Trzy kroki do szczęścia

Okładka książki Trzy kroki do szczęścia Małgosia Mroczkowska
Okładka książki Trzy kroki do szczęścia
Małgosia Mroczkowska Wydawnictwo: Wydawnictwo Magia Słów literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Magia Słów
2023-11-29
2023-11-29

Książka przeczytana w ramach #booktour.

Już sama okładka zapowiada ciepłą historię o miłości ♥️. Muszę przyznać, że choć mniej więcej wiedziałam czego się spodziewać autorce mimo to udało się mnie zaskoczyć.
Lena to młoda kobieta, która żyje według własnych zasad co nie podoba się jej matce. Z sukcesem prowadzi swój lawendowy sklepik na zamojskiej starówce. Zbliżające się święta są dla jej matki kolejnych pretekstem do nagabywania o narzeczonego, bo przecież lata lecą a Lena ciągle sama. Wydawać by się mogło, że wybawieniem z tej sytuacji jest Adam. On przez wigilię podaje chłopaka Leny ona w sylwestra będzie "jego dziewczyną', pakt idealny.

Jednak życie lubi pisać swoje scenariusze i choć drogi tych dwojga rozminą się na wiele lat przyjdzie czas gdy oboje uświadomią sobie, że ich rozstanie było błędem.
Czy uda im się odnaleźć ponownie? Czy łączące ich uczucie przetrwało?

Lubicie gdy fabuła książki osadzona jest w miejscu waszego zamieszkania lub blisko Was? Zamość bo tu osadzona jest fabuła książki, dzieli od mojego miasta niecałe 50 km co było dla mnie mega niespodzianką.
Tym przyjemniej mi się ją czytało.
Opowiedziana historia zmusza do chwili refleksji nad tym co naprawdę ważne w życiu. Jest idealna na relaks po ciężkim dniu, czy poprostu miły wieczór pod kocykiem. Wypełniona jest po brzegi emocjami, niesie ze sobą nadzieję i ważny przekaz. Całość osnuta świątecznym, zimowym klimatem.

Polecam

Książka przeczytana w ramach #booktour.

Lenkę i Adama połączył pewien pakt świąteczny - dziewczyna potrzebowała towarzysza na rodzinnej Wigilii, a Adam zgodził się jej pomóc. Ich związek nie przetrwał, Lenka związała się z Szymonem, a Adam wyjechał do Włoch. Czy dalej był już tylko "i żyli długo i szczęśliwie"? Niekoniecznie... Ale o tym przekonajcie się sami...
Książka jest rozwinięciem ubiegłorocznej nowelki Autorki "Świąteczny pakt" - początek stanowi właśnie to opowiadanie, a później poznajemy dalsze losy bohaterów. Znów przenosimy się do Zamościa, by przy zapachu lawendy obserwować niezbyt szczęśliwą w małżeństwie Lenę i tęskniącego z nią Adama. Książkę czyta się bardzo szybko, obok uczuciowych zawirowań mamy też wątek sensacyjny - mąż głównej bohaterki skrywa tajemnicę. Wprowadzenie tego elementu ożywiają akcję - byłam ciekawa, co ma "Za uszami" Szymon. Autorka pisze przyjemnie, ale mam pewien niedosyt - wszystko dzieje się szybko, wydarzenia się życia bohaterów poznajemy jakby "streszczone", przeskakujemy do kolejnych... Czegoś mi tu zabrakło...
Jako bonus w książce dostajemy krótkie opowiadanie "Zatańcz ze mną w te święta". Jest to historia Weroniki i Kacpra, małżeństwa, w którym coś zaczęło się psuć. Czy nadchodzące święta pomogą im odnaleźć dawny rytm i uczucie? To lekkie opowiadanie ze świętami w tle. Przypomina, że w małżeństwie ważna jest rozmowa. I wspólny taniec przez całe życie...

Książka jest rozwinięciem ubiegłorocznej nowelki...

Małgosia Mroczkowska "Trzy kroki do szczęścia"
Wyd.Magiasłów.

Lena jest młodą osobą która spełnia swoje marzenia lecz nie marzenia matki.Ma dwójkę rodzeństwa.Prowadzi swój lawendowy sklepik na zamojskiej starówce.
Brat Bartek ma swoją firme a siostra Marlena wyszła bogato za mąż i ma dwójke dzieci.
Kiedy zbliżają się święta,matka dzowni do Leny i zaprasza na Wigilię i zaznacza że ma być ze swoim chłopakiem-tylko jest problem bo już z nim nie jest.
Szuka różnych sposobów aż trafia do niej Adam i dogadują się że On będzie udawał jej chłopaka w święta a ona jego dziewczynę w sylwestra.
Od tej chwili wszystko się zmienia mimo że mieli nadzieję że będzie ok coś się popsuło.

Czy młodzi się odnajdą?
Kim jest Szymon?
Ocena 5+/5

Czytając książkę miałam w głowie gdzie to mogło by się mieścić.Znam Zamość doskonale.Autorka pokazała w książce że drogi się rozchodzą ale co jest komuś przeznaczone i tak będzie jego.
Nigdy nie podawajmy się zawsze walczmy do końca.Nie zawsze to co wydaje się nam ideałem nim jest-niestety.
Miłą niespodzianką było dla mnie że akcja rozgrywa się właśnie w Zamościu.
Książkę czyta się bardzo szybko i polecam na odpoczynek z książką,herbatką malinową i torcikiem bezowym 😉

Małgosia Mroczkowska "Trzy kroki do szczęścia"
Wyd.Magiasłów.

Kiedy zbliżają się święta,matka dzowni do Leny i zaprasza na Wigilię i...

Lekka,niewymagająca lektura na jeden wieczór.
Czasami szczęście jest tak blisko i go nie dostrzegamy szukając go w zupełnie innym kierunku.
Musimy sparzyć się,doświadczyć przykrości by zacząć dostrzegać,że to co wydawało się tak atrakcyjne i kuszące wcale takie nie jest ,a to czego pragniemy naprawdę jest na wyciągnięcie ręki.

Lekka,niewymagająca lektura na jeden wieczór.

"Trzy kroki do szczęścia" to poruszająca opowieść wypełniona głębokimi emocji i urokliwym świątecznym klimatem.

Rozwijając wątki z wcześniejszego opowiadania, które czytałam rok temu, książka nie tylko spełniła moje oczekiwania, ale także przerosła je 😉

Chociaż pierwsze opowiadanie przypadło mi do gustu, zakończenie pozostawiło wiele do życzenia. Cieszę się, że sięgnęłam po "Trzy kroki do szczęścia", ponieważ to prawdziwie piękna i realistyczna historia, której głębokie emocje mogą dotknąć każdego czytelnika.
Lena i Adam rozpoczynają swoją znajomość od świątecznego paktu, towarzysząc sobie podczas świąt u rodziców Leny i Sylwestra u rodziny Adama. Chociaż można by sądzić, że ich historia zakończy się klasycznym "żyli długo i szczęśliwie", życie wplata swoje nieprzewidywalne wątki. Ich drogi rozchodzą się, zmuszając ich do walki o szczęście u boku innych osób. Czy jednak odnajdą swoje prawdziwe szczęście?

"Trzy kroki do szczęścia" to nie tylko historia miłości, ale także opowieść o trudnej drodze, jaką Lena i Adam muszą pokonać, zanim zrozumieją, że są dla siebie przeznaczeni. Całość osnutą w świątecznym klimacie, książka zachwyca nie tylko emocjonalnym aspektem, ale także atmosferą magicznych świąt.

Szczerze polecam tę książkę wszystkim miłośnikom pięknych i życiowych opowieści❤️🎄

Witam Was ponownie. Kolejna książka, którą przeczytałem jest więcej niż świetna. Ciekawa fabuła, a historie są super. Zapraszam po moją opinię.

Opinia:

Autorka: Małgosia Mroczkowska.
Tytuł: Trzy Kroki Do Szczęścia.
Wydawnictwo: Magia Słów.

W tej historii tyle się działo, że i tak wszystkiego Wam nie zdradzę. Lena, Adam, Weronika i Kacper, to bohaterowie, którzy do końca walczyli o swoje szczęście, miłość, i nigdy się nie poddali. Przeciwności ich losów były różne. Bo na drodze do ich szczęścia stawali złe osoby. Co tak naprawdę się dalej działo? Wiele. Jeśli chcecie, to sięgnijcie po tą książkę. Moim zdaniem warto.

Moja ocena to: 1000 /1000.
Książka liczy 300 stron.
Polecam i do zobaczenia w następnej recenzji. Jest super.

Opinia:

Autorka: Małgosia Mroczkowska.
Tytuł: Trzy Kroki Do Szczęścia.
Wydawnictwo: Magia Słów.

Trochę denerwowało mnie powtarzanie się historii z punktu widzenia bohaterów. Szybko się czyta.

• Świąteczne
  • 2023 r.
  • MOBI
  • Domowa kolejka do przeczytania :)
  • Magia Słów
  • Ebooki

Dodaj cytat z książki Trzy kroki do szczęścia