mogła położyć u siebie na półce 😍

Nicola to dziewczyna, która praktycznie całe życia była ukryta w cieniu swojej rodziny. Przeżyła piekło, a ludzie pomiatali nią, przez co było mi jej tak bardzo przykro. To, co ona przeżyła, jest nie do pomyślenia 😭 Płakałam razem z nią. Wraz z przyjazdem na Baleary widać było po niej zmianę, co bardzo mi się podobało. Niby nieporadna córka zdrajcy, a jednak silna wewnątrz kobieta. Cała jej reakcja z Dariusem była piękna, że nawet nie da się tego opisać słowami. Było romantycznie na swój sposób, co bardzo pasowało do tej książki, jak i bohaterów 🥰

Natomiast Darius to członek mafii, który po spotkaniu z Nicolą zauważa w sobie swoją łagodną twarz. Bardzo podobała mi się jego pomoc w przystosowaniu się Nicoli do jego świata. Widać było, że zależało mu na tym, aby czuła się ona dobrze i doceniła swoje życie oraz ciało.

Ta część jest wyjątkowa pod każdym względem i naprawdę polecam ją wszystkim. Wiem, że się nie zawiedziecie ❤️

Historia łamała moje serce, żeby już zaraz je posklejać. Wciągnęłam się w tę historię tak bardzo, że nic wkoło się dla mnie nie liczyło, chociaż nie było to moje pierwsze spotkanie z nią, to odczuwałam wszystkie emocje od nowa 🥰

Wszyscy bohaterowie byli świetnie wykreowani niezależnie czy mieli swoje 10 minut, czy byli przez całą książkę.

Fabula jest świetna i mam milion ulubionych scen, do których zdecydowanie powrócę, jak i oczywiście całej książki ❤️

Uwielbiam bohaterów pobocznych, ale kurczę moje serce skradli Adam i Sofia, których już zdążyłam poznać na Wattpadzie i to nie tylko raz 😉 Jednak muszę przyznać, że bardzo trudno ze wszystkich bohaterów wybrać tę, która jest najlepsza. Wszyscy są tam kochani, chociaż daleko im do grzecznych chłopców 😏

Tak jak mówiłam, książka jest genialna. Fabuła bardzo mi się podobała. Rozwój relacji bohaterów jest na 6+ 🥰 Ogólnie wszystko jest tam wspaniale 😁

Zdecydowanie przeczytajcie tę książkę 🥰 Na pewno się nie zawiedziecie, a ja już nie mogę się doczekać kolejnego tomu, bo Sofia i Adam skradli moje serce całkowicie ❤️ Mam nadzieje, że nie będę długo na nich czekać 😉

Kocham kocham i jeszcze raz kocham!!!!
Ta książka jest CUDOWNA ❤️❤️❤️❤️

♥Współpraca♥reklamowa♥

🟣 Licznik: 7/2024 🟣

📚Tytuł: „Ukryte Motywy”
🖊️Autor: „Greta Eden”
📖Wydawnictwo: @studioliterainventa

Ocena: 9/10 🌟

Hej moliki ! Trochę mnie tu mało, ale ostatnio mam bardzo dużo obowiązków na głowie plus zaczynam nową pracę i musiałam się psychicznie przygotować na nowe wyzwania 😅.

Bardzo wkręciłam się w romanse, szczególnie te kręcące się wokół mafijnych porachunków. Taka właśnie książkę stworzyła @greta i było to bardzo miłe spotkanie z jej piórem.

Naszą główną bohaterką jest Nicola, młoda dziewczyna nękana psychicznie przez swoją rodzinę. Jak na urodzenie się w takiej rodzinie, nasza bohaterka powinna być mafijną księżniczką. Zamiast tego była starannie ukrywana w zakamarkach rodziny, a jej jedynym przyjacielem był kot. Dziewczyna żyła z myślą, że jest gruba, brzydka, nic niewarta, niechciana a to wszystko zafundowała jej własna rodzina.
Z winy swojego ojca, zostaje zakładniczką mafii.

Historia była przepełniona emocjami, które bardzo sobie cenię. Dzięki temu mogę się w 100% wczuć w to co czytam. Nasza główna bohaterka przeszła cudowną przemianę. Autorka postawiła na stopniową przemianę z cichutkiej i skrytej myszki do pokazania kocich pazurków. To było bardzo trafne, bo wraz z naszą bohaterką przemierzamy każdy krok jaki stawia i ogromnie jej kibicujemy.

Historia Nicoli jest wzruszająca. Dostarczyła mi wielu emocji, współczucia i smutku. Dorastała w mafijnej rodzinie, gdzie zamiast zaznać luksusu była wiecznie wyzywana i nękana. Psychika tak młodej osoby nie jest w stanie udźwignąć ciężaru tak okropnych słów i tak złego traktowania. Odbudowa psychiczna po takich przeżyciach również nie jest czymś łatwym, i w książce możemy to doskonale zauważyć, jednak krok po kroczku wraz z bohaterką wkraczamy na zupełnie nową ścieżkę.

Jeśli chodzi o Dariusa, zostałam bardzo mile zaskoczona. Myślałam że otrzymam typowego mafijnego opryszka jak na takie książki przystało, jednak postać Dariusa bardzo mi zaimponowała swoim charakterem. Darius nie jest taki jak wszyscy. Jest opiekuńczy, uczuciowy, dba o bezpieczeństwo swoich najbliższych i o bezpieczeństwo Nicoli. Jest to dla mnie ogromny plus, i dostarczenie czegoś nowego jeśli chodzi o postać znajdującą się w szeregach mafii.

W rozdziałach przeplatane mamy odrębne rozdziały również innych postaci. I równie bliska memu sercu stała się Sofia. Również nie miała łatwego życia, a z tego całego syfu wyciągnął ją Adam. Jej historia jest równie ciekawa i poruszająca. Autorka świetnie zagrała na uczuciach czytelników, zostawiając relacje Adama i Sofii pod dużym znakiem zapytania. A czego my chcemy? HAPPY ENDU ! 😅

Autorka ma bardzo przyjemne pióro. Nie dało się oderwać od tej historii, a kartki przelatują przez palce w oka mgnieniu. Do tego w całej historii zawarte są emocje, na poziomie nie pozwalającym odłożyć książki. Czytając chcemy wiedzieć co będzie dalej. To był bardzo przyjemny czas z książką. I jeśli chodzi o mafijne wątki, ta książka trafia na moją półkę „ulubione”.

Jeśli zastanawiacie się czy czytać - TAK ! Z całego serca polecam, a czas z tą historią nie będzie tym zmarnowanym a dobrze spożytkowanym ❤️. Ja tymczasem czekam na drugi tom tej historii ❤️.

♥Współpraca♥reklamowa♥

🟣 Licznik: 7/2024 🟣

📚Tytuł: „Ukryte Motywy”
🖊️Autor: „Greta Eden”
📖Wydawnictwo: @studioliterainventa

Ocena: 9/10 🌟

Bardzo wkręciłam się w romanse, szczególnie te kręcące się...

Nieszablonowa, intrygująca, momentami zabawna. Czytelnik płynie przez kolejne rozdziały, zachwycając się każdym słowem. Wspaniały debiut i pierwszy tom całej serii Baleary, na który czekam teraz z zapartym tchem. Jestem pewna, iż Greta Eden zaskoczy nas jeszcze nie jeden raz.

💥💥💥💥 Recenzja 💥💥💥💥

Greta Eden " Ukryte motywy " #1
@greta_eden_autorka

Seria : Baleary #1

Wydawnictwo : Litera Inventa

💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥

" Ponoć nic w życiu nie dzieje się bez przyczyny, tyle że ja nie mogłam znaleźć żadnego uzasadnienia dla takiego traktowania poza tym, że wizualnie nie spełniałam oczekiwań ojca..."

" Ukryte motywy " to naprawdę emocjonująca historia o Nicoli Cinnante, która musi zmierzyć się z własnymi demonami, aby znaleźć swoje miejsce w świecie..
Pełna napięcia i zaskakujących zwrotów akcji, ta opowieść trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony..

Autorka używa barwnego i obrazowego języka, który pomaga nam wczuć się w emocje i przeżycia głównej bohaterki, Nicolii Cinnante..
Opisuje ona jej poczucie odrzucenia i niskiej wartości, które towarzyszyły jej przez całe życie..
Autorka przedstawia również kontrast między oczekiwaniami, jakie miała rodzina dla Nicolii, a jej rzeczywistym życiem jako ukrywanego sekretu..

Powieść jest nasycony emocjami, zarówno smutkiem, jak i nadzieją..
Przez całą historię czujemy, że Nicola jest w pułapce, zmuszona do zmierzenia się z niebezpieczeństwami mafii..
Autorka posługuje się opisami, które pomagają nam wizualizować sceny i sytuacje, jak na przykład "cały znany jej świat zostaje wywrócony do góry nogami" i "trafia na Baleary"..
To dodaje dynamiki i napięcia do opowieści..

Styl autorki jest pełen zaskakujących zwrotów akcji i tajemnic, które trzymają nas w napięciu i skłaniają do kontynuowania czytania..

Książka jest napisana z perspektywy samych głównych bohaterów, czyli Nikoli i Dariusa.. Przez ich oczy będziemy śledzić całą historię i odkrywać, jakie emocje i wyzwania ich spotykają..

Autorka przedstawia bohaterów w sposób realistyczny i wielowymiarowy.. Daje nam wgląd w ich wewnętrzne konflikty, motywacje i emocje.. Bohaterowie są przedstawieni jako ludzie z własnymi słabościami i błędami, co czyni ich bardziej autentycznymi i łatwiejszymi do zrozumienia..

" Czułam się jak Alicja w krainie czarów. Jakbym wpadła do nory i znalazła się w świecie, którego nie znam. Mężczyźni w mojej rodzinie gardzili mną, a rówieśnicy patrzyli przeze mnie, nie dostrzegając niczego innego poza wzrostem i wagą. Widzieli tylko wady... "

Nicola Cinnante to dziewczyna, która urodziła się w rodzinie mafijnej..
Zamiast cieszyć się luksusem, musiała żyć ukrywając swoje pochodzenie..
Wierzyła, że jest brzydka i niepotrzebna, ale wszystko się zmienia, gdy zostaje zakładniczką mafii i trafia na Baleary.. Tam odkrywa ukryte motywy i staje się częścią gry, której nie jest pewna, czy jej wyjście będzie wybawieniem czy kolejną pułapką..
W międzyczasie, zakochuje się w kimś, kogo uważała za potwora..

Czy uda jej się odnaleźć swoje miejsce i znaleźć prawdziwą miłość?

To musisz przeczytać, żeby się dowiedzieć!

💥💥💥💥 Recenzja 💥💥💥💥

Greta Eden " Ukryte motywy " #1
@greta_eden_autorka

Seria : Baleary #1

Wydawnictwo : Litera Inventa

💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥

" Ukryte motywy " to naprawdę...

"...ka­żdy z nas nosi ja­kąś ma­skę, po­ka­zu­je inną twarz w za­le­żno­ści od tego, w ja­kim to­wa­rzy­stwie się znaj­du­je".

▪️Tytuł: Ukryte motywy. Tom 1
▪️Seria: Baleary
▪️Autor: Greta Eden @greta_eden_autorka
▪️Wydawnictwo: Litera Inventa @studio_litera.inventa
▪️Premiera: 29.11.2023 r.
▪️▪️▪️
(Współpraca reklamowa @studio_litera.inventa )
▪️▪️▪️

"Ukryte motywy" czyli pierwszy tom serii Baleary jest można powiedzieć taką bardzo lekką mafią bardziej na wesoło 😉 czemu mówimy, że lekką? Ponieważ ilość mafii w książce jest w zasadzie znikoma jednakże nam to totalnie nie przeszkadzało, gdyż autorka kupiła nas i przekonała czymś zupełnie innym. O co chodzi? Otóż o bohaterkę, która jest absolutnie nieidealna. Nie jest najpiękniejsza, najfajniejsza i najbardziej pewna siebie. Ma krągłości i swoje kompleksy przez co nie trudno ją zawstydzić czy sprawić, że zwyczajnie zrobi jej się przykro. Ma jednak piękne serce, które uważamy powinno zawsze liczyć się przede wszystkim, bo jak wiadomo, u każdego wygląd z czasem przemija ❤️

Co prawda trochę miałyśmy problem z tym jak autorka książkę rozpoczęła, gdyż odniosłyśmy wrażenie, że zostałyśmy wrzucone w środek jakiejś dziejącej się już akcji, przez co sprawdzałyśmy czy aby na pewno nie jest to kontynuacja serii Baleary a jej pierwszy tom? 🤔 Wszystko jednak się zgadzało w związku z czym wg.nas fajnie byłoby trochę w przyszłości popracować nad rozwinięciem wprowadzenia czytelnika w całą akcję czyli inaczej mówiąc rozbudowaniem wstępu a także poświęcić więcej czasu na rozwój relacji pomiędzy bohaterami gdyż wg. Nas tu także miał miejsce wręcz "ekspres".

Ogólnie książka widać, że ma nieco pewnych niedociągnięć jednakże biorąc pod uwagę fakt iż jest to chyba pierwsza powieść autorki można przymknąć na nie oko i zaklasyfikować do tych dobrych książek z którymi można spędzić fajnie czas 😉 czy sięgniemy po kontynuację? Wydaje nam się, że tak bo historia kolejnej pary wydaje się zapowiadać szczególnie ciekawie 😁 mamy tylko nadzieje, że nie będzie miała w sobie tylu zdrobnień jak ta, bo ich nadmiar potrafił przytłoczyć...🫣 Mimo to jednak nie narzekamy 😎

@greta_eden_autorka @studio_litera.inventa bardzo dziękujemy za egzemplarz i współpracę 🖤❤️😊

Książka dostępna na stronie:

▪️Tytuł: Ukryte motywy. Tom 1
▪️Seria: Baleary
▪️Autor: Greta Eden @greta_eden_autorka
▪️Wydawnictwo: Litera Inventa @studio_litera.inventa
▪️Premiera: 29.11.2023 r.
▪️▪️▪️
(Współpraca reklamowa @studio_litera.inventa )

"Ukryte motywy"...

• Romans
  • Mafia
  • 8T-ÓW
  • KRYMINAŁ, SENSACJA, THRILLER

Dodaj cytat z książki Ukryte motywy