BajkoLunty 2

Ridero
2023-06-11
2023-06-11

"Bajkolunty" i"Bajkolunty 2"

Te niezwykłe książeczki ze zbiorem rymowanek dla dzieci zwracają uwagę już samymi okładkami, które wyróżniają się żywymi, soczystymi barwami. Podziwiam autora za to, że zdecydował się w ten właśnie sposób dotrzeć do grona najbardziej wymagających krytyków, jakimi są oczywiście dzieci. Na pewno miał w tym swój udział syn Łukasza - Olek (serdecznie Was obu, Panowie, pozdrawiam 😁). To on jest pierwszym i najważniejszym odbiorcą oraz to jemu zawdzięczamy ten jakże zagadkowy tytuł.

Wierszyki zostały napisane lekkim, prostym, humorystycznym językiem. Ja sama czytając je, niejednokrotnie miałam uśmiech na twarzy. Bajeczki te pozwalają znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących najmłodszych pytań, wybawiając przy tym rodziców od czasem trudnych wyjaśnień. Pisarz za pomocą rewelacyjnych i nieskomplikowanych metod stara się wytłumaczyć realia nieznanego im do tej pory świata, pokazuje jak ważne są uczucia oraz jak radzić sobie ze złymi emocjami. Wprowadza dzieci w kolorową, magiczną krainę bajek, sprawiając, iż z jeszcze większą ochotą czy ciekawością będą chciały poznawać otaczającą je rzeczywistość.

Genialny zabiegiem okazało się zamieszczenie w tych pozycjach pięknych, wyłącznie czarno-białych ilustracji. Dzięki temu pociechy same mogą pomalować je według własnego uznania, co pomoże im rozwiać kreatywność, poczuć się częścią opowiadanych historii oraz mieć swój wkład w ich tworzenie. Powiem szczerze, że ja sama miałam chęć chwycić za kredki... Chyba te rymowanki obudziły we mnie moje wewnętrzne dziecko 😂

Sądzę, iż to doskonała propozycja dla małych i trochę większych odbiorców. Poprzez ten niezwykły świat bajek mają możliwość rozwijania wyobraźni, uczenia się nowych rzeczy, rozwijania zainteresowań czy pasji - np. do literatury, ale także mogą robić to, co lubią najbardziej - świetnie się bawić. Myślę, że taka forma opowieści może stać się dla nich czymś wyjątkowym, czego nie zapomną przez długie lata, a morały zawarte w tych historyjkach będą tkwiły ich pamięci w trakcie całego życia. Wierzę, iż chwile spędzone razem z Wami w towarzystwie tych książeczek sprawią im prawdziwą frajdę, która po latach wywoła falę wzruszających i radosnych wspomnień.

Dziękuję autorowi za możliwość odbycia tej sentymentalnej podróży do krainy dzieciństwa. Z całego serducha życzę mu wielu nowych pomysłów, które podbiją czytelnicze gusta maluchów.

"Bajkolunty" i"Bajkolunty 2"

Dodaj cytat z książki BajkoLunty 2