Godzina czarów

Okładka książki Godzina czarów Małgorzata Starosta
Okładka książki Godzina czarów
Małgorzata Starosta Wydawnictwo: Dwukropek literatura młodzieżowa

Bardzo ciekawa.

Bardzo ciekawa.

Mega fajnie książka, wciągnełam się w nią totalnie. Chce 2 część

Mega fajnie książka, wciągnełam się w nią totalnie. Chce 2 część

Super rozrywka i ciekawa lektura nie tylko dla młodzieży.
Tajemniczy stary dworek. Poszukiwania zaginionej starej książki. Piękna i ogromna biblioteka. Ciekawa legenda o Miasteczku i rodzinne powiązania sprzed wielu lat wciągnęły mnie w niesamowitą przygodę Niny i jej bliskich.
Czekam z niecierpliwością na dalsze przygody mojej imienniczki.
Fajnie było wrócić do lat dzieciństwa:)

Super rozrywka i ciekawa lektura nie tylko dla młodzieży.
Czekam z niecierpliwością na dalsze przygody mojej imienniczki.
Fajnie było wrócić do lat...

Lekka przygoda z tajemnicą w tle.
Nina wraz z rodziną przeprowadza się do dworku po przodkach. W całą sytuację wmieszana jest tajemnicza legenda i dziwny splot zdarzeń oraz niedokończona Baśń. W książce jaką podarował Ninie na pożegnanie, a także na nowy rozdział życia zaprzyjaźniony antykwariusz zostały wyrwane kartki. I jak się okazało brakuje ich w każdym egzemplarzu. Jaką historię skrywają usunięte strony? Jakie przygody czekają Ninę?

Lekka przygoda z tajemnicą w tle.

2002

Pełna tajemnic , napisana fajnym stylem historia dla młodszych czytelników, czytałam z zainteresowaniem mam nadzieję na drugi tom przygód Niny.

1965

Zaskoczenie. To było to, co odczułam po pierwszych rozdziałach audiobooka. Nie spodziewałam się, że jedna z moich ulubionych autorek, napisze książkę dla młodszej młodzieży. Ściągnęłam jej książkę w ciemno i nie żałuję. Magiczna opowieść, która zadowoli nie tylko młodych czytelników.

Gdy przychodzi jesień i świat za oknem staje się smutny, deszczowy i wietrzny, lubię się zanurzyć w historiach tajemniczych, rodzinnych, nietypowych i pełnych magii. W ten sposób w okolicach świąt Halloween oraz Wszystkich Świętych zaczęłam czytać książkę Małgorzaty Starosty pt. Godzina Czarów. Nie jest to typowa, czytaj kryminalna, książka pisarki, gdyż została napisana dla młodszych odbiorców. Tak mniej więcej dla początkujących nastolatków.

Godzina Czarów to opowieść o Ninie, jej rodzinie i niezwykłych perypetiach, które dzieją się w domu dziadka zwanym Hebanowym Dworkiem.
Artur Grinn, ojciec głównej bohaterki dowiaduje się, że dostał w spadku dom. Na początku cała rodzina jest w szoku, gdyż nie wiedziała nic z niewiadomych względów o istnieniu dziadka i nie tylko. Córki Nina i Blanka bardzo przeżywają przeprowadzkę do nieznajomego miejsca.

„Gdyby człowiek mógł umrzeć z radości, ale tak, żeby nie umierać do końca, Nina Grinn z całą pewnością chciałaby właśnie umrzeć. Nie dość, że zamieszkała w domu z największą biblioteką na całym świecie, jeśli nie liczyć Biblioteki Kongresu w Waszyngtonie, to w dodatku zebrano w niej książki o czarach i magii.”

Młodsza Nina w między czasie trafia w ulubionej księgarni pana Zachariasza na ciekawą pozycje z baśniami, która jak się okazuje później jest związana z Miasteczkiem, do którego mają się przeprowadzić. Z racji braku kilku stron w nowej lekturze zaczyna z przyjaciółką swoje małe śledztwo, które zaczyna być w nowym miejscu bardzo ciekawą i tajemniczą przygodą. A dziewczynka bardzo chce być poszukiwaczką przygód i podróżniczką.

Jakie rodzinne tajemnice ujrzą światło dzienne? O co chodzi z brakującymi stronami Baśni? Kto w tym wszystkim pomoże Ninie rozwiązać zagadkę? Czy to nie są jakieś aby czary? Czemu tak ważne jest aby Nina z rodziną pojawiła się w Hebanowym Dworku?

Godzina czarów to bardzo ciekawa lektura dla młodszych i starszych czytelników. Zawiera intrygujące wątki nawiązujące do pochodzenia rodziny Grinnów jak i historii Miasteczka. Oprócz tego bohaterowie są nietuzinkowi i bardzo charakterni. Małgorzata Starosta przy okazji świetnie i czasem bardzo dowcipnie opisuje rozterki nastolatek, jak np. modę słów na F. Dodatkowo zawiera w swojej powieści, takie prawdy, że z przyjaciółmi i rodziną trzeba żyć w zgodzie.

Książka jak każda inna tej autorki jest napisana lekkim stylem. Jak zawsze w powieściach Małgosi Starosty można trafić na zabawne porównania typu „dojrzewająca godzilla” czy „chrząkające chochliki”.
A czytając można się po prostu odciąć od całego świata . Ja mimo swego wieku miałam świetną zabawę przy lekturze Godziny Czarów. I nie mogłam się od niej oderwać. A końcówka zostawia człowieka w niedowierzaniu…. Pani Małgosiu jak tak można? Tak wiem, będzie druga część. Pisarka to potwierdziła podczas spotkania premierowego.

Polecam serdecznie i małym i dużym.

Świetnie się bawiłam. Lekką, ciekawa, przyjemna książeczka

Świetnie się bawiłam. Lekką, ciekawa, przyjemna książeczka

Małgorzaty Starosty zapewne nie trzeba nikomu przedstawiać, wszyscy znamy komedie kryminalne spod jej pióra, ale tym razem zabrała nas w podróż do świata magii. Jest to debiut literacki w tym gatunku, który uważam jak najbardziej za udany i muszę przyznać, że czekam na więcej, gdyż zakończenie jest w takim frapującym momencie🤭

„Godzina czarów” to cudowna książka dla młodych czytelników, ale i nie tylko, bo czy nie powinniśmy czytać tego co sprawia nam radość?!🤗 Powieść pełna magii, legend i sekretów. Autorka stworzyła niepowtarzalny baśniowy klimat we współczesnym świecie, gdzie wszystko do siebie idealnie pasuje. Tajemnicza księga z brakującymi stronami, która intryguje od samego początku. Dynamiczna akcja i podążanie śladami magii by rozwikłać rodzinną tajemnicę sprzed lat, a do tego niezwykle rezolutna główna bohaterka. Jestem przekonana, że dzieci będą zachwycone „Godziną czarów”.

Nina wraz z rodzinką przeprowadza się do Hebanowego Dworku, który to jej ojciec odziedziczył w spadku. Nina jest tym zachwycona i kiedy żegna się ze znajomym antykwariuszem dostaje od niego książkę, w której jest legenda dotycząca Miasteczka, w którym będą teraz mieszkać. Odkrywa, że legenda pełna czarów dotyczy jej przodków i rodzinnego sekretu, który wraz z nową przyjaciółką postanawia odkryć. W wieczór halloween decyduje się przejść przez magiczny portal do zaklętego świata i odnaleźć krewną. Czy jej się to uda?👀

➡️ instagram.com/szyszka_czyta

„Godzina czarów” to cudowna książka dla...

Książki dla dzieci i młodszej młodzieży ? Dla mnie zdecydowanie na TAK , nie ważne ile mamy lat naprawdę ,można należeć do „wiecznej młodzieży „jak ja 🔥😂🔥i czytać takie perełki jak ta książka :)
Nina Grinn nie jest zwyczajna jedenastolatka ,takie przynajmniej zawsze miała o sobie przekonanie 😅a teraz ziszczają się jej największe marzenia ,bo przeprowadza się z rodziną do starego Dworku , który otrzymali w spadku. Ta posiadłość i Miasteczko kryją wiele tajemnic ,a to są sekrety rodziny Grinn. Dziewczynka nie spocznie póki nie dotrze do prawdy ,a potem podejmie się niebezpiecznej misji ratunkowej …
To niezwykle klimatyczna, ciepła opowieść o sile rodziny i przyjaźni , nie brakuje też elementów humorystycznych gdy ścierają się całkowicie różne osobowości sióstr Niny i Bianki 😅😂 do tego ciekawa intryga i motyw śledztwa ,a bohaterów po prostu się kocha od pierwszej strony 💜💜💜zwłaszcza Ninę Jestem totalnie zachwycona tą książką , oceniam ją 10/10💛💛💛🤍🤍🤍i polecam z całego serca😄

• Audiobooki
  • Przeczytane w 2023