Frankie

2023-10-02
2023-10-02
Emilia Skowrońska
Żałoba Kot Przyjaźń Zwierzęta Humor

“Lubie wloczyc sie po Wielkiej Drodze, gdy asfalt jest taki przyjemnie cieply. Albo sluchac jak pszczoly bzycza na kwiatkach. A potem jeszcze polezec na sloncu i popatrze w niebo. (…) Mysle, ze wy, ludzie potrzebujecie za duzo rzeczy: kosiarek, toalet, sensu zycia i tak dalej.”

Nie spodziewalam sie, ze naucze sie czegos od Frankie’go, a jednak. To krotka, niezobowiazujaca opowiesc, ktora swoim cieplem i humorem ogrzewa i dodaje nadziei na lepsze jutro. Trudny temat, potraktowanny z lekkoscia. Polecam na przestoj czytelniczy, cos na przegryzienie miedzy bardziej wymagajacymi pozycjami.

Ta książka trafiła w moje ręce w takim kiepskim emocjonalnie dla mnie czasie. I muszę przyznać, że była trochę jak terapia. Zabawnie napisana o niezabawnych czasem emocjach. Uśmiałam się i popłakałam, zrobiło się też jakby trochę lepiej :)

Bardzo wzruszająca książka o nietypowej przyjaźni między kotem a człowiekiem. Miło i przyjemnie się czyta.

Ciepła książka o mega ważnym problemie! Świat widziany oczami kota w świecie ludzkiej depresji. Polecam!

Przepiękna opowieść o kocie, człowieku i życiu. Bardzo wzruszająca.

Przepiękna opowieść o kocie, człowieku i życiu. Bardzo wzruszająca.

1. Bardzo pogodna opowieść o niezbyt pogodnym temacie.
2. Zabawna, ale też refleksyjna. Bohaterowie jednowymiarowi, ale w tej książce to nie przeszkadza..
3. Cudny i pogodny opis świata.
4. To dosłownie 2-3 h rozrywki ale jednocześnie porusza temat zdrowia psychicznego, żałoby, wsparcia.

1. Bardzo pogodna opowieść o niezbyt pogodnym temacie.
3. Cudny i pogodny opis świata.

Urocza książka o przyjaźni człowieka z kotem. Bardzo miła do czytania i wzruszająca.

Miła, niewymagająca książka na poprawę humoru.
Frankie jest gadającym kotem, który przygarnia pogrążonego w depresji człowieka Golda, obaj dla siebie nawzajem stają się wielką życiową zmianą. Zakończenie jest bardzo emocjonalne, zaskakująco mocne i poruszające.
Polecam, bo uwielbiam koty.

Miła, niewymagająca książka na poprawę humoru.
Polecam, bo uwielbiam koty.

Woda z kąpieli Mężczyzny imieniem Ove z Doktorem Dolittle.

Woda z kąpieli Mężczyzny imieniem Ove z Doktorem Dolittle.

Bardzo krótka powieść o kocie, który przydałby się każdemu, kto zmaga się z samotnością albo cierpi po stracie kogoś bliskiego. Porusza wiele problemów, momentami miałam aż łzy w oczach. Frankie jest głównym narratorem i to on oprowadza nas po swoim świecie. Nie jest idealny, ale kto z nas jest? To książka skierowana nie tylko do miłośników tych zwierząt.

• Przeczytane 2023
  • Biblioteka