Nowe przygody Pluszowego Zajączka

2023-09-13
48 min.
#pluszowyzajączek; #książkidladzieci; #iwonnabuczkowska

Okładka książki Pluszowy zajączek Iwonna Buczkowska, Katarzyna Bukiert
Pluszowy zajączek Iwonna Buczkowska, ...

Druga część książeczki o pluszowym zajączku dla wszystkich dzieciaków, które już go wcześniej poznały z części pierwszej ,,Pluszowy zajączek’’. Można również czytać osobno.
Książka o większym formacie. Twarda oprawa. Błyszczący kredowy papier. Pięknie ilustrowana.
Sporo tekstu.

Zajączek jest przyjacielem Jacka od najmłodszego wieku. Chłopiec rośnie, robi się coraz starszy.
Zajączek zaś płowieje, tu i ówdzie od jego spodenek zaczynają wychodzić nitki, drze się materiał, co w pewien sposób jest oznaką upływu czasu.

Jednak cały czas pluszak tkwi na biurku na swoim posterunku , jako niezniszczalny przyjaciel.
Wszystko do czasu. Do rodziny przybywa nowy członek , młodszy brat Tomeczek.

Do tej pory Jacek miał własny duży pokój, a jego siostra Gabrysia mniejszy.
Rodzice uznali ,że trzeba zrobić reorganizację i siostrzyczkę młodszą z braciszkiem wyekspediować do królestwa Jacka, a Jacek zajmie mniejszy pokój Gabrysi.
Cała rewolucja w domu, wraz z eliminacją sprzętów, książek i zabawek. Część musi pójść na śmietnik, a pozostałe , które nie znajdą miejsca w pokoju będą schowane do pudła na późniejsze czasy dla młodszego rodzeństwa.

Pluszowy zajączek zamartwiał się ,że jest już niepotrzebny, choć nikt go jeszcze nie miał zamiaru likwidować.
Siostra Jacka dostała od Mikołaja takiego samego zajączka , tylko dziewczynkę Lusię. Często pożyczała maskotkę od Jacka by oba zajączki mogły jakiś czas przebywać razem w trakcie zabawy.

Podczas zamieszania sprzątania, krzątaniny, zajączek Jacka został wyniesiony ze śmieciami.
Żeby tylko . Nawet śmieciarka już zdążyła podjechać po odbiór.

Czy ktoś uratuje małego zajączka w trakcie przesypywania worków przez transport MPO?
Jak się powiodą dalsze jego losy?
Czy będzie miał dużo i jakich przygód?
Czy kiedyś jeszcze spotka swoich domowych przyjaciół?
Kto będzie nowym opiekunem pluszowego zajączka?

O tym wszystkim musicie przeczytać, pooglądać obrazki.
Dzieci pilnujcie zabawek, na których wam zależy. Rodzice nie bądźcie zbyt pochopni w wyrzucaniu rzeczy dzieci podczas porządków. Pozwólcie im samym zadecydować.

Ciekawa , pełna przygód książeczka, ciepła, refleksyjna.
Polecam!

Sporo tekstu.

„Nowe przygody pluszowego Zajączka” Iwonny Buczkowskiej to wspaniała, pełna ciepła, sympatii, ale i pouczeń książka dla najmłodszych czytelników, ale również i dla tych nieco starszych.
Pluszowy Zajączek to ulubieniec Jacka, który z powodu przyjścia na świat młodszego braciszka musi oddać swojemu rodzeństwu większy pokój. Siostra ma zamieszkać wraz z najmłodszym bratem w większym pokoju, który do tej pory był zajmowany przez Jacka, natomiast on odziedziczy po siostrze nieco mniejsze lokum. Niestety zmniejszenie pokoju wiąże się ze sporym problemem dla Jacka, który w swoim życiu zdążył nazbierać niemałe ilości zabawek i ubrań. A przeprowadzka to świetna okazja do tego, aby zrobić porządki, posegregować rzeczy, nienadające się do użytku wyrzucić, a te, z których wyrośliśmy oddać innym. Tylko, czy aby na pewno to okaże się takie proste.
Przyznaję sama szczerze, że ciężko jest mi się rozstawać z rzeczami i często zdarza mi się do nich zwyczajnie przywiązać. Sama nie zawsze to, czego już nie używam, czy w co się nie mieszczę, potrafię oddać, czy wyrzucić, dlatego myślę, że niezwykle trudno będzie mi również nauczyć tego moje dzieciaki. Tym bardziej takie książki są potrzebne! Niemniej jednak „Nowe przygody Pluszowego Zajączka” poruszają również temat, który jest niezwykle istotny, jak przyjaźń. Zajączek bowiem towarzyszył w życiu Jackowi od lat. Byli ze sobą związani, łączyło ich wiele wspólnie przeżytych przygód i wiele wspomnień. Również niedoskonałości, które pojawiły się u pluszowego Zajączka, jak naderwana kieszeń, czy zabrudzenie farbą, nie były niczyją inną winą, jak Jacka. A teraz nadszedł moment, gdy chłopiec ma pozbyć się niepotrzebnych zabawek, a tata chłopca wskazuje właśnie na pluszowego Zajączka, który początkowo był przekonany, że posadzenie go na najwyższej półce oznacza awans. Gdy jednak słyszy z ust taty chłopca o tym, że jego tez należy się pozbyć, czuje się niepotrzebny, smutny i przygnębiony. Dodatkowo chłopiec wrzuca go do ciemnej szuflady, gdzie zostaje zamknięty na całą noc. Czy aby na pewno, po tylu latach wspaniałej przyjaźni, chłopiec zdecyduje się na wyrzucenie pluszowego Zajączka, który towarzyszył mu w najważniejszych przygodach jego życia, ale teraz, od lat leży już zakurzony na półce, zapomniany przez wszystkich.
Ta historia to niezwykle cenna lekcja dla każdego maluszka, bo tyczy się nie tylko naszych zabawkowych przyjaciół, które często wraz z okresem dorastania postanawiamy porzucić w ciemny kąt, ale również uczuć, które są tak często w życiu pomijane. Książka pokazuje, jak wielką krzywdę możemy wyrządzić drugiej osobie, jak wielką przykrość jej sprawimy, gdy zapomnimy o niej, o jej uczuciach i o tym, co ktoś dla nas zrobił. Ta historia uczy jednak również tego, że na wszystko w życiu przychodzi odpowiednia pora i niekiedy również niezbędne jest zrobienie porządków i posegregowanie pewnych rzeczy, ale również i spraw w swoim domu, czy życiu.
Ta książka idealnie nadaje się dla najmłodszych czytelników, którym rodzice mogą czytać do snu, ale również świetnie sprawdzi się dla dzieci, które już samodzielnie rozpoczynają przygodę z czytaniem. Dodatkowym atutem jest piękne wydanie książeczki i wspaniałe ilustracje, które są cudownym dopełnieniem całości. My nie czytaliśmy pierwszej części przygód tego sympatycznego Zajączka, ale z pewnością będziemy chcieli to teraz nadrobić. Bardzo serdecznie polecam!

Pluszaki dla większości dzieci są synonimem bezpieczeństwa. Pomagają im się uspokoić i pozbyć negatywnych emocji.
Dla Jacka bohatera książki Iwony Buczkowskiej przyjacielem jest tytułowy Pluszowy Zajączek.
W pierwszej części serii Zajączek martwił się, że Jacek w liście do Mikołaja prosi o nową maskotkę . Pluszak poznał nowych przyjaciół i przeżył wiele ciekawych i niebezpiecznych przygód. Oczywiście wszystko dobrze się skończyło i Zajączek nadal siedzi na biurku w pokoju Jacka.
Siedział … do dziś. Bo dzisiaj nastąpi zamiana pokojów. W pokoju Jacka zamieszka jego młodsza siostra Gabrysia i dopiero co urodzony najmłodszy członek rodziny - Tomek.
Natomiast Jacek zajmie mniejszy pokój, a tam nie zmieszczą się wszystkie jego zabawki. Część trzeba będzie spakować i wynieść do piwnicy, trochę wydać, a te najstarsze, najbardziej zniszczone wyrzucić. Zostaną te którymi Jacek się często bawi.
Pluszowy Zajączek jest jedną z najstarszych zabawek w pokoju Jacka. Pamięta czasy …
„ … gdy Jacuś był malutki, a on Zajączek siedział przy nim i nucił mu najpiękniejsze kołysanki- takie, które znają tylko pluszowe zajączki.”
Co się z nim stanie? Trafi do piwnicy, czy do worka na śmieci? Może i Jacek jest już za duży na pluszaki, ale …
„… czy można wyrosnąć z przyjaźni? Przecież przyjaźń to nie dżinsy, które choćby były najulubieńsze , przestaje się nosić gdy zrobią się za małe. Czy można wyrosnąć z przyjaźni z towarzyszem radości i smutków, którego długie uszy znały niejeden sekret i niejedną łzę otarły”.
Czy w pokoju Jacka znajdzie się miejsce dla trochę poprutego, ciut przybrudzonego i mocno już sfatygowanego Pluszowego Zajączka? O tym musicie przekonać się sami czytając „Nowe przygody Pluszowego Zajączka” od Wydawnictwa BIS z pięknymi ilustracjami Katarzyny Bukiert. Gorąco polecam.
P.S. Może gdyby każdy dorosły miał na biurku w pracy swoją ulubioną przytulankę, świat byłby milszy?

Znacie już Pluszowego Zajączka? My poznaliśmy go w zimowej opowieści, a teraz po raz kolejny spotkaliśmy go w "Nowych Przygodach Pluszowego Zajączka". Od razu oddam swój zachwyt nad cudownymi ilustracjami - są przepiękne! Jest to książeczka dla nieco starszych dzieci, bo zawiera więcej tekstu, a ilustracje nie pojawiają się na każdej stronie, jak to jest w przypadku książek dla najmłodszych, jednakże mój 5-latek i 3-latek w skupieniu wysłuchali opowieści w całości za jednym razem.

Głównym bohaterem jest oczywiście tytułowy Pluszowy Zajączek - ukochana przytulanka Jacka, która towarzyszy mu od pierwszych dni życia. Razem tworzyli nierozłączny duet, chłopiec dzielił się z przyjacielem swoimi sekretami, smutkami i radościami, a Zajączek zawsze przy nim był i nucił mu cichutko do snu kołysanki. Ale czas nie stoi w miejscu. Dzieci dorastają i... wyrastają z niektórych zabawek. Nadszedł dzień, w którym Jacek musi pozbyć się z pokoju przedmiotów - zabawek i gier bardziej odpowiednich dla młodszych dzieci. Część z nich nadaje się do wyrzucenia, a część trafi do młodszego rodzeństwa Jacka. Pluszowy Zajączek martwi się o swój los. Czy również i on trafi do pudła na strychu? A może nawet do śmietnika! Pluszak obawia się najgorszego. Zupełnie przypadkiem trafia do śmieciarki! Jak zdoła się z niej wydostać? Jak wróci do domu? Czy dane mu będzie znów być czyimś powiernikiem?

To będzie niezapomniana przygoda. Zajączek naje się strachu, ale ostatecznie zwycięży prawdziwa przyjaźń.

Przepiękna historia, której dzieci słuchają z zapartym tchem i wraz z bohaterami przeżywają ich emocje. Zdecydowanie rozwija w najmłodszych empatię i przedstawia przyjaźń i wzajemną pomocą jako nadrzędne wartości.

Pamiętacie Pluszowego Zajączka?

Od zimowej przygody minął już jakiś czas. W rodzinie Jacka zaszło sporo zmian - na świecie pojawił się młodszy braciszek. Za jego sprawą w domu dochodzi do zamiany pokojów. Jacek musi zostawić swoje dotychczasowe lokum młodszemu rodzeństwu, a to oznacza zrobienie porządków i segregację zabawek. Nie jest to takie proste zadanie i wybranie rzeczy, które "zbierają kurz", przysparza Zajączkowi samych zmartwień. A co jeśli Jacek uzna, że jest już za duży na pluszaki? Gdy Zajączek ląduje w szufladzie, a potem, o zgrozo, przypadkowo poza domem, sytuacja zaczyna go mocno stresować.

Czas ucieka, Jacek dorasta, zmieniają się jego zainteresowania i upodobania - czy Pluszowy Zajączek pójdzie w zapomnienie?

Nowe przygody tego uroczego szaraka przypominają, czym jest prawdziwa przyjaźń i jak mocne relacje dziecko może zawiązać ze swoimi zabawkami. To też opowieść o dorastaniu i zmianach, jakie przynosi ona w życiu każdego człowieka.

Dziecięce wybory potraktowano tu z szacunkiem, a postawa wspierających rodziców, przypomina, że decyzjom podejmowanym przez najmłodszych należy się uważnie przyglądać.

Wartościowa i mądra lektura, idealna do wieczornego czytania. Niesie ważne przesłanie, napawa spokojem i otula ciepłem. Całość dopełniają delikatne i miłe dla oka ilustracje.

To pozycja warta polecenia. Zdecydowanie!

Pamiętacie Pluszowego Zajączka?

🧑🏼Tymcio od jakiegoś czasu musi uporać się z kilkoma ważnymi decyzjami - proces ten na szczęście jest rozłożony w czasie ale nieunikniony. Pokój Tymcia z gumy nie jest a maskotki, zabawki, gry i książki przytłaczają go wręcz z każdej strony.

💁🏼Pomógł nam fakt, że ostatnio mieliśmy przyjemność odkrywać kolejne perypetie Pluszowego Zajączka w drugim tomie tej uroczej serii "Nowe przygody Pluszowego Zajączka" wydanym przez @wydawnictwobis (o pierwszym tomie wkrótce!).

🐰 Tytułowy Zajączek od wielu lat, stał się on nieodłącznym towarzyszem Jacka, choć życie zmienia się, a dzieci dorastają. To, co kiedyś było nieodzowną zabawką, teraz może trafić na półkę lub być przekazane młodszemu rodzeństwu. Jacek, przeprowadzając się do nowego pokoju, musiał podjąć trudne decyzje: co zabrać, a co zostawić za sobą.

🐰Pluszowy Zajączek spoglądał z niepokojem na te przygotowania. Gdyż jak każda zabawka, zastanawiał się nad swoim losem. Czy Jacek znajdzie dla niego miejsce w swoim nowym świecie? Czy przyjaźń, która łączyła ich przez lata, przetrwa zmiany i wyzwania dorastania? To, co wydawało się pewne, nagle stało się niepewne.

🫣Nerwową atmosferę porządków przerywa wypadek... Czy więź między nimi jest wystarczająco silna, aby przetrwać te trudności?😶‍🌫️

📚Książka ta jest nie tylko opowieścią o przyjaźni i zmianach, jakie przynoszą dorosłość i przeprowadzki, ale także o tym, że nasze najbliższe przedmioty mogą mieć swoje własne przygody i emocje. To fascynująca podróż między światem ludzi a światem zabawek, która pokazuje, że granica między nimi nie jest tak wyraźna, jak mogłoby się wydawać.

👉Nie można też pominąć pięknych ilustracji autorstwa Katarzyny Bukiert, które dodają głębi i wyrazistości tej historii spod pióra Iwonny Buczkowskiej. Dzięki nim, czytelnik może jeszcze bardziej zanurzyć się w przygody Pluszowego Zajączka.

📚Ta seria to prawdziwa perełka na półce dla dzieci. Jest nie tylko wciągająca, ale także przekazuje ważne wartości i uczy, że przyjaźń i lojalność są bezcenne. Nie możemy doczekać się kolejnej części!❤️❤️
#bookblogger #bookstagramdladzieci #wychowanieprzezczytanie #dorastanie #emocje #dzieciństwo #zmiany #bookstagrampolska #książkanajesień

W rodzinie Jacka zachodzą zmiany, niedawno przywitano w niej braciszka Tomka, a za jego sprawą w domu dochodzi do zamiany pokojów. Co za tym idzie to segregacja zabawek, do czego chłopiec nie był wcale przekonany. Stoi przed trudnymi decyzjami, mama go wspiera i motywuje do działania. Tata również namawia chłopca. Pluszowy Zajączek jest świadkiem tych zdarzeń i obawia się o swój los, ma przecież z Jackiem tyle dobrych wspomnień i lat przyjaźni za sobą. Pojawia się tu też siostra o imieniu Gabrysia, która otacza troską swoją ulubienicę Lusię.

System sortowania przedmiotów w pokoju chłopca jest pomysłowy, wszystko przebiega dobrze, a Zajączek zdaje się wracać na swoje honorowe miejsce, ale…pojawiają sie komplikacje. Co stanie się z ulubionym pluszakiem? Zachęcam do lektury, aby poznać niesamowite przygody Pluszowego Zajączka, podpowiadam, że zakończenie Was usatysfakcjonuje.

To piękna i wartościowa historia o przyjaźni, dziecięcym przywiązaniu do zabawek i wsparciu. Panuje tu niesamowity rodzinny klimat, dobre relacje z rodzeństwem, rodzicami i szacunek do decyzji młodszego pokolenia. Obecność wspierającego rodzica jest bardzo ważna.
Podoba mi się pomysł na danie życia zabawkom, co korzystnie wpływa na wyobraźnię czytelnika, warto wysłuchać więc ich przemyśleń i obaw.

Polecam z całego serca.

"Nowe przygody Pluszowego Zajączka" to historia, którą można czytać bez znajomości wcześniejszego tomu. Tym razem Zajączek, który przecież od lat towarzyszy Jackowi, zaczyna ponownie obawiać się o swoją przyszłość. Wszystko to za sprawą porządków jakie mają miejsce w domu chłopca. Jacek przeprowadza się do nowego, mniejszego pokoju, zostawiając swój młodszej siostrze Gabrysi oraz malutkiemu braciszkowi Tomkowi. Z tego też powodu musi pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, które jak twierdzi jego tata tylko zbierają kurz. Jacek z jednej strony to rozumie, w końcu wieloma zabawkami od dawna się już nie bawi, ale z drugiej trudno mu się z nimi rozstać. Tyle zmian w tak krótkim czasie. Spontanicznie ukrywa swojego pluszowego zajączka w szufladzie szafki obawiając się, że i z nim będzie musiał się rozstać. Pluszak również bardzo przeżywa tę sytuację. Boi się, że zostanie wyrzucony bo przecież Jacek już bardzo rzadko się nim bawi. Boi się też ciasnej i ciemnej szuflady w której ląduje z nieznanych sobie powodów...

Czy zajączek zostanie wyrzucony razem z innymi niepotrzebnymi zabawkami? Czy Jacek jest gotowy na rozstanie z nim? Czy konsekwencją dorastania musi być rozstanie z pluszowym przyjacielem z dzieciństwa? A może w domu Jacka znajdzie się jednak miejsce dla ukochanego pluszaka? Przecież Gabrysia również lubi się z nim bawić. Tylko, że ona ma już Lusię. Jaka przyszłość czeka więc zajączka?

"Nowe przygody Pluszowego Zajączka" to historia cudownej przyjaźni zrodzonej pomiędzy dzieckiem a jego zabawką. To historia o dorastaniu i wiążących się z nim zmianach, trudnych wyborach, rozstaniach i o ważnej roli zabawek w życiu dziecka. To cudowna i mądra historia, którą warto przeczytać wspólnie z dzieckiem. Jej atutem są też niewątpliwie piękne i współgrające z tekstem nastrojowe ilustracje.

@mamcia_tomusio_lilusiowa
To już druga część w której możemy przeczytać o przygodach Pluszowego Zajączka. Jacek właściciel przytulanki, którą jest tytułowy Pluszowy Zajączek musi zamienić się pokojem ze swoją młodszą siostrą Gabrysią. Urodził im się młodszy brat Tomek, dlatego teraz Jacek jako najstarszy będzie miał mniejszy pokój, a w jego starym większym pokoju będzie Gabrysia i Tomek.
Czas przeprowadzki do nowego pokoju to świetna okazja na zrobienie porządku i posegregowanie na rzeczy, które można wyrzucić lub komuś oddać oraz na rzeczy, które Jacek nadal będzie chciał mieć.
Przed Jackiem trudne zadanie, czy uda mu się je wykonać? Czy Jacek jest już na tyle dorosły by zrezygnować z ukochanej przytulanki? Jak to się stanie, że Pluszowy Zajączek wyląduje w worku z rzeczami do wyrzucenia?

Przeczytajcie sami. To piękna historia o tym jak szybko dzieci rosną, a także o tym jak przywiązują się do niektórych zabawek, rzeczy. To historia o przyjaźni jaka może być pomiędzy dzieckiem, a pluszakiem widziana z perspektywy

@mamcia_tomusio_lilusiowa

Każdy wieczór z moim synem umilamy sobie przyjemną i wartościową lekturą. Tym razem nasz czas spędziliśmy, poznając nowe przygody Pluszowego Zajączka.

Od najmłodszych lat wiernym przyjacielem Jacka jest Pluszowy Zajączek. Jednak jak to bywa, kiedy czas ucieka, a dzieci dorastają, zmieniają się priorytety i upodobania. Zabawki idą w kąt, a ich miejsce zajmują rzeczy nowe i zarazem potrzebniejsze. Taki czas nastał w życiu Jacka, który dodatkowo zmuszony zmianą pokoju, musi pozbyć się wszystkiego, czego nie potrzebuje lub z czego wyrósł. Od tego dnia los Zajączka staje pod znakiem zapytania. Dodatkowo nerwową atmosferę przerywa wypadek, przez który Zajączek opuszcza mury domu. Nadzieja to jedyne, co mu pozostało, że mimo wszystko Jacek zauważy jego zniknięcie i go znajdzie. Czy przyjaźń, jaka łączyła tę dwójkę, jest silniejsza niż pozory i oczekiwania?

Autorka przedstawił miłą, ale zarazem wzruszającą historię o wielkiej przyjaźni zrodzonej między światem ludzi, a zabawek. Zajączek czynnie uczestniczy w życiu Jacka i nie tylko. Staje się stałym gościem na podwieczorkach u Gabrysi – siostry Jacka. Czytelnik nie znajdzie tutaj podziału na dwa światy, a wręcz przeciwnie, każda sytuacja została przedstawiona w taki sposób, jak gdyby zabawki porozumiewały się z ludźmi. To powoduje, że książkę czyta się z zainteresowaniem. Dodatkowym atutem tej historii są pięknie ilustracje wykonane przez Katarzynę Bukiert, które dzięki zastosowanej przez ilustratorkę palecie barw, potrafią wyciszyć, wzruszyć i zadziwić. Kolejną zaletą jest fakt, że została ona wydana w twardej oprawie, dzięki czemu na dłużej posłuży waszym pociechom.

Książka ta jest drugim tomem serii o Pluszowym Zajączku i to właśnie od tego tomu zaczęłam moją przygodę z twórczością autorki. Nie zamierzamy jednak na tym poprzestać, gdyż jesteśmy z synem ciekawi, co jeszcze porabiał najwierniejszy przyjaciel Jacka. I Wam polecam to samo. 🙂 Naprawdę warto.

• Przygodowe
  • Obyczajowe