Przeznaczona diabłu. Tom I

Okładka książki Przeznaczona diabłu. Tom I Aleksandra Możejko
Okładka książki Przeznaczona diabłu. Tom I
Aleksandra Możejko Wydawnictwo: Amare Cykl: Przeznaczona diabłu (tom 1) Seria: Przeznaczona Diabłu literatura obyczajowa, romans
Przeznaczona diabłu (tom 1)
Amare
2023-03-29
2023-03-29

Coś do poczytania. Jak dla mnie tyłka nie urywa, ale najgorsze też nie bylo. Tak na odstresowanie po cienkim dniu jak najbardziej się nadaje. Coś lżejszego z nieoczekiwanym zakonczeniem.

ujdzie.

ujdzie.

Tom 1.

"Kiedy przyjdzie po ciebie sam diabeł, wiedz, że nie ma ucieczki od przeznaczenia."

Alessy Rossie jest córki jednego z bossów mafii. Pewnego dnia w jej domu pojawia się nie kto inny jak Antonio Bonettie. Kobieta uważa, że właśnie ujrzała samego diabła. Dlaczego tak twierdzi? 🤔

Antonio Bonettie zawarł umowę z ojcem Alessy, że gdy skończy pełnoletniość, dziewczyna ma zostać jego żona. Dlaczego ojciec chce ją wydać za Antonio? 🤔
Kobieta nie ma nic do powiedzenia i musi postępować, tak jak jej każą.
Z tego świata nie ma ucieczki.
Czy jest możliwość, żeby w aranżowanym małżeństwie pojawiło się uczucie i namiętność? 🤔
Czy najbrutalniejszym mężczyzną w Nowym Jorku może być zdolny do uczuć? 🤔
Na te pytania znajdziecie odpowiedzi jak sięgnięcie po książkę.

W tej pozycji moją uwagę przykuła czarna okładka, ze złotym napisem.
Historia bardzo mi się podobała.
Podczas czytania targały mnie różne emocje. Bardzo było mi żal Alessy, która musiała wyjść za mąż za obcego i niebezpiecznego mężczyznę.
Ta pozycja była moja pierwsza, ale na pewno nie ostatnia od tej autorki. Styl pisania jest prosty i książkę czyta się szybko.

Z niecierpliwością czekam na kontynuację, jak tak można zakończyć książke 😡 😔.

W wolnej chwili na pewno będę chciała poznać inne książki autora.

Polecam Wam ogromnie tę, pozycję 📙
Gratuluję autorce, i życzę dalszych sukcesów 📚.

Bardzo dziękuję autorce za egzemplarz ❤️.

Współpraca reklamowa, barterowa 🙂.

Tom 1.

Antonio Bonettie zawarł umowę z ojcem Alessy, że gdy skończy...

Próbowałam przeczytać tę książkę, ale to jest straszna historia. W sensie no błagam 14-letnia dziewczynka zostaje wybrana przez 30-letniego (nie wiem czy ma 30 czy 20-parę lat - mało istotne) faceta na żonę. I kiedy ona kończy 18 lat to biorą ślub. No błagam...
Dobrnęłam do 76%

Dobrnęłam do 76%

Lubicie tematykę z mafią w tle?

Kiedy przyjdzie po ciebie sam diabeł, wiedz, że nie ma ucieczki od przeznaczenia. Gdy w domu Alessy Rossie, córki jednego z bossów mafii, pojawia się Antonio Bonettie, dziewczyna jest przekonana, że właśnie ujrzała diabła. I to wcale nie z powodu jego porywczego temperamentu ani pseudonimu, pod jakim zna go cały półświatek. Alessa wie, że pojawił się, by zabrać ją ze sobą prosto do piekła: na mocy zawartej z jej ojcem umowy dziewczyna zaraz po osiągnięciu pełnoletności ma zostać wydana za mąż za Antonio. Wybór jest prosty – śmierć lub zniewolenie. Bo z tego świata nie ma innej drogi ucieczki…

Była to druga książka, po którą sięgnęłam w wersji audio. Zachęcona dobrymi opiniami, postanowiłam dać jej szansę. Zastanawiałam się, co może pójść nie tak z książką, która ma prostą historię. Miał być inny niż wszystkie. Słuchałam tego na dwa razy, bo początek wydawał się być intrygujący. Potem było już tylko gorzej, a samo zakończenie dziwne. Zapewne był to cel, aby dać początek drugiej części.

Problem miałam z bohaterami - w moim odczuciu byli nijacy. Brakowało mi chemii między nimi. Ciężko napisać książkę, ale tu czegoś brakowało. Jedyną osobą, do której poczułam sympatię była Sam. Była dla mnie najlepszą bohaterką tej książki. Gdybym miała sięgnąć po kolejną część, to z uwagi na jej postać i Maxa. Chciałabym zobaczyć jak potoczą się ich losy.

Lubicie tematykę z mafią w tle?

Miałam nadzieję, że nie trafię na fabułę gorszą od "365 dni" ale jednak nadszedł ten moment. pomyślałam być może to kiepski debiut ale widzę że pani Aleksandra Możejko ma na swoim koncie więcej napisanych książek. no cóż dla mnie ta fabuła to koszmarek. bez akcji, bez sensu. jak zwykle o złym gangsterze i jakiejś młodej, napalonej wariatce. opisy przemyśleń bohaterki, bale charytatywne, zakupy z psiapsiółko-kuzynką i kiepski seks to wypełnia te historie i tylko to bo nie ma w niej nic więcej, nic co mogłoby być zalążkiem jakiejś akcji a niby to książka po części o mafii.

Chyba czas dac spokój mafijnym romansom, obojętnie który autor-treść praktycznie ta sama- 18-letnia dziewica oddana jako żona najgorszemu z najgorszych mafijnych bosow by po czasie skruszyc Jego serce i dac szanse miłości jaka między nimi zapłonela....
W tej książce główna bohaterka standardowo-od początku czuje nienawiść do swojego przyszłego męża, od początku również pociąga ją fizycznie, przez co stosunkowo szybko "daje im szanse", kiedy dowiaduje się że jest w ciąży, okazuje się że w samym diable obudziła czule instynkty, jednak instynkty matki przezwyciężaja wszystko inne. Koniec zaskakujący, wzbudza zainteresowanie kontynuacji historii ale już raczej nie dla mnie. Mafia jest mafia kiedy nie okazuje uczuć.

Ta książka ma wszystko to co zwykle znajduje się w romansach mafijnych i niestety nic poza tym.Jest naiwna, małoogarniająca nastoletnia dziewica i jest warczący,dominujący samiec.I tyle.Czytanie tego nie boli, ale też nic pozytywnie nie wyróżnia tej historii.Bohaterowie nie rzadko irytują, a sympatii nie wzbudzili we mnie żadnej.Zakończenie dziwne,oderwane i niezrozumiałe.Raczej nie sięgnę po kolejną część.

W ostatnim czasie romanse mafijne wyrastają jak grzyby po deszczu, ale to akurat dobra wiadomość dla wszystkich fanów gatunku. Możemy doszukiwać się nowych autorów, wybierać te historie, które wciągają najbardziej oraz bez ograniczeń przeżywać liczne skrajne emocje z których słynie gatunek.

Aleksandra Możejko doskonale odnajduje się w temacie co potwierdza fakt, że to nie pierwsza jej historia o takim wydźwięku. Autorka wie już na jakich motywach się skupić, żeby zaciekawić czytelnika, powoli ale skrupulatnie dawkuje nam porcję niebezpiecznych wrażeń i oczywiście opisuje miłość, która co prawda nie powinna się wydarzyć, ale jak oprzeć się czemuś co tak intensywnie do nas przemawia?

Alessa wiedziała z czym wiąże się życie w mafijnej rodzinie. W końcu była córką jednego z bossów. A jednak nie była przygotowana na to co w niesie do jej życia Antonio Bonettie. Był diabłem w czystej skórze i to nie przez wzgląd na jego pseudonim. Umowa jasno mówiła, że tuż po skończeniu pełnoletności Alessa będzie zmuszona do zawarcia ślubu z Antonio. Mogła wybrać to lub niechybną śmierć. Nie spodziewała się jednak, że nowa znajomość będzie wstępem do historii, która odmieni jej życie.

To krótka opowieść, w której prym wiedzie jeden motyw przewodni i kilka malutkich, pobocznych, ale dzięki temu możemy w pełni skupić się na kreacji bohaterów. Alessa nie zawsze zdobywała moje pełne poparcie, ponieważ nie zgadzałam się ze wszystkimi jej decyzjami, ale przyznaję, że to silna i niezależna kobieta, która całkiem dobrze odnalazła się w brutalnym świecie. Antonio natomiast okazał się typowym przedstawicielem mafii, brutalny i bezwzględny a jednak całkowicie ludzki w obliczu niespodziewanej miłości. I tak pojawiła się historia pełna wyzwań dla postaci a dla czytelnika naszpikowana emocjami, którą czytało się zaskakująco dobrze.

"Przeznaczona diabłu. Tom I" to dobry wybór na spokojne popołudnie. Historia jakich wiele a jednak ciekawie przedstawiona, angażująca i niosąca ze sobą silne pokłady nieskrępowanych uczuć. Warto mieć pod ręką drugi tom przygód bohaterów, ponieważ po zamknięciu ostatniej strony od razu pojawia się myśl co wydarzy się dalej a autorka nie zwalnia tempa i serwuje nam dokładkę utrzymaną na tym samym poziomie.

Opis książki bardzo mnie zaciekawił, więc z miłą chęcią sięgnęłam po ten tytuł. Jednak z każdą kolejną kartką czułam, że akcja dzieje się za szybko, a niektóre słowa, które ciągle się przewijały bardzo mnie drażniły. Jednym z nich było ciągłe powtarzanie przez Alessie jak jej ciało reaguję w obecności Antoniego.

Książka ma zaledwie 273 strony, przez które naprawdę szybko się płynie. Styl autorki jest prosty i w miarę przyjemny. Żałuję trochę, że zachowanie Alessy nie było bardziej drapieżne i tak szybko odpuściła mężczyźnie w niektórych momentach. Myślę, że gdyby niektóre sceny zostały bardziej rozwinięte książka spodobała mi się bardziej. Sama końcówka troszkę mnie zaskoczyła i do końca nie wiem, co tam się wydarzyło.

Biję się z myślami, czy sięgnąć po drugą część jednak przyznam, że bardzo jestem ciekawa co tak naprawdę się tam wydarzyło. Polubiłam bardzo kuzynkę Alessy, Sam i chętnie przeczytałam bym historię o niej i Maxie. Antonio, czyli główny bohater nie wiem, czy przypadł mi w tej części do gustu drażnił mnie i jego zachowanie było wręcz odpychające. Nie poczułam tej chemii pomiędzy bohaterami i oni sami nie przypadli mi za bardzo do gustu. Zachowanie Alessy było dla mnie dziecinne nie umiała się zdecydować, czy jednak Antonio jest „fajny”, czy jednak nie. Jej zawahania męczyły mnie bardzo i już do końca sama nie wiedziała, jak mam rozgryźć głównych bohaterów.

Jednak jeżeli lubicie takie klimaty w książce zachęcam do sięgnięcia może wam spodoba się bardziej.

Książka ma zaledwie 273 strony, przez które naprawdę szybko...

• Mafia
  • Romans