Nieustanna gra pozorów

Okładka książki Nieustanna gra pozorów Natalia K. Palonek
Okładka książki Nieustanna gra pozorów
Natalia K. Palonek Wydawnictwo: Wydawnictwo Nocą literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Nocą
2023-09-20
2023-09-20

Zabrakło dreszczyka i akcji... Niby fabuła ok, ale znacznie za mało thrillera w thrillerze. Wyszło średnio.

[Współpraca barterowa] Książka napisana jest prostym zrozumiałym językiem, ale te epitety, bardzo dokładne opisy sytuacji, uczuć bohaterów, które precyzyjnie obrazują nam co autorka miała na myśli, bardzo wyróżnia tę książkę! Minusem jest ich zdecydowanie duża ilość przy zawiązaniu akcji, gdy czytelnik bardzo chce dowiedzieć się co będzie następstwem sytuacji, ale być może to tylko moja nadgorliwość! Ubolewam, że przed przeczytaniem "Nieustannej gry pozorów", nie przeczytałam pierwszej części. Trochę pogubiłam się w postaciach, było również wiele nawiązań do poprzednich wydarzeń.
Bardzo polecam, ciekawa historia Alice i Spencera, właściwie kontynuacja motywów; pieniędzy, sławy, trudnych kontaktów z rodzicami z nutką romansu i intrygi. Napewno przeczytam pierwszą część! Czekam na kolejne książki Pani Natalii!

[Wspolpraca barterowa] To pierwsza przeczytana książka tej autorki, jednak zapewniam że nie ostatnia. Pochłonęłam ją w jedno popołudnie, korzystąc z chwili wolnego czasu. Historia głównych bohaterów jest ciekawa, wciągająca i intrygująca. Postać Spencera udowadnia, że mając pieniądze nie zawsze jest się szczęśliwym, natomiast Alice swoją postawą ukazuje, że czasem warto iść za głosem serca, niekoniecznie postępując rozsądnie.
Myślę, że warto dać szansę również tym niepopularnym twórcom, takim jak Pani Natalia K. Palonek. "Nieustanna Gra Pozorów" to połączenie literatury obyczajowej, kryminału z nutką romansu.
Polecam serdecznie! 8/10

📚 Nieustanna gra pozorów
✒ Natalia K. Palonek
📓 Wydawnictwo Nocą
Współpraca barterowa

"Co ten dom jeszcze skrywał? Jakie tajemnice dźwigały te mury? Słyszały niejedną rozmowę. A co, jeśli wciąż słuchały? Komu mógł powierzyć swoje obawy? "
*****

Gdy wszystkie karty zostały odsłonięte, wychodzi na jaw, że gra pozorów dopiero się rozpoczęła.

Spencer po przedawkowaniu narkotyków wraca do zdrowia, jednak ten przykry incydent negatywnie wpływa na jego pamięć. Alice ponownie wkracza w rolę asystentki, ale tym razem wie zdecydowanie więcej o osobach, którymi wraz ze Spencem muszą się otaczać. Pozornie niewinna praca może szybko przerodzić się w koszmar i położyć na szali nie tylko ich życie, ale również bezpieczeństwo ich bliskich. Para wyciąga kolejne asy szokujących powiązań, a konsekwencje ich wyborów rozpoczynają lawinę nieprzewidzianych zdarzeń.

Czy prawda, która wyjdzie na jaw, jest warta swojej ceny? Czy następstwa podjętych czynów będą końcem ich związku, czy może pogłębią wystawiane na próbę uczucie?
Natalia K. Palonek rzuca kośćmi sensacyjnej intrygi, rozpoczynając wyścig z czasem, w którym stawką jest życie.

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Przyznam, że ta niepozorna książka skrywa naprawdę niesamowite historie...
🖤Młody chłopak, który ma wszystko. Pieniądze, sławę, luksusowy dom...a marzy o zwyczajnym życiu...
Gra rolę w swoim życiu, którą wyznaczył mu ojciec, serial, paparazii, agent...
A w środku pustka pomału wypełnia jego serce i duszę. Każdy, komu pozornie mógłby ufać skrywa sekret, brud...
🖤To powieść o samotności. My marząc o posiadaniu większej wypłaty, większego domu czasem zapominamy, że najważniejsza jest prawdziwa miłość i zaufanie. I Spencer Wam to pokaże, jakimi jesteście szczęściarzami...
🖤Zdradzony, wyrwany ze szponów śmierci pragnie zbudować nowe życie...
🖤Rodzinne sekrety, brudne interesy, intrygi i zatracenie wszelkich wartości...
🖤Alice, kobieta, która towarzyszy naszemu bohaterowi również skrywa tajemnice, które zatruwają dzień za dniem...
Pozornie oboje są w sobie zakochani, jednak czy dane będzie im stworzyć coś prawdziwego na fundamentach kłamstw?
🖤Bardzo dojrzała i wartościowa lektura z słodko gorzkim zakończeniem. Nie potrafię powiedzieć czy polubiłam bohaterów, gdyż są oni strasznie smutni i chłodni...niczym dwie bryły lodu.
🖤Książkę czyta się z wielkim zainteresowaniem, zaangażowaniem. Jest pełna refleksji i ciężkiej prawdy, która finalnie jest dla niektórych nie do zniesienia...
🖤Polecam wszystkim, którzy cenią aspekty psychologiczne i moralne. To piękna lekcja pokory🖤

📚 Nieustanna gra pozorów

NIEUSTANNA GRA POZORÓW
Autor: Natalia K. Palonek
Wydawnictwo: Nocą
Premiera: 20.09.2023

Natalię K. Palonek Czytelnicy mieli okazję poznać za sprawą debiutanckiej książki DZIEWCZYNA DO TOWARZYSTWA w której opisuje historię Alice i Spencera. We wrześniu 2023 ukazała się kontynuacja losów tej pary w książce NIEUSTANNA GRA POZORÓW wydanej przy współpracy Wydawnictwa Nocą. Pod koniec lutego 2024 ukaże się trzecia książka Autorki – CICHA ARIA.

ROZGRYWKA, W KTÓREJ ZASADY NIE OBOWIĄZUJĄ!

Debiutancka książka nie była typowym erotykiem czy romansem, ale bardziej zaliczała się do literatury kobiecej. Pod koniec pojawił się dodatkowy wątek wzbudzający wiele emocji, a jego rozwiązanie bardzo mnie zaskoczyło. Historia miała potencjał. Cieszę się, że Autorka zdecydowała się napisać kontynuację losów Alice Cranston i Spencera Tremblaya. Nowa książka to połączenie literatury obyczajowej z delikatną nutką sensacji i wieloma zaskakującymi zwrotami akcji.

Spencer to młody aktor, syn znanego ojca, ma powodzenie u kobiet, a o jego życiu rozpisują się media. Chłopak nie jest jednak szczęśliwy, a za kulisami jego życie wygląda zupełnie inaczej niż na szklanym ekranie, zmaga się z wieloma problemami i mało na kogo może liczyć. Tremblay przedawkował narkotyki, teraz dochodzi do siebie, jednak to wydarzenie odcisnęło piętno na jego pamięci. Do roli jego asystentki wraca Alice. Na światło dzienne zaczynają wypływać pewne sprawy z przeszłości. Spancer i Alice odkrywają tajemnice osób z bliskiego otoczenia aktora. Okazuje się, że wielu z nich było przyjaciółmi, a tak naprawdę grali do przeciwnej bramki. Czy po rewelacjach, które odkryje Spencer młody mężczyzna wyjdzie na prostą? Jak ułoży się jego relacja z Alice?

NIEUSTANNA GRA POZORÓW to naprawdę świetna kontynuacja pierwszej części. Jeszcze więcej zaskoczeń, tajemnic, niebezpieczeństw. Do tego kłamstwa, intrygi, nieporozumienia. Autorka nie boi się sięgać po trudne tematy, opisuje niełatwe relacje z rodzicami, trudności z jakimi borykają się gwiazdy czerwonego dywanu, problemy z narkotykami. Czytałam błyskawicznie i z zaciekawieniem. Natalia K. Palonek ma lekkie pióro, krótkie rozdziały pisane na przemienne z perspektywy Alice i Spencera. Bardzo lubię kiedy w książkach romans przeplata się z sensacją, a akcja pędzi do przodu. Co stanie się gdy bohaterowie odkryją prawdę i dowiedzą się wielu złych rzeczy na temat ludzi z bliskiego otoczenia? Czy dla Alice i Spencera będzie możliwy happy end? Przeczytajcie i przekonajcie się sami. A ja wkrótce zaczynam CICHĄ ARIĘ.

[RECENZJA]
NIEUSTANNA GRA POZORÓW
Autor: Natalia K. Palonek
Wydawnictwo: Nocą
Premiera: 20.09.2023

Jak ja czekałam na tą książkę. Drodzy państwo przychodzę do was z kontynuacja losów Alice i Spencera z książki "Dziewczyna do towarzystwa"

Druga część , myślę jest jeszcze lepsza. Kłamstwa, intrygi ,nieporozumienia , brak akceptacji, śledztwo na własną rękę, niebezpieczeństwo, tajemnicza śmierć, prostytucja , brak miłości i akceptacji ze strony rodziców to wszystko znajduje się w tej książce. Genialny pomysł na fabułę, akcja trzymająca w napięciu, nietuzinkowi bohaterowie, czyż może być lepiej ? Książka ta wywołała we mnie wiele emocjii, a po jej przeczytaniu musiałam ochłonąć. Powiem szczerze ,że zakończenie całkowicie mnie zaskoczyło bo nie tego się spodziewałam. Autorka zagrała ma moich uczuciach koncertowo i za to ja uwielbiam. Idealnie pokazuje Nie tylko ciemne strony sławy ale także zawirowane stosunki i niezrozumienie że strony rodziców. Myślę, że jest ona idealna do oferwania się od codziennych problemów .

Po przedawkowaniu narkotyków przez Spencera, Alice ponownie zostaje jego asystentką. Dziewczyna nie sądziła, że ta praca może okazać się aż tak skomplikowana. Kiedy na jaw wychodzą nowe fakty, a przedawkowanie nie było chwilą rozrywki, oboje postanawiają dowiedzieć się prawdy.

Przyznaję się bez bicia, że sięgnęłam po tą książkę nie zdając sobie sprawy, że jest to kontynuacja historii wydanej w innym wydawnictwie. Miałam lekkie obawy, co do tego czy brak znajomości poprzedniej części wpłynie jakoś na tą część, jednak już od samego początku się w niej odnalazłam. Także bez obaw, można czytać tą książkę jako jednotomową historię.

Alice to bardzo cierpliwa osoba, naprawdę podziwiam ją za to. Znosiła wszystkie humory Spencera. Potrafi logicznie myśleć i wyciągać prawidłowe wnioski. Jest dziewczyną, którą bardzo polubiłam, choć i tak nie z każda jej decyzją zgadzałam się w stu procentach. Spencer z kolei to bohater któremu trzeba współczuć. Czułam, że otoczenie w jakim się znalazł nie było do końca jego wyborem.

Autorka napisała świetną historię, która trzyma czytelnika w napięciu od początku do końca, stopniowo odkrywając nowe karty. Czytając tą książkę, miałam wrażenie, że oglądam pokera. Bohaterzy tej książki nie otwarcie ze sobą rywalizowali, a ja czekałam na to kto wygra to rozdanie.

Pojawia się tutaj wiele ciekawych wątków. Problem z uzależnieniem, władza, którą ciężko udźwignąć, rodzące się uczucie, czy współczucie. Wciągnęłam się w tą historię i w bohaterów, którzy na każdym kroku zaskakiwali mnie czymś nowym. Spędziłam z tą książką przyjemny wieczór i nawet nie zauważyłam, kiedy musiałam pożegnać się z bohaterami.

Spencer długo się trzymał, niestety nadszedł dzień, kiedy miał wszystkiego dość i wybrał numer dilera. Nie skończyło się to dobrze. Mężczyzna przedawkował i ledwo go odratowali. Niestety to zdarzenie znacząco wpłynęło na jego zdrowie, a on budzi się ze śpiączki z lukami w pamięci.
Alice ponownie wkracza do świata Spencera jako asystentka, jednak tym razem ma dużo więcej informacji zarówno o nim samym, jak i o osobach z jego otoczenia.
Tajemnice zaczynają wychodzić na jaw. Alice i Spencer postanawiają odkryć prawdę i odnaleźć pewną osobę. Niebezpieczeństwo czyha tuż za rogiem, na dodatek nie tylko oni będą zagrożeni, ale również ich bliscy. Co takiego się stanie? Jakie tajemnice wyjdą na jaw? Kogo będą chcieli odnaleźć? Jak potoczy się powrót do zdrowia Spencera? Jak potoczy się ich dalsza znajomość?

Tom pierwszy bardzo mi się podobał, a zakończenie mocno mną wstrząsnęło i dlatego ucieszyłam się, kiedy dostałam tom drugi. Nie będę ukrywać, że oczekiwania miałam niemałe i przyznam szczerze, autorka spełniła je wszystkie. Świetnie było wrócić do świata Spencera i Alice, wraz z nimi odkrywać tajemnice, śledzić ich dalsze losy.
Akcja w książce sprawnie poprowadzona, dość szybka, z ciekawymi zwrotami. Książkę czytało się szybko, a podczas czytania towarzyszyło mi wiele emocji. Mnie wciągnęła na tyle, że przeczytałam ją w ciągu jednego wieczoru, nie mogąc się oderwać praktycznie od samego początku, aż do ostatniej strony.

Bohaterowie pozostali ciekawi, dobrze wykreowani. Zmienili się jednak te zmiany, musicie już odkryć sami.

„Nieustanna gra pozorów” to książka, z którą świetnie się bawiłam, z szybką akcją pełną zwrotów i mocno wciągającą historią. Z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2023/12/nieustannagrapozorownataliakpalonek.html

"Nieustanna gra pozorów" autor: Natalia K.Palonek. Książka jest kontynuacją tytułu: "Dziewczyna do towarzystwa". Jednak w tym przypadku spokojnie można czytać drugi tom bez znajomości pierwszego.

Główni bohaterowie to Spencer i Alice. Chłopak powoli wraca do zdrowia. Alice wkracza w rolę asystentki. Pozornie niewinna praca jest tak naprawdę stąpaniem po cienkim lodzie. Bezpieczeństwo głównych bohaterów oraz ich bliskich może być zagrożone. Jeśli jesteście ciekawi jak potoczą się losy Alice i Spencera to koniecznie sięgnijcie po ten tytuł 👍

#współpracarecenzencka

Jeżeli chodzi o drugi tom powieści "Dziewczyna do towarzystwa" widać ogromny postęp autorki w kwestii stylistyki, języka, a także samej historii. Podobnie jak poprzednią część, tę również pochłania się jednym haustem. Sama historia bardzo interesująca, pełna intryg i nie zawiedzie żadnego czytelnika. Trzymam mocno kciuki za autorkę i z niecierpliwością czekam na kolejne książki!

Polecam serdecznie!

• Thrillery
  • Egzemplarz w prezencie od autora
  • Nic ciekawego
  • Przeczytane jednym tchem
  • Brak
  • Mój patronat

Dodaj cytat z książki Nieustanna gra pozorów