Ponad wszystko

Okładka książki Ponad wszystko S.B. Vinter
Okładka książki Ponad wszystko
S.B. Vinter Wydawnictwo: Risky Romance Cykl: Naznaczone kobiety (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Naznaczone kobiety (tom 2)
Risky Romance
2023-02-14
2023-02-14

Totalnie nie podoba mi się zakończenie sory ale Gavin hehh przynajmniej w zęby powinien dostać... spoiler* tak wiem szukał itd ... ale 🤨 neee wszystko uszło mu płazem sorrryy 🤨🤨🤨

Sofia nie miała łatwego życia. Po tragicznej śmierci rodziców jako dziewięcioletnia dziewczynka trafiła pod opiekę wuja. Niestety życie tam staje się piekłem. Jej wuj uwikłany jest w brudne i nielegalne interesy. Nie może liczyć na miłość, ani nawet na bezpieczeństwo. Oparcie i opiekę ma jedynie w swoim kuzynie. Pewnego razu wiedziona ciekawością, schodzi do piwnicy, miejsca, w którym nie wolno jej przebywać, i odnajduje pobitego chłopca. Dziewczynka nie może patrzeć na jego cierpienie, dlatego postanawia pomóc mu w ucieczce. I choć wcześniej jej życie nie było łatwe to z każdym kolejnym rokiem jest coraz gorzej, aż pewnego dnia po bardzo traumatycznych wydarzeniach udaje jej się uciec.

Kilka lat później osiemnastoletnia Sofia spotyka w restauracji, w której pracuje, wysokiego, dobrze zbudowanego motocyklistę. Od razu rozpoznaje w nim chłopca, któremu kiedyś pomogła uciec. Gavin na początku nie poznaje dziewczyny, ale i tak nie może oderwać od niej wzroku. Bardzo szybko jednak przypomina sobie dziewczynę, która mu uratowała życie. Tym razem to dziewczynie grozi niebezpieczeństwo i teraz to on będzie musiał jej pomóc i zapewnić schronienie we własnym klubie motocyklowym…

Świetna książka, która wciąga od pierwszych stron. Bardzo szybko się ją czyta. Ciekawa fabuła z dobrze wykreowani bohaterowie. Między tą dwójką już od początku iskrzy i bardzo szybko pojawia się prawdziwe silne uczucie. Niestety zostanie ono wystawione na poważną próbę, bohaterowie boleśnie przekonają się jak oprócz niebezpieczeństwa z zewnątrz, również osoby z bliskiego otoczenia czyhają na nich by mieszać w ich życiu.

2003

Na półkach: , , , , , ,

Ciekawy pomysł na powieść, chociaż bardzo denerwowały mnie przeskoki w czasie.
To co dzieje się obecnie jest stosunkowo bardzo mało rozwinięte, kosztem przeszłości bohaterki Sofii.
Po śmierci rodziców była wychowywana przez wuja,który ją nienawidził i tylko dzięki kuzynowi udało jej się przeżyć.
Gdy miała 10 lat uratowała torturowanego przez wuja chłopaka, którego gdy miała 16 lat znowu spotkała na swojej drodze a ten postanowił się nią zaopiekować.
Gawin jest teraz prezesem klubu motocyklowego a ona zostaje jego kobietą, chociaż ma rywalkę w postaci Lucy, jego przyjaciółki. Ale nie tylko ona źle życzy Sofii, bo jej kuzyn Danił też jej szuka.
Dużo się w tej powieści dzieje, bardzo rozwinięty jest też wątek przyjaźni Sofii i May z poprzedniej części.
Sofia postępuje bardzo lekkomyślnie i w zasadzie sama prosi się o kłopoty, których doświadcza.
Gdyby nie te przeskoki w czasie, powieść w moim odczuciu byłaby o wiele lepsza, ale i tak uważam, że autorka zrobiła duży krok naprzód w stylu pisania.

Ciekawy pomysł na powieść, chociaż bardzo denerwowały mnie przeskoki w czasie.

No jestem mile zaskoczona. duzo lepsza od I tomu.

No jestem mile zaskoczona. duzo lepsza od I tomu.

Fabuła szablonowa, ale spod oczywistych rozwiązań wyzierają drobne odstępstwa, które bardzo doceniam.

Szczególnie spodobał mi się pomysł, by zacząć niejako od końca - zawsze to jakiś powiew świeżości. Skorzystano z tego, że fabuła jest dość prosta, i od razu przedstawiono to, do czego zmierzała akcja. Książka wiele zyskała dzięki posplatanym wątkom z przeszłości i teraźniejszości. Gdyby historię przedstawiono chronologicznie, niczym by się nie wyróżniała.

Momentami brak spójności między wydarzeniami w tym i poprzednim tomie.

Ta część dużo lepsza od pierwszej. W relacje bohaterów ciut łatwiej uwierzyć.

Klub motocyklowy to dobry pomysł - inny, ciekawy. W kwestii rozwiązań fabularnych powieść nie jest szczególnie oryginalna, ale czytało się ją całkiem przyjemnie.

Książka całkiem dobra. Niestety te przeskoki w czasie trochę zaburzały mi płynność czytania. Myślę, że gdyby nie to historia byłaby lepsza. Bohaterowie całkiem spoko. Trochę zawiodłam się końcem ponieważ liczyłam na bardziej rozwiniętą akcję. Niestety wszystko skończyło się jakoś szybko i bez większego łał. A istniał potencjał aby to fajnie pociągnąć. Mimo to pewnie sięgnę po kolejną cześć.

Trochę zagmatwana, ale fajnie i szybko się czyta. Polecam

Trochę zagmatwana, ale fajnie i szybko się czyta. Polecam

FAJNA, CIEKAWE LOSY SIFFI W TLE KLUBU MOTOCYKLOWEGO

FAJNA, CIEKAWE LOSY SIFFI W TLE KLUBU MOTOCYKLOWEGO

Całkiem niezła historia. Wprawdzie przez większość książki czułam się jakbym czytała jakiś skrót czy streszczenie. Może to przez te przeskoki czasowe. Nie można się było nudzić, bo wciąż się coś działo. Gavin w ogóle nie pasuje mi na szefa klubu. Sofia do końca miała wielkie serducho, które uratowało innych. Lucy do odstrzału. Z chęcią przeczytam kolejne części.

• Przeczytane 2023
  • Klub MC
  • Romans

Dodaj cytat z książki Ponad wszystko