Oszuści. Sekrety Greystone'ów

Okładka książki Oszuści. Sekrety Greystone'ów Margaret Peterson Haddix Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Oszuści. Sekrety Greystone'ów
Margaret Peterson Haddix Wydawnictwo: Dwukropek Cykl: Sekrety Greystone'ów (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Sekrety Greystone'ów (tom 2)
The Deceivers. Greystone Secrets
Dwukropek
2023-06-14
2023-06-14
Monika Wiśniewska

Wyróżniona opinia i

Oszuści. Sekrety Greystone'ów

przeczytanych książek 1584 napisanych opinii 953

2 tom niesamowitych przygód połączonych z nutką niepewności, steachu i niedowierzania. Kłamstwa, złudzenia, tajemnice, niebezpieczeństwo. Rodzeństwo które ma przed sobą nie lada wyzwania. Inne wymiary, równoległa rzeczywistość.
Niesamowita determinacja, mierzenie sie z własnymi lekami i słabościami co nawet dla dorosłych jest nie lada wyzwaniem.
Książka trzyma w napięciu i zdecydowanie nie oderwiecie sie od tej historii.
Jesteśmy ciekawi kontynuacji dalszych przygód niesamowitych dzieciaków które nie poddadzą się żadnemu wyzwaniu 🙌

Jeśli nie czytaliście to polecamy ✨

Książka trzyma w napięciu i...

Czy Wasze dzieci też mają jakoś mniej czasu na czytanie w te letnie dni? Jeszcze jak padało to przycupnęli ale teraz gdy jeszcze słońce rządzi i czuć te niestety dobiegające końca, wakacje, to ja ich prawie w domu nie mam, a książki kurz zbierają 🙄

Pierwszy tom cyklu o trójce rodzeństwa Greystone'ów można rzec, że zintegrował mi dzieciaki 😅 mają zupełnie inne gusty w kwestiach czytelniczych, a w tym przypadku syn się uparł i czytał siostrze co wieczór pod 2-3 rozdziały na dobranoc. Jeszcze naganiał, żeby i ona choć jeden przeczytała 😊 potrafi chłopak zmotywować ją lepiej niż ja. I z drugim tomem było podobnie. Wiem, to ja powinnam im czytać, ale czy taka opcja nie jest dla nich lepsza pod wieloma względami? Ja widzę tu dużo zalet ☺️

Tak więc jaką przygodę przeżyła w tym tomie trójka bohaterów? Jest o jednego wiecej niż moich ale też każde jest inne 😊 sądzę, że mój syn to taki odpowiednik Emmy - średniej z rodzeństwa, która kocha matematykę, kody, zagadki. Córka już jest trudniejsza do porównania - to mały żywioł.

Po nieudanej próbie uwolnienia mamy młodych Greystone'ów, a także mamy ich przyjaciółki Natalie, nasi bohaterowie przygotowują sie do kolejnej próby podjęcia walki w celu odzyskania tych najważniejszych dla nich kobiet. W pełni świadomi jak będzie to niebezpieczne, nie próżnują, starają sie być gotowi na wszystko. Co czeka ich tym razem w równoległym świecie?

Można się z pewnością w tej książce zatracić. Wciąga i to widać. Pełna zagadek, emocji, akcji, chwil grozy takich trzymajacych w napięciu. Świat do jakiego bohaterowie ruszają w poszukiwaniu matek, jest pełen pułapek. Łatwo można zapomnieć, że to nie ich świat tylko jego lustrzane odbicie, bo nie raz ten obraz jest piękniejszy, aż chce się w nim pozostać. Czy uda się im osiągnąć cel czy ten świat jak z marzeń ich pochłonie?

Warto podsunąć pod nos te serię żądnym przygód młodym czytelnikom, bo oba tomy to wielka przygoda od której trudno sie oderwać.

Dziękujemy serdecznie za egzemplarz wykatkowemu Wydawnictwu Dwukropek

I ponownie za sprawą rodzeństwa Greyston'ów trafimy do...
No właśnie gdzie? Najlepszym określenie byłaby równoległa rzeczywistość. Świat prawie identyczny z tym, w którym żyją Finn, Emma i Chess, choć jak się okaże w pierwszej części, to nie do niego należą. Tylko do tego drugiego, dziwnego, nieznanego, pełnego przemocy i obłudy, w których uwięziona zostaje ich mama i mama Natalii z tej lepszej rzeczywiści.

Wiem, trochę można się pogubić. 😉Nawet sami bohaterowie mają z tym problem, aby odróżnić jeden świat od drugiego, bo ludzie w nich żyjący są prawie identyczni. Prawie. To słowo stanowi ważny klucz do całej historii.

W drugiej części powieści będziemy śledzić poczynania rodzeństwa i ich przyjaciółki Natalii, którzy po zniszczeniu bramy łączącej te dwa wymiary, pragną odnaleźć inne przejście i do niego wrócić, aby uwolnić z niego swoich bliskich. Udaje im się ta sztuka i trafiają do domu Natalii, w sam środek pewnej intrygi, której staną się współuczestnikami. Czy tym razem uda mi wyjść cało z opresji?

---
Przed Wami pasjonująca opowieść o sile rodzinnych więzi, którym nawet mierzenie się z przeciwnościami losu rodem z science-fiction nie jest straszne. Wielka jest miłość i troska, jaką obdarzają się wzajemnie tak zupełnie różni od siebie Finn, Emma i Chess. Ale te różnice są jak elementy w jednej układance, wzajemnie się dopełniają i stanowią klucz do rozwiązania zagadki, w którą wplątała się ich mama i oni sami. To również opowieść o rodzącej się przyjaźni i przemianie, jaka zachodzi w dzieciach w obliczu grożącego im wspólnego niebezpieczeństwa.

Jedno Wam mogę zagwarantować - nudno nie będzie. To powieść pełna emocji, intrygujących wydarzeń i zaskakujących zwrotów akcji.

I ponownie za sprawą rodzeństwa Greyston'ów trafimy do...

Wiedzeni krętymi korytarzami kłamstw, złudzeń i tajemnic, potykający się o niebezpieczeństwo czające się na każdym rogu zagubimy się w plątaninie domysłów, tajnych szyfrów i znaków. W poszukiwaniu sojuszników i rozpoznawaniu wrogów trudno określić kto jest kim, komu ufać, przed kim uciekać, jakie podjąć działania, żeby uratować bliskich będąc w samym centrum zła.

W „Oszustach” każdy zostanie oszukany, każdego autorka wywiedzie na manowce, aby w końcu dopełnić misji, z którą rodzeństwo Greystone’ów wraz z przyjaciółką Natalie ponownie udają się do alternatywnego świata owładniętego bezwzględnym złem. Nieświadomie trafiają w miejsce, z którego zło i ucisk rozprzestrzeniają się obezwładniając mieszkańców. Zamknięci w potrzasku usiłują rozszyfrować intencje napotkanych osób, odtworzyć sobie drogę ucieczki i odnaleźć zaginione mamy.

Niesamowite, jak wiele potrafi się wydarzyć na zamkniętej przestrzeni. Margaret Peterson Haddix osadziła akcję powieści w jednym budynku, a dokładnie w jego trzech pomieszczeniach i tajnych przejściach między nimi. Dzieje się tu dużo, akcja nawet na chwilę nie zwalnia, adrenalina buzuje, a czas nieubłaganie ucieka. I ci, którzy wydają się najmniej użyteczni w akcji ratunkowej, nagle odgrywają główną rolę.

Czytelnicze sympatie i antypatie będą zmieniać się niczym w kalejdoskopie, będziecie co chwilę wydawali okrzyki zdziwienia, bo autorka w żadnym momencie nie ułatwi rozwiązania zagadki i nie uprości podjęcia decyzji kto jest dobry, a kto zły.

Trzyma w napięciu, zaskakuje i zachwyca, wciąga i nie pozwala oderwać się myślami od toczącej się historii. I ponownie kończy się tak, że trudno w to uwierzyć…

Nie przepadacie za science fiction? Dzięki tej serii z pewnością zmienicie zdanie. Polecam!

W...

Dziś premiera książki, którą objęłam patronatem, 🥰 dlatego właśnie teraz przychodzę do Was z moją opinią na jej temat. 😊 A mowa o drugim tomie "Sekretów Greystone'ów" Margaret Peterson Haddix zatytułowanym "Oszuści". 📚 Pierwsza część bardzo mi się podobała. Czy kontynuacja serii wywarła na mnie równie pozytywne wrażenie❓️

Akcja drugiego tomu rozpoczyna się w miejscu, w którym zakończył się pierwszy. 😌 Trójka rodzeństwa, Chess, Emma i Finn, wraz ze swoją przyjaciółką Natalie, próbują odnaleźć drogę do równoległego świata, w którym zostały uwięzione ich mamy. 😲 Dzieciaki za wszelką cenę muszą wymyślić, jak sprowadzić rodzicielki z powrotem, ale nie zdają sobie sprawy, jak trudne zadanie ich czeka. 🫣 Alternatywny świat równoległy jest bowiem złowrogim i przerażającym miejscem, 😱 w którym nawet za mówienie prawdy można ponieść konsekwencje.

Kontynuacja "Sekretów Greystone'ów" ponownie zabiera nas w fantastyczną, pełną tajemnic i niebezpieczeństw niesamowitą przygodę. 🤩 Wspólnie z czwórką mądrych i odważnych dzieciaków przenosimy się do innej rzeczywistości, aby uczestniczyć wraz z nimi w poszukiwaniu ich mam. 🧐 Jest to pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, emocjonująca i wciągająca historia, którą czyta się jednym tchem. 😃

Postacie są tu świetnie wykreowane. 👌 Chess, Emma, Finn i Natalie to sprytne, rezolutne dzieci, które świetnie radzą sobie w trudnych sytuacjach. ☺️ Ich miłość do matek, a także do siebie nawzajem, jest bardzo silna, ❤️ a determinacja, aby ocalić uwięzione, nie ma granic. Zrobią wszystko, by sprowadzić najbliższych do domu, a w swoich działaniach i współpracy są zgrani i konsekwentni. 👍

Nie chcę spoilerować tym, którzy nie czytali jeszcze tomu pierwszego, dlatego nie będę zagłębiała się w szczegóły. 🤫 Dodam jedynie, że kontynuacja trzyma w napięciu, dostarcza sporej dawki emocji, 🤩 a zakończenie niesie wiele niewiadomych. Polecam Wam tę pełną przygód historię❗️ Odważycie się przenieść do równoległego świata, w którym prawda miesza się z kłamstwem, a na każdym kroku czyha niebezpieczeństwo❓️🤨

Akcja drugiego tomu rozpoczyna się w miejscu, w...

Pierwszy tom cyklu Sekrety Greystone'ów Margaret Peterson Haddix pt. Obcy zrobił na nas spore wrażenie - przede wszystkim przez wzgląd na fakt zaskakującego przeniesienia miejsca akcji. Jeśli jednak jesteście jeszcze przed lekturą, nie czytajcie tej recenzji. Po co odebrać sobie radość z samodzielnego odkrywania tej opowieści. Wiedzcie, że naprawdę warto po nią sięgnąć i wróćcie tu, gdy będziecie gotowi na tom drugi, czyli Oszustów.

Na rodzinę Greystone'ów skłąda się troje rodzeństwa. Dwunastoletni wrażliwy Chess jest obrońcą młodszego rodzeństwa. Dziesięcioletnia Emma uwielbia matematykę i kody, a najmłodszy Finn jest odważny, bezpośredni i po dziecięcemu słodki. Ich spokojne życie stanęło na głowie w dniu zniknięcia mamy. Okazało się, że bierze ona udział w niebezpiecznej misji... i to osadzonej w zupełnie innym świecie, równoległym do tego, który znają. Ten świat jest zwodniczo podobny do naszego, ale panują tam rządy strachu i nienawiści.

Młodzi Greystone'owie już tam byli, razem z przyjaciółką Natalie próbowali wydostać obie mamy schwytane przez obcy reżim. Niestety, musieli salwować się ucieczką i teraz próbują odkryć, co jeszcze mogą zrobić, żeby ocalić mamę. Są zdeterminowani, by nieść pomoc i gotowi mierzyć się z własnymi lękami i słabościami. Tylko czy w świecie obłudy i fałszu da się odróżnić prawdę od fikcji?

Haddix świetnie podejmuje kontynuację serii od miejsca, w którym skończył się poprzedni tom. Daje oczywiście młodym bohaterom chwilę, by zebrali siłę na kolejna walkę, ale zdeterminowane dzieciaki nie zasypiają gruszek w popiele i ruszają do akcji. Jest to tym odważniejsze, że teraz już zdają sobie sprawę z tego, jak jest to niebezpieczne. A to sprawia, że i my czujemy to napięcie.

Książka spełnia wszystkie kryteria doskonałej rozrywki dla dzieciaków - ma świetnych bohaterów, nietuzinkową tajemnicę, wciągającą fabułę pełną zwrotów akcji. Angażuje czytelnika intelektualnie i emocjonalnie, a przede wszystkim sprawia, że trudno oderwać wzrok od kolejno płynących zdań. Łączy w sobie elementy kilku literackich gatunków w sposób swobodny i przemyślany, oferując świetnie spędzony czas i pozostawiając furtkę do kontynuacji opowieści.

Akcja pędzi tu w zawrotnym tempie, a jednocześnie pozwala czytelnikowi objąć jej całokształt i czuć niepokój dzieci o matki. W tym wszystkim na plan pierwszy wybija się dylemat Natalie, która w tym świecie widzi lustrzane odbicie swojego życia, a przede wszystkim realizację swoich najskrytszych marzeń - zarówno o ponownym spotkaniu z ukochaną babcią, jak i widokiem rodziców, którzy się nie rozwiedli. W takiej fantazji łatwo byłoby się zatracić.

Pod piękną okładką (jej też przyjrzyjcie się dokładnie) kryje się emocjonująca, niesamowita opowieść, która spodoba się młodszym i starszym odbiorcom i pozostawi ich w nerwowym oczekiwaniu na kolejną część serii. Świetnie łącząca napięcie, przygodę, tajemnice i realne zagrożenie, pozwalająca eksplorować równoległą rzeczywistość, którą tak wiele z naszą łączy. Doskonały dowód na to, że literatura to świetna alternatywa dla telefonu czy telewizji. Atrakcyjna, tajemnicza, wciągająca, a jednocześnie nieprzytłaczająca mnogością postaci i zawiłością fabuły. Z dumą objęliśmy książkę patronatem i będziemy polecać ją każdemu, kto zechce nas wysłuchać.

W kontynuacji „Sekretów Greystone`ów” najlepszy team na świecie szuka sposobu na powrót do alternatywnej rzeczywistości.
Jakie niespodzianki czekają na naszych bohaterów w alternatywnym świecie? Kto okaże się sprzymierzeńcem, a kto wrogiem? Trzymająca w napięciu, fantastyczna historia rodzeństwa Greystone`ów nie pozwala złapać oddechu. Szykujcie się na silne emocje.

• Nowe serie kontynuacja
  • Pod naszym patronatem