Urodzony 19 listopada 1983 roku w Krakowie, wychowywał się w Kielcach. Filmowiec, tekściarz, podróżnik. Absolwent University of Central Lancashire w Preston, na kierunku Music Production.
Uczestnik i lider inicjatyw muzyczno-multimedialnych na terenie całej Europy, angażujący się w działania pozarządowe.
Współzałożyciel projektu 'Zaburzenia', w ramach którego powstały dwa albumy: 'Sny w których ginę' (2014) oraz 'Igły' (2015).
W 2015 roku napisał swoją pierwszą powieść quasi-biograficzną pt. 'Re:tusz'.
Kręci mini-dokumenty, relacje, spoty dla firm oraz teledyski.
Lubi stare filmy, bieganie po lesie, pływanie w jeziorach i rzekach.
W życiu codziennym ceni sobie minimalizm i eko-świadomość.
Konsekwentnie zwiedza świat, preferując zimne, północne, rejony.
Objechał samotnie Islandię na rowerze i planuje kolejne szalone wyprawy.
W 2016 roku napisał drugą książkę - "Ring Road: Dookoła Islandii na rowerze".http://www.kubawitek.com
Wyspy Owcze – skalisty archipelag wynurzający się na środku północnego Atlantyku. Kraniec Europy, gdzie wiatr i deszcz są praktycznie wpisane w krajobraz, w wielu miejscach niesamowity i zapierający dech. Tu nowoczesność łączy się z tradycją, a ocean zapewnia przetrwanie i zabiera życie. Ten skrawek lądu nie bez przyczyny fascynuje coraz więcej osób, a samo społeczeństwo Wysp czerpie coraz większe zyski z turystyki.
„Uciec z Wysp Owczych” to zapis kilku pobytów autora na archipelagu, trwających łącznie niemal dwa lata. Ten czas obfitował w spotkania i ciekawe rozmowy z Farerami, nie zabrakło też okazji do zwiedzania i poznawania zakątków wysp, a także doświadczania farerskiej codzienności. Dzięki temu Kuba Witek oddał w nasze ręce świetnie skomponowane połączenie własnych przeżyć i spostrzeżeń, wywiadów oraz wielu ciekawych faktów dotyczących archipelagu i jego historii.
Lektura pozwala nam bliżej poznać Farerów, przyjrzeć się ich codzienności, tak różnej od naszych realiów, oraz dostrzec trudności, z jakimi zmaga się ten dumny naród. Szczególną wartością książki były dla mnie fragmenty i wywiady na temat grindadrápu, czyli polowań na grindwale, które wywołują wiele dyskusji, zwłaszcza poza Wyspami. We fragmentach tych wybrzmiewają różnorodne głosy (zarówno za, jak i przeciw),w tym także samego autora. Z ogromnym zainteresowaniem śledziłam także kulisy walki z pandemią na archipelagu oraz historie Polaków, którzy osiedlili się na Dalekiej Północy.
O Wyspach Owczych czytałam nie raz, wciąż jednak ten zakątek świata bardzo mnie intryguje. Dlatego z wielką chęcią sięgnęłam po książka Kuby Witka, mimo drobnych obaw o to, że być może nie wyniosę z niej wielu nowych informacji. Nic z tych rzeczy! Lektura dopełniła obraz Wysp, który miałam w swojej głowie i pozwoliła ponownie zachwycić się tym odległym zakątkiem. Polecam wszystkim, którzy uwielbiają poznawać inne kraje, przede wszystkim przez pryzmat ich mieszkańców. Dla miłośników i miłośniczek dalekiej Północy to lektura obowiązkowa! ❤️
Dobra pozycja dla miłośników reportaży, podróży, geografii i całego szeregu innych dziedzin. Zaczynając lekturę nie wiedziałem o Wyspach Owczych nic, poza tym że leżą "gdzieś na Północy". Książka dostarczyła mi więc wiele informacji, ale też zabawiała anegdotkami...
Niestety, mam pewien problem z budową rozdziałów. Wydaje się, że autor czasem wprowadza nowy wątek, tylko po to żeby po dwóch akapitach go porzucić i może ewentualnie wrócić do niego dwa rozdziały później, gdy tematyka już zupełnie się zmieniła. Może stoi za tym jakiś głębszy schemat, którego nie potrafię dostrzec, ale osobiście takie skakanie między tematami było dla mnie nieco dezorientujące