Self-Regulation. Jak się lubić w świecie pełnym różnic

Okładka książki Self-Regulation. Jak się lubić w świecie pełnym różnic Agnieszka Stążka-Gawrysiak
Okładka książki Self-Regulation. Jak się lubić w świecie pełnym różnic
Agnieszka Stążka-Gawrysiak Wydawnictwo: Znak emotikon literatura dziecięca
literatura dziecięca
Znak emotikon
2023-05-17
2023-05-17

Okładka książki Precelek jedzie tramwajem Malwina Hajduk, Agata Romaniuk
Precelek jedzi... Malwina Hajduk, Aga...
Okładka książki Bałtyk Aleksandra Krzanowska, Jan Wilkanowski
Bałtyk Aleksandra Krzanows...
Okładka książki Precelek i letnia burza Malwina Hajduk, Agata Romaniuk
Precelek i let... Malwina Hajduk, Aga...

Byłam sceptyczna, jak zwykle do często polecanych i nowych książek. Jednak te książki - czytamy trzeci tom - bardzo się dzieciom podobają, a część dla rodzica jest przystępna i nie generuje oporu w przyswajaniu (mam awersję na poradniki wychowawcze :) ).

Mądra i z wyczuciem napisana książka, która może pomóc zrozumieć różnorakie inności - autyzm, ADHD, mutyzm wybiórczy. Dla dorosłych są osobne rozdziały ze wskazówkami jak o inności rozmawiać i na nią reagować w trudnych sytuacjach. Bardzo potrzebna książka! Piękne ilustracje!

Każde dziecko jest cudowne.
Każde dziecko jest jedyne w swoim rodzaju. Każde dziecko potrzebuje akceptacji i miłości.
Każde dziecko potrzebuje przestrzeni.
Przestrzeni wolnej od wskazywania palcami za swoją inność, wolnej od krzyków, wolnej od własnych lęków.
Ten świat może przerażać.
Ta książka świetnie opisuje sytuacje, z którymi nasze dzieci codziennie się spotykają. W żłobku, przedszkolu, szkole, na placu zabaw, na imprezie urodzinowej.
Autyzm, mutyzm, wycofanie, lęk, wysoka wrażliwość społeczność. Jak sobie radzić z takimi dziećmi?
Autorka zabiera nas do świata tych dzieci i pokazuje ich oczami z jakimi problemami się stykają, jak sobie radzić w takich sytuacjach. Jak nie zranić takiego dziecka, jak go wspierać, jak dodać mu pewności siebie, jak dać mu przestrzeń do poradzenia sobie ze swoim problemem.
Bo dziecko, jest tylko dzieckiem. Spojrzenie dorosłych powinno nastąpić z pozycji dziecka, a nie dorosłego. Tak często o tym zapominamy.
Część przeznaczona dla rodziców pomoże głębiej przyjrzeć się problemom w zachowaniu dzieci i ich pochodzeniu.
Warto wspierać nasze dzieci w budowaniu i akceptowaniu siebie i innych.
W książce znajdziemy 6 historii dla dzieci i słowo dla rodziców.
Moje dzieciaki nie mogły się doczekać kolejnej przygody młodych bohaterów 🙂

Każde dziecko jest cudowne.
Każde dziecko potrzebuje przestrzeni.
Ten świat może przerażać.

Wydawnictwo @znakemotikon od pewnego czasu wydaje świetną serię książek dotyczącą przywracania równowagi w momencie dużego stresu. Najnowsza, czwarta już część nosi tytuł Self-Regulation. Jak się lubić w świecie pełnym różnic. Książka podzielona jest na 6 rozdziałów, a w każdym z nich jest opowiadanie przeznaczone dla dzieci oraz druga część napisana bardziej poważnie, z myślą o rodzicach. Tym razem autorka porusza takie tematy jak: autyzm, mutyzm wybiórczy, trudności w nawiązywaniu i podtrzymywaniu kontaktów, wysoka wrażliwość emocjonalna oraz kłótnie pomiędzy rodzeństwem. Wszystkie sytuacje opisane są bardzo dokładnie, przedstawione są postawy rodziców bohaterów.
Uważam, że to bardzo dobra seria, ułatwiająca zrozumienie i wychowanie małego człowieka, a przede wszystkim prowadzenie go przez trudy życia.
Oczywiście książka jest pięknie wydana, w twardej oprawie i z subtelnymi ilustracjami, co z pewnością dodaje jej uroku.

Każdy z nas jest inny, ale każdy jest ważny i wyjątkowy.
Ale jak się odnaleźć w świecie pełnym różnic?
Ta książka nam w tym pomoże:
Opowieści dla dzieci o tym, że różnorodność jest fajna.
Jest to zbiór wspaniałych opowiadań, które poruszają temat różnorodności np. spektrum autyzmu, mutyzm wybiórczy. Pokazują, że każdy z nas jest inny, co wywołuje często niepokój u dzieci, ale są sposoby żeby sobie z tym poradzić.
Podzielona na rozdziały dla dzieci do wspólnego czytania z dzieckiem oraz rozdziały dla rodziców. To świetna pomoc w rozmowie z dziećmi i wspieraniu ich w trudnych sytuacjach.
Pozycja wartościowa, mądra. Obowiązkowa lektura ❤️

Każdy z nas jest inny, ale każdy jest ważny i wyjątkowy.
Ale jak się odnaleźć w świecie pełnym różnic?
Ta książka nam w tym pomoże:
Opowieści dla dzieci o tym, że różnorodność jest fajna.

Każde dziecko jest inne, jedyne w swoim rodzaju. Dla niektórych ta różnorodność może być niezrozumiała. Poradnik "Self-regulation . Jak się lubić w świecie pełnym różnic" autorstwa Agnieszki Stążki-Gawrysiak będzie idealnym wstępem do rozmów z dziećmi na temat odmienności. Wraz z rodzeństwem Kubą i Lenką oraz ich znajomymi poznamy 6 różnych sytuacji, które zwrócą naszą uwagę na różnice w zachowaniach dzieci.

Autorka opisała 6 historii, każda z nich porusza inny temat m.in.:
🔸Autyzm
🔸Mutyzm wybiórczy
🔸Trudności w nawiązaniu i podtrzymywaniu kontaktów
🔸Wysoka wrażliwość sensoryczna i emocjonalna
🔸Kłótnie pomiędzy rodzeństwem.

Po każdym opowiadaniu znajdziemy część przeznaczoną dla rodziców, która powstała przy współpracy z psycholożką dziecięcą oraz facylitatorką podejścia Self-Reg dr Jagodą Sikorą.
Cześć merytoryczna pomoże rodzicom spojrzeć inaczej na problemy dzieci oraz poznać ich podłoże. Z pewnością będzie nam łatwiej wspomóc nasze pociechy w radzeniu sobie w sytuacjach, które są dla nich nowe, niezrozumiałe czy powodują lęk.

Książka jest w twardej oprawie, znajdziemy w niej kolorowe ilustracje. Czcionka jest dosyć duża, cześć dla rodziców znajduje się na kartkach o żółtym kolorze dzięki czemu zdecydowanie łatwiej szuka się interesujących nas treści.
To świetna i potrzebna publikacja, która otwiera nasze spojrzenie na pewne sprawy 😊

• Przeczytane 2023
  • Maluszkowe
  • Dla Dzieci
  • Elitki
  • Przeczytane w 2023
  • :-) Mam

Dodaj cytat z książki Self-Regulation. Jak się lubić w świecie pełnym różnic