Execution

Okładka książki Execution Julia Sander
Okładka książki Execution
Julia Sander Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Dylogia Perdition (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Dylogia Perdition (tom 1)
NieZwykłe
2023-10-11
2023-10-11
9788383209685
Manipulacja Zemsta Ofiara Krew

Niestety zawiodę niektórych czytelników tego tytułu, ale książka mi się nie podobała. Może wpływ na to miał słaby czas i jeśli przeczytałabym ją kiedy indziej to bardziej by mi podpasowała. 𝑭𝒂𝒍𝒍𝒐𝒏 jest córką biznesmena, a 𝑲𝒂𝒅𝒆𝒏 ofiarą stłuczki i właścicielem klubu. Niestety dziewczyna jak się okazuje wpasowała się niczym puzel do układanki chłopaka, która była zemstą za traumy jego jego siostry i ukaranie odpowiedzialnych za jego tragiczną przeszłość. Miałam wrażenie, że Fallon jest bardzo naiwną bohaterką, ale to tylko moje odczucia. Czytając ten tytuł bardzo się męczyłam i odłożyłam w pewnym momencie mając na myśli, że już go nie dokończę, ale po kilku dniach stwierdziłam, żeby to dokończyć bo mogę się jeszcze pozytywnie zaskoczyć. Natomiast się myliłam. Historia sama w sobie była ciekawa, ale działa się za szybko przez co nie mogłam się wczuć. W książce pojawiła się narracja 𝒕𝒓𝒛𝒆𝒄𝒊𝒐𝒐𝒔𝒐𝒃𝒐𝒘𝒘, przez którą ciężko mi się czytało oraz pojawiało się dużo powtórzeń zwykle na temat oczu bohatera, który ma heterochromie. Końcówka 𝒑𝒐𝒛𝒚𝒕𝒚𝒘𝒏𝒊𝒆 mnie zaskoczyła, ponieważ myślałam nad innym zakończeniem, a zeszło to na inne 𝒕𝒐𝒓𝒚 i mnie to zaintrygowało.

Nie lubię przerywać książek i tym razem też tego nie zrobiłam, ale bardzo się męczyłam... Nie wiem czy pokuszę się o drugi tom.
Fabuła była dość ciekawa, ale sposób pisania autorki nie jest dla mnie.
1. Narracja trzeciej osoby
2. Wolę gdy rozdziały są podzielone między bohaterów i ich punkt widzenia. Tu panował haos. Jedna mysł należała do jednego bohatera, a kolejna juz do drugiego.
3. Cała historia i opis relacji między bohaterami wydawał mi się płaski miał mało głębi. Nie powodował emocji i refleksji.
4. Sceny seksu były monotematyczne.
5. Mało rozwinete słownictwo - opisy sytuacji były powtarzalne i nudne.
6. Zdania często nie miały sensu
7. Główna bohaterka nic nie robiła tylko spała i imprezowała. Zero ambicji, planów na przyszłość, głębszych myśli. Wiecznie się wszystkiego bała... nie byłam w stanie jej polubić.

Fabuła była dość ciekawa, ale sposób pisania autorki nie jest dla mnie.
1. Narracja trzeciej osoby

beznadziejne nudna, do tego fabuła niespójna do końca nie wyjasniona, niby rozgrywki zemsty w bogatych kręgach , samotna zbuntowana córka i jej uczucia;

Przychodzę dzisiaj do was z historią, która mocno zmieniła wszystko.
Poznajcie proszę Kadena i Fallon.

Książka jest napisana w trzecioosobowej narracji co mnie trochę irytowało w niektórych momentach ale dało się ją czytać i to było najważniejsze.

Execution skrywa w sobie tyle mroku i tajemnic, że to jest po prostu szok. W niektórych momentach płakałam. Można naprawdę dużo powiedzieć o emocjach jakie tutaj odgrywały rolę. Ale nic tak nie oddaje jak własne emocje podczas czytania. Nie raz chciałam rzucić czymś w ścianę czy uśmiechać się jak głupia do literek.

Momentami były naprawdę urocze chwilę jednak przeważały te mroczne. Przede wszystkim chęć zemsty Kadena na ojcu Fallon. Co prawda ta sytuacja się do końca nie wyjaśniła i z niecierpliwością czekam na drugi tom.

Jeśli chodzi o opisy to były fajnie napisane. Natomiast rozdziały nawet spoko długości.

Lecz najważniejsze moim zdaniem były momenty, w których odkrywał Kaden swoje emocje. To było słodkie moim zdaniem.

Zakończenie książki mocno mnie zdziwiło i serce złamało na milion kawałków. Jednak rok zaczął się naprawdę od dobrej książki.

Przychodzę dzisiaj do was z historią, która mocno zmieniła wszystko.
Poznajcie proszę Kadena i Fallon.

Coś lekkiego na długie wieczory. Czyta się szybko, choć początkowo ciężko przez narrację, ale dla sprawnego czytelnika to kwestia szybkiego przestawienia się.
Główna bohaterka to niestety mieszkanka złotej klatki- bogaty ojciec zapewniający jej ochronę i wymagający podporządkowania.
Główny bohater-chlopak z przeszłością, która odznaczyla się nie tylko w postaci blizn na dłoniach.
Ciemne interesy, mroczny charakter, tajemnica z przeszłości-to zawsze przyciąga kobiety.
Mimo początkowej chęci zemsty (Do końca nie wiadomo za co) przemiana nastawienia głównego bohatera jest uzalezniajaca, trzeba czytać dalej żeby dowiedzieć się jak historia ta dwójki się skończy.
Mimo tragicznego końca,czekam na drugi tom!- to nie mogło się tak skończyć....

Fallon Walker, córka bardzo znanego człowieka w Houver Bridge, po kilku latach wraca do rodzinnego miasta. Dziewczyna szybko się orientuje, że sprawy w jej domu nie uległy zmianie. Ojciec nadal chce kontrolować każdy jej krok.

„Execution” to naprawdę udany debiut Julii, który zawładnął niezaprzeczalnie moim sercem. Autorka kupiła mnie samymi motywami – demony przeszłości, zemsta. Bo kto nie lubi tej tajemniczości, którą skrywają w sobie bohaterowie, prawda?

Jest to pozycja, w której nie można się nudzić. Już od początku coś się dzieje, a Julia nakręca to koło bez przerwy, aż do ostatniego rozdziału. Zapewni nam mnóstwo wrażeń i nie pozwoli, abyśmy ją choć na chwilę odłożyli.

Kocham świat, kocham bohaterów. Wszystko wykreowane jest bardzo realistycznie, przez co czytelnik nie doświadcza dziwnego rodzaju zawahań.

No i oczywiście zakończenie, które pozostawia ziarno niepewności i mówi – „musisz sięgnąć po kolejną część, bo na pewno nie zaśniesz z czystym sumieniem”. Mam wrażenie, że Julia jeszcze wielokrotnie nas zaskoczy, bo na pewno nie wszystkie karty zostały wyłożone na stół…

[WSPÓŁPRACA BARTEROWA]

/współpraca reklamowa/patronacka @wydawnictwoniezwykle @ne_essi /

„Tamtego wieczoru jeszcze nie zdawał sobie sprawy, że wkrótce straci tę kontrolę. Będzie to dla niego niezwykle ciężkie, ale jednocześnie przyniesie ze sobą coś dobrego. Ponieważ zemsta ma słodko-gorzki smak."

„Execution" to bardzo udany debiut Julii, a także to książka, dla której oddałam całe swoje serce.
W tej powieści znajdziemy motywy ,takie jak: tajemnice, zemsta, czy demony przeszłości.
Czyli krótko mówiąc - wszystko co uwielbiam.
Nie zdarza mi się sięgać po książki pisane w formie trzecioosobowej. Dla stylu pisania autorki mogę, a wręcz muszę zrobić wyjątek!
W ogóle nie odczuwałam tutaj tej różnicy. Miałam wrażenie, że płynę po książce. To było fascynujące uczucie.
Julia idealnie poradziła sobie z kreacją bohaterów i świata przedstawionego w lekturze.
„Execution" to książka w której nie ma mowy o nudzie. Julia zapewnia nam masę wrażeń i do tego bardzo dużo emocji.
Czas czytania zdarzyło mi się nawet uronić łzy. Ale także dużo się śmiałam.
Ta przepiękna okładka nie zwiastuje nam tego co wydarzy się w książce. Do tego nic nam konkretnego nie mówi, tak samo jak opis.
A nie, czekajcie!
Mówią nam: „przeczytaj mnie!". I wtedy od razu zasiadamy do czytania.
Lektura jest dosyć cienka i ubolewam nad tym faktem, gdyż musiałam szybko pożegnać się z tymi cudownymi bohaterami.
Mimo, że naprawdę się z nimi wszystkimi polubiłam to najwięcej mojego serca zdobyła Fallon. Przede wszystkim ze swoją osobą. Jednej strony to cicha, przemiła dziewczyna, a z drugiej ma charakterek!
W pewnych sytuacjach naprawdę czułam, że się z nią utożsamiam.
O reszcie musicie dowiedzieć się sami, bo wszystkiego, nie mogę wam powiedzieć.
Polecam z całego serducha ❤️

/współpraca reklamowa/patronacka @wydawnictwoniezwykle @ne_essi /

współpraca reklamowa z wydawnictwem NieZwykłym

↪️ Aż sama nie wiem, od czego powinnam zacząć recenzję mojego cudownego patronatu. Jest tak dużo rzeczy, które pokochałam w tej książce, że trudno będzie ująć mi to wszystko w słowa.

↪️ Kocham świat, jaki stworzyła autorka. Kocham jego bohaterów. Są tacy prawdziwi, nieidealni i realistyczni, co ja zawsze doceniam. Stworzenie bohatera realistycznego jest o wiele trudniejsze, niż stworzenie bohatera idealnego. Jestem po prostu zakochana w emocjach odczuwanych przez bohaterów i w ich zachowaniach. Jestem zakochana w ich wrażliwości i tajemniczości.

↪️ Zdecydowanie spodobały mi się same motywy, jakie pojawiły się w książce! Postać piromana to coś, czego ja osobiście jeszcze nie widziałam i coś, co zdecydowanie skradło moje serce. Tocząca się akcja zdecydowanie trzyma w napięciu i po prostu nie sposób się od niej oderwać! Dodatkowa zaleta tej powieści to nieprzewidywalność, ponieważ tak naprawdę niewiadomo, co przyniosą nam kolejne strony powieści.

↪️ Podsumowując, jestem zaszczycona, że Execution to właśnie mój patronat i zdecydowanie polecam go każdej osobie, która szuka książki pełnej wrażeń. Biorąc pod uwagę fakt, że jest to debiut, jestem pełna podziwu dla umiejętności autorki.

współpraca reklamowa z wydawnictwem NieZwykłym

Wspolpraca reklamowa z Wydawnictwem NieZwykłym

Przyznam szczerze, że miło zaskoczyłam się tą książką. Spodziewałam się czegoś całkiem innego, ale mimo to uważam, że dobrze się bawiłam. Co prawda początkowo miałam problem z wgryzieniem się w akcję ze względu na narrację trzecioosobową, ale po pewnym czasie udało mi się do niej przyzwyczaić i z każdym rozdziałem coraz szybciej czytało mi się o losach Fallon i Kadena, co jest dla mnie ogromnym plusem. Autorka swoją pozycją w ciekawy sposób opisała myślenie głównego bohatera i przyznam szczerze, że nie mogę doczekać się kontynuacji losów jego, jak i Fallon. Z zaangażowaniem zagłębiałam się w rozterki bohaterów, którzy mimo swojej nie idealności, mnie sobą intrygowali. Co prawda czasami brakowało mi większego rozwinięcia ich myśli, ale wciąż uważam, że ich kreacja była w porządku i przyciągnęła mnie, jako czytelnika.

Przyznam, że książka ta nie była dla mnie idealna. Myślę, że jeszcze nikt nie stworzył takiej historii, ponieważ zawsze znajdzie się ktoś, komu coś się nie spodoba. Momentami miałam wrażenie, jakby niektóre zdania brzmiały sztucznie i nie pasowały do prowadzonych dialogów. Muszę również przyznać, że podczas niektórych scen odczuwałam znudzenie. Zapewne działo się tak, ponieważ miałam problem z nawiązaniem z bohaterami bliższej więzi, na której zależy mi, gdy zaczynam przygodę z nową dla mnie książką, a także dlatego bo często przerywałam czytanie i nie miałam okazji oddać się lekturze tak, jakbym chciała.

Autorka zakończeniem zasiała we mnie nutkę niepewności i muszę przyznać, że nie spodziewałam się takiego obrotu spraw. Plot twisty były niespodziewane i zaskakujące. I chociaż nie rozmyślam o tej książce na okrągło, myślę, że sięgnę po drugi tom, ponieważ mam nadzieję, że spodoba mi się jeszcze bardziej, niż „𝐄𝐱𝐞𝐜𝐮𝐭𝐢𝐨𝐧”.

Wspolpraca reklamowa z Wydawnictwem NieZwykłym

Typowy odmóżdżacz z dramatem, tajemnicami i obiecaną zemstą ot I to byłoby tyle. I podobało mi się, bo akurat chyba czegoś takiego potrzebowałam. Nie jest to co prawda ani lit piękna, ani nie skłania do przemyśleń, ale jeśli ktoś lubi/potrzebuje to polecam.;)))

• Z: ksiązki 2023
  • Mam w papierze