Ryzykowny układ

Okładka książki Ryzykowny układ Aleksandra Lalak
Okładka książki Ryzykowny układ
Aleksandra Lalak Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Złączeni pragnieniem (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Złączeni pragnieniem (tom 1)
NieZwykłe
2023-11-22
2023-11-22

2049

Książka „Ryzykowny układ” Aleksandry Lalak zabiera nas do pierwszego tomu cyklu "Złączeni pożądaniem". To świetny debiut autorki. Z przyjemnością przeczytam inne książki.
Poznajemy Hope Myers, 20 letnia studentka Akademii Sztuk Pięknych, która latem dorabia w kawiarnii. Alexander Astor, 29 letni biznesmen, który pracuje w firmie ojca, dąży do objęcia stanowiska głównego prezesa. Jego matka ciosa mu kołki na głowie, ponieważ pragnie zeswatać ją z Josephine – dziedziczką fortuny rodziny Bransonów. Na drodze Alexa staje Hope. Proponuje dziewczynie pieniądze za fikcyjny związek. Choć oboje nie darzą się sympatią, udawanie pary przychodzi im z zadziwiającą łatwością. Hope świetnie radzi sobie w nowej roli. Jednak istnieje pewna granica, która zacznie się zacierać.
Poznajcie bohaterów, a polubicie ich od pierwszych stron. Jak to mawiają, przeciwieństwa się przyciągają.

Ryzykowny Układ miałam przyjemność poznać już dłuuugi czas temu, podczas publikacji książki na wattpadzie i przepadłam od razu, a powrót do nich w papierze był jeszcze przyjemniejszy.

Styl pisania autorki jest bardzo przyjemny i ogromnie ułatwia on czytanie. Jest prosty, ale wciągający i jako czytelnik nie wiedziałam kiedy przenosiłam się w świat Hope i Alexa.

Hope i Alex to bohaterowie u których zadziała się odwrotność standardowego sunshine x grumpy. W tej historii on był słoneczkiem, który próbował rozweselić nawet najmniejszym zachowaniem jej dzień, a ona była gburkiem nie chcącym za bardzo dopuścić do siebie tego pewnego siebie mężczyzny. W pewien pokręcony sposób odnaleźli się w tym bałaganie i idealnie się uzupełniali, co ogromnie doceniłam i bardzo mi się spodobało. Ta dwójka szybko skradła moje serducho bo akcja książki rozgrywała się w swoim tempie i nic nie szło za szybko, ani za wolno i autorka bardzo płynnie poprowadziła ich relacje. Nie wiedziałam kiedy tak naprawdę to się stało - lecz w tym dobrym sensie bo nie odczułam żadnego przeskoku, tylko bardzo naturalnie przychodziło im coraz to większe zaufanie do niej.

Bardzo spodobał mi się sposób kreacji każdego z bohaterów i elementy sztuki, które autorka wprowadziła. Główna bohaterka jest malarką i bardzo się cieszę, że ten wątek był widoczny przez całą książkę, a nie zapomniany. Uwielbiam czuć pasję bohaterów, więc to jak ważna była dla niej sztuka było ogromnym plusem tej historii. Czułam najmniejszą emocję Alexa i Hope co sprawiało, że czytałam z jeszcze większym zaangażowaniem. Uwielbiam Alexa za to, że z każdym kolejnym rozdziałem pokazywał ile dla niego znaczy Hope, jak wiele jest w stanie zrobić by zobaczyć jej uśmiech. Uwielbiam go całą sobą i ogromnie się cieszę, że ta dwójka mogła na siebie trafić - dopełniali się idealnie.

Sceny łóżkowe bohaterów były c u d o w n e. Pełne napięcia, gorące, ale jednocześnie subtelne i napisane z dobrym smakiem. Jako, że to debiut Oli, uważam, że poradziła sobie wspaniale i nie odczuwałam przez całą książkę, aby czegoś w niej zabrakło.

Historia Alexa i Hope to historia pełna wzlotów i upadków, bo kiedy bohaterowie przestają swój układ traktować jako układ zaczyna robić się niebezpiecznie. W grę wchodziły prawdziwe uczucia, a kłamstwa, które miały miejsce nawet jakiś czas temu zaczną wychodzić na światło dzienne. Ryzykowny układ to pozycja, która niejednokrotnie zaskoczy swoją nieszablonowością i genialnym stylem napisania, a bohaterowie pokażą co tak naprawdę znaczy zaufanie. Jest to książka, którą z ręką na sercu mogę wam polecić i obiecać, że na pewno się nie zawiedziecie.

Hope i Alex...

Podczas czytania bawiłam się bardzo dobrze, bohaterowie byli bardzo prawdziwi i polubiłam Hope, jej docinki i styl bycia to świetna rzecz. Nie raz się przy nich zaśmiewałam.
Akcja całkiem szybka, co chwilę pojawiały się nowe wydarzenia i bohaterowie tworzyli relację. Dobrze się to obserwowało.
Jak dla mnie zakończenie bardzo dobre i takie by mogło pozostać, nie potrzeba tu drugiego tomu.

Wydawnictwo Niezwykle się pomyliło bo wydali w końcu coś fajnego i godnego uwagi!

Świetny debiut. Czekam na części drugą i inne książki autorki

Świetny debiut. Czekam na części drugą i inne książki autorki

Hope, to studentka Pensylwańskiej Akademii Sztuk Pięknych, jest dziewczyną potrafiącą poradzić sobie ze wszystkim. Ma poukładane życie, do czasu, kiedy to na jej drodze staje nieznajomy. Alexander, to prawie trzydziestoletni biznesmen. Na co dzień pracuje w firmie ojca, dążąc do objęcia stanowiska głównego prezesa. Z pozoru jego codzienność wygląda idealnie, ale jednak wszystko ulega zmianie. Kiedy to jego matka postanawia go zeswatać. Mężczyzna szuka wyjścia z niekomfortowej sytuacji i właśnie wtedy na jego drodze staje Hope. Alex jest zdesperowany do tego stopnia, że ofiaruje nieznajomej pieniądze za fikcyjny związek. Czy dziewczyna się zgodzi? Co z tego układu wyjdzie? Co się wydarzy pomiędzy tą dwójką?

Jest to książka która zaciekawiła mnie bardzo swoimi motywami oraz opisem. Już od pierwszej strony wiedziałam że książka zawładnie moim serduchem. I tak też właśnie się stało. Styl pisania autorki bardzo przypadł mi do gustu, jest lekki, przyjemny oraz bardzo wciągający. A sama fabuła jest dopracowana pod każdym względem. Wszystko dzieje się po coś. Może i były momenty kiedy trochę się nudziłam, ale nie było ich dużo. Akcja utrzymana jest w idealnym tempie, nic nie dzieje się za szybko ani za wolno. Historia Aleksandra i Hope wywarła we mnie mnóstwo emocji. Bohaterowie zostali wykrowani świetnie, a wręcz genialnie. Aleksander, to inteligentny, opiekuńczy, kochany oraz bogaty biznesmen, który postanowił zaproponować Hope układ, w którym to obie strony mają coś do zyskania. Hope, to ciepła, miła oraz nie dająca sobą pomiatać młoda kobieta, która dla rodziny jest w stanie poświecić bardzo dużo. Ich pierwsze spotkanie zapoczątkowało coś cudownego. Bardzo podobało mi się to jak autorka przedstawiła zaiteresowania bohaterów. Zdecydowanie jestem zauroczona tą książką i już nie mogę się doczekać następnej części. Bardzo polecam!

Moja ocena 9,5/10⭐️

Przyciągnęła mnie okładka, a każda przeczytana strona coraz bardziej wciągała w historię Hope i Alexa. Czuję niedosyt, tak bardzo chciałabym poznać już dalszy rozwój wydarzeń.

Super

Super

lekka i przyjemna typu love, milioner układa się z młodą kobietą , aby udawała jego narzeczoną; niestety książka nie ma zakończenia, gdyz autorka chce wdrożyć kolejny tom, jak dla mnie niepotrzebnie

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

" Ryzykowny układ"
Złączenie pragnieniem #1
Aleksandra Lalak
Premiera 22.11.2023

Współpraca @wydawnictwoniezwykle

" Ryzykowny układ" to kolejny i w ogólnym rozrachunku udany debiut, który ostatnio miałam przyjemność czytać. Pomysł może nie był nowatorski ani zaskakujący, bo historii z tym motywem pojawia się naprawdę dużo i dużo ich czytam, to jednak mam porównanie i lekki niedosyt.
Zabrakło mi troszkę "pazura" w tej historii, elementu zaskoczenia czy zwrotu akcji, który był by dla mnie niespodzianką. Wszystko było raczej przewidywalne i takie " spokojne". Wiem również, że czasami fabuła tego wymaga i nie mam nic przeciwko, ale...tym razem szykowałam się na coś ostrzejszego 😉, co nie znaczy, że historia mi się nie podobała. Dostrzegam wielki potencjał w piórze Autorki i mocno trzymam kciuki za dalsze plany ❤️

" Ryzykowny układ" to niepisana umowa między Hope Myers, która jest studentką Pensylwańskiej Akademii Sztuki Pięknych a biznesmenem Aleksandrem Astorem.
Umowa ma dotyczyć opłacanego, fikcyjnego związku. Aleksa pcha do tego posunięcia fakt, że matka chce go wyswatać z dziedziczką fortuny rodziny Bransonów, a on ani myśli brać w tym udział.
Hope ma za zadanie zapobiec próbom swatania i wychodzi jej to naprawdę świetnie. W ogóle udawanie związku przychodzi im z łatwością, do czas aż pojawiają się zupełnie niespodziewanie i niezamierzone uczucia.
" Ryzykowny układ" to też historia gdzie spotykają się dwa zupełnie różne światy. Ona musi walczyć o swoje marzenia i ciężko pracować, On ma wszystko na wyciągnięcie ręki. Milioner, który nie musi się obawiać jutra. Dzieli ich prawie wszystko " Hope Myers sprawiła, że ryzyko miało szalenie słodki smak"

CZY KIEDY POJAWIA SIĘ POŻĄDANIE, TRZEBA DALEJ KŁAMAĆ?

Zaczęło się całkiem niewinnie.
Spotkali się podczas burzy.
Połączył ich układ.

Aleksandra Lalak
Premiera 22.11.2023

Współpraca @wydawnictwoniezwykle

• Romans

Dodaj cytat z książki Ryzykowny układ