Jak błyskawicznie poprawić nastrój. Awaryjne sposoby na niepokój, lęk i stres

Okładka książki Jak błyskawicznie poprawić nastrój. Awaryjne sposoby na niepokój, lęk i stres Olivia Remes
Olivia Remes Wydawnictwo: Czarna Owca nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
The instant mood fix. Emergency remedies to beat anxiety, panic or stress
Czarna Owca
2023-02-08
2023-02-08
Elżbieta Smoleńska
stres niepokój lęk nastrój poprawa nastroju

"Jak błyskawicznie poprawić nastrój: Awaryjne sposoby na niepokój, lęk i stres" autorstwa Olivii Remes to kompendium wiedzy, które przynosi natychmiastową ulgę w trudnych chwilach. Autorka, badaczka zdrowia psychicznego z Uniwersytetu Cambridge, przedstawia naukowo potwierdzone strategie, dzięki którym czytelnik może skutecznie radzić sobie z codziennymi wyzwaniami. Książka składa się z dziesięciu klarownych rozdziałów, każdy poświęcony innemu problemowi, jak brak zdecydowania, motywacji czy samotność. Co wyróżnia tę publikację, to klarowna struktura każdego rozdziału, podzielonego na trzy części: szybką pomoc w awaryjnej sytuacji, wyjaśnienie aspektów psychologicznych oraz praktyczne ćwiczenia. Tekst napisany jest prostym i zrozumiałym językiem, co sprawia, że nawet osoby sceptycznie nastawione do poradników znajdą w nim inspirację. Dodatkowym atutem są praktyczne rady autorki, oparte na jej badaniach naukowych, które pomagają czytelnikowi szybko zmienić nastrój i odzyskać spokój ducha. Warto polecić tę książkę każdemu, kto poszukuje skutecznych metod radzenia sobie ze stresem i poprawy nastroju w szybki i prosty sposób.

Masło maślane i zdecydowanie za dużo lania wody, niby dużo informacji, ale niestety mało wartościowych. Mam wrażenie, że ogólna rada autorki to jeśli jesteś zdołowany - zmień to. Mało interesująca pozycja, spodziewałam się czegoś więcej, trochę bardziej poradnika aniżeli luźnej rozprawki na temat lęków i sytuacji stresowych z kilkoma przykładami jak ktoś sobie z nimi bardziej lub mniej poradził.

„Ciesz się z samego faktu dokonania wyboru, a nie tego, że decyzja była właściwa.”

Ostatnio w moim życiu zintensyfikował się stan lęku i stresu, wobec nieustannego wysokiego poziomu podenerwowania, niemożności natychmiastowego zredukowania, sięgnęłam po bazujący na psychologii poradnik mający pomóc, chociaż częściowo, poradzić sobie z zaistniałą sytuacją. Olivia Remes przygotowała dla czytelnika zwięzłe naukowe informacje o tym, co dzieje się w myślach i emocjach człowieka wystawionego na wielki niepokój, ale przede wszystkim praktyczne ćwiczenia uświadamiające i wypychające obawy, tak aby mógł przywrócić równowagę. Dziesięć rozdziałów poświęconych różnym zagadnieniom przeprowadzało przez ścieżkę odzyskiwania nadziei, spokoju, motywacji, sensu osobistego rozwoju, wzmacniania samokontroli, budowania szczęśliwych relacji, wykorzystania poczucia humoru, uleczenia złamanego serca, radzenia sobie z trudnymi myślami i śmiałego podejmowania decyzji.

Więcej na: https://bookendorfina.blogspot.com/2024/01/jak-byskawicznie-poprawic-nastroj.html

"Wszyscy co dzień doświadczamy stresu. Stres w niewielkiej ilości jest potrzebny bo motywuje nas do działania, ale gdy staje się chroniczny, źle wpływa na nasze zdrowie, zarówno psychiczne, jak i fizyczne." ❤️

Brak Ci zdecydowania?
Motywacji?
A może czujesz, że życie wymyka Ci się z rąk?
Z czymkolwiek teraz się zmagasz pamiętaj, że choć na wiele rzeczy w życiu nie mamy wpływu to są też takie, które możemy kontrolować.
Kluczowa jest nasza codzienna postawa wobec najróżniejszych życiowych trudności. Zastanów się:
Jak odbierasz to, co Cię spotyka?
Czy niepowodzenie jest dla Ciebie porażką czy raczej nauką, z której wyciągasz wnioski na przyszłość?
Według autorki dysponujemy wewnętrznym mechanizmem obronnym, chroniącym nas przed nadmiernym przygnębieniem w obliczu przykrych przeżyć.
Choć oczywiście bywają takie sytuacje, które początkowo mogą nas ogromnie przytłoczyć. Jednak najczęściej bywa tak, że trudne przeżycia czynią nas twardszymi i silniejszymi. Dlatego czerpmy naukę ze zdarzeń w przeszłości i wyciągajmy wnioski, które w przyszłości pomogą nam się rozwijać.

To książka, którą czyta się naprawdę dobrze i.. szybko!
Podzielona jest na dziesięć rozdziałów, a każdy z nich rozpoczyna się radą, która ma szybko pomóc nam w sytuacji awaryjnej. Czy tak jest?
Przekonajcie się sami!

Brak Ci zdecydowania?
Motywacji?
A może czujesz, że życie wymyka Ci się z rąk?

Każdego z nas dopadają chwile kiedy czujemy się przygnębieni, przytłoczeni, brak nam zdecydowania czy motywacji. Dobrze mieć wtedy jakąś strategię i zadziałać, najlepiej szybko i skutecznie. Autorka tego poradnika jest pracownikiem naukowym na uniwersytecie w Cambridge, gdzie bada sposoby osiągania sukcesów przez ludzi oraz to jak podnoszą się po trudnych doświadczeniach. To co udało jej się odkryć, zebrała w dziesięciu rozdziałach książki, które prezentują strategie pozwalające zatroszczyć się o nasz sposób myślenia, relacje czy pracę i oddała w nasze ręce podręcznik szybkiego reagowania.

Każdy rozdział składa się z trzech części, z których pierwsza szybko pomoże w sytuacji awaryjnej, druga wytłumaczy aspekty psychologiczne a trzecia podpowie jak poradzić sobie z problem bądź nastrojem. Takie poradniki to ja lubię bo na 144 stronach mamy dużo przydatnej wiedzy. Słowem, krótko i treściwe, tak można scharakteryzować tę książkę.

Szybki i prosty poradnik na poprawę nastroju, wywiera pozytywne emocje. Jest napisana prostym i zrozumiałym językiem. Książka podzielona jest na 10 rozdziałów, każdy z nich poświęcony innemu problemowi tj. brak zdecydowania, brak motywacji, stres, samotność...
Co mi się w niej jeszcze spodobało to podział każdego rozdziału na trzy części.
Pierwsza to szybka pomoc w awaryjnej sytuacji.
Druga to wyjaśnienie skąd ten nastrój się bierze.
Część trzecia to ćwiczenia, które mają nam pomóc.
Jednym słowem- KRÓTKO, ZWIĘŹLE I NA TEMAT!

Czy masz problemy z podejmowaniem decyzji?
Wszystko Cię przytłacza?
Może za dużo w Twoim życiu stresujących sytuacji?

W tej książce odnajdziesz spokój ducha, jak budować szczęśliwe relacje oraz jak radzić sobie z odrzuceniem.

Polecam!
10/10

Co mi się w niej jeszcze spodobało to podział każdego rozdziału na trzy części.
Pierwsza to szybka pomoc w...

Przyznam szczerze, że bardzo sceptycznie podchodziłam do tego poradnika, bo jak na 144 stronach dać kompendium wiedzy i wskazówek do tego jak być szczęśliwym i co jest naprawdę w życiu ważne.
Sama mam wykształcenie humanistyczne i nie wierzę w złote rady.
A jednak autorka mnie zaskoczyła i zainspirowała swoim podejściem do tematu poprawy nastroju i radzenia sobie ze stresem i lękiem.
To co wyróżnia tą publikację wśród innych na ryku to, że jest dobrze dobrana tematyka i wskazówki dla czytelnika są przedstawiane trzech formach : awaryjnej, z naukowym podejściem i w krótkich punktach jak można sobie pomóc wykorzystując badania naukowe.
Dużo mamy o optymizmie, minimalizmie, jak nasz mózg chroni nas przed nadmiernym cierpieniem, znaczeniu humoru i innych osób wokół nas, ale też jak wiele wnoszą w nasze życie porażki.
Mi w szczególności spodobała się porada motywacyjna- „zrób to źle”. Przyznam, że nie znałam tej techniki motywacyjnej, a jest niesamowicie prosta i rzeczywiście skuteczna. 😊
Jeśli szukacie dobrego poradnika łączącego w sobie wiedzę i porady, które rzeczywiście mogą dosłownie w kilka minut odmienić Wasz nastrój to polecam.

Sama mam wykształcenie humanistyczne i nie wierzę w złote rady.

Jedna z lepszych książek jakie przeczytałam o poprawię nastroju

Jedna z lepszych książek jakie przeczytałam o poprawię nastroju

,,Jak błyskawicznie poprawić nastrój. Awaryjne sposoby na niepokój, lęk i stres." Dr Olivia Remes

Masz swój sposób na szybką poprawę humoru? 🍫

Książka, która nie do końca odpowiada swojemu tytułowi. Dlaczego? 🤔 Ponieważ, jest bardzo ogólna, rady, które się w niej znajdują, są proste i osoby, które nie znają się na temacie, mógłby na nie wpaść. Przykładowo, jeśli nie wiesz, jaką podjąć decyzję kieruj się intuicją, no super, ale przecież nie każdy potrafi ją odczytać, 🤨 a jak to robić ? w tej książce odpowiedzi nie ma. Nie masz motywacji, zacznij ćwiczyć aerobik.. 😅 No cóż, może i zadziała, ale nie jest to wiedza, która w jakiś znaczący sposób zmieni moje życie.

Gdy ją czytałam, miałam wrażenie, że czytam o wszystkim i niczym. Na pewno duży plus za rozplanowanie treści ➕ oraz opisy eksperymentów, badań naukowych i wyjaśnienie zagadnień z psychologicznego punktu widzenia. Nie jest też tak, że wszystko w niej jest słabe, 😛 są treści naprawdę pomocne np. dotyczące stresu, ale jest raczej pozycją dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z psychologią czy rozwojem osobistym. Niestety książka nie odpowiada na główne pytanie, czyli jak szybko poprawić sobie nastrój, raczej dotyka różnych tematów i to dość pobieżnie. 😉

Masz swój sposób na szybką poprawę humoru? 🍫

Książka ta jest czymś bardzo pozytywnym - totalnie mnie kupiła swoją prostotą i wyglądem wewnątrz. Dostajemy tutaj dawkę mini, jak i większych rad na najróżniejsze 10 sytuacji np. stres, motywacja, samokontrola czy samotność. Każdy rozdział został podzielony w oryginalny sposób na 3 części. Nie za często sięgam po takie lektury, ale tutaj jak najbardziej był to jeden z lepszych wyborów. Ciekawe jest to, że autorką owej książki jest sama doktor Olivia Remes, która właśnie prowadzi badania naukowe w dziedzinie zdrowia psychicznego. Gdyby nie wstęp i takie informacje na książce można by się było śmiało nie domyśleć, ponieważ dawka naukowego słownictwa w żadnym wypadku nie przytłacza czytelnika. Śmiało polecam każdemu, kto być może aktualnie zastanawia się jak by tu poprawić nastrój, a na dodatek błyskawicznie.

• Psychologia
  • Poradniki