Pola i Piotruś. Potwór

Okładka książki Pola i Piotruś. Potwór Camilla Reid, Axel Scheffler
Okładka książki Pola i Piotruś. Potwór
Camilla ReidAxel Scheffler Wydawnictwo: Wilga Cykl: Pola i Piotruś (tom 7) opowieści dla młodszych dzieci
opowieści dla młodszych dzieci
Pola i Piotruś (tom 7)
Wilga
2023-09-22
2023-09-22

Okładka książki Karol Kleczka i jego ulubiona książeczka Julia Donaldson, Axel Scheffler
Karol Kleczka ... Julia Donaldson, Ax...
Okładka książki Koszatka ma katar Julia Donaldson, Axel Scheffler
Koszatka ma katar Julia Donaldson, Ax...
Okładka książki Pan Żabka na wycieczce Julia Donaldson, Axel Scheffler
Pan Żabka na w... Julia Donaldson, Ax...
Okładka książki Gruffalo i przyjaciele. Kalendarz adwentowy Julia Donaldson, Axel Scheffler
Gruffalo i prz... Julia Donaldson, Ax...

„ Pola i Piotruś. Potwór” należy do cyklu obecnie składającym się z ośmiu części.
Ponieważ na dworze pada deszcz, a Pola się nudzi, postanawia ona upiec babeczki. Wszystko przygotowuje, a następnie zabiera się do pieczenia. Kiedy już wszystko jest gotowe, zauważa za oknem jakąś kosmatą łapę. Następnie ktoś zaczął dobijać się do drzwi. Pola bardzo się przestraszyła. Jak się skończy spotkanie z Potworem?

Jest to zabawna i pogodna opowiastka. Maluch wraz z Polą uczy się, że nie wszystko jest takie straszne, jak czasem wygląda. Warto też stawiać czoło swoim strachom. Mogą okazać się one nie takie straszne. Dobrze jest też obserwować innych oraz otoczenie, w jakim się znajdujemy, nigdy nie wiadomo, kiedy nam się to przyda.
Poprzez ciekawe ilustracje oraz krótkie treści, nasz maluszek będzie dobrze się bawić wraz z króliczkiem i myszką. Polecam.

"Pola i Piotruś" to kolejne książeczki o przeuroczych przyjaciołach, którzy uwielbiają spędzać ze sobą czas. To nasze drugie spotkanie z tymi dwoma uroczymi bohaterami. Pola i Piotruś nigdy się nie nudzą, zawsze wymyślają sobie zabawy, czasem dochodzi między nimi do kłótni, jednakże dzięki swojej życzliwości, dobroci i zrozumieniu, szybko potrafią sobie z nimi poradzić i bawić się dalej. Tym razem mamy historie o "przerażającym potworze" oraz o zimowym dniu, w którym nasi bohaterowie postanowili wykorzystać śnieżny dzień i ulepić bałwana.
Pola i Piotruś "Potwór" to historia, w której nasza główna bohaterka Pola poczuje ogromny strach. Dzień zaczął się naprawdę spokojnie, można by rzec, że wręcz nudno, bowiem na zewnątrz padał deszcz, dlatego Pola nie miała za bardzo nic do roboty. Postanowiła upiec babeczki. Gdy wszystko już przygotowała, pozostało jej tylko poczekać, aż pyszny smakołyk się upiecze i będzie gotowy do jedzenia. Dlatego w międzyczasie, dziewczynka postanowiła się pobawić. Ale wtem za oknem zobaczyła włochata łapę, która wzbudziła w niej niepokój. Wtem ktoś zapukał do drzwi...Pola nie wiedziała co robić i zaczęła bać się coraz bardziej. Gdy nagle drzwi się otworzyły i na progu zobaczyła potwora, rozpłakała się i schowała. Jednakże po czasie zauważyła, że tylne łapy potwora wyglądają znajomo, co z miejsca ją uspokoiło. To był jej przyjaciel Piotruś, który przyszedł do niej w odwiedziny. Nie spodziewał się on, że Pola aż tak się wystraszy, więc przeprosił ją za swoje zachowanie i dwoje przyjaciół wspólne spędziło resztę dnia, bawiąc się przy tym niesamowicie i zajadając się pysznymi babeczkami.
Ta historia pokazuje, że warto przełamywać strach i być uważam na innych. Pomimo tego, że Piotruś nie chciał aż tak wystraszyć małej Poli, umiał ją przeprosić i nie było między nimi później żadnych nieporozumień. Co więcej, Pola sama później z chęcią przebrała się za potwora i bawiła się przy tym ogromnie dobrze.
W książeczkach stworzonych przez Camille Reid, ogromnie podoba mi się to, że oboje bohaterów popełnia błędy, jednakże umią oni się do nich przyznać i przeprosić. Cechuje ich ogromne zrozumienie i taka czysta dobroć, które pomimo problemów pozwala im przetrwać i dalej cieszyć się wspólnymi chwilami. Nie chowają urazy, nie rozpamiętują przez co stanowią idealny przykład dla każdego dziecka. Książeczki pomimo bardzo krótkiego tekstu, niosą w sobie ważne przekazy, które powinno wpajać się każdemu dziecku od najmłodszych lat. Mamy też bardzo ładne, kolorowe obrazki, które z pewnością przykują uwagę niejednego małego człowieka. Historyjki dedykowane są dla maluchów w wieku 0-2, choć powiem Wam szczerze, że i moje dzieciaki je lubią, a są już trochę starsze 😉

To już moje kolejne spotkanie z Polą i Piotrusiem i kolejny raz jestem bardzo na tak. Ta dwójka przyjaciół potrafi zainteresować najmłodszych czytelników. Przeżywają codzienne rozterki i pokazują, jak sobie z nimi radzą. A że dzieci lubią utożsamiać się z książkowymi bohaterami, to te zwierzątka mogą pomóc maluchom w ich trudnych sytuacjach. Książki , chociaż mają krótki tekst, to niosą ze sobą ważny przekaz, a ciepłe i przyjemne dla oka ilustracje dodatkowo wpływają na pozytywny odbiór książeczek.

Książeczka „Potwór” mówi o tym, że czasem w zabawie możemy kogoś bardzo wystraszyć. Ważne, żeby potrafić za to przeprosić. Dzięki temu, mimo kiepskiego początku spotkania, można miło spędzić resztę dnia z przyjacielem.

Świetna propozycja do wspólnego czytania. Polecam razem z córką i siostrzenicą 😊

Zawałem bym skończyła po akcji opisanej w książce.

Zawałem bym skończyła po akcji opisanej w książce.

"Pola i Piotruś" to seria książek dla najmłodszych czytelników. Niedawno premierę miały kolejne dwa tytuły.

➡️ "Pola i Piotruś. Potwór"

Pewnego deszczowego dnia Pola bardzo się nudzi. Postanawia upiec babeczki. Nagle ktoś puka do drzwi a zaraz potem wchodzi do domu. O nie! To potwór! Pola płacze ze strachu. Na szczęście szybko rozpoznaje, że to tylko Piotruś w przebraniu. Przyjaciele spędzają mile dalszą część dnia.

To krótkie historyjki dotyczące jednego zdarzenia, z małą ilością tekstu - dosłownie jedno bądź dwa zdania na stronie. Zawierają urocze, bardzo kolorowe ilustracje. I chyba dlatego moi synowie je uwielbiają. Nigdy nie kończy się na czytaniu jednej.
To po prostu świetne książki do wspólnego poczytania!

➡️ "Pola i Piotruś. Potwór"

Pola i Piotruś to postaci stworzone przez słynny duet Camilli Reid i Axela Schefflera, które kochają dzieci na całym świecie. Dziś z przyjemnością przedstawiam najnowsze tomy tej serii, które znów przeniosą Was do świata tej dwójki przyjaciół.

"Pola i Piotruś. Potwór" to książka, w której przebrany w kostium potwora Piotruś odwiedza Polę. Myszka z początku bardzo się boi, jest w domu sama i dziwny osobnik napędza jej strachu. Szybko jednak rozpoznaje w nim swojego przyjaciela. Piotruś nieco skruszony przeprasza Polę, że ją przestraszył i proponuje, żeby ona też przymierzyła kostium. Dobra zabawa trwa całe popołudnie.

Seria książek o Poli i Piotrusiu to bardzo przyjemna lektura dla młodych czytelników, która w ciepły, ale i realny sposób pokazuje dynamikę przyjaźni i zawiłości relacji dwójki dzieci. Każdy tom uczy czegoś nowego i pokazuje, że każdy z nas może popełnić błąd czy znaleźć się w trudnej sytuacji. Cenię ją za wartościowe przesłania oraz piękne ilustracje ❤️

Kolejne pięknie wydane książeczki dla najmłodszych z serii "Pola i Piotruś". Charakteryzują się one nie tylko prostym i łatwym do zrozumienia tekstem, ale też uroczymi, kolorowymi ilustracjami ,które się do tego tekstu odnoszą. Okładki zachwycają gdyż mimo, że od środka są twarde to na zewnątrz są miękkie . Do tego każda książeczka z tej serii uczy dziecko czegoś nowego i tak np "potwór" uczy je przełamywać strach a "zimowy dzień" udowadnia, że mimo różnic oraz różnych potrzeb -można dojść do porozumienia nie zakłócając przy tym radości z zabawy.

Seria ta niby jest przeznaczona dla dzieci do 2ch lat,ale wiecie co ... Moja czterolatka uwielbia po nią sięgnąć. Często sama wyjmuje ją z regału i siada z nią w fotelu czytając po swojemu. Pamięta tekst- może nie dosłownie - ale sens jest zachowany, a nawet jeśli zdarzy jej się stracić wątek to z pomocą przychodzą jej ilustracje. A ile frajdy sprawia jej wyszukiwanie nowych przedmiotów, które są na obrazkach ... Często też właśnie w taki sposób ćwiczymy spostrzegawczość.

Bardzo się cieszę ,że są takie książeczki jak np "Pola i Piotruś",które nie tylko uczą i wzbudzają ciekawość dziecka,ale powodują,że dziecko bardzo chętnie spędza swój wolny czas nie z tabletem a właśnie z lekturą.

🐭🐰"Pola i Piotruś Potwór"
Pola spokojnie piecze babeczki, gdy ktoś puka do jej drzwi. Straszna , futrzasta postać wdziera się do jej domu. Nasza bohaterka jest przerażona, ale strach szybko mija gdy okazuje się, że pod włochatym kostiumem kryje się jej przyjaciel Piotruś. Razem bawią się na podwórku i jedzą babeczki .

Książka jest w grubej oprawie. Mają piękne, duże ilustracje i mało tekstu. Są kolorowe dlatego zachwycają małych czytelników.

Pola i Piotruś to icekawa seria ucząca dzieci jak radzić sobie w różnych sytuacjach 🙂

🐭🐰"Pola i Piotruś Potwór"

Książka jest w grubej oprawie. Mają piękne, duże...

Seria z Polą i Piotrusiem wzbogaciła się o kolejne tytuły!
"Potwór" i "Zimowy dzień" to kolejne tytuły przeznaczone dla dzieci już od około roczku. Za co my lubimy tą serię? Za prostotę, mnóstwo kolorów i problemy bliskie dzieciom. W prostych historyjkach zawarte są przesłania na temat przyjaźni, przepraszania,wspierania się,godzenia czy wzajemnego zrozumienia.
Książeczki maja fajny,duży format i mega grube,miękkie w dotyku okładki,dzięki czemu super się je ogląda i pięknie wyglądają na półce!
Mało tekstu zatrzyma na chwilkę nawet tych najmniej wytrwałych słuchaczy,a sympatyczni bohaterowie na pewno wzbudzą sympatię

To kolejne części na naszej półce i mimo,że chłopcy już są nieco starsi,bardzo lubią Polę i Piotrusia. Myślę,że w przyszłości mogą też posłużyć do samodzielnych pierwszych prób czytania dzięki dużym literkom i prostym słowom

Seria z Polą i Piotrusiem wzbogaciła się o kolejne tytuły!
Książeczki...

Kolejna, bo już siódma książeczka z serii POLA I PIOTRUŚ w mojej kolekcji. Tym razem mamy bardzo... listopadową część - bo POTWÓR brzmi i wygląda tak halloweenowo. Lecz nic się nie martwcie - tak jak poprzednio i tu mamy tylko ciepło i uroczość... no może troszeczkę strachu, ale tylko troszeczkę.
Jak zwykle pięknie wydana pozycja, z cudownymi ilustracjami Axela Shefflera i mądrym, krótkim tekstem Camilli Reid. Tutaj zawsze coś mnie pozytywnie zaskakuje. W POTWORZE mamy oswajanie się ze strachem, jego przełamywanie i uczenie się ostrożności.
Bardzo polecam całą serię. Mam i inspiruję się ilustracjami, a tekst bardzo doceniam. To świetne książeczki dla maluchów - jedne z lepszych na rynku.

buuuuuuuuu
tom 7