Powiem wam, co natura daje nam

Okładka książki Powiem wam, co natura daje nam Radka Piro
Okładka książki Powiem wam, co natura daje nam
Radka Piro Wydawnictwo: JUPI JO! opowieści dla młodszych dzieci
16 str. 16 min.
opowieści dla młodszych dzieci
JUPI JO!
2023-02-01
2023-02-01
16 min.
dladzieci nauka edukacja dla młodszych

Zacznę od tego, że książka posiada otwierane okienka, które dzieci bardzo uwielbiają i które angażują dzieci i uczą ciekawości!
A ciekawość jest bardzo ważna, to przecież przez nią zdobywamy wiedzę!

🌺Co znajdziemy w książce?
Mamy tutaj kilka rozdziałów:
„Co dają nam drzewa”,
„Co dają nam pola”,
„Co daje nam ziemia” oraz
„Co dają nam zwierzęta”

W każdym rozdziale odkrywamy okienka-ilustracje i dowiadujemy się, do czego można wykorzystać poszczególne dary natury.
❓Do czego można wykorzystać drewno, kamienie czy wełnę?
Oprócz tego na kolejnej stronie każdego rozdziału dostajemy wiele cennych informacji o pochodzeniu produktów lub odpowiedzi na pytania po co są ludziom potrzebne tak różnorodne towary i rzeczy.
Książka zaspokoi ciekawość dzieci i pozwoli odpowiedzieć na wiele różnych pytań!
Polecamy 🥰

A ciekawość jest bardzo ważna, to przecież przez nią zdobywamy wiedzę!

🌺Co znajdziemy w książce?
Mamy tutaj kilka rozdziałów:
„Co dają nam drzewa”,
„Co dają nam pola”,
„Co daje nam ziemia” oraz
„Co dają nam zwierzęta”

W każdym rozdziale...

Czy wiedzieliście, że papier na banknoty pozyskiwany jest z bawełny?

Tego i innych ciekawostek dowiecie się z książki "Powiem Wam, co natura daje nam".

To propozycja, którą polubią już dwulatki a może i młodsze dzieci (choć oznaczona jest jako 3+). A to za sprawą okienek, jakie się w niej znajdują.

Dodatkowo książka jest bardzo solidnie wykonana. Ma twardą oprawę, sztywne strony i zaokrąglone brzegi - coś dla maluchów.

Ilustracje są barwne i szczegółowe. Każdy temat to dwie rozkładówki- na pierwszej pytanie (np. co dają nam drzewa?),krótka odpowiedź oraz ilustracja z okienkami. Na kolejnej już szczegółowe informacje dotyczące tego samego zagadnienia.

Z treści dowiemy się co takiego możemy pozyskać z lasów, pól, ziemi oraz od zwierząt.

I są tu rzeczy oczywiste, wiedza podstawowa, jak również bardziej zaawansowane, jak wspomniane banknoty właśnie. Ciekawe są powiązania drzewa-instrumenty muzyczne, pola-ubrania, czyli coś, o czym raczej byśmy w pierwszej chwili nie pomyśleli.

Mi się ta książka bardzo podoba i uważam, że jest świetna dla młodszych dzieci jako taka ciekawostka, wprowadzenie do tematu surowców i różnego rodzaju przetwórstwa. A dla starszych (przedszkolaków) to taki zbiór odpowiedzi na zadawane przez nich często pytania: "mamaaa, a skąd się bierze...?"
Mój Szymek już jakiś czas temu pytał o prąd ale w ostatnich dniach chciał wiedzieć skąd się bierze wiatr i woda. ;)

Czy Wasze maluchy też są takie ciekawe otaczającego je świata? Cieszę się bardzo, że powstaje tyle pięknych książek, które w prosty sposób im go przybliżają.

Czy wiedzieliście, że papier na banknoty pozyskiwany jest z bawełny?

Dodatkowo książka jest bardzo solidnie wykonana. Ma twardą oprawę,...

Kartonowe książki dla dzieci to coś co nasze małe pociechy uwielbiają! A jak dodać do tego jeszcze okienka, które nasz maluch może otwierać i odkrywać tajemnice jakie one kryją, to już w ogóle istna petarda. "Powiem Wam, co natura daje nam" to nie tylko kartonowa książka z okienkami, która zapewni dziecku frajdę, ale dodatkowo pozwoli mu poznać też tajemnice natury, o których zapewne nie miał w ogóle pojęcia. Ba! Nawet o niektórych rzeczach, to ja sama nie wiedziałam!
Każde okienko skrywa odpowiedzi na zadane na początku pytanie. Przykładowo : Co dają nam drzewa? Pytanie wydaje się dość proste, ale nie dla naszego małego człowieka, który dopiero poznaje tajemnice otaczającego go świata. Także w każdym otwartym przez niego okienku pozna przedmioty, które są tworzone właśnie z drzew - jak np. krzesła, szafy, instrumenty muzyczne, przybory kuchenne czy nawet papier, na którym codziennie dzieciaki rysują swoje arcydzieła. W przedstawionej tu książeczce dowie się też jakie dobra otrzymujemy z pól, z ziemi, a nawet tego co zawdzięczamy zwierzętom hodowlanym.
Ale! Na okienkach zabawa z tą książką się nie kończy, bowiem oprócz wspaniałych i sympatycznych ilustracji, dostajemy tu ogrom ciekawych informacji o różnych produktach, z których mamy styczność każdego dnia. Co zrobione jest z metalu? Do czego potrzebna jest nam sól? Skąd bierze się cukier czy chleb? Jak długo rośnie drzewo (wraz z porównaniem tego procesu do lat życia człowieka)? Czy kalosze rosną na drzewach? Może się wydawać, że pytania te są banalne, ale ja np sama nie wiedziałam, że kalosze produkowane są z soku pochodzącego z kauczkowców 😅 Wszystko to jest przedstawione w naprawdę fajny i przystępny sposób, przez co stanowi istną skarbnicę wiedzy dostosowaną do wieku małego człowieka - książka dedykowana jest dla dzieci w wieku 3+, także są to już dzieci bardziej "kumate" i ciekawe świata.
Każde ciekawostki okraszone są ładnymi obrazkami, co napewno stanowi dodatkowy plus tej książeczki. I choć "Powiem Wam, co natura daje nam" to tylko 16 kartonowych stron, to myślę, że informacji w niej zawartych jest tak dużo, że wasze dzieci z pewnością będą zadowolone. Moje bynajmniej z przyjemnością oglądają w kółko tę książeczkę i z ciekawością słuchają czytanych przeze mnie ciekawostek. No w końcu, moje dziewczyny to już przedszkolaki i co może być lepszego niż pochwalenie się nowymi informacjami przed kolegami i koleżankami 😜 fajnie czasem zabłysnąć czymś przed innymi 😅 Jeśli o mnie chodzi, jestem książeczka zachwycona i wierze, że Wy i Wasze pociechy, również będziecie nią oczarowani! Polecam! Pełna humoru książeczka z okienkami, kryjąca w sobie masę zaskakujących ciekawostek - idealna dla każdego ciekawskiego dziecka 😉

Dla takich ciekawych dzieci idealnie sprawdzi się książka „Powiem Wam, co natura daje nam”. Z książki tej dowiemy się między innymi po co jest pole, co dają nam lasy czy też zwierzęta.

Na pewno ta książka zawiera dużo nowych informacji i nie jest na raz do czytania. Antek pierwszy raz chciał ją czytać przed spaniem. To też nie jest dobry pomysł, za dużo nowych informacji i był niezadowolony z niej.

Ale gdy przekonałam go do przeczytania jej w ciągu dnia, widziałam, że jest zainteresowany tym o czym czytam. I w sumie byłam zdziwiona, że wszystko tak go ciekawi.

Do tego książka ma okienka, więc kolejna frajda dla dziecka. Antoś uwielbia, więc to była dla niego kolejna zabawa.

Książka ma tekturowe strony, więc jest bardziej odporna na zniszczenia.

Mamy też dwa rodzaje stron, jedne na których znajduje się bardzo mało tekstu, a dużo ilustracji i okienka. Natomiast inne strony mają dużo informacji i ciekawostek. Fajne, że nie wszystkie strony są napakowane tekstem. Wtedy dziecko mogłoby być przytłoczone nadmiarem nowych informacji.

Na pewno będziemy do tej książki wracać nie raz.

Obserwując rynek wydawniczy można zauważyć różne tendencje.🤭
Nigdy dość książek o emocjach.
Nigdy dość wartości edukacyjnych i przemycanych wartości.
Pozytywnie bohaterowie są zawsze mile widziani!

...taką też książkę chciałabym Wam dziś zaprezentować.🤩
To jedna z tych, których nie da się mieć dość!

"Powiem Wam, co natura daje nam" to wyjątkowa książka dla małych fascynatów otaczającego nas świata!
Połączenie okienek ukrytych w tekturowych kartkach, dopasowanego formatu, czytelnej grafiki i ogromu treści edukacyjnych dopasowanych do różnych grup wiekowych sprawia, że staje się książką dla każdego.

Lubisz emocje?
Ona dostarczy ich wiele! Aktywizujace rozwiązania sprawia, że kartkowanie uprzyjemni czas poznawania kolejnych środowisk w przyrodzie i da upust dziecięcej ciekawości.
Edukacja nie musi być nudna!
Jeśli chcesz wiedzieć w jaki sposób powstają ubrania, które nosisz, pieczywo które jesz albo nowe meble które stanęły w Twoim salonie to zdecydowanie znajdziesz tutaj obszerne wytlumaczenie- również dla ciekawskiego kilkulatka.
Bohaterowie?
Zerknij na kolejne rozkładówki, czy nie wydają się wspaniałym towarzystwem dla Twojego dziecka?

Takie książki lubię ogromnie!
Wyróżniają się na tle biblioteczki, przyciągają wzrok, zabawiają ciekawskich a nas, rodziców- potrafią zaskoczyć.

Obserwując rynek wydawniczy można zauważyć różne tendencje.🤭
Nigdy dość książek o emocjach.
Nigdy dość wartości edukacyjnych i przemycanych wartości.
Pozytywnie bohaterowie są zawsze mile widziani!

...taką też książkę chciałabym Wam dziś zaprezentować.🤩
To jedna z tych, których nie da się mieć dość!

"Powiem Wam, co natura daje nam" to wyjątkowa książka dla małych...

„Powiem wam, co natura daje nam” to książka edukacyjna dla dzieci, która w ciekawy sposób przekazuje cenne informacje i ciekawostki.
Dzięki kolorowym ilustracjom i otwieranym okienkom, dzieci jeszcze bardziej zaangażują się w słuchaniu i oglądaniu tej lektury.
Zawarte w niej są ciekawe pytania, na które są oczywiście odpowiedzi.

Jak często kury znoszą jaja❓️

Jak w porównaniu do człowieka wygląda drzewo❓️

Oraz dlaczego właściwie drzewa są dla nas takie ważne ️❓️

Książka ma łatwy do zrozumienia tekst oraz ilustrację z wieloma detalami. Dodatkowym atutem są wspomniane już otwierane okienka, które pokazują nam co można zrobić z drzewa, złota, kamieni czy wosku.
Bardzo wartościowa pozycja dla naszych pociech.

My jesteśmy na TAK‼️

Zawarte w niej są ciekawe pytania, na które są oczywiście odpowiedzi.

Jak często kury znoszą jaja❓️

Jak w...

Jestem na tak! To książka edukacja, która z pewnością zainteresuje dziecko, a oprócz sporej dawki wiedzy czytanie uatrakcyjnią nam okienka. A któż nie lubi okienek? Znacie taki egzemplarz? Bo ja jeszcze nie znalazłam takiej osoby 🙂

Ale, ale- zacznijmy od początku. "Powiem Wam, co natura daje nam" to książka całokartonowa, która na swoich stronicach skrywa ciekawostki o darach jakie mają dla nas:
🌳drzewa
🌽pola
🟤ziemia
🐄zwierzęta

Na każdy temat przeznaczono dwie rozkładówki. Pierwsza z nich to uczta dla małych paluszków, ponieważ znajdziemy na niej okienka (W sumie książka skrywa ich 14). Ta część przypadnie do gustu nawet najmłodszym czytelnikom, bo chociaż informacji nie ma dużo, to przekazana wiedza jest konkretna.

Następne strony to ciekawostki, a tych jest tutaj zaskakująco dużo, więc nasz mały czytelnik potrzebuje nieco więcej cierpliwości.

Skąd pochodzi kakao?
Skąd się biorą ubrania?
Jak produkuje się ceramikę?
Ile czasu potrzebuje kura żeby wyprodukować 10 jajek?

To tylko część z zagadnień jakim będziemy się przypatrywać.

Pamiętajmy, że dzieci to chodzące znaki zapytania, więc ta książka zagwarantuje nam nieco wytchnienia 😀

"Powiem wam, co natura daje nam" o przyrodzie mówi niebanalnie i zaskakująco. I takim nietypowym podejściem z powodzeniem trafia do 3-4 latków. Bo to właśnie w tym wieku dziecięca ciekawość jest szalona, nieposkromiona i dzika. Dlatego wykorzystaj ten chłonny czas i proponuj dziecku książki, które zaspokoją głód wiedzy, ale też wzmogą apetyt na więcej.

Twórcy tej książki znają przepis na to, jak o naturze mówić inaczej niż robią to standardowe książki przyrodnicze. Otóż za punkt wyjścia ustanawiają rzeczy, które dziecko dobrze zna ze swojego otoczenia. Młody czytelnik czyta więc o pysznym kakao, o bluzce, którą ma właśnie na sobie, chrupiącym chlebie i lustrze, w którym dziś widział swoje bystre spojrzenie. Tylko skąd się wzięły te wszystkie przedmioty? Z natury? To niemożliwe. A jednak!

I to jest właśnie ten moment zaskoczenia, w którym dziecko zaczyna inaczej patrzeć na otaczający go świat. Rozumie już, że wieszak, na którym wiszą jego ubrania, zrobiony jest z drewna. Drewno pochodzi z lasu. A dlaczego jeszcze lasy są ważne dla człowieka? Przy okazji jak długo rośnie drzewo? Odpowiedzi również znajdzie w tej książce.

"Powiem wam, co natura daje nam" w bardzo jasny i interesujący sposób przedstawia powiązania między naturą a codziennym życiem człowieka. Pokazuje, że lasy, pola, ziemia czy zwierzęta są źródłem naszego pożywienia, codziennych wygód, przyjemności i tak naprawdę wszystkiego, czym się otaczamy. Książka jest bogata w ciekawostki, wiedzę, zabawne ilustracje i oczywiście w otwierane okienka, obok których nie przejdzie obojętnie żaden mały człowiek.

Podoba mi się, że jest w tej książce humor. Odpowiednia dawka żartu potrafi zdziałać cuda w książkach popularnonaukowych. Dodaje im luzu i udowadnia, że wiedzę można zdobywać przy okazji dobrej zabawy.

"Powiem wam, co natura daje nam" sprawdzi się u każdego dziecka, które jest na etapie intensywnego poznawania świata i które cały czas zachwyca się tym wszystkim, co dla nas, dorosłych, jest już zwyczajne. Kto wie, może ta książka również Ciebie zarazi dziecięcą ekscytacją i pozwoli Ci spojrzeć na świat ze zdziwieniem.

Twórcy tej książki...

Chociaż czerpiemy z natury pełnymi garściami, nie zawsze sobie to uświadamiamy. Jedząc na śniadanie jogurt, albo wkładając bawełniany t shirt zapominamy, że te przedmioty swój początek biorą właśnie z... natury.

Równie często jak my, nasze dzieci nie też wiedzą, że ser zrobiony jest z mleka, chleb z mąki, a mąka ze zboża. A już to z czego zrobione jest szkło, meble, czy skąd się bierze cukier jest dla nich naprawdę wielką zagadką.

Wydawnictwo @jupijowydawnictwo wychodzi temu naprzeciw. Proponuje książkę "Powiem Wam, co natura daje nam" która zawiera uwielbiane przez dzieci okienka, a także opisuje szereg fantastycznych ciekawostek o naszym pożywieniu, ubraniach czy przedmiotach codziennego użytku.

Z każdą kolejną książką @jupijowydawnictwo zachwyca nas coraz bardziej. Wyjątkowo zaskakuje swoją pomysłowością i jakością.

Książka "Powiem Wam, co natura daje nam" zadowoli zarówno tych najmłodszych czytelników jak i tych nieco starszych. Usztywniane strony są naprawdę solidne i wiele zniosą, a duże kolorowe ilustracje przyciągają wzrok, no i te okienka... Wiadomo 😊

Starsi czytelnicy będą zachwyceni ilością informacji zawartych pomiędzy kolorowymi stronami. Tam znajduje się prawdziwa encyklopedia tego co daje nam natura.

Nie może być inaczej, ogromna polecajka!

Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile rzeczy wokół nas pochodzi z natury? Jest ich wiele – drewniane meble, metalowe naczynia, wosk pszczeli czy chleb. Rzadko, jeśli w ogóle, myślimy o tym zajadając chlebek z masłem.
Jak długo rosło drzewo, zanim stało się krzesłem, na którym teraz siedzisz? Jak krowie mleko zamieniło się w lody, które chłodzą latem? Po prostu otwórz tę książkę, przekonaj się i poznaj wartość natury.
Ta interaktywna książeczka zaprasza dzieci do odkrywania przedmiotów, które pozyskujemy z otaczającego nas świata przyrody, od lasu po pola, oraz żyjących tam zwierząt i roślin.
Każda część tego bogato ilustrowanego tekstu zawiera otwierane okienka, a pod każdą klapką dzieci znajdują produkty pochodzące z danego miejsca lub zwierzęcia.
Każdy rozdział podkreśla znaczenie zasobów, których używamy do wytwarzania różnych produktów spożywczych, a także wyjaśnia, w jaki sposób wytwarzane są niektóre rzeczy z życia codziennego.
Format książeczki z grubej tektury doskonale nadaje się dla małych rączek chętnych do odkrywania tego, co kryje się pod okienkami.
Polecamy!

• Współpraca
  • Recenenckie
  • Maks
  • Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Powiem wam, co natura daje nam