Astrologia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu

Okładka książki Astrologia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu Kathleen Sears
Okładka książki Astrologia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu
Kathleen Sears Wydawnictwo: Zwierciadło ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Zwierciadło
2023-09-06
2023-09-06
Agata Trzcińska-Hildebrandt
astrologia ezoteryka gwiazdozbiory

Jeśli wydaje się wam, że astrologia i astronomia to dwa tożsame pojęcia, to ta wspaniała książka od @wydawnictwo_zwierciadlo wyprowadzi was z błędu. Każdemu z nas zdarza się raz na jakiś czas zerknąć w horoskop z nadzieją na znalezienie w nim wskazówek dotyczących bliższej bądź dalszej przyszłości. Dla jednych jest to tylko zabawa, inni zaś traktują takie porady całkiem na poważnie. Jak jest w waszym przypadku? Wierzycie w przeznaczenie zapisane w gwiazdach i planetach? A może chcielibyście dowiedzieć się jak w prosty sposób rozwinąć swój potencjał i odkryć mocne strony osobowości? Jeśli wasza odpowiedź brzmi TAK, to zapraszam was do sięgnięcia po wrześniową premierę od @wydawnictwo_zwierciadlo. Nie zawiedziecie się.
Książka w prosty i interesujący sposób wprowadza nas w świat starożytnych wierzeń, które są z nami aż po dziś dzień. Muszę przyznać, że opis mojego znaku zodiaku przedstawiony w tym poradniku w 100% odpowiada mojej osobowości i cechom charakteru. Jestem typowym i niezaprzeczalnym jego przedstawicielem. Czy wiedzieliście o tym, że Księżyc wywiera duży wpływ nie tylko na przyrodę, ale również i na nas? Według wierzeń astrologii to, w jakiej fazie księżyca jesteśmy urodzeni, determinuje naszą osobowość i postrzeganie świata. Osoby urodzone w czasie Pełni to osoby pełne werwy, energii, i zadowolenia z życia. Ci zaś, co przyszli na świat w okresie Nowiu to charaktery ufne i ciekawe świata niczym dziecko. Co ciekawe w astrologii Pluton nadal jest postrzegany jako planeta Układu Słonecznego, mimo że w 2006 roku uznano ją za tzw.planetę karłowatą. Dużą zaletą tej książki jest to, że możemy dzielić się nią z innymi. Znajdziemy w niej bowiem opisy wszystkich znaków zodiaku, a także ich korelacje z poszczególnymi planetami. Dowiemy się także, czym jest popularny ostatnio Ruch New Age, a także dostaniemy wgląd w pojęcia z zakresu astrologii zaawansowanej tj. kosmogramy urodzeniowe, czy kwadratury planet. Wiedza podana jest w sposób uporządkowany i zrozumiały nawet dla osoby, która tak jak ja nie jest szczególnie mocno zaznajomiona z tego typu tematyką.
Książkę polecam wszystkim zainteresowanym, bez względu na to, czy wierzą w moc planet, talizmanów czy innych magicznych artefaktów. Jest bogatym źródłem wiedzy o planetach i o tym, jak wiedza o nich kształtowała się przez wieki – od czasów starożytnych aż po współczesne. Dzięki poradnikowi będziemy mieć możliwość krótkiego wglądu w historię astrologii, dowiemy się, czym tak ona tak naprawdę jest, a także jak dzięki niej możemy poprawić jakość naszego życia.

Nie mogę się uznać za wielką pasjonatkę astrologii, a jednocześnie lubię czasem przeczytać horoskopy. Czy w nie wierzę? Powiem tak, w większości się sprawdzają, może nie w 100%, ale jakaś ich część zazwyczaj tak (z tym że od razu zaznaczam, czytam je raz na dość długi czas, nawet co kilka miesięcy),tak więc głupotą byłoby nie wierzyć. Właśnie z tego powodu postanowiłam poznać książkę wydaną przez wydawnictwo Zwierciadło.

Jakie wrażenia mam po przeczytaniu? Całkiem pozytywne. Dla takiej osoby jak ja, czyli niemającej obszernej wiedzy o astrologi, jest dość bogata w treść. Mamy informację dotyczące znaków zodiaku, gwiazdozbiorów, typów osobowości itp., jednak to jeszcze nie wszystko. Są również życiorysy słynnych astrologów i ich przepowiednie. Jednym słowem jest co poczytać.

„Astrologia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu” to moim zdaniem książka, która spodoba się osobom zainteresowanym astrologią, a jednocześnie nieposiadającym obszernej wiedzy na ten temat. Ze swojej strony polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2023/11/astrologiaprzewodnikdlalubiacychrozkminiacbezboluzwierciadlo.html

Bardzo dobra książka przepełniona wiedzą na temat astrologii. Dla osób chcących poznać ten świat, świetna książka na początek tej przygody.

Jeśli gdzieś pojawia się chociażby wzmianka o astrologi, to oczywiste jest, że koniecznie muszę to przeczytać. Nie inaczej było z publikacją Kathleen Sears – koniecznie chciałam sprawdzić, czy znajdę w jej książce coś, czego jeszcze nie znałam. A jeśli tak, to czy sposób omówienia zagadnień, faktycznie będzie taki bezbolesny, łatwy i obrazowy.

Nie zawiodłam się. Bardzo miło spędziłam czas z tą książką. Przyjemnie zagłębiałam się w temacie astrologii i horoskopach, które do tej pory cieszą się dużym powodzeniem, choć niektórzy podchodzą do nich z przymrużeniem oka. Przyznam jednak, że początek odrobinę mnie rozczarował. Liczyłam na trochę bardziej rozbudowany wstęp, wyjaśnienie czym astrologia była i jest. Chciałam dowiedzieć ciut więcej o pionierach, którzy zapisali się na kartach historii w tym na Johnie Dee, który był doradcą na dworze królowej Elżbiety I. Natomiast, gdy autorka przeszła już do clou, było dużo lepiej, niemal idealnie.

Oczywiście to nie tak, że autorka dzieli się w tej publikacji wszystkim na temat astrologii. Nie jest to możliwe. Jest to za obszerne zagadnienie, które składa się z wielu elementów, które to składają się na ogólny obraz tego, kim dany człowiek jest i co sobą reprezentuje. Na ten obraz składają się układy planet w chwili urodzenia, miejsce, koniunkcje i przeróżne aspekty. To jaki zodiak był w księżycu, a jaki w słońcu... Ale wszystko to Kathleen Sears wyjaśnia na tyle prosto, na ile to możliwe, by laik, czy osoba, która nieco liznęła temat, zrozumiała, czym astrologia w rzeczywistości jest.

Co ciekawe autorka umieściła krótkie charakterystyki poszczególnych znaków zodiaku. Byłam miło zaskoczona tym, jak opis mojego zodiaku pokrywa się z tym, jak widzą mnie inni i jak sama siebie postrzegam. Równie intrygujące było przedstawienie znaków w aspekcie miłości – tego, jak kochliwe są poszczególne zodiaki, z jakimi stworzą mocny związek i... jak zdobyć osoby spod różnych znaków zodiaku.

Niemniej poza tym „horoskopowym” zacięciem, jest tutaj ogrom wiedzy, który pomoże zrozumieć, jak odczytywać wszystkie znaki. Jak łączyć przysłowiowe kropki, które pozwolą na stworzenie obrazu człowieka, a czasami na wgląd w przyszłość, która podobno zapisana jest w gwiazdach.

Zatem jeśli ciekawi Was astrologia jako taka, chcecie zgłębić jej zakamarki, nauczyć się odczytywać kosmogram urodzeniowy, czy stawiać horoskopy, to Astrologia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu jest tym, co powinno trawić w Wasze ręce.

Nie zawiodłam się. Bardzo...

"Jeśli interesuje Cię tajemniczy świat astrologii, ale nie zawsze rozumiesz poradniki astrologiczne, to sięgnij po "Astrologię. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu"."
Zdecydowanie zgadzam się z tym zdaniem (zaczerpniętym z opisu książki).

Jest to idealny poradnik dla osób, które chciałyby zgłębić tajniki astrologii, ale nie wiedzą od czego zacząć, albo boją się, że ta cała wiedza jest trudna do zrozumienia.

Nic bardziej mylnego ! Ten przewodnik udowodni Wam, że astrologię można polubić i zrozumieć.

Co w nim znajdziecie ?
🔸 Historię astrologii - jej początki, poprzez starożytność, średniowiecze, renesans, aż do czasów współczesnych,
🔸Rozszyfruje nam język astrologii - te wszystkie znaki, symbole będą od razu jaśniejsze,
🔸Domy w astrologii - czyli takie trochę horoskopy dla każdego znaku,
🔸Planety - jak planety wpływają na nasze znaku zodiaku, jak korzystać z ich wpływów,
🔸Uszczkniemy też trochę astrologii zaawansowanej,
🔸Analizy astrologiczne dla poszczególnych znaków.

"Niezależnie od tego, czy chcesz dowiedzieć się jak Merkury wpływa na ciebie, lub chcesz poznać konkretny znak słoneczny, przygotuj się na kosmiczną podróż swoją przyszłość."

Ten cytat idealnie oddaje to co poznacie dzięki tej książce.

Zdecydowanie warto po nią sięgnąć chociażby z ciekawości, tak jak ja. Ciekawił mnie tytuł, bo zastanawiałam się czy to tylko tak dla przyciągnięcia uwagi, czy faktycznie jest to tak przystępnie opisane. Zdecydowanie jest to książka dla "laika", co bardzo mnie cieszy !

Zdecydowanie zgadzam się z tym zdaniem (zaczerpniętym z opisu książki).

"Astrologia: Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu" autorstwa Kathleen Sears to książka, która otwarła przedemną fascynujący świat astrologii w sposób przystępny i zrozumiały.
"Nie obrażaj i nie złość kobiety Barana. Jeśli to zrobisz, to ona nigdy ci tego nie zapomni..."
Jeśli jesteś ciekawy astrologii, ale zniechęcają cię skomplikowane poradniki, to ta pozycja jest właśnie dla ciebie.

Jednym z największych atutów tego przewodnika jest to, że autorka unika męczących detalów i długich wyjaśnień. Zamiast tego, zaprasza na ekscytującą podróż przez tajemniczy świat ruchów gwiazd i planet, ich wpływu na nasze życie oraz osobowość. Czytając tę książkę, mogłam poczuć się jak na inspirującym wykładzie.

Kathleen Sears zaprezentowała w swojej książce wiele fascynujących faktów dotyczących znaków zodiaku, gwiazdozbiorów i różnych typów osobowości. Dowiedziałam się również o życiorysach słynnych astrologów i ich przepowiedniach, co dodaje książce ciekawego kontekstu historycznego i kulturowego.

Książka ta jest doskonałym wprowadzeniem do astrologii, omawiając znaki i symbole astrologiczne, domy i ascendenty oraz sposób czytania kosmogramu urodzeniowego. Autorka tłumaczy również, jak stawiać horoskopy i interpretować, co gwiazdy mówią o naszym potencjale. To wszystko jest przedstawione w sposób klarowny i przystępny, dzięki czemu nawet osoby zupełnie nieobeznane z tematem mogą zrozumieć podstawy astrologii.

Nie ważne, czy jesteś zainteresowany tym, jak ruchy Merkurego wpływają na twoje życie, czy też chcesz poznać bliżej konkretny znak zodiaku, "Astrologia: Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu" przygotowuje cię na kosmiczną podróż w przyszłość. To fascynująca lektura, która nie tylko poszerzy twoją wiedzę na temat astrologii, ale także pomoże ci lepiej zrozumieć samego siebie i otaczający cię świat.

Stwórca stworzył

Astrologia nie jest w zgodzie z wiarą
Czy miłujesz Go?
Stwórca jest Światłością
Jego Boża Miłość 🕊

"Astrologia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu" Kathleen Sears to ciekawy wykład na temat tego, jak ruchy gwiazd i planet wpływają na nasze zachowania.
Dawno temu czytałam horoskopy. Lubiłam wróżby. Chciałam poznać swoją przyszłość.
Wiem już jak potoczyły się moje losy. Wciąż nie wiem co mnie jeszcze czeka.
Tak naprawdę ani wówczas, ani teraz nie wierzyłam w horoskopy.
Astrologia to dla mnie tajemnica.
Dzięki otrzymanemu od Wydawnictwa Zwierciadło przewodnikowi łatwiejsza do zrozumienia.
Można się z niego dowiedzieć jak czytać kosmogram urodzeniowy. Pokazuje jak stawiać horoskop. Najważniejsze jednak, co mówią gwiazdy o twoim potencjale.
Czytając mamy szansę odczytać jaki potencjał opisuje dana planeta w Twoim i dowolnym osobistym horoskopie. Przy okazji poznajemy początki astrologii. Jej wpływ na historię i sztukę. Wierzę czy nie wierzę. Znowu ciekawość bierze górę. GORĄCO POLECAM!

Wiem już jak potoczyły się moje losy. Wciąż nie wiem co mnie jeszcze czeka.
Tak naprawdę ani wówczas, ani teraz nie wierzyłam w...

Wierzycie w horoskopy? 🔮 Ja jako nastolatka zawzięcie czytałam je z koleżankami z podkradanych babci gazet. Wróżby nie zawsze były optymistyczne, ale przecież chciałyśmy poznać swój los. Z wiekiem z tego wyrosłam. I wtedy oto dostałam książkę Kathleen Sears „Astrologia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu”.

Co to w ogóle jest astrologia? Z czym Wam się kojarzy?

Astrologia opiera się na przekonaniu, że ruch gwiazd i innych ciał niebieskich wpływa na nasze życie na Ziemi. Niebo i ziemia są bowiem ze sobą połączone. Niejednokrotnie naukowcy udowodnili, że Księ ma wpływ np. na przypływy i odpływy. Coś w tym jest.

Błędnie mówi się, że astrologia determinuje nasz los. Ona jedynie opisuje nasz potencjał. Do nas należy wybór czy żyjemy zgodnie z nim czy też mu się przeciwstawiamy.

Autorka w ciekawy sposób opisuje różne zagadnienia astrologii, opisuje cechy znaków zodiaku – akurat w moim przypadku po części się to zgadza.

Książka ciekawa, osobiście lubię dowiadywać się nowych rzeczy, ale jeśli chodzi o wróżby to pozostaje sceptykiem. Nie wierzę w magiczną moc kamieni, kadzidełek czy czarodziejskich rytuałów. Jestem osobą twardo stąpającą po ziemi – w końcu ziemia to żywioł Panny 😅

Co to w ogóle jest astrologia? Z czym Wam się...

Poznaj tajemnice Astrologiii

Ciekawi was Astrologia? Mnie bardzo. To bardzo tajemniczy i fascynujący temat, w którym zawsze można dowiedzieć się czegoś nowego. Tego powodu uwielbiam sięgać po książki w tej tematyce.

A ta książka to kompleksowy przewodnik pełen zaskakującej i fascynującej wiedzy.

Poznamy tutaj historię Astrologiii, dowiemy się trochę więcej o domach, znakach słonecznych o księżycowych i planetach. To wszystko jest pełne wiedzy, a do tego mamy też rozdział Astrologia w praktyce.

Pomaga to zrozumieć siebie i innych, to jak działają na nas planety, jakie cechy mają konkretne znaki.

Świetna książka zarówno dla tych którzy zaczynają dopiero swoją przygodę z Astrologia, jak i dla tych bardziej zaawansowanych. Mi się bardzo podobała, polecam.

Poznaj tajemnice Astrologiii

Poznamy tutaj historię Astrologiii, dowiemy się trochę więcej o domach,...

• Popularnonaukowe
  • Czytam z Legimi
  • RECENZJE PRZEDPREMIEROWE, egz. od wydawcy
  • Przeczytane 2023

Dodaj cytat z książki Astrologia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu