Samochodzik Franek. Tropy zwierząt

Wydawnictwo SBM
2023-09-23
2023-09-23

Okładka książki Samochodzik Franek. Astronauta Karolina Górska, Wojciech Górski
Samochodzik Fr... Karolina Górska, Wo...
Okładka książki Samochodzik Franek. Wiosna Karolina Górska, Wojciech Górski
Samochodzik Fr... Karolina Górska, Wo...

Franek odwiedza leśniczego i pomaga mu udokumentować zwierzęce ślady. Dzięki jego pięknym zdjęciom możemy poznać tropy wielu zwierząt. Franek i Pan Leśniczy (I my takze) spędzają świetnie czas spacerując po lesie.

Na końcu książeczki znajdziemy, jak zwykle, łamigłówki i zagadki, które są świetnym dodatkiem do lektury.

Tym razem dzielny samochodzik Franek wybiera się do lasu. Wraz z leśniczym Borysem pomaga mu zebrać materiały do napisania książki o leśnych zwierzętach. Franek okazuje się świetny w odnajdowaniu tropów zwierząt. Jest to dla niego niezwykła przygoda, jednocześnie ma okazję bliżej przyjrzeć się leśnym zwierzętom. Książkę polecam na wspólnie spędzony czas z dzieckiem. Uczy empatii do zwierząt w sposób ciekawa i wesoły. Całość w przepięknej szacie graficznej. Obrazki, wszelkie postacie występujące w książce są naprawdę pięknie i sympatycznie pokazane. Polecam również do samodzielnego czytania ze względu na duże litery. Na koniec oczywiście ulubione zadania maluchów. Małe główki muszą się trochę napracować, ale z pewnością zrobią to z przyjemnością, jak mój synek. A Wasze dzieci znają już przygody wesołego czerwonego czterokołowego Franka?

Mieliście już okazję poznać czerwony samochodzik o imieniu Franek? Wydawnictwo SBM wydało całą serię książeczek o tym sympatycznym bohaterze. A każda z nich prócz tego, że daje przyjemność z jej czytania, uczy małego czytelnika w jakimś obszarze.
Część "Tropy zwierząt" - jak sam tytuł wskazuje - zgłębia świat leśnych zwierząt oraz uczy rozpoznawania ich śladów.
Franek zostaje poproszony przez leśniczego Borysa o pomoc. Borys chce napisać książkę dla dzieci - ilustrowany przewodnik po tropach dzikich zwierząt i potrzebuje kogoś, kto potrafi robić zdjęcia. Franek ochoczo podejmuje wyzwanie i wyrusza z Borysem w teren. Razem odnajdują ślady leśnych zwierząt: lisa, saren, dzików, zająca, wilków, borsuka i niedźwiedzia. Franek i Borys tworzą zgrany duet. Razem przygotowali świetny materiał do książki leśniczego.

Na kolorowych ilustracjach zamieszczono tropy każdego zwierzęcia występującego w książce. Na końcu znajdziecie pakiet zadań i zagadek rozwijających u dziecka spostrzegawczość i pamięć wzrokową oraz sprawność motoryki małej.
Serdecznie polecam całą serię "Samochodzik Franek" idealną dla najmłodszych czytelników.

Franek...

Samochodzik Franek, na prośbę przyjaciela, fotografował tropy zwierząt. Zdjęcia były potrzebne do książki, którą postanowił napisać leśniczy Borys, a dokładniej chodziło o Ilustrowany przewodnik po tropach dzikich zwierząt. Brzmi interesująco, prawda?

Franek i Borys ruszyli do lasu w poszukiwaniu zwierzęcych śladów. Spotkali wielu mieszkańców zielonego królestwa i spędzili bardzo owocny czas, przemierzajac leśną gęstwinę.

To już kolejna część przygód tego sympatycznego, czerwonego autka. W serii znajdziecie mnóstwo ciekawych tytułów, które poruszają przeróżne tematy. Oto kilka przykładowych tutułów: „Podwodny świat”, „Zabytkowe pojazdy”, „Straż pożarna”, „W muzeum”, „Na lotnisku”. Wybór jest ogromny.

Widzę jak kolejne części Franka szybko się rozchodzą i wcale się nie dziwię. W tej książeczce nasz piękny samochodzik zawitał z wizytą u leśniczego by pomóc mu stworzyć przewodnik po leśnych tropach dla dzieci. Franek dużo fotografuje, ma wiele szczęścia, spotyka kilka różnych gatunków zwierząt. Uczymy się śladów razem z nim! Na końcu książeczki mamy kilka fajnych zabaw, które umilą lekturę. Polecam @z_mama_na_ty

Samochodzik Franek to dość okazały, bo liczący kilkadziesiąt tytułów cykl. W każdym z nich bohater wciela się w inną rolę, poznaje nowe zajęcie, nowe miejsca i uczy nowych interesujących rzeczy. Każda z historii jest raczej krótka. Ich przeczytanie zajmuje niespełna kilka minut i dlatego świetnie sprawdzą się np. w roli wieczornej czytanki.
"Samochodzik Franek. Tropy zwierząt" to lektura, w której Franek poproszony został o zrobienie zdjęć tropów leśnych zwierząt, które leśniczy chciał zamieścić w tworzonym przez siebie przewodniku dla dzieci. Franek z przyjemnością sięgnął po aparat i wraz z leśniczym ruszył w teren. Kogo spotkał i czyje ślady udało mu się uwiecznić na fotografiach?
Bardzo polubiliśmy wesołego i ciekawego świata Franka oraz jego przygody. Przypadły nam również do gustu kolorowe ilustracje goszczące na każdej rozkładówce. Z przyjemnością zasiedliśmy też do łamigłówek jakie znaleźć można na ostatnich stronach każdej z książek. Ogólnie więc bardzo cieszymy się, że mieliśmy okazję zapoznać się z tym tytułem i na pewno z ochotą sięgniemy po kolejne. Was również do tego zachęcamy. ;)

"Samochodzik Franek. Tropy...

Dodaj cytat z książki Samochodzik Franek. Tropy zwierząt