Zapach róży

Okładka książki Zapach róży Rosalie Wilson
Okładka książki Zapach róży
Rosalie Wilson Wydawnictwo: Wydawnictwo ReWizja Cykl: Szkarłatne Ogrody (tom 1) Seria: Szkarłatne Ogrody literatura obyczajowa, romans
Szkarłatne Ogrody (tom 1)
Szkarłatne Ogrody
Wydawnictwo ReWizja
2023-04-26
2023-04-26
9788367520195

Jak często sięgam po inną książkę niż kryminał, thriller, horror czy chociażby powieść historyczną? Rzadko, bardzo, bardzo rzadko. Tym razem coś mnie podkusiło i sięgnęłam po "Zapach róży" Rosalie Wilson.
Ile jesteś w stanie zrobić by uratować życie swojej rodziny? Maria jest w stanie zrobić wszystko. Ojciec Marii zapożyczył się u mafii, teraz przyszedł czas spłaty jednak rodzina nie ma pieniędzy. Dziewczyna prosi przyjaciela rodziny - wujka Alberta o pomoc, który pracuje w posiadłości hrabiego Husarzewskiego.
Hrabia postanawia pomóc rodzinie Borowskich jednak stawia jeden warunek...Maria ma zostać jego żoną. Żoną zupełnie obcego mężczyzny, którego wszyscy nazywają Bestią. Czy to za sprawą blizny, która szpeci jego twarz czy zupełnie z innego powodu?
Dlaczego nie czytam takich książek? Bo przeważnie schemat jest ten sam, banalny. Ona, szara myszka, nieśmiała, cicha i można nią manipulować. On, praktycznie zawsze bogaty gbur, który dzięki pieniądzom i pozycji myśli, że może wszystko. Tu jest tak samo więc żadnego zaskoczenia nie było. Jednak o dziwo książkę czytało się bardzo przyjemnie, nie było niepotrzebnych scen i co najważniejsze główna bohaterka nie zachowywała się bardzo dojrzale jak na swoje dwadzieścia lat. Za to hrabia to bardzo intrygująca osoba, ma jakieś tajemnice, które skrzętnie ukrywa. Jest zimny, gruboskórny i na pierwszy rzut oka wydaje się pozbawiony uczuć. Dużym plusem było dla mnie, że w zasadzie nie było żadnej sceny erotycznej (no może jedna),a chyba tego bałam się najbardziej bo ich po prostu nie cierpię w książkach.

Fabuła była bardzo ciekawa, dobrze dopracowana. W zasadzie nie mam się do czego doczepić nawet gdybym chciała. Narracja prowadzona jest przez Marię jednak znalazło się też kilka rozdziałów z punktu widzenia Wiktora.
Mam nadzieję, że seria Szkarłatne ogrody nie będzie zbytnio przewidywalna, że jednak autorka zaskoczy czymś czytelnika. Książka będzie miała swoją kontynuację i już nawet parę dni temu była premiera drugiej części.
Dodam jeszcze, że bardzo cieszę się że okładka jest subtelna i delikatna bo te wszystkie nagie męskie torsy wręcz mnie odrzucają do sięgnięcia po książkę.

Drogi Czytelniku...

Mafia (nie bezpośrednio, ale...)? Tak.
Długi? Cóż...
Kłamstwa? Będą.
Tarapaty? Niestety.
Emocje? Oczywiście.
Groźby? Hmm...
Tajemniczy mężczyzna z blizną? Obecny.
Kobieta, która nie miała innego wyboru? Znajdzie się.
Pewne warunki pomocy? Jasne.
Mroczne sekrety? Cóż...
Strach? Będzie.
Chęć poznania prawdy? Tak.
Między innymi właśnie to znajdziemy w debiutanckiej książce Rosalie Wilson pod tytułem „Zapach Róży”.
Jaki osiągnęła efekt? By poznać odpowiedź na to pytanie, jak zawsze odsyłam do lektury, książki oczywiście.
Jest to pierwszy tom cyklu Szkarłatne Ogrody.

Miło było przenieść się do świata Marii, Wiktora, Alberta, Wojciecha, Lucyny, Alicji, Dariusza, Kaśki, Mateusza, Dagmary, Apolonii, Adama, Michaliny, Isidra i innych.

Na pewno zastanawiacie się jakie są moje odczucia po lekturze.
Już odpowiadam.

Po pierwsze, bohaterowie. Są dobrze wykreowani, zróżnicowani i interesujący.
Niestety nie polubiłam tu nikogo, może troszeczkę Marię, ale tylko troszeczkę. Jest to jednak w tym wypadku spory plus.
Nie pisnę już nic więcej, nie chcę zdradzać za dużo.

Po drugie, fabuła. Nie chcę nikomu zdradzać tu szczegółów, jednak powiem, że to nie do końca prawdziwy rollercoaster, przynajmniej dla mnie. Akcja rozkręca się swoim tempem, jednak przez cały czas coś się dzieje. Autorka serwuje nam emocje sporymi porcjami. Nie brakuje tu zaskakujących zwrotów akcji, wywoływania w nas skrajnych uczuć oraz problemów, którymi obarczone są na każdym kroku nasze persony, zwłaszcza Maria.

Po trzecie, emocje. Zdradzę Wam, że znajdziemy ich tu sporo, zwłaszcza w pewnych momentach (oczywiście nie zdradzę jakich). Daję za to plusika.

Po czwarte, styl. Książka napisana jest lekkim językiem, przystępnym dla każdego. To bardzo uprzyjemnia i przyśpiesza czytanie. Muszę dać za to plusa.

Po piąte, układ. Historię poznajemy tu głównie z perspektywy Marii, lecz swoje 'pięć minut' mają również inne osoby, Wiktor, a nawet epizodycznie Dagmara i Lucyna. To było bardzo fajnie pomyślane i fajnie wyszło, chociaż liczyłam też na rozdzialik 'widziany' oczami Mateusza. Leci za to zarówno plusik, jak i minusik.

Po szóste, zakończenie. Było... cóż powiem, że warto do niego dotrzeć. Zachęca aby sięgnąć po tom drugi i poznać ciąg dalszy tej historii. Leci za to kolejny plus.

Powieść nie do końca jest lekką lekturą do poduszki.

Opowieść pokazuje, że czasami pomoc może mieć naprawdę wysoką cenę (czasami nie wartą podejmowania ryzyka).

Książka praktycznie czyta się sama. Historia nawet wciąga, sprawia, że chce się być częścią życia (chociaż bardzo pokręconego i nawet niebezpiecznego) naszych bohaterów i nie opuszczać go aż do końca, przynajmniej w tym tomie.

Autorce dziękuję za tę przygodę. Czekam na kolejny tom, chcę poznać resztę tajemnic Wiktora. :)

Ogólna ocena - 8/10. :)
POLECAM, POLECAM.
Warto po nią sięgnąć.

Pozdrawiam, Iza.

Drogi Czytelniku...

Mafia (nie bezpośrednio, ale...)? Tak.
Długi? Cóż...
Kłamstwa? Będą.
Tarapaty? Niestety.
Emocje? Oczywiście.
Groźby? Hmm...
Tajemniczy mężczyzna z blizną? Obecny.
Kobieta, która nie miała innego wyboru? Znajdzie się.
Pewne warunki pomocy? Jasne.
Mroczne sekrety? Cóż...
Strach? Będzie.
Chęć poznania prawdy? Tak.
Między innymi właśnie to znajdziemy w...

2095
2033

Książka "Zapach róży" Rosalie Wilson zabiera nas do pierwszego tomu cyklu "Szkarłatne ogrody.
Poznajemy Marię Borowską, która w wieku dwudziestu lat musi uratować swoją rodzinę wychodząc za mąż za hrabiego Wiktora Husarzewskiego. Niestety jej życie nie jest usłane różami i musi zmierzyć się z wieloma wrogami swojego męża, odkryć tajemnicę zaginięcia Zuzy.
Czy to prawda, że oskarżenia względem Wiktora są prawdziwe?
Kto uprzejmie donosi o poczynaniach Marii hrabiemu?
Jak zakończy się relacja ze stajennym Mateuszem?
Czego chce od Marii przyszywany wujek Albert?
Kim jest Michasia i dlaczego ciągle wraca do zamku?
Czy powtórzy się historia tragedii w zamku?
Książka ciekawa, lubię sięgać po takie klimaty. Zabieram się za kolejny tom.

Czy to prawda,...

Dwudziestoletnia bohaterka musi dokonać wyboru.. Aby ocalić rodzinę ma poślubić tajemniczego i złowrogiego hrabiego. Odtąd jej życie całkowicie się zmienia. Zamieszkuje w mrocznym zamku, a mąż traktuje ją obojętnie. Czy młoda kobieta poradzi sobie w nowej rzeczywistości ?, czy odkryje mroczne sekrety hrabiego? To pierwsza książka tej autorki i od pierwszych słów kupiła mnie lekkością pióra. Historia nieoczywista, zaskakuje wydarzeniami . Opisy w książce nie przytłaczają . Kilkuosobowa narracja pozwala poznać bliżej bohaterów. Książka owinięta jest mroczną, tajemniczą lecz intrygującą aurą. Autorką dozuje sekrety przeszłości hrabiego. W ten intrygujący romans wpleciona jest odrobinka humoru w postaci ciotki Apolonii, której cięty język wymiata.
Wspaniała lektura i z niecierpliwością czekam na część drugą 😊

Mam ogromną przyjemność przedstawić Wam historię, na którą natknęłam się przypadkiem, jak się okazuje około 10 lat temu, kiedy Wattpad nie był jeszcze tak popularny jak teraz. Tam zaczęłam czytać historię pt. Piękna i Bestia, całość była wtedy umieszczana na blogu Małej Migotki❤️ z czasem autorka z powodów osobistych usunęła bloga i wycofała się z publikowania rozdziałów na Wattpadzie. Pamiętam jak wielu czytelników ubolewało nad jej decyzją, w tym również ja, ale życzyłam Jej powodzenia i miałam nadzieję, że kiedyś wróci do nas i będę mogła ponownie przeżywać historię bohaterów. Jak się okazało, dosyć niedawno Mała Migotka powróciła ❤️ ale znać ją teraz możecie jako Rosalie Wilson, a Zapach róży to właśnie historia Pięknej i Bestii , która w moim sercu ma specjalne miejsce ❤️

Maria mając dwadzieścia lat, podejmuje trudną decyzję. By uratować swoją rodzinę przed śmiercią z rąk mafioza, postanawia przyjąć ofertę obcego mężczyzny, który w zamian za spłatę długów oczekuje małżeństwa z dziewczyną. Maria zrobi wszystko by ocalić rodzinę, więc wprowadza się do posiadłości mrocznego i tajemniczego hrabiego. Z czasem oswaja się z nowa sytuacja i stara się prowadzić względnie normalne życie i poznać swojego męża, którego wszyscy dookoła nazywają Bestią. Lecz Wiktor Husarzewski ma wiele sekretów, o których jego małżonka nie powinna się nigdy dowiedzieć. Jednak Maria podejmuje próby zbliżenia się do hrabiego , co zwykle kończy się dla niej przykrym rozczarowaniem. Próbuje poznać motywy mężczyzny, lecz Wiktor ma wobec dziewczyny konkretny plan , którym nie ma zamiaru się z nią dzielić. I tylko trzeźwy umysł i zdrowy rozsądek pozwolą Marii przeżyć u boku hrabiego.

Spodziewałam się czegoś lepszego. Niestety, bardzo zawiodłam się na tej książce. Nie wystawiam złych ocen, więc dlatego 5, ale nie zasługuje nawet na to. Narracja jest prowadzona tak, jakby to robiła nastolatka w swoim pamiętniku skierowanym... no właśnie, do kogo? Po co opisywać każdego członka rodziny głównej bohaterki z imienia, nazwiska, wzrostu, koloru włosów, oczu i charakteru już w pierwszym rozdziale? Nie dałam rady przebrnąć przez tę historię, a żałuję, bo czytałam na Wattpadzie historię "Mentor" opartą o podobny pomysł i była genialna. Ta nie dorasta jej do pięt.

Gdy tylko lufa pistoletu wylądowała przy czole Marii, miała do wyboru: burdel i śmierć reszty rodziny lub kasę na już. Jej trybiki w mózgu natychmiast zaczęły się obracać i wymyślać skąd pozyskać ogromną sumę pieniędzy, którą pożyczył jej ojciec od mafii. Z pomocą przyszedł wuj Albert i jego pracodawca, który obiecał pomóc, ale jak można się domyślić, nie za darmo. Kiedy tylko wjechali na posesję Hrabiego Wiktora, ogromne zamczysko ich przytłoczyło. Bali się, że Wiktor wycofa się z pożyczki, a tymczasem On postawił warunek - ślub z Marią! Jej rodzina sprzeciwiała się, ale decyzja należała tylko do niej. Jednak, gdy w posiadłości dzieją się coraz dziwniejsze rzeczy, dziewczyna już nie będzie miała wyboru.
-------
"Zapach róży" to historia, w której możemy przypomnieć sobie trochę średniowiecza, gdzie wchodzimy w świat Hrabiów i ich posiadłości. Wszystko jednak zostało sprowadzone do teraźniejszości, gdzie gangsterka przeplata się z wieloma niedomówieniami i tajemnicami, które nie powinny wychodzić na światło dzienne, a tym bardziej poza mury posiadłości. Autorka stworzyła nieszablonową historię i dość specyficzne postacie, dzięki którym akcja nabiera tempa i zdecydowanie mroczności. Nieraz została zrzucona na mnie bomba, w którą wczytywałam się z zaciekawieniem, chcąc poznać bardziej Wiktora i jego mroczne sekrety. Niestety nie tym razem, bo w tej części dostaliśmy tylko przedsmak tego, co może się wyjaśnić w kolejnej.

„Piękna dziewczyna Bestię poślubiła,
Nie wie jednak, że błąd popełniła.
Ocalić bowiem nikogo nie zdoła,
Bo Potwór wciąż czyha, czeka i woła”.

Autor: Rosalie Wilson
Tytuł: Zapach Róży
Seria: Szkarłatne ogrody (tom 1)
Wydawnictwo : ReWizja
Premiera: 10.05.2023 r.
24/2023

Znacie bajkę Piękna i bestia? Zapach róży to pierwszy tom z serii szkarłatne ogrody o współczesnej historii Pięknej i bestii. Hrabia Husarzewski jako Bestia w świecie bajkowych zamków zestawionych z polską gangsterką . Co to się będzie działo! ;)

Masz 20 lat i lufę broni przystawioną do głowy przez mafiosa co zrobisz? Ile jesteś w stanie poświęcić żeby przeżyć?

Taką właśnie sytuacje miała Maria Borowska główna bohaterka, która z dnia na dzień znalazła się w sytuacji bez wyjścia. Jej ojciec wpakował rodzinę w kłopoty zapożyczając się u szefa jednej z największych mafii w okolicy. Jedynym ratunkiem dla bliskich Marii jest spłata zobowiązań . Z pomocą przychodzi im przyjaciel rodziny Albert, a właściwie jego szef hrabia Wiktor Husarzewski. Jednak ma jeden istotny warunek… Za spłatę długów Maria musi zostać jego żoną. Jak w tym wszystkim odnajdzie się Maria? Czy młoda dziewczyna uratuje bliskich, poświęci się dla nich i poślubi hrabiego? Jak potoczą się losy Marii i Wiktora, którego wszyscy nazywają bestią? Tego dowiecie się po przeczytaniu Zapachu róży

Zapach róży to debiut autorstwa Rosalie Wilson. Mamy tu motyw Pięknej - młodej Marii, która dopiero co wkracza w dorosłość. Jest bardzo przywiązana do swoich bliskich i gotowa do poświęceń. Przedkłada swoje dobro nad bezpieczeństwo i życie rodziny. Jest też hrabia Wiktor Husarzewski, któremu przyklejona została łatka bestii, chociaż z blizną na część twarzy do najprzystojniejszych już nie należy. Miał on swoje tajemnice i powody, dla których postępował w taki sposób – zrozumiały tylko dla niego samego. Nie ukrywam ta postać była dla mnie największą zagadką. Warto też wspomnieć o przepięknej i intrygującej okładce i grafice przed każdym rozdziałem.

Tajemnica, mroczny klimat, wielki zamek, sekrety z przeszłości oraz gangsterskie porachunki. Akcja książki wciąga od pierwszej strony. Nic nie jest oczywiste i nie jest takie na jakie wygląda. Autorka trzyma w napięciu wprowadzając kolejne mroczne sekrety. Pojawiają się nowi bohaterowie, którzy uchylą rąbka tajemnicy z przeszłości hrabiego. Książka jest lekka i przyjemna, ciężko się oderwać . Czytałam z wielką ciekawością. Kiedy już myślałam, że poznam jedną z tajemnic hrabiego okazało się, że to już koniec i pozostaje czekać na ciąg dalszy tej historii.

Jak wcześniej wspomniałam jest to debiut autorki ale po pomyśle i poprowadzeniu fabuły nie da się tego odczuć  Zapowiada się naprawdę dobra i mroczna seria!

Takie klimaty to ja lubię . Oczarowała mnie ta historia! Nie będę jednak zdradzać więcej szczegółów, abyście czuli dreszczyk emocji czytając te książkę.

W mojej ocenie: 5/5 ! Rewelacja! Polecam! Dla mnie perełka wśród debiutów! Po prostu must read.

„Piękna dziewczyna Bestię poślubiła,
Nie wie jednak, że błąd popełniła.
Ocalić bowiem nikogo nie zdoła,
Bo Potwór wciąż czyha, czeka i woła”.

Autor: Rosalie Wilson
Tytuł: Zapach Róży
Seria: Szkarłatne ogrody (tom 1)
Wydawnictwo : ReWizja
Premiera: 10.05.2023 r.
24/2023

Maria zdawać by się mogło wiodła zwyczajne życie. Pomagała utrzymać dom, miała marzenia była na swój sposób szczęśliwa. Wszystko się zmienia w jednej chwili, gdy bezwzględny gangster przystawia jej pistolet do głowy, pragnąc odebrać długi od jej ojca. Zdesperowana dziewczyna prosi o pomoc wujka Alberta, pracującego u hrabiego Husarzewskiego. Ekscentryczny Wiktor, postanawia pomóc rodzinie Borowskich, jednak pod jednym warunkiem. Maria ma zostać jego żoną. Czy Maria zrezygnuje z własnego szczęścia aby dotrzymać umowy? Jaką historię skrywają blizny mężczyzny?

Toksyczne relacje, gniew, agresja, zarazem pragnienie szczęścia, niezależności i fascynacja drugą osobą. Wszystko w otoczce niejasnych słów, tajemnic i mrocznej przeszłości. Ta książka to mieszanka wybuchowa od której nie mogłam się oderwać. Zwroty akcji, które wstrząsają czytelnikiem, zmieniają obraz całej sytuacji w jakiej znajdują się bohaterowie. Świetnie wykreowane postacie, które po pierwsze: nie są szablonowe, a po drugie: mają różne oblicza i aż trudno stwierdzić czy pałamy do nich sympatią czy nienawiścią. Zwłaszcza bezwzględny Wiktor, który dosłownie przeraża i fascynuje jednocześnie. Maria to skromna i pełna empatii młoda dziewczyna. Stara się stanąć na wysokości zadania z jakim przyszło jej się zmierzyć choć czasami się gubi i podejmuje pochopne decyzje. Akcja książki rozgrywa się w mrocznym klimacie, który aż wyczuwa się w trakcie lektury. Ponury pałac, osoba hrabiego owiana tajemnicą, nietypowe żądanie mężczyzny. To wszystko sprawia, że aż czekamy na trupy, które wyskoczą z szafy, a tych tu nie brakuje. Autorka prowadzi nas po omacku, dawkując odkrywane sekrety. Bardzo przyjemny styl, nie dawał odczuć, że jest to jej debiut – książkę pochłonęłam w jedną noc i nie sposób odłożyć jej na półkę przed dotarciem do ostatniej strony. Zakończenie, które stawia jeszcze więcej pytań to kolejny powód dla którego sięgnę po kontynuację.

„Zapach róży” to fascynujący retelling baśni o pięknej i bestii. Tylko czy w przypadku bohaterów, piękna pokocha bestię? Czy Bestia zmieni się w księcia? Musicie przeczytać, aby się przekonać. Czekam już z niecierpliwością na kolejny tom by poznać dalsze losy bohaterów.

Znacie Piękną i Bestię?
Historię pięknej miłości, która łamie zaklęcie i zmienia Bestię w pięknego młodzieńca?
Jestem pewna, że znacie.

Rosalie Wilson napisała współczesną historię tej pary. Książka o przykuwającym uwagę tytule „Zapach róży” jest pierwszym tomem serii SZKARŁATNE OGRODY.
Zawsze chętnie sięgam po debiuty i tym razem też tak było. Opis brzmiał tak zachęcająco, że byłam pewna, iż książka dostarczy mi niezapomnianych wrażeń. Ale na to, co znalazłam w Zapachu róży nie byłam przygotowana.

Historia o dziewczynie, która dla ratowania rodziny poświęca się i wychodzi za mąż za obcego mężczyznę. Owy mężczyzna jest hrabią. Tak, tak. Dobrze widzicie. Wiktor Husarzewski jest hrabią.
Młoda kobieta, starszy od niej mężczyzna i szybki ślub. I od tego momentu zaczyna się robić ciekawie. Powiedziałabym nawet BARDZO CIEKAWIE.

Rosalie Wilson napisała historię pełną mrocznych tajemnic. Podczas czytania książki nie miałam szans na nudę, ponieważ cała akcja wciąga jak czarna dziura. Pełno niewiadomych i chęć poznania odpowiedzi chociaż na jedno pytanie jest tak wielka, że nie dało się odłożyć książkę na dłużej niż kilka minut.
Kiedy byłam pewna, że znam już odpowiedź, kolejna tajemnica uderzyła z siłą pędzącego pociągu, niszcząc wszystko wkoło. I nie myślcie, że to co przeczytacie da wam o sobie szybko zapomnieć. O nie. Mrok, który roztacza się w książce spowoduje, że apetyt na ciąg dalszy urośnie do wręcz gigantycznych rozmiarów.

Wspominałam, że książka jest debiutem autorki. Jednak to co znajdziecie w historii Marii i Wiktora jest jak coś, co napisała zaprawiona w pisarskich bojach autorka. Widać, że każda scena jest dobrze przemyślana, dzięki temu książka ma to coś.

Jeżeli lubicie czytać historie, w których nie znajdziecie słodkiego romansu tylko tajemnicę spowitą mrokiem to „Zapach róży” jest dla was.
Jeżeli można zakochać się w książce, to ja się zakochałam i chcę już czytać ciąg dalszy.

Ps
Droga autorko mam nadzieję, że nie każesz czytelnikom zbyt długo czekać na drugi tom.

Znacie Piękną i Bestię?
Jestem pewna, że znacie.

Zawsze chętnie sięgam po debiuty i tym razem też tak było. Opis brzmiał tak...

• Serie
  • Brak Legimi A
  • Przeczytane 2023
  • Przeczytane/2023

Dodaj cytat z książki Zapach róży