Revelle

2023-11-22
2023-11-22
2023-02-14
Andrzej Goździkowski
cyrk young adult moulin rouge magia tajemnice romans Fake dating

Po opisie tej książki byłam bardzo jej ciekawa. Kiedy ją zaczęłam czytać powoli wdrażałam się w ten świat magii. Autorka idealnie go wykreowała, wszystko wydawało się tam magiczne. Głowni bohaterowie także zostali dobrze wykreowani. Niestety do fabuły muszę się troszkę przyczepić. Początkowo mi się ona bardzo podobała jednak po czasie zaczęła mnie lekko nudzić. Nie powiem były momenty kiedy ona bardzo mnie wciągała i szybko mi się to czytało. Jednak były tez momenty, gdzie występowały nudniejsze akcje. Pod koniec książki działo się bardzo dużo, z jednej strony było to na plus a z drugiej na minus. Pod koniec wydarzyła się także sytuacja, gdzie poleciało mi kilka łez.

Miałam chyba za duże oczekiwania, że to będzie moje 5 gwiazdek. Niby trochę przypomniało serie Caraval, ale z drugiej strony nie dorasta jej do pięt. Luxe i Jaimieson byli okropni. Ona włada tak potężną magią, ale jednak nie mogła nic zrobić przez ten cały i na wszystko się zgadzała. On był tak bezużyteczny, że ja nie mam siły. Trochę żałuję, że nie pożaliłam historii wszystkich rodów i nie zostało to bardziej rozwinięte. Skończyło się też tak przewidywalnie, ale Dewey mimo tego, że cofał się tyle razy to wciąż miał 3 IQ.

„Revelle” to debiutancka powieść Lyssi Mii Smith i powiem Wam tak – gdyby było więcej takich debiutów, ten świat byłby lepszy! Ta książka jest naprawdę niesamowicie przyjemna i klimatyczna, dopracowana i przemyślana, emocjonująca. Naprawdę nie spodziewałam się po niej aż tyle! Myślałam, że okaże się być typowym średniakiem, a otrzymałam naprawdę angażującą historię, którą aż chciałam sobie dawkować, żeby przypadkiem nie skończyć jej za szybko.
Akcja rozgrywa się na bajecznej wyspie Charmant, leżącej u wybrzeży Nowego Jorku. Od lat przyciąga tłumy turystów, gdyż słynie ze wspaniałej zabawy i niezapomnianych, wręcz oszałamiających występów cyrkowej rodziny Revelle. I to właśnie jedna z Revelle’ów, istny klejnot, Luxe, jest największą gwiazdą tych występów i zarazem narratorką powieści, choć to zaledwie jedna perspektywa. Druga należy do Jamisona, przyjaciela Rogera Revelle, kuzyna Luxe, który wraz z nim oraz ich przyjaciółką, przybywają na Charmant po latach nieobecności. Jamison jest zupełnie zwyczajnym chłopakiem o dobrym sercu, który momentalnie ulega urokowi Luxe… Jednak dziewczyna, nawet choćby chciała odwzajemnić jego uczucia, ma na głowie inne rzeczy niż romanse.
Myślę, że ta powieść niesie w sobie pewną oryginalność. Mamy tutaj do czynienia z wątkiem magii, zaprezentowanym w bardzo przyjemny sposób. Pięć rodów, z których każdy włada inną zdolnością – najlepiej poznajemy magię Revelle’ów, którzy manipulują emocjami ludzkimi, oraz Chronosów, którzy potrafią cofać się w czasie. Ogromnym plusem jest również kreacja bohaterów – nawet Ci drugoplanowi wypadają znakomicie. Luxe jest bardzo sympatyczną i dobrą dziewczyną, nieco zwariowaną, ale stojącą murem za rodziną. Gotowa jest poświęcić własne dobro i szczęście, aby rodzina miała to, co najlepsze. Jamison to naprawdę dobry chłopak, złote serce, uczynny, spokojny, czarujący, ale nie jest typową ciepłą kluchą. Dewey Chronos to najbardziej złożona postać, skrywająca podwójne oblicze – nigdy nie wiadomo, czego można się po nim spodziewać. Generalnie cała rodzina Revelle’ów jest doskonała – a Nana zwycięża swoją charyzmą!
Pięknie zaprezentowane relacje pomiędzy bohaterami, dobre wyjaśnienie poszczególnych wątków oraz zasad działania magii, nienachalnie rozwijający się romans, przyjemna atmosfera, interesujący rozwój wydarzeń, wciągająca fabuła – tego tutaj nie brakuje. Akcja biegnie umiarkowanym tempem, ale pojawiają się tutaj jej nagłe zwroty, czym historia również wiele zyskuje – te chwile pełne napięcia i emocji, których czytelnik się nie spodziewał, zdecydowanie zachęcają do dalszego zgłębiania losów bohaterów. Naprawdę jestem w pełni zadowolona z tej lektury i jestem ciekawa, czy autorka powróci jeszcze do tego świata czy też może zaoferuje nam coś zupełnie nowego, ale mam nadzieję, na równie dobrym poziomie!

Instagram: @bookeaterreality
TikTok: @bookeaterreality

Myślę, że na ostatni dzień roku idealną powieścią będzie „Revelle”, której akcja rozgrywa się na wyspie Charmant, gdzie szampan i magia wzajemnie się przeplatają, a wszelkie fantazje i marzenia mogą się ziścić. Oczywiście za odpowiednią opłatą w postaci szlachetnych kamieni.

Na tej wyspie żyje pięć rodów: podróżujący w czasie Chronosowie, czytający w myślach Edwardianie, uzdrawiający Strattori, Effigenowie – za pomocą swojej mocy potrafią wszystko zwielokrotnić oraz właśnie Revelle’owie, będący w stanie manipulować emocjami. Właśnie do tej ostatniej rodziny należy Luxe – gwiazda magicznego show. Na jej barkach spoczywa ważne zadanie – musi uwieść Dewey’a Chronosa, aby zapewnić najbliższym dostęp do bardzo cennego towaru, który jest tylko w posiadaniu chłopaka.

Książkę „połyka” się na raz. Jest pełna ciekawych zwrotów akcji, tajemnic rodzinnych, przekrętów, zazdrości, manipulacji…wszystko to składa się na powieść, od której ciężko jest się oderwać. Opisy były tak obrazowe i barwne, że czasami miałam wrażenie, że nie czytam, a oglądam bardzo dobry serial. Tytuł ten mocno oddziaływał na moją wyobraźnię. Ze wszystkich bohaterów polubiłam Jamisona, będącego naprawdę ciepłą i dobrą postacią. Co do Luxe, to jej naprawdę współczułam. Nosiła w sobie wielki ból, z którym musiała radzić sobie całkiem sama.

W ogóle bym nie powiedziała, że jest to debiut. Mam nadzieję, że następne książki autorki będą tak samo dobre jak „Revelle”.

Na samym początku ciężko było mi poczuć tą historię, ale kilka kartek dalej i tak się wkręciłam, że czytałam z zapartym tchem do samego końca. Bardzo podobał mi się wykreowany świat jak i bohaterowie. A zwłaszcza czarny charakter to mój ulubieniec i chyba najlepsze co jest w całej tej książce. Wątek cyrku i fantastyki oczarował mnie, chociaż wcale nie dawałam żadnego klejnotu komuś z rodu Revelle. 😅 Momentami akcja była do przewidzenia, ale uważam, że autorka i tak zafundowała nam pełno ciekawych zwrotów akcji. Super dopełnienie stanowiła rodzinna zagadka i akcja pełna intryg. Dodatkowo książka jest pisana z dwóch perspektyw co uwielbiam, bo pozwala zrozumieć sytuację z drugiej strony. Jak dla mnie ta książka to ogromne zaskoczenie i będę ją polecać każdemu.
IG tablica.ksiazkowa

Każda magia ma swoją cenę, nawet magia krwi... Jaką cenę bylibyście gotowi zapłacić za magiczne umiejętności?

Niesamowita historia opowiedziana w powieści "Revelle" autorstwa Lyssy Mia Smith to jedna z tych opowieści o niesamowitym klimacie, w którą aż chce się zostać wciągniętym. Jest to powieść fantasy dla czytelników już od 14 lat. Książka została wydana nakładem Wydawnictwa You&YA. Za egzemplarz książki do recenzji w ramach współpracy barterowej dziękuję bardzo wydawnictwu.

Klimat magicznego show wręcz gdzie można przeżyć swe skryte marzenia dzięki magii, lecz bardzo kosztownej... wręcz oczarowywuje. Każda magia ma swoją cenę, uzdrawianie, podróże w czasie czy kreowanie wizji i manipulowanie emocjami. Cena jest adekwatna do uzyskanych korzyści. By uleczyć chorobę musimy mieć kogoś na kogo zostanie przeniesiona, podróż w czasie sprawia, że podróżnik się starzeje, a za wizję zapłacimy klejnotami... Tak oryginalny system magiczny i indywidualne koszta magii bardzo mi przypadły do gustu.

Jestem zachwycona tym jak autorka przeplata między sobą wydarzenia i ukazuje magię.

Historia jest bardzo ciekawa, a zagadnienie podróży w czasie bardzo dobrze poprowadzone i nie mam się tu do czego przyczepić.

Kreacja bohaterów jest świetna w każdej wersji czasu i ukazanie jak zmieniają się podejmowane przez nich decyzje. Relacje między bohaterami i motywację ich postępowania bardzo solidnie przedstawione i dokładnie wyjaśnione.

Dużym atutem powieści jest poznawanie historii z perspektywy dwójki głównych bohaterów, dzięki czemu możemy poznać lepiej ich emocje i myśli.

Cyrkowy klimat i magiczna otoczka całej historii są moim zdaniem świetne i ogromnie polecam Wam tą powieść.

"Revelle" to książka, która bardzo mi się spodobała. Autorka wykreowała świat pełen magii, oryginalnej magii, która też ma swoje ograniczenia. Bohaterowie są ciekawi i oryginalni. Uwielbiam rodzinkę Revellów, ich więź, a także to, że potrafią rozśmieszyć.

Akcja książki rozgrywa się na wyspie Charmant w czasach prohibicji. Rodzina Revellów popada w coraz większe kłopoty i mogą im pomóc dostawy taniego alkoholu, co może im zapewnić tylko Dewey Chronos - członek rodziny Chronosów, potrafiących cofać się w czasie. Jest to rodzina, która dla własnych korzyści niszczy innych i to oni są przyczyną niedoli Revellów. Jednak to Dewey wyciąga pomocną dłoń do Luxe i składa jej propozycję nie do odrzucenia.

Ten tytuł czyta się bardzo przyjemnie. Znajdziemy tutaj motyw cyrku, oczywiście magię, ale również zagadkę. Powoli, z każdą kolejną stroną, odkrywamy kim tak naprawdę jest Jamison Port.

Nie wszystko podobało mi się w tej lekturze, uważam, że część wydarzeń mogła potoczyć się trochę inaczej. Niekiedy trudno było mi się w nią wciągnąć. Choć muszę przyznać, że ciągle się coś działo.

To pozycja warta uwagi. Mam nadzieję, że Wam również się spodoba!

🎪💃Charmant, to niezwykła wyspa zamieszkania przez pięć magicznych rodów. W tym świecie nie ma jednak nic za darmo, a magia ma ogromne konsekwencje. Każdą ranę można wyleczyć, ale tylko przenosząc ją na kogoś innego. Cofnięcie się w czasie to skrócenie swojego życia o stokrotność cofniętego czasu. Dla mnie ten pomysł był rewelacyjny i budził mnóstwo emocji.

👯‍♀️🎪Żaden turysta nie myśli jednak o konsekwencjach magii, bo Charmant to przede wszystkim wyspa rozrywki, a największą gwiazdą jest tu Luxe Revelle. Dziewczyna, która potrafi oczarować każdego, a jej występy na trapezie są zawsze wisienką na torcie w magicznym show rodziny Revelle. Revelle'owie wpadają jednak w tarapaty i Luxe musi oczarować jednego z najpotężniejszych ludzi na wyspie, by ich z nich wyciągnąć. Problem w tym, że przez pomyłkę, uwodzi nie tego człowieka co trzeba...

🎪💃Z wątkiem romantycznym wiązałam wielkie nadzieje. Pierwsze spotkanie Luxe i Jamisona aż skrzyło się od napięcia i emocji, które wzniosły się na jeszcze wyższy poziom kiedy pojawił się Deweley. Ale po tej świetnej scenie z pomyłką emocje opadły i autorka całkowicie wytłumiła ten wątek. Przestałam czuć chemię między bohaterami i kiedy w pewnym momencie pojawiła się wielka miłość, jakoś trudno było mi w nią uwierzyć.

👯‍♀️🎪"Revelle", to intrygujaca historia, ale w moim odczuciu bardzo nierówna. Nie mogłam się w nią wciągnąć, a kilka fajnych scen przeplata się z kompletną nudą. Dopiero w połowie wreszcie się w nią wgryzłam, a wydarzenia, które przygotowała autorka wciągnęły mnie bez reszty. Końcówka była niesamowicie emocjonalna, ale już samo zakończenie nie do końca mnie satysfakcjonuje.

🎪💃"Revelle", to historia, która aż skrzy się od magii. Wyraźnie czuć tu inspirację "Cyrkiem nocy", "Caravalem" a także musicalem "Moulin Rouge". Jest pięknie, bajkowo, ale też dramatycznie, a show musi trwać, co by się nie działo. Nie była to powieść idealna, ale dobrze bawiłam się w trakcie lektury i chętnie przeczytam kontynuację jeśli autorka zdecyduje się ją napisać. Moim zdaniem jest potrzebna, bo wciąż mam wiele pytań i wątpliwości.

👯‍♀️🎪Żaden...

Współpraca z @youandyabooks
„Revelle” bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Niesamowicie spodobało mi się umiejscowienie fabuły w czasach prohibicji, od razu człowiek myśli o Wielkim Gatsby’m oraz o tych wspaniałych strojach i dekadenckich przyjęciach, cieszę się, że w tej powieści możemy tego doświadczyć.
Książka jest bardzo przyjemna, mamy pięć magicznych rodów, ciekawą zagadkę pochodzenia jednego z bohaterów oraz niesamowicie fajny plot twist.
Myślę, że większości spodoba się ta powieść. To coś nowego i ciekawego wśród YA, romans jest ale nie jest przesadnie natarczywy, główna bohaterka, chociaż nie zawsze postępuje moralnie to ma łeb na karku i widać, że bardzo dba o swoją rodzinę, z kolei cały ród Revelle nie raz rozśmieszał mnie do łez. Podobało mi się także to, że każda magia miała swoją cenę, może chciałabym dowiedzieć się trochę więcej o magii krwi, ale rozumiem, że nie było na to czasu.
Polecam, bardzo przyjemne czytadełko.
~Idris

Współpraca z @youandyabooks
Książka jest bardzo przyjemna, mamy pięć magicznych rodów, ciekawą...

„Revelle” to zupełnie nowa książka fantastyczna przeznaczona dla młodzieży napisana przez debiutującą autorkę Lyssę Miię Smith. Akcja powieści ma miejsce w latach dwudziestych XX wieku, możemy odczuć tutaj klimat „Moulin Rouge”, czy „Romea i Julii”. Okładka przyciągnęła mnie do siebie niczym pszczołę do miodu, a opis i słowo „magia” całkiem mnie kupiły. Zastanawiałam się, jaka będzie ta magiczna wyspa, czy faktycznie jest taka ważna dla ludzi? Czułam się fantastycznie, kiedy trzymałam spory objętościowo tom w dłoniach i rozpoczynałam kolejną przygodę w nieznanym świecie, z bohaterami, których przyjdzie mi poznać.
Główną bohaterką książki autorstwa Lyssy Mii Smith pod tytułem „Revelle” jest Luxe Revelle jest gwiazdą magicznego show, rodzinnej spuścizny. Jest w tym naprawdę dobra, jednak wraz ze zmianą czasów, rozpoczęły się zmiany, a pieniądze i alkohol nie płynęły już tak, jak wcześniej. Dziewczyna jest zdeterminowana, aby utrzymać ich na powierzchni i jest gotowa oczarować każdego, kogo potrzebuje, aby mieć pewność, że jej rodzina będzie otoczona opieką, nawet, kiedy ceną będzie jej własne szczęście. Tym kimś okazał się syn największego rywala, Dewey Chronos. Mężczyzna zaproponował, że zajmie się problemami finansowymi rodziny Revelle, ale tylko, jeśli Luxe będzie udawała jego narzeczoną. To była jedna z tych ofert, których się nie odrzuca, zwłaszcza, że zapewni jej rodzinie płynność finansową. Dziewczyna ma jednak swoje własne plany, które zamierza zrealizować. Wszystko jednak zmienia pojawienie się na wyspie pewnego człowieka, Jamison Port sprawił, że serce Luxe zabiło znacznie szybciej, a na to przecież nie mogła sobie pozwolić.
„Revelle” to książka, którą możemy poznać, aż z dwóch perspektyw. Jedna z nich należy do Jamisona Porta, co wydało mi się naprawdę intrygujące. To sierota i nowy przybysz, który dotarł na wyspę, pragnie dowiedzieć się, co stało się z jego rodzicami. Ma tylko kilka mglistych wspomnień i nieodparte wrażenie, że był już w Charmant wcześniej. Dla niego to przepełniona emocjami podróż, podczas której odkrywa sekrety wyspy. Luxe sprawia wrażenie znacznie bardziej współczującej, gotowej poświęcić własne marzenia i wykorzystać swoje magiczne umiejętności, aby pomóc rodzinie, nawet, jeśli poniesie w ten sposób wysoką cenę. Jest obciążona przez rodzinne oczekiwania i presję. Czuje się jakby była w potrzasku, skrywa sekrety, które zmusiły ją do odpychania innych. „Revelle” to naprawdę dobra lektura! Czułam w niej mnóstwo emocji, intryg, magii, przyjaźni, romansu. Wiedziałam, że muszę przeczytać tą historię i bardzo się cieszę, że mogę powiedzieć, że była lepsza, niż się spodziewałam. Styl autorki był absolutnie wspaniały, pełen szczegółów, każda strona była przepełniona zwrotami akcji i magicznymi intrygami. System magii był interesujący i podobało mi się to, że każdy rodzaj magii sprawiał, że jej użytkownik oddawał coś swojego, ponosił cenę. Postacie drugoplanowe nie były jedynie bezbarwnym tłem, pomogły w rozwoju tej historii sprawiając, że byłą ekscytująca.

• Współpraca
  • Fantasy/sci-fi