Feniks - Znajdę cię - TOM I

Okładka książki Feniks - Znajdę cię - TOM I Emilia Chabior
Okładka książki Feniks - Znajdę cię - TOM I
Emilia Chabior Wydawnictwo: Wydawnictwo Feniksem Cykl: Feniks (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Feniks (tom 1)
Wydawnictwo Feniksem
2023-04-12
2023-04-12
miłość śmierć celebryta raper sława depresja samobójstwo rodzina artystka malarka różnica wieku narkotyki alkohol

Uwielbiam książki, w których królują emocje, które zmuszają do refleksji a zarazem poruszają trudne tematy. Połączenie tego z erotykiem tym bardziej kusiło mnie do sięgnięcia po dylogię „Feniks”.

Maris jest młodym artystą, raperem u szczytu sławy. Jest gwiazdą, której jeden koncert odmienia całe jego dotychczasowe życie. Na jednym z jego występów pojawia się ona. Kobieta inna niż wszystkie jakie do tej pory spotkał. Oli pojawia się przypadkowo na koncercie młodego celebryty. Nie zdaje sobie sprawy jak jej obecność na tym evencie zmieni jej życie. Jak zmieni się ono za sprawą Marisa. Młodego mężczyzny, który nie powinien nawet chcieć wejść do jej życia. Lecz on nie ma zamiaru patrzeć na nic. Oli jest jego największym pragnieniem i nic nie powstrzyma go, aby ją zdobyć – wbrew przeszłości, teraźniejszości i możliwej przyszłości…

Na wstępie powiem od razu – ta historia jest fenomenalna. Tu nie ma co się rozdrabniać – po tę książkę trzeba po prostu sięgnąć. Genialnie wykreowani bohaterowie są największym atutem tej historii. Nie da się obok nich przejść obojętnie. Ja ich pokochałam. Oboje na swój własny sposób, do czasu, gdy się poznali, zatracają się w sobie. Każde z innych powodów i każde w zupełnie inny sposób. Gdy poznajemy ich w czasie lektury, krok po kroku autorka wprowadza nas w ich życie, robiąc to stopniowo przeplatając to z ich rodzącym się nagle uczuciem. Ich relacja rozwija się błyskawicznie. Jakby dwie bratnie dusze spotkały się po latach rozłąki i teraz mogły być nareszcie razem. Ten manewr został idealnie dopracowany. Dzieje się tak za sprawą Marisa, który jest jak burza – wpada, robi zamieszanie, a po chwili wycisza się, gdy osiągnie obrany sobie cel. Oli jest jego przeciwieństwem jest spokojna jak letni deszcz. Dopełniają się i razem tworzą idealną całość. On daje jej siłę do walki i zastrzyk energii, ona koi jego skołatane serce. Jednak czy dwa całkowicie różne światy, odmienne charaktery mogą u swego boku zaznać szczęścia? W otoczeniu, które nie sprzyja zdrowym relacjom, zwłaszcza, że oboje mają za sobą przeszłość, której nadal nie zostawili za sobą? Narracja prowadzona jest z perspektywy głównych bohaterów. To pozwoliło mi zajrzeć w głąb ich samych, dosłownie do ich zagubionych dusz. Poczuć wszystkie uczucia, które nimi targały: strach, zagubienie, bezbrzeżny smutek. Jednak to nie wszystko. Mogłam zobaczyć ich prawdziwe ja. Poczuć stratę, potrzebę znalezienia ukojenia i zaznać szczęścia, gdy byli u swojego boku.

Trudna tematyka dotycząca traum, żałoby, nałogów, połączona z gorętszymi scenami wyszła autorce rewelacyjnie. Podobało mi się, że nie zostało to tylko pobieżnie opisane, ale zgłębione, aby człowiek mógł przybliżyć się do tych zagadnień a zarazem mógł poczuć namiętność i uczucie jakim się darzą. Przeszłość bohaterów jest trudna. Oboje przeszli w swoim życiu tak wiele i obecnie znajdują się na zupełnie innym etapie, różnica wieku między nimi zdaje się być kolejną przeszkodą. Czy aby na pewno? Książkę czyta się bardzo szybko. Początkowo byłam lekko wystraszona, gdy zobaczyłam objętość obu tomów, ale gdy tylko zanurzyłam się w świecie bohaterów nie miałam ochoty z niego wyjść. Autorka ma bardzo przyjemny styl i doskonale potrafi wzbudzić w czytelniku morze emocji co uwielbiam. Zakończenie tego tomu rozerwało mi serce. Jak można zostawić czytelnika w takim stanie? Dziękowałam niebiosom, że drugi tom czekał już na półeczce, bo bez zwłoki mogłam po niego sięgnąć, by dowiedzieć się jak potoczą się losy bohaterów. Ja już wiem, że historia Oli i Marisa zostanie ze mną na dłużej. Gorąco polecam!
Książka otrzymana z klubu recenzenta serwisu nakanapie.pl

Czy są tutaj osoby, które wychowały się na dźwiękach hip-hopu, czy może ten gatunek muzyczny nie był zbyt obecny w Waszym życiu? 🤔

Ja się trochę na nim wychowałam. Zwłaszcza jak chodziłam do ostatniej klasy gimnazjum czy chociażby w zawodówce. 😉

🛑 książka pochodzi z klubu recenzenta @nakanapie.pl
„(…) Jak widać, można na swojej drodze odkrywać skarby i przychodzą one w tak zaskakujący sposób, że można się na nich nie poznać i szybko odrzucić. Tak bardzo przyzwyczajamy się do tego, że dotyka nas samo zło, że na dobro reagujemy z rozpędu też negatywnie, złem”. 🥺

Drogi czytelniku.
Tutaj dwa różne światy spotykają się ze sobą. Z jednej strony jest to świat pełen wrażliwości, otwartości na piękno, a z drugiej to młodość pełna dzikości. Aczkolwiek oba te światy łączy pasja. Chodź, przekonamy się, czy ta podróż zakończy się happy endem. 🫴🏼

Książka pod tytułem „Feniks. Znajdę cię” to pierwszy tom dylogii „Feniks”. Opowiada ona o losach malarki, która znajduje się w bardzo trudnym momencie życia oraz o celebrycie na szczycie sławy, którzy próbują stworzyć siebie na nowo. 🤗

Historia tutaj opisana jest bardzo ciekawa, ale także trudna. Autorka ukazuje różne oblicza depresji czy chociażby studium różnych stanów psychicznych. To także opowieść o stracie, cieniach sławy i trudnej przeszłości, która na każdym kroku odciska swoje piętno. A to wszytko okraszone nutką erotyzmu.

Powiem szczerze, że sięgnęłam po tę powieść, ponieważ spodobał mi się jej opis i muszę przyznać, iż jest to naprawdę bardzo dobry debiut. Powieść obyczajowa jest dopracowana w każdym calu, ciekawi od samego początku, ukazuje różne oblicza ludzi. Dodatkowo porusza temat kontrowersyjnej społecznie miłości. Dzięki czemu możemy zobaczyć ją z różnej perspektywy. Natomiast jeśli chodzi o sceny erotyczne, to są one napisane ze smakiem, nie są przerysowane i czyta się je z przyjemnością. 🤭

Niemniej jednak nie jest to lektura dla każdego. Po pierwsze sporo w niej traum, nałogów. A po drugie jest przeznaczona dla dorosłych czytelników, co mówi samo za siebie. Myślę, iż ta lektura może być przytłaczająca dla osób wrażliwych, jak i działać terapeutycznie wszystko zależy od tego, jak ją zinterpretujemy.

Co do minusów, to jakoś nie za bardzo przypadły mi do gustu wstawki w formie testów hip-hopowych. Dla mnie mogłoby ich nie być, a i tak książka miałaby sens. ❤️

Jestem ogromnie ciekawa drugiego tomu. Polecam się przyjrzeć powieściom Emilii Chabior, bo dostarczają mnóstwa emocji i lekcji. 🤗

🛑 książka pochodzi z klubu recenzenta @nakanapie.pl
„(…) Jak widać, można na swojej drodze odkrywać skarby i przychodzą...

Po przeczytaniu opisu treści książki pt. ''Feniks Znajdę cię Tom I'' autorstwa Pani Emilii Chabior, postanowiłam zapoznać się z toczącą się w tej powieści obyczajowej akcją wraz z uczestniczącymi w niej głównymi i towarzyszącymi im drugoplanowymi bohaterami.

Zazwyczaj jest tak, że aby zrozumieć bohaterów, trzeba najpierw przeżyć to, co oni. Poznać to, z czym się borykali, co czuli w danej sytuacji.

Często w życiu doświadczamy różnych trudnych zdarzeń, które diametralnie zmieniają nasze życie i życie naszych bliskich. Mamy wówczas do siebie wiele pytań, czy można było tego uniknąć, kto jest za to odpowiedzialny…?

Uważam, że dokonany przeze mnie wybór powieści pt. ''Feniks Znajdę cię Tom I'' był niezwykłym wyzwaniem czytelniczym, w całościowym odbiorze i próbą, czy umiałabym wytrwać w tej sytuacji, która spotkała każdego bohatera z osobna.

Na początku problemy, z którymi zmagała się Oli, owiane były wielką tajemnicą. Stanowiło to dla mnie ogromną zagadkę do rozszyfrowania. Im mniej wiemy o głównym bohaterze to z większym zaciekawieniem pragniemy dowiedzieć się czegoś więcej o jego losach, zainteresowaniach i osobowości.

Natomiast Maris od początku dał się lepiej poznać zarówno od strony zawodowej, jak i osobistej. Trochę wątpliwości może budzić jego dotychczasowy charakter. Rodzą się pytania:

Jak się czuje, prowadząc obecny styl życia?, Czy akceptuje siebie jako muzyka, człowieka, który właściwie żyje pod dyktando innych?, Kogo lubi mniej, a kogo bardziej?, Czy chciałby się odmienić?

Warto jest wspomnieć o niezawodnych rolach drugoplanowych bohaterów, którzy nie tylko są przyjaciółmi, rodziną, ale przynajmniej robią coś w kierunku, aby życie Oli i Marisa przebiegało ciekawiej, było wypełnione ciepłem, miłością, rozmową mogącą pomóc zapomnieć na moment o tym, co wydarzyło się kiedyś.

Powieści tej nie czyta się szybko ze względu na to, że należy w pełni umieć zrozumieć postawy zachowań tych dwojga obcych sobie ludzi, którzy z czasem próbują powoli pokonać niełatwe przeszkody po szczeblach granic tego, co kiedyś niszczyło ich przeszłość. Czy im się to uda, czy jednak będzie coś utrudniało im tę walkę w drodze do poczucia prawdziwego szczęścia?

Powieść ta składa się z 12 rozdziałów, w których zostały opisane z osobna toczące się losy Oli i Marisa. Dotyczą one relacji tego, co czują do siebie nawzajem, kiedy się nie widzą oraz wyobrażeń i pragnień tego, co miało miejsce kiedyś, a być może tego, co jest jeszcze do odkrycia przed nimi.

Podoba mi się to, że autorka doskonale konstruuje przebieg zdarzeń i umiejętnie relacjonuje świat, w którym bohaterowie nie zawsze wiedzą, czy podejmują właściwe decyzje.

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Polecam przeczytać tę powieść.

„Feniks”, to historia kobiety i mężczyzny, znajdujących się na rozdrożu. Ona utraciła sens życia po stracie ukochanych bliskich, on właściwie nie żyje zamknięty w świecie narkotyków, alkoholu, rozpusty, tworzenia kolejnych hitów. Od momentu spotkania się ich oczu – spojrzenia i drgnień serc zaczyna się ich feniksemiczna droga, którą wzmacniają poetyckie prologi. Pokazano ich w dwubiegunowości ujętej raz jako realną, fizyczną kreację w licznych momentach przełomów, które sobie nawzajem fundują, z będącą na drugim – przeciwległym biegunie – kreacją duchową ich głosów wewnętrznych, jakże różniących się często od tego, co dzieje się w życiu.
Można odnieść wrażenie, że narrator jest nie tylko wszystkowiedzący. On jest zarazem wszystkowiedzący i emanuje tą swoją właściwością, włączając czytelnika – widza, w proces sinusoidalnie przebiegającej akcji od punktów najniższych w skali oznaczeń do niebotycznie wysokich - jak na huśtawce, jak w wahadle, jak we wszelkiego typu odchyleniach na minus i na plus – równowaga. Do niej dążą przy pomocy dobrych ludzi, odbijając się od tzw. czarnych charakterów. Z jakim skutkiem? Oba światy – ten Oli i ten Marisa – biegną dwutorowo, układając się w odsłonach tego, co niewidzialne, ukryte za zasłonami ich serc, tęskniących za bliskością i duchową i fizyczną jako doskonałego sposobu wyrażenia miłości.
Oboje są wojownikami, którym dzielnie sekundują dobrze im życzący znajomi, do których na pewno zalicza się także narrator.
Feniks – łączy formy naturalistyczne z jednej strony, z najsubtelniejszymi wołaniami dusz Oli i Marisa w postaci poetyckich zwierzeń przechodzących „na ziemię” w toku akcji.
Polecam ten utwór osobom dorosłym, dojrzałym emocjonalnie, doświadczonym życiowo, by przedarłszy się przez gąszcz dróg bohaterów, umiały dokonać autorefleksji, nowego spojrzenia na swoje traumy i … oczyścić się z nich, czyniąc zadość autopsychoterapii.

Kiedy myślę o tej książce w głowie mam tylko jedno: „Feniks” to historia miłości wybuchającej nagle i płonącej wśród zgliszczy. Uczucie, które narodziło się między bohaterami jest dla nich nie małym zaskoczeniem. Na drodze mają same przeciwności, wzbudzają kontrowersję.
Oli i Maris to poranione dusze, które straciły nadzieję na szczęście i w swoich ramionach powoli odnajdują spełnienie. Jak więc potoczy się ta historia?
Przez całą lekturę książki towarzyszyła mi niepewność i choć mogłoby się wydawać, że wszystko da się przewidzieć, to jednak nic nie było oczywiste. Momentami sama łapałam się na tym, że zapominam, iż czytam. Historia sama zaczęła żyć, a ja nie byłam już tylko czytelnikiem, ale wręcz uczestnikiem tych wydarzeń. Wszystko przeżywałam razem
z bohaterami. Kochałam, płakałam, nienawidziłam. Autorka tak dokładnie
i realistycznie opisała wszystkie traumy, ataki paniki, lęki, że czuło się każde, najmniejsze zawirowanie emocjonalne. Braterstwo dusz, wzajemne wsparcie są w tej książce po prostu urzekające.
Poruszane tematy są boleśnie życiowe, więc jestem ogromnie wdzięczna, że cała historia nie jest przekoloryzowana. Na początku bałam się, że miłość będzie tym, co leczy. Na szczęście jest ona tak jak powinna siłą, która napędza do walki o siebie i pracy, którą trzeba włożyć
we własne zdrowie psychiczne. Choć przyznam, że wydarzenia działy się szybko, to jednak przemyślenia bohaterów sprawiły, że wszystko było na swoim miejscu.
Książka nie jest zwykłym romansem. Jest piękna i pełna głębokich przemyśleń oraz cudownych sentencji. Oli, główna bohaterka to wojowniczka, która skradła moje serce. Choć drobna i krucha, to jej siła ducha przenosi góry. Przemiana Marisa, jest piękna i niewymuszona. Za każdym razem wzruszam się, gdy o tym myślę. Ta dwójka przeszła długą drogę i włożyła mnóstwo pracy, lecz czy to wystarczy by zaznali szczęścia? Dowiemy się o tym razem
z drugiej części, której nie mogę się doczekać po tak emocjonującym zakończeniu.

Po więcej o tej i innych książkach zapraszam na mojego bookstagrama. 👇

• Brak
  • Empik Go