Pluszowy zajączek

Okładka książki Pluszowy zajączek Iwonna Buczkowska, Katarzyna Bukiert
Okładka książki Pluszowy zajączek
Iwonna BuczkowskaKatarzyna Bukiert Wydawnictwo: BIS opowiadania, powieści dla dzieci
40 str. 40 min.
opowiadania, powieści dla dzieci
BIS
2019-01-01
2019-01-01
40 min.

Jeśli lubicie zimę i pluszowe zwierzaki polecam książkę Iwony Buczkowskiej „Pluszowy zajączek”. Piękne ilustracje namalowane przez Katarzynę Bukiert pozwolą Wam wspólnie z Zajączkiem, Mrozem, Wroną i Bałwankiem przeżywać niecodzienne przygody. Będzie wesoło, czasami niebezpiecznie, wzruszająco i ... świątecznie.
Pomożecie Pluszowemu Zajączkowi „rozszyfrować szlaczki”, które jego przyjaciel Jacek napisał w liście do Świętego Mikołaja? Oprócz szlaczków w liście znajduje się pięknie namalowany szaraczek, z długimi sterczącymi uszami w kolorowych spodenkach z kieszonką. Jest uderzając podobny do pluszowego przyjaciela Jacka.
To właśnie ten rysunek wywołuje w Zajączku niepokój i smutek. Szaraczek boi się, że Jacek zamieni go na nową zabawkę. Postanawia ukryć list, ale ostatecznie czuje się z tym nie najlepiej. Rusza więc na poszukiwanie Świętego Mikołaja, aby oddać mu list .
Czy nowi znajomi z podwórka: Mróz, Wrona i Bałwanek, pomogą Zajączkowi dostarczyć na czas list do Świętego Mikołaja?
Ciepła, wzruszająca historia o oddaniu, lojalności, przyjaźni, dobroci i trosce. Przytulcie do serca swoje ukochane misie, zajączki, psiaki, oraz rozmaite pluszowe zwierzaki i … czytajcie 🐰⛄🌬🐦

Pomożecie Pluszowemu Zajączkowi „rozszyfrować szlaczki”,...

„Pluszowy zajączek” to piękna książka, idealna do czytania w zimowe przedświąteczne wieczory, jednak wartości jakie przekazuje są aktualne przez cały rok. Pomimo mroźnej scenerii, wypełniona jest ciepłem.

Jest to książka do przeczytania jednym tchem. Postawa Pluszowego Zajączka prezentuje cały wachlarz emocji i zachowań. Od zazdrości i smutku, poprzez wstyd, aż po miłe zaskoczenie wywołujące radość i ciepło w sercu.

Historia Zajączka to dowód na to, że każdy z nas popełnia błędy. Ważne, aby starać się je naprawić.

Dziś przeurocza zimowo-gwiazdkowa książka autorstwa Iwonny Buczkowskiej, którą przecudnie zilustrowała Katarzyna Bukiert. "Pluszowy Zajączek" opowiada o sile miłości, lęku przed porzuceniem, wartości prawdy i szczerości oraz o poświęceniu dla przyjaciół.

Tytułowy bohater w mroźny poranek wychodzi z domu z silnym postanowieniem odszukania Świętego Mikołaja. Ma mu coś do oddania. Zajączek chce oddać Świętemu Mikołajowi list Jacka, który ukrył w obawie przed porzuceniem. Spotyka go psotny Mróz i dziwi się jego zamiarom, jednak po wysłuchaniu opowieści Pluszowego Zajączka, poruszony jego szczerością, wraz z Bałwankiem i Wroną, postanawia mu pomóc. Zajączek nie spodziewa się aż takiego zaangażowania z ich strony, przecież prawie go nie znają. A jednak Wrona desperacko walczy o słuszną sprawę.

Czy list trafi do Świętego Mikołaja? Czy obawy Pluszowego Zajączka są słuszne?
Zdradzę tylko, że ta opowieść kończy się happyendem.

Na uznanie zasługują ilustrujące doskonale oddające mroźny, zimowy klimat. Książeczka jest idealną lekturę na śnieżne dni, moje przedszkolaki były oczarowane tą historią.

Obiecałam sobie i Wam, że moja przygoda z Pluszowym Zajączkiem nie dobiegła końca, tym bardziej że zaczęła się ona od tomu drugiego. Przyszła więc pora na poznanie wcześniejszych wydarzeń z Pluszowym Zajączkiem w roli głównej.

W nasze, spragnione dobrej lektury, ręce trafiła pierwsza część przygód Pluszowego Zajączka, w iście świątecznym klimacie. Tym razem poznajemy szereg zdarzeń, dzięki którym w życiu Zajączka, ale również Gabrysi – siostry Jacka, zachodzą istotne zmiany. Historia rozgrywa się w czasie przygotowań do świąt Bożego Narodzenia, kiedy to dzieci m.in. piszą listy do Świętego Mikołaja. Jacek również napisał taki list, w którym to prosił o Zajączka. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Jacek już ma jednego Pluszowego Zajączka, oddanego przyjaciela i druha zabaw. Strach przed stratą przyjaciela powoduje, że list Jacka “ginie”. Wyrzuty sumienia, jakie dręczą Zajączka, okazują się jednak silniejszym uczuciem, a dobro przyjaciela cenniejszym od własnego. Dlatego też zaczyna się walka z czasem, aby list trafił w odpowiednie ręce, a prezent znalazł się pod choinką w wigilijną noc.
Zarówno ilustracje, jak i słowa napisane przez Iwonnę Buczkowską, zabrały nas w piękną zimową scenerię. Mogliśmy poczuć ten zimowy oraz świąteczny klimat i dać mu się oczarować. Poznaliśmy też nowych przyjaciół Pluszowego Zajączka, którzy znaleźli czas, siły i chęci, aby pomóc mu odnaleźć Świętego Mikołaja. Okazało się, że Mróz może okazać oznaki ciepła, Bałwanek może podzielić się szalikiem (i nie tylko),a Wrona może podać pomocne skrzydełko. Właściwie zima może okazać się bardzo ciepłą porą roku i nie mam tu na myśli wskazań na termometrach.

Książka została wydana w twardej oprawie, tak więc wspólnie z tomem drugim cudownie będzie prezentować się na półce domowej biblioteczki. Jak już wspomniałam, ilustracje Katarzyny Bukiert nas oczarowały i pozwoliły poczuć klimat tego wyjątkowego czasu w roku. Dzięki tym ilustracjom mogliśmy również poczuć ciepło płynące z każdej postać, ale też poczuć chłód, jaki panował w wigilijny wieczór i z jakim przyszło się zmierzyć bohaterom podczas misji specjalnej.

Pluszowy Zajączek to bohater, którego powinny poznać wszystkie dzieci. Uważam, że książki autorstwa Iwonny Buczkowskiej są znakomitym pomysłem na prezent. Więc jeśli nie macie pomysłu na upominek pod choinkę albo inną okazję, to oba tomy przygód Pluszowego Zajączka będą idealnym wyborem. Wasze dzieci pokochają tego pluszaka!

Pluszowy Zajączek jest ukochaną przytulanką Jacka. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i w domu panuje harmider. Wszyscy wydają się być szczęśliwi i podekscytowani. Tylko nie Zajaczek. Wyraźnie zasmucony i zaniepokojony udaje się na podwórko. Musi natychmiast znaleźć Mikołaja, by wręczyć spóźniony list Jacka. Z pomocą przychodzi mu Bałwanek, Wrona i Pan Mróz. Jeśli list nie zostanie dostarczony, Jacek może nie dostać swojego wymarzonego prezentu. Tylko z jakiego powodu ów list znalazł się w łapkach Zajączka?

Przez pomyłkę mały Pluszak pomyślał, że Jacek chce go wymienić na nową maskotkę. Teraz musi natychmiast odnaleźć Mikołaja i naprawić swój błąd. Czy zdąży na czas?

Ta przepiękna historia o przyjaźni, niesie ważne przesłanie - przypomina, czym jest umiejętność przyznania się do błędu. Utrzymana w baśniowej konwencji, urzeka słowem i obrazem. Tajemniczy, świąteczny nastrój, który stworzyły Iwona Buczkowska i Katarzyna Bukiert, zachwyca od pierwszej strony.

Polecam!

Niespotykane, wręcz czarodziejskie ilustracje i ciepły tekst, który potrafi rozczulić a nawe wzruszyć....

Tak właśnie w skrócie opisałabym nasze dwie nowości w biblioteczce od @wydawnictwobis:
- ,,Pluszowy Zajączek"
- ,,Nowe przygody Pluszowego Zajączka"
autorstwa Iwonny Buczkowskiej.

Podczas lektury cały czas miałam w pamięci Baśnie Andersena, ilustracje wciąż przypominały mi zwłaszcza Królową Śniegu. Dzięki temu czułam, że ta lektura będzie bliska nie tylko moim chłopcom, ale też i mi ...

W pierwszej części Pluszowy Zajączek wyrusza w podróż do Świętego Mikołaja by dostarczyć mu list napisany przez jego przyjaciela. Z kolei w najnowszej części, Jacek zmienia pokój co wiąże się z segregacją zabawek. Część z nich będzie schowana w pudełku a inne trafią już na śmietnik... Jakie miejsce zajmie Pluszowy Zajączek?

Oddaje na Wasze rączki dwie bardzo ciepło napisane powiastki, w których przyjaźń i wzajemne wsparcie wiodą prym.

[współpraca reklamowa]

Wydawca: @wydawnictwobis
Data premiery: 16.10.2019 / 13.09.2023
Wiek: 3-6

#wydawnictwobis #bis #pluszowyzajaczek #noweprzygodypluszowegozajaczka #ksiazkidladzieci #dladzieci #bajki #czytamdzieciom #czytaniejestfajne #mamabyc #bedemama #momof3 #kids #booksforkids

- ,,Pluszowy Zajączek"
- ,,Nowe przygody Pluszowego Zajączka"
autorstwa Iwonny Buczkowskiej.

Prześliczna świąteczna książeczka dla przedszkolaków z przesłaniem oraz dla bardzo sentymentalnych rodziców.

Mieliście kiedyś w dzieciństwie ulubioną zabawkę pluszaka z którą się nie rozstawaliście? Jestem pewna ,że tak. Ja jeszcze do dziś chomikuję swojego miśka z naderwaną łapką.
Tacy właśnie rodzice chętnie przeczytają swoim maleńtasom, tę o to lekturę.

Akcja toczy się przed świętami, dzień przed Gwiazdką. Główny bohater Jacek kręci się po domu, wyjmuje z pudeł ozdoby choinkowe i wiesza je na drzewku. Jego maleńka siostrzyczka Gabrysia, którą chłopiec kocha nad życie siedzi na kolanach mamy i przygląda się dekoracjom. Aż klaszcze w rączki, tak się cieszy.
Ale jest jeszcze ktoś , kto wcale się nie cieszy, właściwie to się smuci. Jest to mały pluszowy zajączek w spodenkach na szeleczki z kieszonkami i z szalikiem kraciastym na szyi.
Do tej pory to była ulubiona zabawka chłopca. Nigdy się z nią nie rozstawał. Wszędzie chodzili razem. Nawet szaliki mieli identyczne w kratę, oczywiście zajączek nosił tę zminiaturyzowaną wersję.
Tak było jeszcze tydzień temu przed świętami, dopóki zajączek nie odkrył wyimaginowanej prawdy o sobie. Jacuś napisał list do świętego Mikołaja z prośbą o prezent pod choinkę, malując na nim wizerunek zajączka.
Dla naszego futrzaka pluszowego wszystko było jasne, oznaczało wyrok. Chłopiec chce go wymienić na nowszy i ładniejszy model. A jego po prostu pozbędzie się.
Zajączek postanawia nie dopuścić do tej sytuacji. Wykrada chłopcu list spod poduszki i wkłada do kieszonki spodenek.
Wytrzymuje tak cały tydzień, chodząc struty, męczony wyrzutami sumienia. Już wie, że nie miał prawa tak zrobić.
Szaraczek trochę wypłowiały ,ale wciąż dziarski wymyka się ukradkiem na dwór, korzystając z okazji, że dzieci są zajęte ubieraniem drzewka świątecznego.
Za wszelką cenę musi oddać list św. Mikołajowi. Nie wie gdzie go ma szukać. Pertraktuje z bałwankiem na podwórku, z mrozem, który daje się we znaki uszkom i noskowi, szczypiąc bezlitośnie. Nawet rozmawia z wszędobylską wroną. Wszyscy starają się mu pomóc, ale chcą znać prawdę, w jakim celu szuka on Mikołaja.
Zajączkowi wstyd i jednocześnie nieswojo ,ale w końcu wyznaje nowym przyjaciołom prawdę o Jacku i o liście.
Wrona jest z niego ogromnie dumna, chwali ,że jest bardzo odważny.

Tu właśnie wyłania się ważne przesłanie: Każdy może się pomylić, ale nie każdy ma odwagę się do tego przyznać. A jeszcze jak się pragnie naprawić swój błąd, to jest wielkie.

Wrona podejmuje się dostarczyć list Mikołajowi, który jak przewiduje wzorem lat ubiegłych, niedługo się zjawi w tych okolicach.
Ptaszysko zabiera list od zajączka i próbuje rozszyfrować go. Teraz cała czwórka poznaje prawdę ostateczną, że zajączek mylił się co do chłopca. Okazuje się ,że owszem prosi świętego Mikołaja o zajączka, ale dla swojej siostrzyczki a nie dla siebie.
Wszyscy jeszcze bardziej są zbulwersowani sprawą i angażują się w doręczenie listu do adresata.
Nie jest to takie proste , Mikołaj na parę sekund pojawia się w zagajniku i znika. Zaczyna się ostra pogoń przez ptaka z listem w dziobie.

Czy Mikołaj dostanie na czas list od Jacka, przywłaszczony wcześniej przez zajączka?
Czy będą jakieś straty podczas doręczania listu w ciężkich mroźnych warunkach?
Czy Jacek zainteresuje się zgubą swojego pluszaka?
Czy Gabrysia dostanie prezent od Mikołaja zamówiony na życzenie Jacka?

O tym przekonacie się czytając tą cudowną, nastrojową, śnieżną książeczkę. Obejrzycie przepiękne ilustracje, które aż dech zapiera , patrząc na odmalowane dynamiczne sceny mrozu i zawiei śnieżnej.

A jak znajdziecie kiedyś na śniegu malutkiego pluszowego zajączka, pamiętajcie ,żeby go oddać Jackowi, który mieszka w domku pod lasem.

Tacy właśnie rodzice chętnie przeczytają swoim maleńtasom, tę o to lekturę.

Akcja toczy...

Popełniliście kiedyś błąd, ale tego bardzo zalowaliscie i próbowaliście go naprawić?

Niestety mały Pluszowy Zajączek, właśnie mierzy się ze skutkami swojego błędu, a co mu z tego przyjdzie dowiecie się z książki:
Pluszowy Zajączek- Iwony Buczkowskiej, wydawca wydawnictwobis

Urzekająca historia, okraszona wspaniałymi ilustracjami Katarzyny Bukiert.
Książka już okładką zachwyca a w środku jest tylko lepiej. Dzieci oprócz rozrywkowej strony niesie ważna lekcje. Autorka pięknie przekazuje mądrą historie z morałem. W tym momencie zdanie: bawi i uczy, jest jak najbardziej na miejscu. Opowiadanie napisane językiem pięknym, ale również na tyle prostym, że treść jest łatwo odbierana i przyswajana przez nawet młodych czytelników. Język bardzo bajkowy, baśniowy i bardzo przemawiający do czytelnika. Pozwala poczuć się jakbyśmy sami należeli do świata Zajączka.
Dzięki dużej ilości dialogów, wydaje się że książkę czyta się na momencie, my jednak podzieliliśmy książkę na dwie części czytane na dobranoc.

Pani Zima rozgościła się na dobre. Mróz też sobie nie folgowal swawoli, a w domu Jacka i Gabrysi coraz bardziej było czuć święta. Nie obyło się również bez listu do Mikołaja. Pluszowy Zajączek, najlepsza maskotka Jacka, jednak ma coś na sumieniu. Ze strachu, że Jacek chce nowego misia postanowił, że schowa list. Jednak poczucie złego uczynku nie dawało mu spokoju. Postanowił dostarczyc list do Mikołaja osobiście. Czy Jacek na prawdę chciał wymienić pluszowego przyjaciela na nowego? Czy małemu Zajączkowi, z pomocą przyjaciół, uda się dotrzeć do Mikołaja?

Zapraszam do czytania 🥰

Pluszowy Zajączek- Iwony Buczkowskiej, wydawca wydawnictwobis

Urzekająca historia, okraszona wspaniałymi ilustracjami Katarzyny Bukiert.
Książka już okładką...

Pod koniec roku na rynku wydawniczym pojawia się mnóstwo świątecznych propozycji czytelniczych. Dlatego wybór tego, co naprawdę warto przeczytać, jest trudny. Zanim sięgnę po tegoroczne nowości dla dzieci, chciałabym pokazać książkę, która zachwyciła mnie przed zeszłorocznymi świętami. To "Pluszowy Zajączek" Iwony Buczkowskiej z ilustracjami Katarzyny Bukiert.

Tytułowy Pluszowy Zajączek należy do Jacka, który pewnego dnia siada przy biurku, by napisać list do Świętego Mikołaja. Prosi w nim o nową przytulankę, dlatego nasz pluszowy bohater jest zmartwiony, bo najwyraźniej znudził się chłopcu. Postanawia ukryć list Jacka, jednak wie, że robi źle. W wigilijną noc postanawia poszukać Świętego Mikołaja, by przekazać mu życzenie dziecka.

Kiedy wychodzi na podwórko, spotyka psotnego Mroza, troskliwego Bałwanka i przemądrzałą Wronę, którzy pomagają mu uporać się z wyzwaniem. Jednocześnie okazuje się, że doszło do nieporozumienia, a Jacek wcale nie chce pozbyć się pluszowego zajączka.

"Pluszowy Zajączek" opowiada o sile przyjaźni. Pokazuje, że nawet kiedy popełnimy błąd, to zawsze trzeba spróbować go naprawić. Przede wszystkim książka jest jednak opowieścią o rodzinnej i bezwarunkowej miłości.

W "Pluszowym Zajączku" zachwycają również przepiękne ilustracje Katarzyny Bukiert, które doskonale współgrają z treścią opowieści. Utrzymane są w biało-niebieskiej tonacji, co dobrze oddaje zimowy chłód. A z rysunków postaci można idealnie odczytać ich cechy charakteru – żartobliwość Mroza, mądrość Wrony, dobrotliwość Bałwanka, a także zagubienie Zajączka.

Najczęściej ilustracje zajmują całą stronę albo też rozciągają się na dwie sąsiednie. Są piękne, nastrojowe, tak samo zresztą jak język i styl opowieści. Iwona Buczkowska postarała się o zbudowanie atmosfery zimowej tajemniczości, kiedy akcja dzieje się na podwórku, oraz rodzinnego ciepła, kiedy bohaterowie ubierają choinkę w domu.

"Pluszowy Zajączek" jest piękną, świąteczną opowieścią nie tylko pod względem treści, ale i obrazów. Warto ją czytać wspólnie z dziećmi w wieku powyżej 4 lat w czasie oczekiwania na Boże Narodzenie. Pokazuje, jak ważna jest przyjaźń i miłość. Dzięki tym wartościom autorka pokazuje, że nawet będąc kimś małym i przerażonym wielkim światem, można dokonać cudu. I że nie warto wątpić w najbliższych.

Tytułowy...

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia bohaterów książki "Pluszowy Zajączek" przywitała sroga zima. Spadł świeży śnieg pokrywając całą okolicę białą pierzynką. Mróz zaś szczypał w uszy i dokazywał każdemu, kto odważył się wyjść na dwór. Pluszowy Zajączek mimo to zdecydował się opuścić ciepły dom i wyruszyć na poszukiwania Świętego Mikołaja. Chciał wręczyć Mikołajowi list. Nadawcą listu był jego przyjaciel Jacek. Zajączek był świadkiem tego jak Jacek go spisywał i do wiadomości jaką zanotował w nim do Mikołaja dołączył rysunek przedstawiający Pluszowego Zajączka. Zajączek pomyślał więc, że Jacek prosi Mikołaja o nowego pluszaka. Bardzo się tym zasmucił i dlatego zabrał list spod poduszki chłopca. Nie chciał aby ten go porzucił i bawił się nową maskotką. Po pewnym czasie Pluszowy Zajączek pożałował jednak tego co zrobił i postanowił wręczyć Mikołajowi list Jacka licząc na to, że zdąży zrobić to jeszcze przed Gwiazdką.

Czy Pluszowy Zajączek odnajdzie Świętego Mikołaja i wręczy mu list Jacka? Kogo spodka na dworze i kto pomoże mu w realizacji tego jakże trudnego zadania? Czy Jacek faktycznie poprosił o nowego pluszaka? Jaka była treść listu chłopca i co stało się z Pluszowym Zajączkiem dowiecie się oczywiście sięgając po tę uroczą opowiastkę.

"Pluszowy Zajączek" to ciepła i wzruszająca świąteczna opowiastka. Jest to też historyjka z przesłaniem, za sprawą której autorka przypomina nam, że każdy błąd da się jakoś naprawić, a prawdziwy przyjaciel zawsze będzie z nami. Przeczytaliśmy ją jednym tchem zaciekawieni tym jaki będzie jej finał. Zakończenie okazało się przepiękne!

Tłem opowiastki jest cudowna zimowa sceneria, którą maluchy mogą podziwiać za sprawą ilustracji goszczących niemal na każdej stornie. Wspólnie z tekstem tworzą one wspaniały świąteczny klimat.

Lektura adresowana jest przede wszystkim do najmłodszych czytelników. Przyjemnie będzie usiąść przy niej wspólnie z dzieckiem w mroźny zimowy wieczór do czego też gorąco was zachęcam. ;)

• Dziecko
  • Dla Anieli
  • Dziecięce
  • Samodzielne
  • Przeczytane 2024
  • Lit. dziecięca

Dodaj cytat z książki Pluszowy zajączek