Niesamowity świat Tosi i Franka

Wilga
2023-07-01
2023-07-01

Okładka książki To jest Maks Patryk Pufelski, Justyna Sokołowska
To jest Maks Patryk Pufelski, Ju...
Okładka książki Ja, akcja. Księga działania Peter H. Reynolds, Susan Verde
Ja, akcja. Ksi... Peter H. Reynolds, ...
Okładka książki Zuchozaur Rachel Bright, Chris Chatterton
Zuchozaur Rachel Bright, Chri...

Wyobraźnia moich dzieci potrafi mnie zaskakiwać. Wręcz podziwiam to jakie zabawy wymyślają, jakie role odgrywają, jakie rozmowy prowadzą, jak z niczego potrafią zrobić coś wyjątkowego. I wciąż zaskakuje mnie to jak w jednej chwili potrafią się dobrze bawić, by zaraz skakać sobie do oczu, a jeszcze chwilę później bawić się dalej jak gdyby nigdy nic się nie stało. Albo jak potrafią się solidaryzować i stawać za sobą murem. Bo choć czasami mają siebie dosyć i się kłócą, to widać jak się kochają, uczą się od siebie, motywują i wspierają.

I być może dlatego książka „Niesamowity świat Tosi i Franka” tak spodobała się mojemu Antkowi. Myślę, że w jakiś sposób w bohaterach widzi siebie i Hanię. Tosia i Franek to rodzeństwo, które wraz z rodzicami prowadzi zwyczajne życie i doświadcza na codzień tego co każdy z nas. Mają jednak coś co sprawia, że codzienność staje się inna, wyjątkowa, nieco magiczna. Tym czymś jest wyobraźnia. Nasi bohaterowie w dziewięciu niedługich opowiadaniach udowadniają, że wyobraźnia potrafi przenosić do niezwykłego świata, gdzie można doświadczać wielu ciekawych rzeczy. Tosia i Franek poznają Leonarda da Vinci, a dziewczynka stanie się jego modelką, będą rozmawiać z chmurką, wybiorą się do krainy robotów, nauczą się czytać w myślach, a za sprawą pewnej małej myszki Franek odegra wspaniałą rolę w przestawieniu. A to nie koniec ich przygód.

Błażej Przygodzki zabiera czytelników do (nie)zwykłego świata, gdzie zwyczajność i codzienność mieszają się z odrobiną fantazji. Robi w to niezwykle lekki i zabawny sposób. Z każdego opowiadania płynie morał, a autor przypomina o tym jak ważne jest cieszenie się z drobnych rzeczy, jaką wartością jest rodzina i jaką moc ma wyobraźnia.

Całość uzupełniają świetne ilustracje Piotra Rychela.

Chcecie dać się porwać sile dziecięcej wyobraźni? Z tą książką to możliwe!

Tosia i Frank są rodzeństwem. A wiadomo gdzie rodzeństwo tam i kłótnie. Jednak nie tylko, gdy chcą, potrafią razem stawić czoła przygodzie.

Książeczka zawiera dziewięć małych opowiadań, a każde z nich ma prześliczne ilustracje.

Same opowiadania skradły moje serce, a mam nadzieję w przyszłości serduszko mojego dziecka też. Opowiadania są w sam raz napisane na krótką bajkę przed zaśnięciem. Każde z nich zawiera przekaz. Uczą przyjaźni, odwagi, miłości, oraz niezwykłej wyobraźni. Rodzeństwo przekazuje nam, że wystarczy szczypta wyobraźni, a coś nudnego może zmienić się w morską przygodę pełną skarbów i piratów. Do tego nie potrzeba żadnych specjalnych zabawek, tylko chęć i głowa pełna pomysłów.

Do tego wszystkiego są jeszcze śliczne ilustracje, które wzbogacają każde z opowiadań. Wiem, że muszę poprzednią książkę również poznać, bo naprawdę warto. Polecam na wspólną przygodę z dziećmi.

Z czym często kojarzą Wam się dzieci? Mi między innymi z wyobraźnią, kreatywnością i pomysłowością. I takie jest rodzeństwo, które spotkamy w tej książce. Jest to już druga część niesamowitych przygód Tosi i Franka. Powiem Wam, że nudy to u nich nie ma. No dobra, czasem jest, ale pojawia się na krótko i szybko przeradza się w nowe pomysły do zabaw.

W książce jest dziewięć opowiadań, każde inne i fascynujące. Wspólnie z Tosią i Frankiem młodzi czytelnicy spotkają Anioła Stróża, nawiążą przyjaźń z robotem sprzątającym, poznają sympatyczną chmurkę, a nawet trafią na piratów w długiej, morskiej wyprawie. Chociaż opowiadania różnią się od siebie, to łączy je nieograniczona wyobraźnia Tosi i Franka, która przy okazji może w pozytywny sposób wpłynąć na wyobraźnię dzieci spędzających czas z tą książką. Autor pokazuje też, że rodzeństwo może się super razem bawić. W książce pojawiają się też ładne i utrzymane w ciepłym klimacie ilustracje. A tak po cichu Wam powiem, że ostatnio rozdział mnie zaskoczył 🤭

W książce jest dziewięć...

Dziecięca wyobraźnia bywa nieograniczona. I chyba nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, jaką moc może posiadać.

Tosia i Franek to na pozór całkiem zwyczajne rodzeństwo. Mieszkają z rodzicami i razem tworzą sympatyczną rodzinkę. Jednak sprawy tutaj nie toczą się zwyczajnie.

Dzieci mają wyjątkową moc, dzięki której zwykłe sytuacje dnia codziennego przenoszą ich do zaczarowanego świata. Ta moc to nic innego jak wyobraźnia. Żaden dzień z nimi nie jest nudny, bo każdy z nich zmienia się w niesamowitą przygodę.

Można zaprzyjaźnić się z małą myszką, a nuż, ta okaże się pomocna w szkolnych wyzwaniach? Można zacząć czytać w cudzych myślach, uciąć sobie pogawędkę z chmurką, a nawet z samym Leonardo da Vinci. Można znaleźć piracki skarb i odwiedzić krainę robotów.
Wszystko można! Trzeba tylko puścić wodze swojej fantazji i pozwolić jej rozwinąć skrzydła. Jak Tosia i Franek.

"Niesamowity świat Tosi i Franka" kryje w sobie 9 opowiadań. W każdym z nich świat realny przenika do fantazyjnego, pozostawiając czytelnika z nutką niepewności, czy ta historia nie wydarzyła się naprawdę...

Zabawne, pełne humoru opowiadania, które zapewnią mądra rozrywkę dla całej rodziny.

Witajcie w świecie wyobraźni!

"Niesamowity świat Tosi i Franka" to zbiór dziewięciu krótkich historyjek, o fascynujących przygodach rodzeństwa.

Poznajcie bohaterów, dla których nuda praktycznie nie istnieje, a jeśli już, to po chwili znika, ustępując miejsca nieograniczonej wyobraźni.

Rozmowy ze słońcem i chmurkami podczas wizyty w fabryce chmur, czytanie w myślach innych osób, czy rozmawianie z rodzeństwem w brzuchu mamy to tylko kilka z nich.

Tosia i Franek zabiorą Was w swój niesamowity świat a przy okazji pokażą co to empatia, radość z małych rzeczy oraz jak wielką wartość ma rodzina i więzi między rodzeństwem.

To książka dedykowana dzieciom w wieku 3-5 lat. Myślę, że idealna do poczytania przed snem po jednej historyjce.

Witajcie w świecie wyobraźni!

Dziecięca wyobraźnia jest niesamowita. A gdy dwójka rodzeństwa wymyśla różne zabawy i historie, na pewno będzie to wspaniała przygoda.

Dzisiaj chcemy wam pokazać książkę, która przeniesie każdego czytelnika w niesamowity świat wyobraźni. Świat pełen przygód, gdzie wszystko jest możliwe.

Nie inaczej wyglądają dni Tosi i Franka. Na pozór wszystko zaczyna się zwyczajnie. Ot, typowy poranek, przygotowania do szkolnego przedstawienia, malowanie portretu, czytanie w myślach, choroba. Ale to tylko wstęp do przygody, w której potęga wyobraźni jest na pierwszym miejscu. Zabawa się właśnie zaczyna, a świat, do którego zmierzają, jest pełen wspaniałych przygód, stworzeń i ludzi.

Mała myszka pomoże Frankowi w przedstawieniu, robot sprzątający będzie marzył o powrocie do swojego domu, a w pracowni Leonarda da Vinci pewna mała dama zostanie modelką. Wyobraźnia Tosi i Franka jest niesamowita. Potrafią oni zamienić zwykły dzień w niesamowitą przygodę. Zdradzą też pewien maleńki sekret - w ich domu pojawi się Gustaw.

Ta zabawna i pełna przygód książka zachwyci każde dziecko lubiące przygody. Czytana przed snem sprawi, że wyobraźnia podsunie mnóstwo sennych opowieści. Każde z opowiadań bardzo nas zachwyciło, bo dzieciństwo jest pełne magii i fantazji. Każda zabawa może zamienić się w fantastyczną przygodę.

"Dajcie się ponieść wyobraźni! ".Dajcie się zaprosić do świata Tosi i Franka. Tych dwoje łączy nie tylko to, że mają wspólnych rodziców, nie tylko to że jak każde rodzeństwo często się kłócą, ale również to, że ich wyobraźnia przenosi nas i młodych czytelników do innego świata. Do świata, w którym wszystko może się zdarzyć. Można zaprzyjaźnić się z myszką, na którą polują rodzice, można czytać komuś w myślach, można spotkać Leonardo DaVinci oraz można rozmawiać z nienarodzonym jeszcze bratem.

W książce jest kilka opowieści idealnych np na każdy wieczór jako bajka na dobranoc. Dzięki temu każdego dnia czeka Twoje dziecko nowa przygoda w świecie fantazji gdzie na pewno nie będzie się nudzić a gdzie z pewnością z chęcią będzie wracać. Więc jeśli nie znacie jeszcze (ani Wy jako rodzice ani Wasze dzieci) Tosi i Franka pora to zmienić.

Jaka powinna być idealna książka na lato, która chętnie zabierzecie ze sobą do plecaka? 😉
Lekka, przyjemna?
Pełna niesamowitych historii pełnych wyobraźni?

Jeśli również dla Ciebie tak brzmi wakacyjna książka-marzenie to napewno przypadnie Ci do gustu "Niesamowity świat Tosi i Franka" autorstwa Błażeja Przygodzkiego od @wydawnictwo_wilga.

Wewnątrz znajdziesz zbiór fantastycznych opowieści, które uruchomią Wasza wyobraźnię już przy pierwszym wspólnym czytaniu. Wszystko to dzięki doskonałym bohaterom, rodzeństwu Tosi i Franka oraz ich rodzicom, którzy wydają się dokładnie takimi samymi jak my!
Maja swoje trudności ale mają też wyobraźnię i niesamowite szczęście brnięcia w historie rozpalające fantazję do granic możliwości.

Czy masz pomysł, co jeśli Franek nie zdoła opanować tekstu na przedstawienie o Pinokiu? Okazuje się, że to co najbardziej niemożliwie tutaj staje się prawdą, a ukrywająca się w ich domu Mysz Hrabina- zostanie jego suflerem!

Wyobrażasz sobie poznać Leonarda da Vinci? Te maluchy znalazły nim wspólny język a w dodatku na część młodszego z nich Leo nazwał wymyślną maszynę-Frankolotem.

A to nie wszystko!
Rejs ku nieznanemu, czytanie w myślach...
Tu naprawdę wszystko jest możliwe!

Jeśli mieliście już przyjemność poznać książkę "Zaczarowane przygody Tosi i Franka " to ta książka będzie dla Was równie dobrą zabawą! Zachęca do eksplorowania tego co znamy i sięgania wgłąb swojego umysłu aby znaleźć... receptę na przyjemne spędzanie czasu. 😉

Lekka, przyjemna?
Pełna niesamowitych historii pełnych wyobraźni?

Wewnątrz znajdziesz zbiór...

Tosię i Franka poznałam już jakiś czas temu, za sprawą pierwszej części ich przygód, czyli ZACZAROWANYCH PRZYGÓD TOSI I FRANKA i byłam absolutnie oczarowana. Druga odsłona jest równie udana i bardzo się cieszę, że zagościła na moich pólkach i w mojej wyobraźni. NIESAMOWITY ŚWIAT TOSI I FRANKA jest bowiem ciepłym kocykiem, pod którym każdy, i mały i duży może wyruszyć w piękną podróż w głąb najskrytszych marzeń i odkryć, że to co najcenniejsze jest w nas.

Błażej Przygodzki zachwyca lekkim, miękkim piórem, a jego opisy są prawdziwie baśniowe. Jednak najlepsze - w mojej ocenie - są dialogi, które świetnie budują relacje między bohaterami. To naprawdę bardzo dobrze napisana seria z mądrym pomysłem na fabułę.

To cudowne, że autorowi udało się w sposób tak dostępny i jasny pokazać moc wyobraźni i to, jak ona może w życiu pomóc. Wyobraźnia ułatwia dorastanie, wspiera nas w trudnych chwilach i jest ucieczką od szarego świata. Doceniam te książki, bo są poczciwe, mają w sobie dziecięcy zachwyt wszystkim, co nowe i niezrozumiałe. W tych opowieściach jest ciekawość świata - ciekawość, która z biegiem lat potrafi zniknąć na rzecz zmęczenia, a często nawet rozpaczy. Myślę, że warto obudzić w sobie dziecko.

Ta seria ma jeszcze jeden, wyjątkowo mocny element - ilustracje Piotra Rychela. Gdybym ja napisała kiedyś książkę dla dzieci, to chciałabym bym właśnie on ją ilustrował. Zwiewne, urocze, magiczne obrazy o charakterystycznej kresce i pięknych barwach. Każda ilustracja jest jak sen - senne marzenie, o które warto walczyć i na które warto czekać... nawet jeśli pozostanie tylko snem.

Świetnie wydana książka, na papierze, po którym od pierwszego spojrzenia widać jakość. Twarda oprawa i dbałość o szczegóły - jeśli nie wiecie, jaką książkę wybrać dla dziecka z morze propozycji - to wybierzcie TOSIĘ I FRANKA. To kochane rodzeństwo z zaczarowanymi przygodami i piękną wyobraźnią.

dzisiaj Vinci, jutro pirat... a potem może kosmiczna przygoda

Wydawnictwo Wilga

egzemplarz recenzencki