Żony (nie)idealne

Okładka książki Żony (nie)idealne Magdalena Baryła-Klimek, Katarzyna Klimek
Okładka książki Żony (nie)idealne
Magdalena Baryła-KlimekKatarzyna Klimek Wydawnictwo: Novae Res literatura obyczajowa, romans
Novae Res
2023-03-09
2023-03-09

"Żony (nie) idealne" to poruszająca opowieść o dwóch niezwykłych kobietach, Magdalenie Baryle-Klimek i Katarzynie Klimek, które przez dwadzieścia lat walczyły o akceptację swojego związku i uczuć wobec otoczenia. Autorzy tej książki, opierając się na prawdziwej historii, przenoszą nas w świat pełen emocji, wyzwań i odwagi.
Głównymi bohaterkami są dwie młode dziewczyny, których spotkanie w gimnazjum staje się początkiem czegoś niezwykłego. W trudnym dla siebie okresie odkrywania tożsamości i uczuć, Magda i Kasia zbliżają się do siebie, stając się nie tylko przyjaciółkami, ale również odkrywając w sobie miłość. Jednak w ich społeczności istnieje silny opór wobec związków jednopłciowych, co skazuje je na walkę o akceptację i spełnienie swoich marzeń.
Przez dwadzieścia lat autorki przedstawiają nam niezwykłą podróż, w której Magda i Kasia muszą stawić czoła swoim największym lękom i walczyć z przeciwnościami losu. Opowieść ta pokazuje nam, że milczenie i ukrywanie prawdziwych uczuć może prowadzić do nieszczęścia, a jedynie odwaga, autentyczność i walka o swoje prawa mogą przynieść prawdziwe szczęście.
"Żony (nie) idealne" to nie tylko historia miłości między dwiema kobietami, ale również opowieść o sile człowieka, który nie boi się być sobą i walczy o swoje marzenia. Autorzy doskonale balansują między wzruszeniem a inspiracją, pokazując, że warto przełamywać bariery społeczne i dążyć do równości i akceptacji.
Książka czyta się niezwykle przyjemnie, a jej lektura to prawdziwa uczta dla duszy. Ponadto, ilustrowane zdjęcia dodają głębi i autentyczności opowieści, przenosząc nas w konkretne chwile i emocje autorek.
Temat związków jednopłciowych wciąż budzi wiele kontrowersji, ale "Żony (nie) idealne" mają moc przekonywania i mogą przyczynić się do zwiększenia tolerancji i akceptacji w społeczeństwie. Ta inspirująca lektura skierowana jest nie tylko do tych, którzy stoją przed coming outem, ale również do wszystkich, którzy szukają siły i odwagi, by być sobą i walczyć o swoje marzenia.
Serdecznie polecam tę książkę jako poruszającą historię miłości i inspirującą opowieść o odwadze i walce o równość.

Moja ocena: 8/10

Głównymi bohaterkami są dwie młode dziewczyny,...

Czerwiec to miesiąc Dumy Społeczności LGBT+. Nie ma zatem lepszego czasu, aby zapoznać się z dwiema dumnymi dziewczynami. To Madzia i Kasia, autorki „Żon (nie)idealnych”, wyznające jedną ważną zasadę. Jest to jednocześnie ich rada dla wszystkich kobiet i mężczyzn obawiających się życia w szczęśliwym związku z osobą tej samej płci. A brzmi ona: „Nie walcz z miłością, walcz o miłość!”. Po przeczytaniu wspólnej książki Magdaleny Baryły i Katarzyny Klimek owe słowa jeszcze mocniej wejdą do głowy. Zatem otwórzcie ten pamiętnik/romans napisany w narracji pierwszoosobowej i odkryjcie historię wielkiego uczucia, przeznaczenia i akceptacji siebie.

Więcej na: https://altao.pl/zony-nieidealne-jesli-kochac-to-na-calego!.htm

Warto walczyć o miłość!

„Żony (nie) idealne” to wzruszająca i poruszająca historia dwóch kobiet, Magdaleny Baryły-Klimek oraz Katarzyny Klimek, które przez dwadzieścia lat walczyły o akceptację swojego związku i uczuć przez otoczenie.
Dwie dziewczyny biegną przez korytarz gimnazjum, trzymając się za ręce. Z czułością dotykają swoich dłoni, ciepło uśmiechają się do siebie. Przyjaciółki? A może to początek miłości, tylko żadna z nich jeszcze nie zdaje sobie z tego sprawy? Obie wiedzą natomiast, że jest w tej ich niezwykle bliskiej relacji coś niewłaściwego, zakazanego, coś, co lepiej ukrywać przed światem…
Dwadzieścia lat trwała droga Magdy i Kasi do akceptacji swoich uczuć i przyznania się do nich przed sobą, przed znajomymi, a wreszcie przed konserwatywnymi rodzinami z małych miejscowości na zachodzie Polski. Ich poruszająca historia udowadnia, że nie warto milczeć i z zaciśniętymi zębami spełniać oczekiwań innych. Bo milczenie zabija od środka. Jeżeli nie zatrzymasz się na chwilę i nie posłuchasz siebie, to mimo najszczerszych chęci nigdy nie osiągniesz tego, o czym marzysz.

Autorki przedstawiają swoją historię, sięgając do czasów szkolnych, kiedy to zaczęły pojawiać się pierwsze oznaki miłości. Ich droga do akceptacji była długa i pełna trudności, ale zawsze z jednoznacznym celem — bycia razem.
Książka porusza temat związków jednopłciowych, który wciąż budzi wiele emocji w społeczeństwie. Jednakże autorki udowadniają, że miłość może pokonać wiele trudności i przeciwności, a milczenie i ukrywanie prawdziwych uczuć może prowadzić do nieszczęścia.
„Żony (nie) idealne” to nie tylko poruszająca historia miłości, ale również inspirująca lektura, która pokazuje, że warto walczyć o swoje prawa i nie bać się być sobą. Książka czyta się bardzo przyjemnie, a zdjęcia dodają smaku do wspomnień autorek. Choć temat związków jednopłciowych może wciąż budzić wiele kontrowersji, mam nadzieję, że ta książka znajdzie swoich odbiorców i przyczyni się do zwiększenia tolerancji i akceptacji w społeczeństwie.
Serdecznie polecam tę lekturę nie tylko tym, którzy stoją przed coming outem, ale wszystkim, którzy szukają inspiracji do walki o swoje marzenia i nie boją się być sobą.

Warto walczyć o miłość!

Nie warto walczyć z miłością, trzeba walczyć o miłości

Miłość od gimnazjum, akceptacja miłości i przyznanie się do niej
Magda i Kasia już w gimnazjum były sobie bardzo bliskie, łączyła je wyjątkowa więź, ale czy to jedynie przyjaźń? Ciężko to określić, szczególnie w takim wieku kiedy dopiero odkrywa się siebie.

Jednak już wtedy wiedział ze w tej relacji jest coś zakazanego co muszą zachować dla siebie. I tak ich droga trwała dwie dekady.

Przyjaźń, akceptacja uczuć, przyznanie się do nich przed sobą i przed znajomymi, konserwantami uczuciami. Zrozumienie uczuć jest trudne, podzielnie się z nimi z ukochana osobę i z całym światem także.

To książka o prawdziwej historii, prawdziwej miłości. Daje do myślenia, dodaje nadziei i przypomina, że o miłości warto walczyć.

Nie warto walczyć z miłością, trzeba walczyć o miłości

Miłość od gimnazjum, akceptacja miłości i przyznanie się do niej

Jednak już wtedy wiedział ze w tej relacji jest coś...

,,Żony (nie)idealne" Magdaleny Baryły-Klimek oraz Katarzyna Klimek to lektura, która wywołuje wiele emocje z tego względu, że skupia się na związkach jednopłciowych. Mam jednak nadzieję, że społeczeństwo z roku na rok staje się coraz bardziej zorientowane w takich sytuacjach i że ta książka również znajdzie odbiorców.

Nie da się ukryć, że temat związków jednopłciowych wciąż budzi wiele emocji. Tym większe brawa należą się Magdalenie Baryle-Klimek i Katarzynie Klimek, żonom, które postanowiły wpisać swoje wspomnienia w formie książki. Można powiedzieć, że zaczęło się niepozornie, kiedy dziewczyny były nastolatkami. Wspólnie spędzany czas, ta sama szkoła, klasa, ławka. Nie było możliwości, by któraś wybrała inną ścieżkę, choć taki był początkowy plan.

Choć każda się starała zbudować związek oparty na przyjaźni, nie bardzo im to wychodziło. Ich wspólna droga nie była usłana jedynie powodzeniami i akceptacją ze strony otoczenia, ale pokazały, że prawdziwa miłość może przezwyciężyć wiele trudności. To poruszające wspomnienia kobiet, żon, które postanowiły postawić wszystko na jedną kartę. Czytało się bardzo przyjemnie, a co jakiś czas smaku dodawały fotografie autorek. Serdecznie polecam, nie tylko osobom, przed którymi coming out.

Nie da się ukryć, że temat związków jednopłciowych...

Premiera książki „Żony (nie) idealne” miała miejsce w marcu tego roku. Wydana została w formie papierowej i ebooka. Autorkami i jednocześnie bohaterkami i narratorkami są Magdalena Baryła-Klimek i Katarzyna Klimek. Narracja prowadzona jest przemiennie przez Kasię i Magdę. Opisana historia oparta jest na faktach autentycznych, to opowieść o ich znajomości, przyjaźni i miłości. Dużo miejsca poświęcone jest muzyce. Magda pisze teksty piosenek i śpiewa, Kasia jest jej managerką. Obie kochają muzykę. Fabuła przedstawiona została w formie opowieści, kolejne wątki przejmowane do opowieści są raz przez jedną, raz przez z drugą z kobiet. Historia ich znajomości i zażyłości rozpoczęła się w gimnazjum. Obie miały te same marzenia: „Chciałyśmy zostać najlepszymi przyjaciółkami z własnymi rodzinami. Mieszkałybyśmy obok siebie, widywałybyśmy się codziennie, a nasi partnerzy i dzieci spędzaliby ze sobą dużo czasu.” Od przeznaczenia nie mogły i nie chciały jednak uciekać. Po dwudziestu latach „nareszcie żyjemy jak inni ludzie, a nie jak zbrodniarze, którzy muszą się ukrywać, bo uciekają przed karą.” Książka jest manifestem do społeczeństwa. ”Chcemy też zaapelować do większej części społeczeństwa – do ludzi heteronormatywnych. Prosimy o akceptację i o tolerancję! Tylko wy tak naprawdę możecie zmienić ten świat! Pomóżcie nie tylko nam, ale i swoim bliskim, którzy być może zmagają się problemami podobnymi do tych, o których właśnie przeczytaliście w naszej książce.” Dla osób homoseksualnych jest wskazówką, jak walczyć o swoje marzenia, jak poinformować bliskich o swojej orientacji. Im się udało doprowadzić do małżeństwa, wspólnego konta i majątku. One spotkały na swojej drodze ludzi tolerancyjnych i przyjaznych. Książka ma tylko 183 strony, wystarczy na czytanie poświęcić tylko jeden wieczór. Uzupełniona została pięknymi zdjęciami autorek. Książka została ładnie wydana przez wydawnictwo NOVA RES z piękną okładką. Na skrzydełkach książki krótka informacja o bohaterkach książki.
Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Bardzo dobra książka. Porusza trudne i bolesne tematy. Jest to książka przede wszystkim o zaakceptowaniu siebie takim jakim się jest. Książka o coming out'cie. Warto przeczytać - tym bardziej, że nie jest to gruba książka, a czyta się ją jakby siedziało się z autorkami przy jednym stole i słuchało ich opowieści.

• Tęcza
  • Nowości 2023