Pragnienie diabła

Okładka książki Pragnienie diabła Brigitte Wu
Okładka książki Pragnienie diabła
Brigitte Wu Wydawnictwo: Novae Res Cykl: Pragnienie diabła (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Pragnienie diabła (tom 1)
Novae Res
2022-01-20
2022-01-20
9788382196894

Wykazałam się mega cierpliwością ale nie udało się tego dokończyć

Wykazałam się mega cierpliwością ale nie udało się tego dokończyć

Witajcie kochani. Dziś przychodzę do Was z recenzją książki ,,Pragnienie diabła” t.1 autorstwa Brigitte Wu.

Lisa jest piękną kobietą, która wiedzie spokojne życie. Pewnego dnia niespodziewanie życie głównej bohaterki zmienia się w istny koszmar. A wszystko za sprawą przypadkiem poznanego Connora. Nowy znajomy, który początkowo sprawiał wrażenie normalnego mężczyzny, okazał się być istnym psychopatą. Jego jedynym celem, do którego dąży jest za wszelką cenę ukarać Lisę za to, że ta informacja odrzuciła. W tym celu porywa ją do swojej rezydencji gdzie kobieta musi wykonać pewne zadania. Początkowo Lisa robi wszystko, aby się stamtąd wydostać. Jednak wraz z czasem sprawy zaczynają przyjmować nieco inny obrót? Jaki? Tego musicie się przekonać czytając ,,Pragnienie diabła”!

Znakomity thriller erotyczny! Ta książka niesamowicie wciąga już od pierwszych stron. Przyznaję, że pierwszy raz miałam przyjemność czytać tak wspaniale połączenie wątków. Powieść dostarczyła mi całej gamy emocji, zdecydowanie. Bardzo ciekawie wykreowani bohaterowie. Z całego serca Wam polecam! Dziękuję autorce oraz wydawnictwu Novae Res za zaufanie oraz egzemplarz do recenzji.

Książkę można opisać jednym słowem. PORAŻKA

Książkę można opisać jednym słowem. PORAŻKA

Rzadko zdarza mi się nie dokończyć książki, ale w tym przypadku nie dałam rady tego dłużej czytać. Nie ukrywam, że czuję się nieco oszukana, ponieważ zwabiona ciekawym opisem, liczyłam na dobrą pikantną historię, a tymczasem czułam się jakby to wszystko było napisane przez dziecko. Dialogi, wypowiedzi bohaterów, ich zachowania są tak infantylne i niekonsekwentne, że trudno mi jakkolwiek to opisać. Główna bohaterka po kilku pierwszych stronach stwierdza, że kocha swojego porywacza, a widziała go raptem 2 razy. Miałam wrażenie jakby bohaterami były dzieci w piaskownicy i nie czułam się komfortowo czytając to dalej.

Byłam bardzo ciekawa tej książki, ponieważ opis wydawał się interesujący,a opinie były podzielone.
Należy zaznaczyć,że "Pragnienie diabła" to debiutancka książka @brigitte__wu. Każdy autor kiedyś debiutował i uważam ,że trzeba mieć sporo odwagi aby wydać książkę.
Muszę przyznać,że książka była dla mnie sporym zaskoczeniem...pod względem słownictwa jakie się tam znalazło. Moim zdaniem za dużo wulgarnych słów, ale każdy ma swój " styl" pisania, tak samo jak każdy ma swój styl ubierania się.
Było to moje pierwsze spotkanie z tego typu książka i mam mieszane uczucia.

Czy polecam książkę ?
Jeśli ktoś lubi sporo wulgaryzmów i sceny erotyczne to polecam.

Pamiętaj,że ciekawość to pierwszy stopień do piekła 😉

Autorce gratuluję odwagi i życzę sukcesów przy kolejnych książkach 🧡

Pragnienie diabła to książka, której opinie są bardzo różne. Dlatego już na wstępie zachęcam was do wydania opinii swojej własnej - po jej przeczytaniu :)
A książkę czyta się bardzo szybko, strony wręcz lecą przez palce i mimo paru niedociągnięć całość jest całkiem fajna i ciągnie nas do końca.
Znajdziemy tutaj historię porwanej dziewczyny, która pada "ofiarą" mafijnego psychopaty, który postanawia schować dziewczynę przed całym światem i mieć ją tylko dla siebie.
Connor umieszcza Lise w swojej posiadłości, gdzie znajduje się 7 pokoi każdy jest lepszy i daje dziewczynie więcej komfortu. I tu muszę powiedzieć, że pomysł z pokojami wciąga, zachęca i zaciekawia czytelnika, bo chcemy już zobaczyć kolejny, czy uda się dziewczynie dostać do 7.
Relacja bohaterów jest bardzo wybuchowa i zmienna, ze skrajności w skrajność. Facet chyba sam nie wie do końca czego chce od kobiety i jakie ma intencje, z pewnością ma do niej słabość, ale czy okaże się zimnym mafijnym draniem?
Lisa to typ pięknej ale głupiutkiej dziewczyny - niby przestraszona, nienawidzi swojego oprawcy a za chwile chce się przytulać i go całuje...
Książka jednak wciągnęła mnie i naprawdę szybko ja pożarłam w jeden wieczór. Pragnienie poznania zakończenia gnało mnie do przodu :)
~~~

Znajdziemy tutaj historię porwanej dziewczyny, która pada "ofiarą" mafijnego...

Pewnie kliknęłaś post, aby przeczytać kolejną negatywną recenzję tej książki? Otóż nie, bo mimo wszystko książka mnie wciągnęła.

Lisa podpadła pewnemu mężczyźnie, dlatego on postanawia ją porwać i uwięzić w swoim domu. Tam znajduje się siedem pokoi. W zależności od jej zachowania będzie trafiała do coraz lepszego pokoju. Pierwszy pokój oczywiście nie jest zbyt przyjemny i wygodny. Jeśli będzie posłuszna pójdzie do lepszego pokoju. Connor nie zamierza ułatwiać jej tego zadania, kto wygra, a kto przegra tę walkę?

Kilka rozdziałów książki czytałam na Watt i wiedziałam, że będzie to inna fabuła, niż większości książek, które teraz się wydaje. Nie, nie uważam, że to dzieło sztuki, ponieważ do tego brakuje sporo, ale ta książka tak mnie wciągnęła w swój świat, że to coś niesamowitego. Strony przelatywały mi przez palce i nie mogłam się zatrzymać. Cóż mogę powiedzieć o bohaterach? Niewiele, ponieważ kreacja ich pozostawia wiele do życzenia, więc o nich zbyt wiele się nie dowiadujemy. Zaciekawiło mnie te siedem pokoi i powiem szczerze, że byłam ciekawa jak wygląda każdy kolejny. Naiwna bohaterka, która zakochuje się w oprawcy? Przecież to mamy w co drugiej książce, a nie każdą tak negatywnie oceniacie, więc ja napiszę, tylko że niczym się ta fabuła nie różni od wielu innych książek, więc nie do końca rozumiem tak dużo niskich ocen. Redakcja nawaliła, i to się czuje od pierwszej strony, ale to debiut i ja wiem, że autorka weźmie do serca każdą radę i każdą kolejną książkę napisze lepiej i dokładniej. Co podpadło mi od pierwszych stron? Szybka akcja, ale ten czas tam gnał. Stanowczo za szybko i zbyt chaotycznie, co nie zmienia faktu, że mnie ona pochłonęła, ale wiecie, że ja nigdy nie idę za tłumem, że ja lubię przekonać się sama i wiecie co? Bałam się ją czytać, ale nie żałuję. Przed autorką sporo pracy, jednak aby się wybić po tak słabo ocenianym debiucie musi przygotować coś, co wyrwie nas z butów i ja na to liczę.
Przyznajcie, że okładka was kupiła i ten opis, który niesamowicie zaciekawił czytelnika, a ja was namawiam aby mimo wszystko dać szansę tej książce.

Recenzja:Cóż to dużo mówić nic tylko czytać super książka Pani Briggite Wu bardzo wciągająca nie można się oderwać ciężko zaprzestać czytać tę książkę także serdecznie polecam.

Moja opinia o tej książce nie będzie niestety pozytywna. W powieści nie było niemalże żadnej fabuły - historia opiera się na odejściach i powrotach bohaterów, niezrozumiałych kłótniach które nie wnoszą nic do relacji, częstym zmienianiu zdania. Sam zamysł autorki miał naprawdę ogromny potencjał, jednakże coś tutaj w moim odczuciu bardzo zawiodło. Bohaterowie byli tak bardzo wyblakli, niekonsekwentni i nijacy choć można było tutaj wykreować naprawdę ciekawe postacie, zwłaszcza postać Connora, która tak naprawdę nie została stworzona w ogóle. Dialogi, z których w zasadzie składa się cała książka są płytkie, niedojrzałe. Nie wspomnę już o wulgaryzmach, które używane są bardzo często ale w żaden sposób nie oddają rzeczywistych reakcji człowieka. Wszystko w tej powieści moim zdaniem jest naciągane, naiwne, bezbarwne. Jestem ogromnie rozczarowana powieścią i jedynymi plusami było to, że książka była krótka i czytało się ją szybko – ale niestety niezbyt przyjemnie.

Zawsze staram się na siłę szukać w książkach czegoś dobrego, nawet jeśli powieść jest po prostu tragiczna. W tym przypadku nie ma absolutnie nic, co jakkolwiek ratowałoby tę historię. Z całym szacunkiem do autorki - doceniam wkład, pracę i zaangażowanie, ale "Pragnienie diabła" jest po prostu koszmarne...

Pewnego dnia Lisa wpada na Connora, wytrącając mu z rąk wszystkie dokumenty. Kompletnie nie zwraca na niego uwagi, nie zatrzymuje się, by przeprosić, tylko pędzi dalej do windy. Tym właśnie czynem zwraca na siebie jego uwagę. Z pozoru zwykły chłopak okazuje się psychopatą bez serca. Planuje zemstę i niczego innego nie pragnie bardziej niż tego, by ukarać piękną nieznajomą. Porywa Lisę do swojej posiadłości, gdzie czeka na nią siedem różnych pokoi. Każde z pomieszczeń to inny poziom piekła, który dziewczyna musi pokonać. Lisa ma nadzieję, że ucieczka jest możliwa, jednak z czasem jej relacja z Connorem zaczyna ulegać zmianom, a myśl o wolności odchodzi w zapomnienie.

Nie ukrywam, że po przeczytaniu opisu, byłam zaintrygowana. Motyw porwania i tajemniczych pokoi wzbudzał we mnie delikatną grozę i niepokój. Liczyłam na naprawdę oryginalną, mocną i popapraną historię. Dostałam jednak coś zupełnie nierzeczywistego i uważam, że potencjał został pogrzebany żywcem już na samym początku. Autorka od razu wrzuca na głęboką wodę, nie wyjaśniając kompletnie nic. Nie nakreśla świata przedstawionego, nie wprowadza bohaterów, po prostu w kilku zdaniach opisuje porwanie Lisy. Już na starcie akcja jest szybka i chaotyczna, nic nie ma większego sensu, a im dalej, tym jest tylko gorzej.

Zachowania bohaterów na każdym kroku są tak mało realne, że ciężko podejść do tej historii z powagą. Lisa tuż po porwaniu nie wydaje się kompletnie przerażona, nie zadaje pytań, nie boi się nowej sytuacji, jest za to naburmuszona niczym małe dziecko, które nie dostało lizaka. Już po kilku stronach dochodzi do wniosku, że chce się przespać ze swoim oprawcą, bo ten tak mocno ją pociąga. Bardziej przejmuje się tym, czy jest dla niego piękna, niż faktem, że mężczyzna co chwilę jej grozi, poniża ją i wyzywa. Wydawać by się mogło, że dopadł ją syndrom sztokholmski, tyle że on nie pojawia się od tak. Potrzeba czasu, gier psychicznych, odpowiednich słów, a tutaj tego nie ma. Główna bohaterka uzależnia się od Connora i twierdzi, że się zakochała. Myśli też, że sam czuje do niej coś więcej, że bardzo ją lubi lub nawet kocha, choć dosłownie dwie linijki wyżej potraktował ją jak śmiecia.

Absurd goni absurd - gdy dowiedziałam się, dlaczego Connor porwał Lisę, nie wiedziałam czy się śmiać, czy płakać. Bo to w końcu normalne, że jak ktoś trąci nas ramieniem, spiesząc się gdzieś, to trzeba od razu planować zemstę. Motywy bohaterów są mocno naciągane i nierealne. Do tego postacie co chwilę przeczą same sobie, najpierw mówią jedno, po czym dwie strony dalej twierdzą i robią już co innego. Obydwoje są okropnie niestabilni i bipolarni, choć z początku tylko Connor sprawiał takie wrażenie. Mężczyzna jest tak zmienny, że w ciągu jednej sceny potrafi grozić Lisie, za moment mówić, że jest piękna i jej pragnie, a później wyzwać ją, przepraszać i wyznawać jej uczucia. Nie rozumiem, po co przedstawiona jest jego perspektywa, skoro jego przemyślenia nic nie wnoszą i ciągle skupiają się tylko na mówieniu, że jest diabłem lub że Lisa cholernie go pociąga i pragnie uprawiać z nią seks.

Pod względem stylistycznym i technicznym "Pragnienie diabła" również nie wypada najlepiej. Tekst składa się praktycznie z samych dialogów, a świat przedstawiony niemal nie istnieje. Dokładnie raz w całej książce wspomniane jest, w jakim miejscu rozgrywają się wydarzenia. O bohaterach można znaleźć jedynie strzępy informacji, niewiadomo nawet jak dokładnie wyglądają, ile mają lat, czym się interesują. Przez to wypadają okropnie kiepsko i nieautentycznie. Opisów jest tak mało, że ciężko sobie cokolwiek wyobrazić - co robią postacie, jak wyglądają te tajemnicze pokoje. Niektóre zdania kompletnie nie mają sensu i musiałam czytać je po kilka razy, aby zrozumieć, o co w nich chodzi. Nie brakuje tu również literówek, powtórzeń czy nagłych zmian czasu.

Jeśli chodzi o relację Lisy i Connora, nie mogę kompletnie zrozumieć, jakim cudem narodziła się między nimi miłość. Ich rozmowy to ciągłe wyzwiska i kłótnie lub próby godzenia się. Obydwoje nie starają się dobrze poznać, Connor kłamie, ciągle rani Lisę, a ta jak naiwna idiotka i tak leci do niego pierwsza. Oprócz seksu i dialogów na poziomie podstawówki, niemal nic się między nimi nie dzieje. Wszelkie sceny erotyczne opisane są w taki niesmaczny sposób, że nie da się tego czytać. Brzmią, jakby pisał je napalony nastolatek z burzą hormonów, bez jakiejkolwiek wiedzy o współżyciu, który dopiero odkrywa te tematy.

Powiedziałabym, że jest to książka przewidywalna, ale przez większość czasu byłam zaskakiwana głupotą bohaterów i tym, co oni wyprawiają. Jestem okropnie rozczarowana. Życzę autorce jak najlepiej i niech pisze jak najwięcej, bo tylko to pomoże jej poprawić swój styl pisania. Książki nie polecam, jak dla mnie jedna z najgorszych historii, jakie poznałam w życiu.

Pewnego dnia Lisa wpada na Connora, wytrącając mu z rąk wszystkie...

• Thriller, sensacja, kryminał
  • Erotic