Co z czym i dlaczemu, czyli perypetie pewnej Wiedźmy

Okładka książki Co z czym i dlaczemu, czyli perypetie pewnej Wiedźmy Nina Kołodziejczak
Okładka książki Co z czym i dlaczemu, czyli perypetie pewnej Wiedźmy
Nina Kołodziejczak Wydawnictwo: Variettè bajki
bajki
Variettè
2023-09-27
2023-09-27
Dla dzieci Bajki Emocje Dla rodziców

Okładka książki Królestwo jakich wiele Nikola Kucharska, Katarzyna Wasilkowska
Królestwo jaki... Nikola Kucharska, K...
Okładka książki Wkrętośrubek – w poszukiwaniu szczęścia Mariusz Kulma, Tomasz Wiśniewski
Wkrętośrubek –... Mariusz Kulma, Toma...
Okładka książki Gang bystrzaków. Oszczędzanie to nasza misja! Paulina Kmak, Paulina Płatkowska
Gang bystrzakó... Paulina Kmak, Pauli...

Przekombinowana i zdecydowanie nie dla dzieci. Po pierwsze drobny druczek, który nie ułatwia czytania, po drugie - przegadana, chaotyczna - autorka próbowała stworzyć opowieść w opowieści, ale powstał z tego niestrawny misz-masz. Od lat czytam dzieciom bajki na zajęciach z elementami biblioterapii i uważam, że tym razem to totalny niewypał. Jeśli Autorka kieruje książkę do dzieci to proponuję by skrócić opowieść o połowę, zostawić ilustracje (bo te zasługują na gwiazdkę) i uprościć zarówno słownictwo, jak i konstrukcję całej książki. Chyba, że to jest książka dla dorosłych, wtedy proponuję...zrobić to samo.
Ps. Na 12 opinii, 7 pochodzi z kont, do których nie mam wystarczających uprawnień, by oglądać je w całości zatem podejrzewam jakieś machlojki w kwestii wiarygodności ocen 9 i 10.

Chcecie się poczuć jak dzieci? To zapraszamy Was do magicznego świata, który stworzyła dla Was @kolorowa_wiedzma w książce „Co z czym i dlaczemu, czyli perypetie pewnej Wiedźmy”.

Książka opowiada o przygodach wiedźmy oraz jej przyjaciela Inżyniera Marzeń Dziecięcych. Historie są krótkie, ale bardzo pouczające. Poruszane są też tematy trudne o których powinno się rozmawiać z dziećmi a nie do końca wiemy jak. @kolorowa_wiedzma mówi o odchodzeniu, o chorobach, o tym, że nie zawsze każdy jest superbohaterem mimo że by tego chciał! Dlatego jest to idealna książka dla każdego! Dla dorosłych jak i mniejszych❤️ Dzieci dowiedzą się nowych rzeczy a dorośli będą wiedzieli jak sobie poradzić z emocjami ich dzieci.

Dodatkowo książka jest przepięknie zilustrowana przez @ewelinaoleksiakilustrator 😍😍 te obrazki są cuuudowne i można się w nich naprawdę zatracić 😍😍

Jedynym mini minusem dla mnie jest to, że czasem były użyte „zbyt dorosłe” nazwy, wyrazy czy sformułowania. Wiem, że to opowiada dorosła osoba jednak miałam czasem takie odczucia czytając tę książkę.

Mimo tego, książka jest warta uwaga- szczególnie dla RODZICÓW😘❤️

Ogólna ocena: 9/10
[dziękuję za możliwość wzięcia udział w #booktour zorganizowanym przez @kolorowa_wiedzma ]

Słyszysz wiedźma i od razu kojarzysz ją ze złym charakterem?

" Czasami dorośli zapominają, że jedno słowo jest w stanie zniszczyć dziecięcą wiarę oraz zaufanie, a słowa wypowiedziane w gniewie mogą spowodować, że ich świat się zmieni i ten mały człowiek nie będzie chciał już nigdy więcej marzyć i śnić."

No właśnie, Margot jest wiedźmą zupełnie inną niż te przedstawione w bajkach. Mieszka ze swoim uczniem Inżynierem Dziecięcych Marzeń. Wspólnie przezywają wiele przygód, w których towarzyszą im dzieci.

„Co z czym i dlaczemu, czyli perypetie pewnej Wiedźmy” to bardzo wartościowa lektura zarówno dla dzieci jak i rodziców. Warto również wspomnieć o przepięknych ilustracjach, które znajdują się w książce i są niemal magiczne. W treści książki odbędziecie 12 niesamowitych przygód w bardzo lekkim i przyjemnym stylu.

Książka z całą gamą różnych emocji, które towarzyszą każdej opisanej historii. Podczas każdej podróży autorka porusza trudne tematy wpisane delikatnie w historie, które nagle robią się mniej skomplikowane niż mogłoby się wydawać. Akcja jest wręcz magiczna i idealnie wyważona.

To książka, która młodym czytelnikom ukaże niesamowite wartości o które warto dbać codziennie. Natomiast jeżeli chodzi o dorosłych to po przeczytaniu książki ich serca staną się większe, a umysł otwarty.

Słyszysz wiedźma i od razu kojarzysz ją ze złym charakterem?

No właśnie, Margot jest wiedźmą zupełnie inną niż te przedstawione w...

Ta książka to mój pierwszy #booktour. Opowiada o przygodach pewnej wiedźmy o imieniu Margot oraz jej pomocnika i przyjaciela Inżyniera Marzeń Dziecięcych.

Historię opowiada Inżynier Marzeń Dziecięcych podczas pobytu na świetlicy z dziećmi, na oddziale szpitalnym albo na dworcu i w innych miejscach.

Ostatnią historię opowiada Wiedźma.

W tej książce są również bardzo mądre zdania, które wyjaśniają ważne dla dzieci i rodziców tematy. Zwracają uwagę na emocje. Np. było tam o braku pewności siebie.

Przy tej książce uśmiałem się, że hej😊.

Warto przeczytać tę książkę, ponieważ opowiada o relacjach dorosłych z dziećmi.

Najbardziej podobała mi się historia, w której Wiedźma wiedziała, że Jakub, czyli Inżynier Marzeń Dziecięcych, podsłuchuje.

Michał (lat 11)

To pierwszy BT Michała. Jaki on był przejęty, gdy się o tym dowiedział. Bardzo suszył mi głowę, że już mam od razu zacząć mu czytać :) Bo oprócz tego, że Michał dużo czyta sam, bardzo lubi też, gdy czytamy mu na głos.

Wiedźma to wspaniała książka dla wszystkich dzieci i ich opiekunów.
Dzieci znajdą tu baśniowe historie, które dotykają ich codziennych spraw. Dowiedzą się również jak mogą sobie z nimi poradzić. Poznają inne dzieci i dowiedzą się o problemach dzieci samotnych i chorych, a także o tym, że każdy z nas jest inny i to jest piękne.
Dorośli znajdą tu przypomnienie tego, co cieszyło ich, gdy byli dziećmi. Znajdą też rozwiązanie wielu problemów swoich dzieci i przede wszystkim zrozumienie dla tego, co się z nimi może dziać. Ta książka to szansa na przypomnienie, jak ważne są emocje naszych dzieci i jak by to było cudownie, gdybyśmy my dorośli nie tracili swojego wewnętrznego dziecka.

Uwielbiam czytać z Michałem, bo każde z nas ma inną perspektywę i zwracamy uwagę na inne sprawy. Fajne jest to dzielenie się spostrzeżeniami na bieżąco.

Mój ulubiony fragment książki to oczywiście ten o moim ukochanym mieście, czyli Łodzi ♥️, a jeden z rozdziałów jest zupełnie o Michale, który mimo tylu sukcesów wciąż w siebie nie wierzy.

Bardzo dziękujemy za ten BT. To była wspaniała przygoda.

Marta (mama Michała)

Ostatnią historię opowiada Wiedźma.

W tej książce są również bardzo...

#cozczymidlaczemuczyliperypetiepewnejwiedźmy #ninakołodziejczak #varietes #booktour #recenzja
#btzczytamzawszeiwszedzie #btzkolorowawiedzma #kolorowawiedzma
###
Margot jest wiedźmą, ale inną niż te przedstawione w bajkach. Mieszka wraz z swoim uczniem, który jest Inżynierem Dziecięcych Marzeń. Przeżywają oni wiele przygód (także i w innej czasoprzestrzeni). W tych przygodach towarzyszą im także dzieci.
###
Jest to wartościowa i piękna książka. Ilustracje są wykonane przez Ewelinę Olesiak o, której także warto wspomnieć, bo naprawdę cudowne te obrazki nawiązujące do opowieści. Książka zawiera 12 niezwykłych przygód napisanych w lekkim stylu. Jest ona przeznaczona dla dzieci, ale także i dorosłych znajdzie coś dla siebie.
#52bookchallengepl #jestemmamamamczasnaczytanie #czytam30minutdziennie

#btzczytamzawszeiwszedzie #btzkolorowawiedzma #kolorowawiedzma

Nina Kołodziejczak @kolorowa_wiedzma
"Co z czym i dlaczemu czyli perypetie pewnej Wiedźmy"

* " - To marzenia, przed którymi się ucieka lub które obrastają w kurz, czasami to są niedokończone historie lub zbędne rzeczy. Czasami sentymentalne notatki i wielkie plany. My, dorośli czasami bałaganimy w swoim własnym życiu. Tak, jak dzieci w pokoju. Dlatego musimy dorosnąć do pewnych decyzji oraz czynów."

* " Czasami dorośli zapominają, że jedno słowo jest w stanie zniszczyć dziecięcą wiarę oraz zaufanie, a słowa wypowiedziane w gniewie mogą spowodować, że ich świat się zmieni i ten mały
człowiek nie będzie chciał już nigdy więcej marzyć i śnić."

* " Wszędzie panował ogromny spokój i cisza. Nie taka cisza, która śpiewa, ale taka przeraźliwa cisza, powodująca, że człowiek dorosły wpada w zadumę."

Dzisiaj opowiem Wam trochę o pewnej książce, która swoim środkiem czaruje i zabiera w podróż wewnątrz siebie do swojego dziecięcego ja, tego zapomnianego, bądź tego, które chce wyjść, lecz jest blokowane, przez; jestem za stara, tak nie wypada i inne durne określenia. Bo dlaczego nie wypada? Dlaczego nie można cieszyć się jak dziecko z czegoś co sprawia nam radość? A no właśnie! Nie da się tego wytłumaczyć, więc nie ma nie tylko tak, cieszę się jak dziecko, bo chce, bo mogę, bo lubię! 😃

Książka jest pełna emocji, które wsiąkną do naszego serca, ale będę to robić powoli tak jak dziecko, którym kiedyś byliśmy i szukało swojej drogi i pierwszych marzeń do spełnienia, tak i emocje będą w nas się wlewać, a kiedy już napełnią one serce i umysł, wtedy książka i znajdujące się w niej opowiadania, staną się realne, a nasze serce będzie grało w rytm każdego z nich. Pokochamy Wiedźme i samego Inżyniera marzeń Dziecięcych!

W każdym z opowiadań, autorka pięknie ujęła trudne tematy, wplatając je między zdaniami nie do ominięcia. Sprawiła, że stały się one mniej skomplikowane, ale nadal napompowane emocjami, bo do wszystkiego z nimi podchodzimy, nie da się tego ukryć. Nie zawsze łatwo jest je kontrolować, ale warto jest je zrozumieć, docenić i skumać się z nimi, bo w końcu zostaną do końca.
A teraz powiem tak jak zawsze o książce opowiadam. Czyli 🤔
Akcja jest niczym poranek u każdego z Nas, inny i nie powtarzalny. Tutaj jest po prostu magicznie poprowadzona, nie pędzimy niczym na koniu przez pola, nie wleczemy się w rozklekotanym autobusie. Jest tak jak ma być idealnie wyważona.

Fabuła każdego z opowiadań jest piękna na swój indywidualny sposób, są ze sobą połączone, ale mówią o innych historiach, sytuacjach, zdarzeniach czy tragediach jakie mają miejsce. A to sprawia, że są jak natura, niepowtarzalne, wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Tak jak drzewo każde jest inne, a razem tworzą coś niesamowitego las. Tutaj opowiadania tworzą historie, którą pokochacie.
Bohaterowie wykreowani są po prostu idealnie! Tak dokładnie, każdy jest jedyny w swoim rodzaju, wyjątkowy, niepowtarzalny, charaktery i jak żywy, a uwierzcie mi na pewno gdzieś się kryją tacy ludzie i tutaj nie mam co do tego wątpliwość! Nie będę zdradzać kogo tu poznamy. Oczywiście pominę Kolorowa Wiedźme i Inżyniera, ta dwójka potrafi zaskoczyć!

Opisy są utkane niczym piękna pajęczyna, która tylko przyciąga wzrok i aż chce się ją podziwiać. Tutaj nie tylko podziwiamy, ale i widzimy to co autorka chce nam przekazać, potrafimy to sobie zobrazować w naszej głowie.

Emocje jak widać, po moich "kilku" słowach 🤭 Nie brakuje i po przeczytaniu książki, one nadal są we mnie. ❤️

Podsumowując "Kolorowa Wiedźma" to historia, która dorosłym otworzy serce i umysł, a młodym pokarze piękne wartości, o które warto dbać codziennie. To jedna z tych książek, do których będzie się wracać, przeżywać na nowe, doświadczać bardziej i coraz bardziej kochać siebie i swoje wewnętrzne dziecko.

Nina Kołodziejczak @kolorowa_wiedzma
"Co z czym i dlaczemu czyli perypetie pewnej Wiedźmy"

„Co z czym i dlaczemu, czyli perypetie pewnej Wiedźmy” to przepięknie ilustrowana mądra książka dla nie tylko najmłodszych, w której Kolorowa Wiedźma wraz z Inżynierem Marzeń Dziecięcych pokażą nam świat widziany z ich perspektywy. Świat, w którym lęki zostają przełamane, strachy pokonane i nie zawsze trzeba być rozsądnym.
W dwunastu opowiadaniach Wiedźma Margot i/lub Inżynier pokazują nam sytuacje, z których możemy sami wyciągnąć wnioski. Nie znajdziemy tu znanych z dzieciństwa konkluzji: i morał z tej opowieści… i tu następowało podsumowanie bajki i nauki jakie mieliśmy z niej wyciągnąć. W przypadku Kolorowej Wiedźmy, każdy wyciąga wnioski samemu, przez pryzmat własnych doświadczeń, a te mogą być różne.

Pozwólcie, że opowiem wam o jednym z pierwszych opowiadań „Kolorowa Wiedźma i Duszek z dziecięcego serca”, które opowiada o chorym chłopcu, który ze strachu i samotności przestaje walczyć z chorobą, zamyka się w sobie, przestaje wychodzić ze swojej sali i kolegować się z innymi dziećmi z oddziału. Krótkie opowiadanie, ledwie kilka stron, a daje do myślenia. Zwłaszcza zdanie wypowiadane przez małego pacjenta „Wiesz, mama przychodzi tylko raz w tygodniu, czasami płacze na korytarzu, lekarze nie mówią mi wszystkiego, a ja się tak bardzo boję.” Zwróciliście uwagę, jak często chcąc chronić najbliższych nie mówimy im wszystkiego? Albo jak często lekarze uważają, że pacjenci, zwłaszcza ci mali, i tak nie zrozumieją, więc udzielają im tylko niezbędnych według nich informacji i jak często takie traktowanie prowadzi do niepotrzebnego stresu u pacjenta? I jak ten strach alienuje nas od innych? A czasami wystarczy kilka chwil rozmowy, uśmiech, czekoladowe ciastko i…dużo baniek mydlanych.
A takich opowiadań mamy jeszcze jedenaście. Każde z nich konfrontuje nas z jakąś emocją, sytuacją i tak jak napisałam wcześniej, od nas i naszych doświadczeń zależy jaką naukę z tego wyniesiemy.

Po przeczytaniu książki muszę przyznać, że wzbudziła we mnie wiele emocji i śmiałam się i płakałam, czasami kiwałam ze zrozumieniem głową i przytakiwałam Wiedźmie Margot i Inżynierowi. Ale ja już jestem dorosłą wiedźmą, z bagażem doświadczeń. Młodsi czytelnicy zapewne będą mieli własne przemyślenia i do nas dorosłych, należy wysłuchanie ich i rozmowa na tematy zawarte w opowiadaniach. Przed nami, dorosłymi w takim przypadku, trudne zadanie, nienarzucanie najmłodszym swojego punktu widzenia. Pamiętajmy, że dzieci inaczej patrzą na świat niż my, dorośli.

„Co z czym i dlaczemu, czyli perypetie pewnej Wiedźmy” to książka dla wszystkich, niezależnie czy ma dwa czy sto dwa lata. To książka pełna kolorów (zarówno tych fizycznych, dzięki przepięknym i kolorowym ilustracjom Eweliny Oleksiak, jak i opisowych - Nina Kołodziejczyk opisuje feerię barw, czarując słowem na równi z Kolorową Wiedźmą, która od kolorów nie stroni, czy to w swoich czarach, czy swoich strojach) stworów i stworków i przede wszystkim dziecięcych śmiechów. A nawet jeśli w książce pojawiają się dziecięce łzy, to Wiedźma Margot doskonale wie, jak sobie z nim poradzić. No i najważniejsze, książka wypełniona jest marzeniami. Bo przecież, niezależnie od wieku, każdy z nas lubi marzyć.
„Nigdy nie mów, że jesteś głupi, bo masz marzenia! Jesteś wspaniały!”

Marzcie, bawcie się, ubierajcie się w kolorowe ubrania i sprawiajcie, aby świat się uśmiechał. A jak powiedział doktor Korczak "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat".

Serdecznie polecam tę unikalną na polskim rynku wydawniczym pozycję.

W dwunastu opowiadaniach Wiedźma Margot i/lub...

cudna, polecam :)

cudna, polecam :)

Na werandzie stała szafirowa miotła!!! Tak, jeśli dobrze pamiętam, prawie cała była z balonów, jednak nie takich zwykłych, ale serdelkowych. Robiła wrażenie, gdy się na nią patrzyło. Kiedy Wiedźma z nią tańczyła, często dookoła pojawiało się konfetti, przez co weranda zawsze była upstrzona w kolorowe wzory. Te wszystkie dziwy potrafiły dziać się na moich oczach, co ogromnie pobudzało moją wyobraźnię!

Tak o Kolorowej Wiedźmie opowiadał dzieciom Inżynier Dziecięcych Marzeń. Przyznacie, że ten obraz tchnie kolorami i magią? Taka jest cała historia „Co z czym i dlaczemu, czyli perypetie pewnej Wiedźmy” Niny Kołodziejczak. Tych dwoje bohaterów za cel stawia sobie to, by dziecięce spojrzenie na świat nigdy nie uleciało z małych oczu i przywróciło właściwy wzrok dorosłym.

Jeśli pamiętacie „Pana Kleksa”, „Hobbita”, „Opowieści z Narnii”, to myślę, że podobny czar odkryjecie dla swoich dzieci w tej powieści. Jednak jest coś, co wyróżnia ją ponad te fantastyczne światy – dotyka bardzo ważnych tematów i podnosi na duchu w obliczu naprawdę niełatwych problemów. Choroba, odrzucenie, samotność… Kolorowa Wiedźma i Inżynier Dziecięcych Marzeń mają całą masę skutecznych lekarstw, które pomagają dzieciom pokonać strach i przetrwać we współczesnym świecie. Tych dwoje niestrudzenie walczy o dziecięcy śmiech i wiarę w magię. To zaszczyt spotkać tak obłędnie niezawodne istoty, które zabiorą Was w świat bajek i pokażą i tym małym i tym dużym, co jest naprawdę ważne. Dla mnie była to niesamowita przygoda!

Bajki mogą być pomocne, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Potrafią dać nadzieję w najtrudniejszych chwilach. Posłuchajcie opowieści Inżyniera Dziecięcych Marzeń o Duszku z dziecięcego serca, niebieskookim Podróżniku w Czasie, Poszukiwaczce Szczęścia i innych bajkowych postaciach, które spotyka Kolorowa Wiedźma. To historie przepełnione dobrem, mądrością i pokrzepiającą siłą, że zawsze jest nadzieja i że zawsze warto walczyć.

,,Co z czym i dlaczemu, czyli perypetie pewnej wiedźmy " to książka idealna dla każdego, bez ograniczeń wiekowych.

Jest to książka, która zawiera piękne, kolorowe ilustracje, które zachęcają do czytania i poprawiają nam humor.

Kolorowa Wiedźma i Inżynier Dziecięcych marzeń, główni bohaterowie książki pomogą dzieciom rodzić sobie z emocjami, znaleźć odpowiedzi na przeróżne pytania. A w nas dorosłych pielęgnują wewnętrzne dziecko.

Sięgnijcie koniecznie po tę książkę! Gwarantuję, że chwile spędzone z Kolorową Wiedźma, będą mile wspominane przez Wasze dzieci i przez Was- rodziców 💜

Zostawiam Wam link do sklepu, gdzie możecie kupić mój cudowny patronat👇

@kolorowa_wiedzma dziękuję za zaufanie i powierzenie mi swojego ,,dziecka" pod moje skrzydła 💜 z niecierpliwością czekam na drugi tom 🤩

• Współpraca recenzencka
  • Patron
  • Patronat medialny
  • Porzucone bez żalu :(
  • Współpraca z Wydawnictwem

Dodaj cytat z książki Co z czym i dlaczemu, czyli perypetie pewnej Wiedźmy