Odcienie czerwieni

Okładka książki Odcienie czerwieni Magdalena Szponar
Okładka książki Odcienie czerwieni
Magdalena Szponar Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Odcienie (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Odcienie (tom 1)
NieZwykłe
2023-02-01
2023-02-01
9788383204130
Mafia Policjantka Profilarka Romans Zakazane uczucie Romans mafijny

Sam pomysł wydawał się świetny. Zachęcona opisem wzięłam się za tą lekturę i.. mam mieszane uczucia. Czegoś mi brakowało. Na pewno chemii między bohaterami, ta cała znajomość wydawała mi się strasznie jałowa. Postać Izabeli bardzo nijaka, zagubiona "sarenka" w policyjnym świecie. Postać Artura odrobinę lepsza. Historia z potencjałem ale niestety niewykorzystanym.

Naprawdę dobra książka. Nie zdarza mi się często trafiać na takie smaczki ale ta pozycja znalazła się na tej liście.
Świetnie się czytało historie Izabeli i Artura.

Świetnie się czytało historie Izabeli i Artura.

Mamy tu dużo opisów erotycznych. Niektórym może się to spodobać, a innym nie. Mi osobiście książka się podobała. Nie mam nic przeciwko opisom erotycznym w książkach - nawet w dużych ilościach, oczywiście jeśli są one napisane że smakiem. Ta książka trzyma w napięciu, a zakończenie powoduje niedosyt.

Fajna, warta przeczytania.

Fajna, warta przeczytania.

9/10 to naprawdę wysoka ocena, jak na mnie. Rzadko się zdarza, ale gdybym oceniłabym niżej... żałowałabym. Mocno. Dlatego taka a nie inna ocena.
Skradła moje serce od samego początku do ostatniej strony, co mnie bardzo zaskoczyło. Siedziałam z książką w dłoni w każdej możliwe chwili.
Podobało mi się to, w jaki sposób została napisana. Przemyślana historia, idealnie przedstawieni bohaterowie. Ahhh, cudownie, że trafiłam na tę książkę.

OCENA: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Jejku ja naprawdę mam problem z oceną książek… dla mnie wszystkie są wspaniałe i jak już mam je kupić lub dostaje, to zazwyczaj się na nich nie zawodzę 🥺 I tak było w tym przypadku 😫

Ta książka znów pojawiła się na mojej półce sławy, gdyż jest superancka ❤️ Skradła moje serce, już od pierwszych stron i ciągła je za sobą do końca. Wciąż mi było tej historii mało 😁 A każdy wie, jaką ja mam słabość do romansów mafijnych… 😏

Książka opowiada o losach psychologa policyjnego Izabeli Sarneckiej, która nie przestaje poszukiwać swojego ducha. Jednak podczas jednego spotkania w barze spotyka nieznajomego mężczyznę, który zwraca jej uwagę. Pociąga ją. Artur Bystrzycki to gangster, którego tak naprawdę szuka Izabella. Mężczyzna wydaje na nią wyrok, ale przeciąga go w czasie. A wszystko to przez piękną Sarenkę…

Bardzo brakuje mi książek z takim motywem. Policjantka i szef mafii. Dlatego ta książka zajęła specjalne miejsce w moim sercu ❤️

Fabuła książki jest bardzo wciągająca i trzyma w napięciu do ostatniej kartki 😄

Przez pierwsze strony książki strasznie się musiałam skupić. A sam początek dłużył się i dłużył. Jednak razem z przebytymi kartkami akcja nabierała tępa, co mi się bardzo podobało 😊

Izabela to bardzo twarda babka. Silny charakter to to, co lubię w tego typu książkach. Zawarta policjantka, która z jednego małego śladu umie przywołać całe poczynania zabójcy. Oczywiście jak każdy z nas skrywa pewien sekret, przez ck wychodzi na to, że nie jest wcale taka święta… ale o tym musicie się sami przekonać 😉

Natomiast Artur… to zdecydowanie osoba, której człowiek nie chciałby spotkać w nocy. Na kilometr widać od niego władze i mrok, w którym się otacza. Jako szef mafii musi wszystko mieć zaplanowane. Śledzi każdy krok Izabeli. Wie o niej prawie wszystko. A dodatkowo musi radzić sobie z demonami przeszłości… pojawienie się Sarenki zdecydowanie mu to pomaga. Spokojny i opanowany. Nie daje wytracić z równowagi, a emocje są dla niego złym doradcą. Doskonale wie, czego chce i w tym przypadku jest to Sarenka 😁

Tych dwoje zdecydowanie do siebie ciągło co było genialnie opisane. Wszystko działo się, po coś. Mimo że na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że to dwa przeciwieństwa… to po czasie spędzonym nad tą książką można zobaczyć, że łączy ich więcej niż dzieli 😁 I ten, kto już przeczytał, na pewno wie, o co mi chodzi 😉

Dodatkowo bardzo podobała mi się relacja braci, mimo że w niektórym momentach nie za bardzo jej rozumiałam. Na pierwszy rzut oka widać to, że oboje dla siebie znaczyli dużo oraz to, że stoją za sobą murem. To było bardzo fajne 🥰

Doskonale pokazana praca w policji oraz zasady, na jakich polega mafia, tylko dodawała plusów tej historii. A mrok, który przyprawiał mnie, o szybkie bicie serca był genialny.

Od samego początku można zauważyć, że autorka poświęciła mnóstwo pracy nad stworzeniem tej książki. Wszystko było dopracowane i równo zmiatała mnie z planszy. Opisy broni… fenomenalne. Autorce zdecydowanie należą się wielkie brawa 👏

Mimo że było to moje pierwsze spotkanie z autorką, to mogę je zaliczyć do udanych. Z pewnością przeczytam więcej historii, które wyszły spod pióra autorki 🥰

A ci, co uwielbiają takie historie i motywy zdecydowanie powinny sięgnąć po tę książkę 😊 Na pewno się nie zawiedziecie 🥰

OCENA: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Na półkach: , , , , , ,

Książka mroczna i brutalna. Nie lubię momentów z krwią i na pewno nie mogłabym pracować w szpitalu... Tu było dziwnie, trochę psychopatycznie, trochę "romantycznie". Mam mieszane uczucia...

Super. Polecam

Super. Polecam

Świetnie napisana książka! Bardzo przemyślana, dokłada! a znajomość tematyki kryminalistycznej i broni podbija książkę na wyższy poziom. Nie jest to ckliwa i słodka historyjka Oj nie. To krwawa i mocna pozycja. Izabela to twarda babka która pracuje po stronie policji, pomaga w rozwiązywaniu spraw. Sama z resztą prowadzi swoją osobistą sprawę w poszukiwaniu Ducha. Jeszcze nie wie, że od dawna jest przez niego obserwowana i czeka ją kara śmierci. Kiedy ich drogi się łączą zabawa zaczyna się na dobre a wyrok śmierci otrzymuje inny termin. Do czasu....
Podłoże psychologiczne bohaterów bije na głowę.
Polecam ! Polecam bardzo mocno! Książka jest rewelacyjna!

Recenzja:
To moje drugie podejście do książki, gdyż przed drugą częścią chciałam jeszcze raz na świeżo wrócić do samego początku. Powiem tam za drugim razem jest ten sam sztos, ta sama ekscytacja podczas czytania, a nawet więcej wyłapuje się szczegółów. Bystry niebezpiecznie inteligentny przystojniak, chodzący sex. Kobietom miękną przed nim kolana, mężczyźni trzęsą przed nim "portkami". Sarenka, nie boi się go, a co więcej cholernie ją pociąga. Powinna się go bać, powinna przed nim uciekać, lecz to nie następuje. Rodzi się fascynacja, silne pożądanie, które może ja zniszczyć. Izabela jest super wykreowana bohaterka. Psycholog, widzi po pozostawionej butelce wódki na miejscu zbrodni więcej niż może dostrzec przeciętny człowiek. Jej inteligencja przeraża i jednocześnie pociąga Bystrego. Cudowna historia mafijna. Totalnie mój gust 😍. Dziękuję @szponarmagda za tak fajna książkę, skradłaś moje 💓💓💓 Biorę się za drugą część 🤓

Recenzja:

Dodaj cytat z książki Odcienie czerwieni