Jeszcze o Paddingtonie

Okładka książki Jeszcze o Paddingtonie Michael Bond
Okładka książki Jeszcze o Paddingtonie
Michael Bond Wydawnictwo: Znak emotikon Cykl: Miś zwany Paddington (tom 2) opowieści dla młodszych dzieci
opowieści dla młodszych dzieci
Miś zwany Paddington (tom 2)
Znak emotikon
2021-07-28
1988-01-01

Okładka książki Dom pod kasztanami Helena Bechlerowa, Jan Marcin Szancer (ilustrator)
Dom pod kaszta... Helena Bechlerowa, ...
Okładka książki Żelazny Olbrzym Ted Hughes, Chris Mould
Żelazny Olbrzym Ted Hughes, Chris M...
Okładka książki Klementyna lubi kolor czerwony Krystyna Boglar, Bohdan Butenko
Klementyna lub... Krystyna Boglar, Bo...
Okładka książki Paddington za Granicą Michael Bond, Peggy Fortnum
Paddington za ... Michael Bond, Peggy...
Okładka książki Tajemnica szyfru Marabuta Grażyna Dłużniewska, Maciej Wojtyszko
Tajemnica szyf... Grażyna Dłużniewska...

Codzienność w towarzystwie Paddingtona to niekończąca się przygoda.

Codzienność w towarzystwie Paddingtona to niekończąca się przygoda.

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Doskwiera Wam nuda? Znam kogoś przy kim Wam to nie grozi!

Paddington to niedźwiedź z Mrocznego Zakątka Peru, który mieszka obecnie w Londynie, z rodziną Brownów, co rusz dostarczając im "rozrywki".

Paddington ma bowiem niezwykły talent do pakowania się w kłopoty, jednak zawsze spada na cztery łapy i wychodzi z nich obronną ręką.

W tym tomie przeczytacie o tym jak kupił staroświecki aparat i próbował zrobić nim rodzinne zdjęcie, jak wprawiał się w remonty oraz zapragnął zostać detektywem. Ubawicie się do łez czytając jak zrobił kukłę Guya Fawkesa czy jak "uwięził" pana Curryego przed domem w samej piżamie w mroźny dzień.

Niezmiennie polecam przygody tego niedźwiedzia o bystrym umyśle i ogromnym sercu❤️

Doskwiera Wam nuda? Znam kogoś przy kim Wam to nie grozi!

W tym tomie przeczytacie o tym jak kupił...

"Jeszcze o Paddingtonie". Ta książka to kolejna "dawka" przygód Paddingtona.

Paddington to wyjątkowy Miś. Rodzina Brownów nigdy się z nim nie nudzi. Każdego dnia przytrafiają się mu rozmaite przygody. Jedne zabawne, inne nieco przerażające, a jeszcze inne ciekawe i mocno przeżywane przez młodego czytelnika. Znajdziemy tu wpadki, gafy, zabawne historie, zdarzenia, które normalnie nie powinny się nikomu przytrafić. Czy Paddingtonowi uda się zrobić rodzinne zdjęcie? Czy Paddington wytropi złodzieja dyni Pana Browna? Jak poradzi sobie z remontem swojego pokoju? Jakie prezenty otrzyma na Boże Narodzenie, a jakie sam podaruje swoim najbliższym? W jakie "nowe" tarapaty wpadnie? Jakie nowe wymyśli pomysły? Jesteście ciekawi? 😀

Najnowsze wydanie przygód Paddintona od Znak Emotikon jest przepiękne! Twarda okładka, cudownie dobrana kolorystyka, przejrzysta i duża czcionka, a także rysunki znajdujące się w książce sprawiają, że przyjemnie się ją czyta, a dodatkowo "cieszy ona oko". Mnie bardzo przypadły do gustu książki z nowego wydania! Są przepiękne! 😍

"Jeszcze o Paddingtonie". Ta książka to kolejna "dawka" przygód Paddingtona.

Jest to druga część przygód wesołego i niezwykłego misia Paddingtona. W tej części nasz niedźwiadek będzie próbował zrobić wspólne, rodzinne zdjęcie, będzie przeprowadzał remont pokoju, prowadził śledztwo w sprawie zniknięcia dyni pana Browna, będzie przeżywał wesołe chwile przy ognisku, poważnie zachoruje, wpadnie w szał zakupów świątecznych i oczywiście przeżyje swoje Boże Narodzenie z rodziną Brownów. Nooo.... powiem Wam, że jak na tak małego misia, to dzieje się tu sporo. I oczywiście Paddington zawsze przysporzy okazji do śmiechu czy do refleksji nad niektórymi jego postępowaniami. Eh... rodzina Brownów prowadziła całkiem zwykłe i nudne życie nim przygarnęli Paddingtona. Ale odkąd go mają, nie nudzą się w cale. Dzięki niemu mają sporo wesołych momentów, ale przysparza im też i zmartwień. Jednak tak to już jest, kiedy ma się nowego członka rodziny. Dlatego my bardzo chętnie przygarniamy do domu Paddingtona w papierowej wersji i uwielbiamy czytać o jego przygodach nie tylko przed snem ;) A Wy już znacie Paddingtona i jego przygody?

Kolejne spotkanie z misiem Paddingtonem okazało się równie przyjemne co pierwsze. Przygody Paddingtona to tak naprawdę opowiadania z mojego dzieciństwa, dlatego podchodzę do nich z duzym sentymentem.

"Jeszcze o Paddingtonie" to dalsze losy niedźwiadka, który cokolwiek robiąc zawsze wychodzi korzystnie z opałów. Paddington zadomowił się w rodzinie Brown'ow i dobrze się tam czuje. Wszystko było by ok gdyby nie kłopoty, które przyciąga jak magnes. Ale nic nie dzieje się bez przyczyny. Bowiem w tej części Paddington zostanie fotografem, będzie przeprowadzał remont pokoju, zostanie detektywem, a także aktywnie będzie przygotowywał się do świąt Bożego Narodzenia. Jego rodzinka każdego dnia zastanawia się, co nowego nawywija niesforny, nowy członek rodziny. Państwo Brownowie nie raz i nie dwa będą o krok od zalalamania nerwowego ale czy mogą gniewać się na najbardziej puchatego i milusiego Misia na świecie?

Byłam przekonana, że Paddington skradnie serduszko mojego synka i oczywiście miałam rację bo przy tej książce nie można się nudzić gdyż nie brakuje w niej dużej dawki humoru, a Miś ma niezwykły charakter, charyzmę i sposób bycia, że nie można go nie obdarzyć sympatią. Serdecznie polecam tym, którzy już znają przygody Misia aby sobie odświeżyć opowieśći i tym, którzy nie mieli jeszcze okazji ich jeszcze poznać :)) wrażenia gwarantowane!

Paddingtona znamy i lubimy od dawna, zauroczył nas już 3 lata temu, dlatego z przyjemnością zabraliśmy się za nową książkę.
Ta klasyka brytyjskiej literatury trafiła i w nasze gusta, dlatego dalsze losy misia zajęły nam kilka ładnych wieczorów 💛
Każda przygoda, gafa i wpadka misia jest u nas przeżywana i komentowana. Krótkie i ciekawe historyjki to idealna forma dla młodszych fanów książek 😄

Misia Paddingtona pokochałam jako dziecko. Cieszę się, że teraz miałam przyjemność wrócić do jego losów. Ten zabawny niedźwiadek kradnie serca nie tylko maluchów, ale również dorosłych.

W drugiej części przygód Paddingtona jesteśmy świadkami, jak misiu próbuje wyremontować swój pokój. Dopingujemy go także w momencie, kiedy zamienia się w detektywa.

Uważam, że warto wzbogacać biblioteczki naszych dzieci o klasyki. Jak dla mnie, Paddington to pozycja obowiązkowa. Co tu dużo mówić - polecam!

Uważam, że warto...

Czy jest na świecie ktoś, kto nie zna tego sympatycznego Misia? Miś Paddington zadomowił się już na dobre w naszej kulturze. Jego historia zaczęła się w 1958 roku, kiedy to ukazał się pierwszy tom powieści Michaela Bonda. Inspiracją do napisania powieści była maskotka zakupiona przez autora w pewien Wigilijny dzień. Czytelnicy od razu pokochali tego wspaniałego i zabawnego misia. A wkrótce potem pojawiły się kolejne części cyklu o Paddingtonie. Miś Paddington doczekał się nie tylko kilkunastu wspaniałych książek, lecz także filmów. Stał się postacią rozpoznawalną w kulturze, więc zaczął pojawiać się również na dziecięcych ubraniach i akcesoriach.

To już druga odsłona przygód tego zabawnego i roztropnego Misia. Tym razem zatytułowana "Jeszcze o Paddingtonie". W tym tomie znajdziecie kontynuację przygód Paddingtona, który już na dobre zadomowił się w domu rodziny Brownów i z dobrymi zamiarami chce urządzić swoją własną sypialnię. W tej opowieści dowiemy się również, dlaczego misie nie chodzą na wesela oraz jak zostać wspaniałym niedźwiadkowym detektywem. Razem z Paddingtonem spędzimy miło święta i będziemy uczestniczyć w jego pierwszej gwiazdce. Ale jak zawsze nie zabraknie śmiechu i wzruszeń, gdyż Paddington, choć serce ma wielkie, to zdecydowanie nieporadne. Jego błędy są szybko wybaczane, ale także potrafią uczyć dzieci i wyciągać wnioski.

Książka uczy i bawi, dzięki czemu jest okazją do wspaniale spędzonego czasu z całą rodziną. Nie jest to moje pierwsze spotkanie z Paddingtonem. Książkę miałam już okazję czytać w dzieciństwie, a potem w nastoletnim życiu znów po nią sięgnęłam. Teraz przy okazji świętowania urodzin Paddingtona wydawnictwo Znak Emotikon wznowiło wydanie w pięknej grubej oprawie. Nie mogłam sobie odmówić sięgnięcia po tę pozycję, tym bardziej, że nie miałam jej jeszcze na półce. Pierwszy tom zachwycał piękną czerwienią, a drugi jest soczyście żółty. Kocham te kolory i ciekawa jestem, jaką okładkę przygotowało wydawnictwo Znak Emotikon do trzeciej części przygód o Paddingtonie.

Miś Paddington zachwycił mnie gdy byłam dzieckiem, jego ponadwymiarowość towarzyszyła mi także w nastoletnim życiu, teraz gdy już jestem dorosła odnalazłam w niej wartości, które wcześniej pominęłam. Chcę jeszcze wracać do tej książki w swoim życiu,

Najnowsze wydanie Znak Emotikon czyta się w sposób bardzo przyjemny. Sporym atutem jest duża czcionka, która z pewnością zainteresuje już czytające dzieci. W środku są rysunki, a raczej szkice, które są miłą odskocznią od czytania. A Wy skąd znacie Paddingtona?

• Dla dzieci
  • Literatura dziecięca