Pierwsze wyzwanie

Okładka książki Pierwsze wyzwanie Marcus Emerson
Okładka książki Pierwsze wyzwanie
Marcus Emerson Wydawnictwo: Muza Cykl: Dziennik wojownika ninja (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Dziennik wojownika ninja (tom 1)
Muza
2023-02-22
2023-02-22
Wojtek Cajgner

"Dziennik wojownika ninja. Pierwsze wyzwanie" to najnowsza propozycja od znanego autora Marcusa Emersona, który zdobył uznanie czytelników dzięki serii "Dziennik Youtubera". W swojej najnowszej książce przenosi nas do świata Chase'a Coopera, który musi zmierzyć się z nowymi wyzwaniami po przeprowadzce do nowej dzielnicy.

Pierwsze dni w nowej szkole zawsze są wyzwaniem, a dla Chase'a, miłośnika ciasteczek oreo, komiksów i starych horrorów, stają się także momentem próby jego umiejętności społecznych. Emerson świetnie przedstawia emocje, z jakimi musi się zmierzyć chłopiec, który nie tylko zmienia szkołę, ale także musi stawić czoła nowym rówieśnikom, których wcześniej nie znał. Przeprowadzka oznacza nie tylko nowy dom, ale także konieczność nawiązania nowych relacji i odnalezienia się w obcym środowisku.

Chase, będący nieśmiałym chłopcem, ma problemy z nawiązywaniem kontaktów z rówieśnikami. Z doświadczenia w poprzedniej podstawówce wie, że być może stanie się ponownie obiektem drwin, co z pewnością nie ułatwi mu życia w nowej szkole. Emerson trafnie oddaje emocje i myśli głównego bohatera, co sprawia, że czytelnik łatwo może się z nim utożsamić. Nasz bohater dołącza do kuzynki Zoe, która jest jedyną osobą, jaką Chase zna w nowym otoczeniu. Jednakże, mimo że Zoe jest fajną, ładną i ambitną dziewczyną, Chase sceptycznie podchodzi do możliwości utrzymania z nią bliskich relacji. To zaskakujące podejście do kuzynki wskazuje na pewne trudności i niepewność bohatera w nowej sytuacji.

Jednak pewnego dnia życie Chasa zmienia się zupełnie, gdy dostaje zaproszenie do klanu ninja. To wydarzenie stanowi punkt zwrotny w jego życiu szkolnym. Zaczynają się ekscytujące przygody, które nie tylko sprawiają, że życie Chasa nabiera tempa, ale także stawiają go przed nowymi wyzwaniami i zagrożeniami. Czy być członkiem gangu zamaskowanych młodocianych ninja oznacza drogę do przyjaźni, czy może sprowadzić go na złą drogę? To pytanie zostaje postawione, co dodaje fabule dodatkowego napięcia i tajemnicy.

Pierwsze dni w nowej szkole zawsze są wyzwaniem

Książka "Dziennik wojownika ninja. Pierwsze wyzwanie" to nie tylko opowieść o przygodach Chase'a Coopera, ale także historia o poszukiwaniu przyjaźni, odwadze, i dążeniu do realizacji marzeń. Emerson, znany z tworzenia książek dla dzieci i młodzieży, doskonale potrafi przedstawić świat, w którym młody czytelnik może się łatwo odnaleźć.

Choć książka jest znacznie krótsza niż wcześniejsze dzieła autora, a jej fabuła jest bardziej jednowątkowa, to nadal utrzymana jest charakterystyczna dla Emersona lekkość i duża dawka humoru. Jednakże, dla tych, którzy są już zaznajomieni z wcześniejszymi dziełami autora, "Dziennik wojownika ninja" może wydawać się bardziej skierowany do młodszych dzieci. Brakuje w nim odjechanych pomysłów i intensywności akcji, które wyróżniały "Dziennik Youtubera". Ilustracje w książce, choć obecne, nie są równie rozbudowane jak w poprzednich serii Emersona. Mimo to dodają one uroku i wizualnego uzupełnienia do tekstu. Dla młodszych czytelników obecność ilustracji może stanowić dodatkowy atut, ułatwiający zrozumienie fabuły i tworzenie obrazów w wyobraźni.

Książka jest jasno skierowana do dzieci w wieku od 9 do 14 lat, co widać zarówno w stylu narracji, jak i w tematyce poruszanej w książce. Autor, znany ze swojej misji tworzenia książek, które bawią, inspirują i uczą, kontynuuje tę tradycję, oferując młodym czytelnikom rozrywkę w połączeniu z przesłaniem. Skupia się on na wartościach, takich jak determinacja, ciężka praca i rozwijanie własnych umiejętności. Chase Cooper, główny bohater, staje się inspiracją dla młodych czytelników, ucząc ich, że dążenie do celu wymaga wysiłku i poświęcenia. Jednocześnie książka nie traci na lekkości i przyjemności czytania, co sprawia, że nawet starsi czytelnicy mogą znaleźć w niej coś dla siebie.

Warto zauważyć, że choć "Dziennik wojownika ninja. Pierwsze wyzwanie" może nie dorównać wcześniejszym dziełom autora, to wciąż stanowi solidną propozycję dla młodych czytelników. Książka nie tylko dostarcza rozrywki, ale również stawia ważne pytania o wartość przyjaźni, odwagi i dążenia do celu. Jest to również dobra propozycja dla rodziców, którzy chcą zainteresować swoje dzieci literaturą, która jednocześnie bawi i przekazuje wartości.

Wspomnienia o poprzednich serii autora, takich jak "Dziennik Youtubera", mogą wpływać na subiektywne odczucia czytelników wobec nowej serii. Mimo to "Dziennik wojownika ninja. Pierwsze wyzwanie" stanowi solidny debiut tej nowej przygodowej opowieści. Warto śledzić, jak Chase Cooper będzie rozwijał się w kolejnych tomach, z nadzieją na rozbudowanie fabuły i jeszcze więcej ekscytujących wyzwań. Czekam z niecierpliwością na kolejne przygody Chase'a w świecie wojowników ninja.

Pierwsze dni w nowej szkole zawsze są wyzwaniem, a...

Opowieść opisuje pierwsze dni w nowej szkole Chasa, który niespodziewanie na lekcji wychowania fizycznego natyka się na klan wojowników ninja. Chłopak jako że jest nowy nie ma zbyt wielu przyjaciół poza swoją kuzynką która też chodzi do tej szkoły. Wojownicy pozwalają im się przyłączyć do swojego klanu, ale wyznaczają im zadanie. Czy bohaterowie dołączą do zgraji ninja? Jaka jest cena niesubordynacji względem klanu? Przeczytajcie sami!

Nowa książka Emersona jest znacznie krótsza niż znajomy nam Dziennik youtubera. Historia jest prosta, a fabuła jedno liniowa. Bohaterowie nieskomplikowani i prawdopodobni. Nie ukrywam że bardziej podobał mi się Dziennik youtubera. Było w nim więcej akcji, odjechane pomysły. Wydaje mi się że Dziennik wojownika ninja jest skierowany do młodszych dzieci. Niemniej jednak nie skreślam go. Może w kolejnych tomach akcja się rozkręci.

Po przeczytaniu poprzedniej serii książek Marcusa Emersona z przyjemnością przeczytałam najnowszą, pierwszą część pod tytułem "Dziennik wojownika Ninja. Pierwsze wyzwanie" od @wydawnictwomuza Główny bohater to 11-letni chłopiec Chase Cooper. Uwielbia czytać komiksy oraz oglądać wraz z tatą stare horrory. Po przeprowadzce zaczyna naukę w nowej szkole. Jednak nikogo tam nie zna i ma trudności z nawiązywaniem nowych znajomości. Wielką radość sprawia mu wiadomość, że jego kuzynka Zoa, też chodzi do tej szkoły. Pewnego dnia otrzymują niespodziewaną propozycję dołączenia do klubu Ninja, ale po spełnieniu określonych zadań. Czy im się to uda? Autor po raz kolejny zabiera młodych i dużych czytelników do świata pełnego przygód. Tym razem nie jest to komiks, ale też ilustracje są czarno-białe. Autor bawi ale i uczy o wartościach, którymi powinniśmy się kierować w życiu. Polecam i czekam na kolejne części.

Nowe wyzwania

Autor "Dziennika Youtubera" powraca z nowym tytułem, idealnym dla młodszych czytelników. Chase Cooper jest jedenastolatkiem, który musi stawić czoła nowym wyzwaniom w nowej szkole, do której przenieśli go rodzice. Chase będzie musiał odnaleźć się wśród grona nowych znajomych i przekona się, że czasem poszukiwanie przyjaciół może wiązać się z ciekawymi i pouczającymi doświadczeniami.

"Dziennik wojownika ninja. Pierwsze wyzwanie" podobał mi się niestety mniej niż "Dziennik Youtubera". Brakowało mi formy komiksowej i mimo że są tu ilustracje, to nie jest to to samo co w serii Dziennik Youtubera. Ale książkę czyta się dobrze, autor umie w literaturę dla dzieci, przyjemnie spędziłam przy niej czas i chętnie sięgnę po kolejne tomy, jeśli takie powstaną.

Jeśli chcesz zainteresować swoje pociechy literaturą, to książki Marcusa Emersona idealnie się do tego nadadzą, są napisane lekko, ciekawie i co najważniejsze niosą ze sobą przesłanie, a to w książkach najważniejsze. Literatura powinna bawić a jednocześnie uczyć. "Dziennik wojownika ninja" doskonale wypełnia tę misję. Polecam Wam lekturę książek pana Emersona, warto podsunąć je swoim dzieciakom ! :)
Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Muza.

Nowe wyzwania

"DZIENNIK wojownika NINJA 1 Pierwsze wyzwanie" to wciągająca i pełna akcji książka dla młodszych czytelników, napisana przez Marcusa Emersona, autora "Dziennika YouTubera".
Książka opowiada o Chase Cooperze, który marzy o zostaniu wojownikiem ninja i staje przed serią wyzwań, aby udowodnić swoje umiejętności. Emerson świetnie buduje napięcie w trakcie opowieści, dzięki czemu czytelnik nie może oderwać się od książki.

Chase jest bohaterem, którego łatwo polubić. Jego determinacja i chęć do nauki czynią go inspirującą postacią dla młodych czytelników. Wraz z nim przeżywamy emocje i odczuwamy pozytywne nastawienie do pracy nad swoimi umiejętnościami.
Gdy po przeprowadzce trafia do nowej szkoły, nie jest mu łatwo i boi się, że nie znajdzie nowych przyjaciół. Jest kuzynka Zoe, ale czy będzie go wspierać?
Dowiaduje się o istnieniu sekretnej grupy Ninja chce do niej dołączyć. Dostaje zaproszenie, aby dołączyć do Ninja. I tutaj zaczynają się przygody…

Książka uczy wartości takich jak determinacja, ciężka praca i rozwijanie swoich umiejętności. Polecam tę książkę każdemu, kto chce się bawić, ale jednocześnie poznać ważne lekcje życiowe. Autor nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, więc to zapewne zapowiedź do niezwykłych przygód, które nie tyko bawią, ale i uczą. Polecam przeczytać a ja przekazuję książkę bratankowi❤️

Marcus Emerson po bestsellerowym cyklu "Dziennik Youtubera" postanowił stworzyć tym razem bohatera Ninja.

Dziennik Wojownika Ninja to opowieść o 11-letnim Chase Cooperze, któremu rodzice postanawiają zminić szkołę. Nieznani koledzy, nowi nauczyciele są dla naszego bohatera bardzo stresującym wydarzeniem. Właśnie wtedy zostaje on zwerbowany przez grupę Ninją do ich sekretnego klanu. Gdzie czeka pierwsze wyzwanie...

Powieść nie jest tak komiksowa, jak poprzednia część, ale czyta się ją bardzo dobrze i szybko. To zdecydowanie pozycja literacka dla młodszych. Jest to książką, która bawi i uczy. Pokazuje, że w życiu ważne są relację z rodziną, przyjaciółmi, szacunek do siebie samego i do drugiego człowieka.

Jest to ciekawa historia z morałem w tle, a otwarte zakończenie pokazuje, że jeszcze wiele wyzwań wojownika Ninja przed nami.

Jeśli znacie serię książek dla dzieci "Dziennik Youtubera" to tym razem autor przychodzi do nas z pierwszym tomem książki pt. "Dziennik wojownika Ninja".
Poznajemy 11-letniego Chase'a Coopera, który jest zwykłym i mało popularnym chłopcem. Na dodatek w wyniku przeprowadzki musiał zmienić szkołę. Chłopiec nikogo tam nie zna i boi się, że nie znajdzie tam nowych przyjaciół. Wkrótce chłopiec dowiaduje się o istnieniu sekretnego klubu Ninja i chce do niego dołączyć. Chase musi wykonać różne zadania wymyślone przez grupę Ninja, aby do nich dołączyć. Szykują się kłopoty i będzie działo się.
Jak Chase poradzi sobie z zadaniami, które zadaje mu dowódca grupy Ninja?
Jak odnajdzie się w nowym środowisku?
Jesteście ciekawi?

Zapewniam Was, że Wasze dzieci nie będą nudzić się ani przez chwilę. Przyznam się, że lubię serię z Youtuberem i także "Dziennik wojownika Ninja" spodobał mi się. To idealna książka dla dzieci w wieku od 9-14 roku. Autor przedstawia historię chłopca, który musiał zmienić otoczenie i poradzić sobie z tym, że nikogo tam nie zna. Czeka go mnóstwo przygód i zmian. Autor w tej książce przekazuje dzieciakom co jest ważne w życiu oraz uczy dzieci jak rozwiązywać problemy, nawiązywać nowe znajomości i odnaleźć się w nowej sytuacji. Warto ofiarować dzieciakom takie wartościowe książki.
Rewelacja! Czekam na kolejne przygody Chase'a.

Gorąco polecam!

W tej serii mamy okazję poznać Chase’a Coopera, miłośnika ciasteczek, komiksów i horrorów, który właśnie rozpoczął naukę w nowej szkole. Chłopiec przenosi się z rodzicami do innej dzielnicy w trakcie roku szkolnego, aby zamieszkać w nowym, większym domu. Niestety przeprowadzka w nowe miejsce zamieszkania powoduje również zmianę szkoły, co dla chłopca jest trudne. W poprzedniej szkole borykał się z nieśmiałością mając trudności w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami. Jedynym ratunkiem wydaje się kuzynka Zoe, ale czy ich relacja pomoże chłopcu stać się odważnym? Pewnego dnia chłopiec zauważa tajemnicze oczy przyglądające się mu zza krzaków. Wkrótce okazuje się, że w szkole działa klan ninja, do którego Chase dostaje zaproszenie. To tajna grupa zamaskowanych ninja, o której nikt nie wie prócz uczestników. Od tej chwili jego życie w nowej szkole całkowicie się zmienia. Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/03/dziennik-wojownika-ninja-pierwsze.html

Chase Cooper trafia do nowej szkoły. Chłopcu bardzo zależy na akceptacji otoczenia i znalezieniu nowych przyjaciół. U Buchanana zna tylko swoją kuzynkę, Zoe.

Na pierwszej, wspólnej lekcji w-fu dostrzegają w krzakach za szkolnym boiskiem jakieś oczy.

Chase nie byłby sobą gdyby nie sprawdził do kogo należą. Tak trafił na gang ninja. Szef wojowników zgodził się przyjąć go do swojego grona, o ile Cooper wykona zadanie.

Zoe od początku twierdziła, że ninja są źli, w co jej kuzyn nie chciał uwierzyć. Zgodził się podjąć wyzwanie, ale już niedługo może tego pożałować.

Chłopiec przekona się czy warto za wszelką cenę należeć do jakiejś grupy. A może lepiej posłuchać własnego głosu rozsądku?

Z książeczki dowiecie się jakie zadanie ma wykonać Cooper i jak daleko się posunie, by sprostać oczekiwaniom rówieśników. Dzieci mogą wyciągnąć własne wnioski z tej opowieści.

🥷🥷🥷🥷🥷

Tym razem autor zaskakuje nas nie Dave'm Spencerem a Chase Cooperem.

Który wraz z rodzicami przeprowadza się do innej dzielnicy . I niestety Chase przenosi się do nowej szkoły gdzie musi się zaklimatyzować.

Jako nowy uczeń jest bardzo nieśmiały czym się wiąże trudność w nawiązywaniu kontaktów.

W szkole do której chodzi Chase jest też jego kuzynka lecz czy dziewczyna bedzie chciała ułatwić mu życie w nowej szkole . Wszystko zmienia się po otrzymaniu tajemniczego zaproszenia do klubu NINJA .

Czym zaskoczy nas Chase z nowymi przygodami ?
Czym tak naprawdę jest ten klub NINJA ?

@wydawnictwomuza #dziennikwojownikaninjapierwszewyzwanie #wydawnictwomuza

🥷🥷🥷🥷🥷

Tym razem autor zaskakuje nas nie Dave'm Spencerem a Chase Cooperem.

W szkole do której chodzi Chase jest też jego kuzynka lecz czy...

• Współpraca reklamowa(barterowa)
  • Do biblioteki
  • Recenzenckie
  • Przeczytam 52 książki w 2023 roku
  • Dla Mateusza

Dodaj cytat z książki Pierwsze wyzwanie