Paddington. Historia pewnego niedźwiadka z Peru

Okładka książki Paddington. Historia pewnego niedźwiadka z Peru R. W. Alley (ilustrator), Michael Bond
Okładka książki Paddington. Historia pewnego niedźwiadka z Peru
2008-01-01
2008-01-01
32 min.
Michał Rusinek

Okładka książki W zdrowym ciele zdrowy duch. Co robić, by być w formie R. W. Alley (ilustrator), J. S. Jackson
W zdrowym ciel... R. W. Alley (ilustr...
Okładka książki Na choroby są sposoby. Jak być dzielnym pacjentem R. W. Alley (ilustrator), Tom McGrath
Na choroby są ... R. W. Alley (ilustr...
Okładka książki To, co najważniejsze. Czyli o co w życiu warto dbać R. W. Alley (ilustrator), John Mark Falkenhain
To, co najważn... R. W. Alley (ilustr...

Książka ta jest przeznaczona dla dzieci od 3 roku życia i opowiada o losach pewnego niedźwiadka, który znalazł się w Londynie.

Przygodę z tym miłym misiem należy zacząć od tej właśnie książki, bo to w niej dowiadujemy się skąd on się wziął na stacji kolejowej jedynie z bagażem podręcznym w jednej łapce i marmoladą w drugiej. To tam spotykają go państwo Brown i to tam zaczyna się ciekawa podróż zarówno misia jak i rodziny, która go przygarnia. Już od samego początku widać jak niezdarnym niedźwiadkiem jest Paddington i jak mało on wie o życiu ludzi. Sam zna jedynie tajemniczą Ciocie Lucy, o której czasem coś wspomni i do której kieruje swoje listy.

Sam Miś zarówno mi, jak i moim dzieciom jest znany jedynie z bajki w telewizji. Bajka nam się spodobała, natomiast książeczka urzekła. Mamy w niej piękne ilustracje. Kreska ilustratora jest przyjemna dla oka. Nie narzuca się nachalnie. Jest delikatna. Do tego ilustracje są barwne i świetnie komponują się z czytanym tekstem. Książeczka idealnie sprawdzi się do czytania przed snem. Nie jest ona długa, nie nuży, a ciekawi. Nam się bardzo spodobała. Polecam ją fanom Kubusia Puchatka, bo Paddington swoją niezdarnością bardzo go przypomina :)

Jak wiecie, przygody Misia Paddingtona nie są nam obce, mamy już całą kolekcje jednak, książeczki, której chce Wam dziś pokazać są dość szczególne, bo wzbogacone zbiorem przepięknych ilustracji stworzonych przez R.W Alleya, które nadają opowieścią niesamowitego klimatu.

Miś Paddington, to wyjątkowy miś w niebieskim płaszczu, czerwonym kapeluszu, z walizką i kanapką z marmoladą. Jest niezwykle miły, dobry, zabawny, trochę nie poradny, a czasem trochę naiwny. Lubi wpadać w kłopoty, przez co cały czas przytrafiają mu się przeróżne przygody i to dzięki temu czytelnik się nie nudzi.

Autor, Michael Bond to angielski pisarz, który zasłynął właśnie z serii książek dla dzieci o przygodach misia Paddingtona.
Stworzył historie opowiadającą o misiu, emigrancie z Peru, którego znaleziono na stacji kolejowej w Londynie z karteczka, na której widniał napis : „Proszę zaopiekować się tym niedźwiadkiem. Dziękuję". Pomoc oferuje mu angielska rodzina Brownów. Przyjęty w domu z otwartymi ramionami miś staje się praktycznie członkiem rodziny.

Miś Paddington to opowieść skierowana głównie dla dzieci, ale myślę, że nie jeden dorosły z chęcią sięgnął by po takie ciepłe, proste, optymistyczne i pełne humoru historie. Uroczy Miś już od pierwszych wersów skupia uwagę małego czytelnika - dlatego zachęcam do wspólnego czytania i przeżywania przygód Misia.

Paddington to miś absolutnie wyjątkowy. Jego przygody kochają kolejne pokolenia dzieci na całym świecie. Jeżeli nie mieliście okazji poznać jeszcze historii tego sympatycznego niedźwiadka, sięgnijcie po nowość od Znak Emotikon. Z książki „Paddington. Historia pewnego niedźwiadka z Peru” dowiecie się jak miś trafił na londyński dworzec, a z niego wprost do domu mieszczącego się przy Windsor Garden 32. Paddingtona nie da się nie kochać. Ten zabawny, nieco niesforny niedźwiadek potrafi rozbawić każdego. Czytanie o jego przygodach jest prawdziwą przyjemnością. Polecam spróbować i Wam – dobra dawka śmiechu gwarantowana!

🐻 Historia Misia Paddingtona nie była mi obca, jednak do tej pory znałam tylko wersję filmową. Jednak nigdy nie jest za późno, by zapoznać się z klasyką literatury dziecięcej. Tym razem miałam okazję sięgnąć po wydanie książkowe. I to jakie wydanie!
🐻 „Paddington. Historia pewnego niedźwiadka z Peru” oraz „Paddington w ogrodzie” to nie tylko kolejne wznowienie kultowej historii dla dzieci. To przede wszystkim zbiór przepięknych ilustracji stworzonych przez R.W Alleya, które nadają całej tej opowieści niesamowitego klimatu.
🐻 Jestem przekonana, że Ci najmłodsi i rodzice, sięgając po to wydanie, będą zachwyceni. Gwarantuję Wam, że podróż po przygodach tego uroczego, niezdarnego misia przyniesie Wam wiele frajdy i poprawi humor na cały dzień.

Urokliwa, dobrze wszystkim znana i bardzo zabawna historia kochanego misia. Jejku, co on wyczyniał w tej kąpieli... Pomimo całej jego wspaniałości i kulturalnego zachowania nie chciałabym mieć takiego sublokatora ;) Chociaż z drugiej strony - on jest taaaaaaki słodki!

Ciepła opowieść o małym misiu , który przybywa do Londynu.W sam raz dla 3- i 4- letnich dzieci. Duże kolorowe ilustracje zachęcają do oglądania i słuchania opowieści.

Ilustracje śliczne, a tego dobrze wychowanego Misia nie da się nie lubić :)

Ilustracje śliczne, a tego dobrze wychowanego Misia nie da się nie lubić :)

• Dla dzieci
  • Literatura dziecięca
  • Biblioteka
  • 2015
  • Do zdobycia dla moich chłopców

Dodaj cytat z książki Paddington. Historia pewnego niedźwiadka z Peru