Mikołajek. Mama, tata i banda urwisów

Okładka książki Mikołajek. Mama, tata i banda urwisów René Goscinny
Okładka książki Mikołajek. Mama, tata i banda urwisów
René Goscinny Wydawnictwo: Znak emotikon bajki
bajki
Znak emotikon
2021-03-10
2021-03-10

Okładka książki Cesarz Smith René Goscinny, Morris
Cesarz Smith René Goscinny, Morr...
Okładka książki Mikołajek. Ale się uśmialiśmy! René Goscinny, Jean-Jacques Sempé
Mikołajek. Ale... René Goscinny, Jean...
Okładka książki Siedem opowieści o Luky Lukeu René Goscinny, Morris
Siedem opowieś... René Goscinny, Morr...
Okładka książki Dwudziesty pułk kawalerii René Goscinny, Morris
Dwudziesty puł... René Goscinny, Morr...

Okładka książki Bing. Złota księga bajek Mandy Archer, Ted Dewan
Bing. Złota ks... Mandy Archer, Ted D...
Okładka książki Ada Judytka i zaginiony tałes Dorota Łoskot-Cichocka, Agnieszka Suchowierska
Ada Judytka i ... Dorota Łoskot-Cicho...
Okładka książki Szaty dla króla Peter Bently, Claire Powell
Szaty dla króla Peter Bently, Clair...

Znacie Mikołajka? Nie byle jakiego Mikołajka, bo chodzi mi oczywiście o bohatera książek od René Goscinny'ego i Jean'a-Jacques Sempe.
Dla tych, którzy go jedynie kojarzą - jest to zwykly-niezwykly chłopiec, który w swoim życiu doświadcza wielu ciekawych przygód.
Mamy okazję poznać nie tylko jego rodziców, ale i sąsiadow, przyjaciół, resztę rodziny.
Przezabawne tytuły wprowadzają nas w świat jeszcze bardziej zabawnych sytuacji. Dowcipy, bardzo realistyczne rozmowy, charaktery bohaterów - wszystko jest tak przesiąknięte luzem, naturą i szczeroscia, że podczas czytania czujesz się, jakbyś brał w tym udział.
Po jakąkolwiek część nie sięgniesz - będziesz chciał przeczytać więcej! Ogromne ilości śmiechu, radości i łez szczęścia gwarantowane. Również morał, który znajdziecie w każdej opowieści sprawi, że się uśmiechnięci.
Choc każda z książek wydaje się być niepozorna - malutka, minimalistyczna - to za każdym razem poprawia humor czytelnika w każdym wieku.
W swojej bibliotece posiadamy tytuły:
- Mama, tata i banda urwisów
- Jedziemy na wakacje
- Kochany Święty Mikołaju
- Jestem najlepszy!
- Nowy rok szkolny
Niezmiennie moim ulubieńcem jest "Mama, tata i banda urwisów", która doprowadza mnie za każdym razem do łez.
- Tata jest konający - to chyba moja gwiazda wśród opowiadań tej książki. Bo kto nie zna faceta, który przez katar, czy delikatne przeziębienie, zaczyna pisać testament?

Przezabawne tytuły...

-Wychowałam troje dzieci i nigdy nie miałam z nimi kłopotów!
- Może mama nie miała teściowej - odpowiedział tata Buni.
Jeszcze tak realistycznej w dialogach i opisach rodzinnych relacji oraz pełnej ciętego dowcipu książki dla dzieci nie czytaliśmy! Każdy rozdział szokował nas szczerością i ukazaniem prawdziwych charakterów bohaterów.
To była nasza pierwsza przygoda z Mikołajkiem i z chęcią sięgniemy po więcej. Czym nas jeszcze zaskoczy?

-Wychowałam troje dzieci i nigdy nie miałam z nimi kłopotów!
- Może mama nie miała teściowej - odpowiedział tata Buni.
To była nasza pierwsza przygoda z...

Historie o Mikołajku można brać na ślepo do ręki, bez zastanowienia i za każdym razem dostanie się porcję śmiechu i radości. Mama, tata i banda urwisów to kolejne spotkanie z małym, ale głównym bohaterem tych komicznych opowieści 😅

Stryjek Eugeniusz i jego brat, czyli ojciec Mikołajka dają rewelacyjny, aczkolwiek dziecinny popis robienia sobie głupich żartów, dogryzania i opowiadania dowcipów, niekoniecznie przeznaczonych dla mikołajkowych uszu.
Innym razem witamy nowych sąsiadów, którzy od samego początku wchodzą na wojenną ścieżkę z tatą Mikołajka 😤

Polecam!

Myślę, że Mikołajka nie trzeba nikomu przedstawiać. Ten zabawny i sympatyczny chłopiec zaskarbił sobie moje pozytywne uczucia już po lekturze pierwszej części dawno, dawno temu. Ta niepozorna z wyglądu książeczka potrafi wywołać uśmiech na twarzy czytelnika w każdym wieku. Seria książek napisanych przez René Goscinny'ego i zilustrowanych przez Jean-Jacques'a Sempégo w niezwykle ujmujący sposób pokazuje świat widziany oczami dziecka. Przy czym pomysły tego dziecka budzą ogólny podziw i zachwyt odbiorcy bez względu na wiek…
Tym razem autor w książce „Mikołajek. Mama, tata i banda urwisów”, która ukazała się nakładem @znakemotikon zaproponował nam kolejnych 9 opowiadań z życia chłopaka, jego rodziny i przyjaciół.
Trudno mi wskazać, które z opowiadań najbardziej przypadło nam do gustu. Każde z nich zawiera morał ale tez potrafi w wyjątkowy sposób rozśmieszyć. Przeczytamy tutaj o urodzinach Kleofasa, które postanowili wyprawić mu jego rodzice, o nowo poznanym wujku Eugeniuszu, o urodzinach taty, po których musiał zakupić prezent mamie, o tacie który jak każdy (prawie każdy) mężczyzna z powodu kataru zaczął konać, a także o wizycie w restauracji która miała nieco komiczny przebieg i zakończyła się wielkim zdziwieniem…

Lekturę tej książki polecam nie tylko dzieciom, dorośli zapewne z uśmiechem na twarzy będą czytać kolejne przygody Mikołajka. A może niejeden dorosły przypomni sobie dziecięce lata - „bo psoty i wybryki wspomina się najdłużej”.
A może dla kogoś przygody Mikołajka staną się jeszcze inspiracją na prezent z okazji Dnia Dziecka??

Ekscytująco i z humorem. Książek o Mikołajku nie można przegapić. To rozrywka nie tylko dla dzieci 😀
Rodzice postanowili wyprawić Kleofasowi urodziny. Mikołajek wraz z kolegami bardzo starali się być grzeczni. Jednak wszyscy wiedzą, że nie można popychać Euzebiusza, bo lubi dawać chłopakom w nos. Godfrydowi poleciała krew z nosa i niechcący poplamił się bielutki obrus. Ale kto by się przejmował plamami, kiedy przestaje działać telewizor?
Będziemy mieli okazję „poobserwować” jak dorośli myją auta i podlewają kwiaty w deszczu, z ciekawości o nowych sąsiadów, a także poświętować kolejne urodziny, tym razem taty, które zakończyły się tym, że tata kupił mamie prezent na przeprosiny. Poznamy także wujka Eugeniusza i zobaczymy jak konający tata walczy z katarem.
Mikołajka znam i uwielbiam od dawna. Mój syn skończył właśnie 7 lat i sądzę, że jest to fajny wiek na próbę zaszczepienia miłości do Mikołajka także u niego. Nie mogliśmy trafić lepiej. W najnowszej części jest dużo świętowania i urodzin, więc świetnie się to zbiegło z urodzinami Maćka.
Uwielbiam te nieduże kwadratowe książeczki z opowiadaniami. Ten charakterystyczny kształt przypomina mi pierwsze części czytane w dzieciństwie. Poza tym są wygodne do zabrania w podróż.

To idealna lektura na odprężenie nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych.

"Mikołajek. Mama, tata i banda urwisów" to kolejna z serii tematycznych książek o Mikołajku, wydana przez wydawnictwo Znak Emotikon. Mi osobiście bardzo spodobał się pomysł takiego pogrupowania i zaprezentowania opowiadań o tym niesamowitym małym chłopcu. Jest oczywiście jedno małe ale... może się zdarzyć, osobom które już od lat zaczytują się opowiadaniami duetu Sempe i Gościnny, że trafi się historia, którą już znają. Dlatego bardzo zazdroszczę wszystkim, którzy dopiero zaczynają swoją znajomość z Mikołajkiem.
Kolejny powód, dla którego nie tylko ta jedna książka, ale cała seria wyjątkowo mi się spodobała, jest styl w jakim utrzymane są okładki. I chociaż książki nie ocenia się po okładce, to wrażenie kiedy trzyma się w rękach pachnącego nowością Mikołajka w eleganckiej białej twardej oprawie - bezcenne.
W książce "Mikołajek. Mama, tata i banda urwisów" zamieszczono 9 przygód Mikołajka, jego rodziny, sąsiadów i kolegów. Trudno wybrać mi najciekawsze, ponieważ zarówno ja jak i moi synowie kochamy tego małego urwisa od pierwszego spotkania (od pierwszej przeczytanej strony). Każdy, niezależnie od wieku znajdzie w tej książce coś dla siebie. Mój siedmiolatek najbardziej lubi w Mikołajku niewyczerpalne pokłady pomysłów i energii do psot. Młodszy syn cieszy się, jak ja ze starszym śmiejemy się czytając. Ja lubię, ten ironiczny humor sytuacyjny, w którym nieraz widzę siebie albo swoją rodzinę. Kto zajmował się chorym mężem - "Tata jest konający"- ten wie o czym mówię. A ta wizyta w restauracji... wiadomo, trochę przerysowana, ale przecież skądś Rene Gościnny czerpał swoje pomysły...
Ode mnie jeszcze jeden duży plus dla wydawnictwa za duże literki. Książka służy nam dzięki temu do nauki czytania. Wiadomo, że chętniej czyta się książki o ulubionych bohaterach.

,, - A kiedy biedactwo dorośnie i będzie przez mamę nieukiem, to kim później zostanie?
- Prawdopodobnie zostanie zięciem- odpowiedziała Bunia".

Przezabawna bajka, która rozbawi nie tylko dziecko ale i dorosłego. Mikołajek opowiada nam swoje przygody z własnej perspektywy. Autor ma znakomite wyczucie dziecięcego stylu, gdyż powieść jest napisana naprawdę beztrosko. Mikołajek nie zawsze rozumie zachowanie dorosłych, jednak zadaje wiele pytań i jest bacznym obserwatorem. Zawsze znajdzie coś dobrego nawet w najsmutniejszej przygodzie. Uczy nas, że nie należy zwracać uwagi na nieprzyjemne sytuacje, tylko trzeba cieszyć się z pozytywów życia. Uwielbia swoją babcię, którą nazywa Bunią. Ona zresztą bardzo go rozpieszcza umacniając w nim przekonanie, że życie nie musi być złe. Zawsze jest coś gdzieś dobrego, tylko wystarczy to dostrzec.
Bardzo spodobali mi się bohaterowie tej książki, gdyż każdy z nich był inny. Wiecznie roześmiany Eugeniusz, dobra i ciepła Bunia, a także dość uparty i nierozgarnięty tata Mikołajka, barwnie zdobią tą powieść. Postaci jest wiele, jednak każde z nich zapada w pamięć. Mamy tu kilka historii z czego każda posiada wesołe sceny. Czarny humor sprawia, że książka zaciekawi nasze maluszki, a nas dodatkowo rozśmieszy.
Świat widziany oczami dziecka jest naprawdę cudowny. Sama miałam wrażenie jakbym przeniosła się do czasów szkolnych, kiedy to ważne decyzje podejmowali za mnie rodzice. Mogłabym nawet przyznać, że ta powieść jakby kształtuje młodsze dzieci, pokazując im zawsze dwie perspektywy. Pierwszą jest świat widziany oczami dziecka, a drugi w tej samej sytuacji z perspektywy dorosłych. Pomoże to dzieciom zrozumieć pewne zachowanie, których do tej pory nie rozumieli. Dodatkowo znakomite i dość proste rysunki, które do przodu pokazują rozwój wydarzeń. Dziecko wtedy samo może starać domyślić się jaki będzie kolejny rozwój wydarzeń. Ćwiczy kreatywność i pamięć. Zdecydowanie fantastyczna książka, którą zdecydowanie polecam. Dobrze jest czasem choć na chwilę stać się dzieckiem...

- Prawdopodobnie zostanie zięciem- odpowiedziała Bunia".

• Dla dzieci
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Dzieciństwo W.

Dodaj cytat z książki Mikołajek. Mama, tata i banda urwisów