Autoterapia. Sto dni do szczęśliwego życia

Okładka książki Autoterapia. Sto dni do szczęśliwego życia Adam Zemełka
Okładka książki Autoterapia. Sto dni do szczęśliwego życia
Adam Zemełka Wydawnictwo: Helion, Sensus nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Helion, Sensus
2023-04-25
2023-04-25
9788328372054

Książkę dostałam w prezencie.
Rewelacyjna!! Napisana prostym,zabawnym językiem.
Dzięki niej zobaczyłam pewne kwestie z innej perspektywy!rozdziały krótkie, treściwe.
Jestem szczęśliwa że trafiła w moje ręce i będę wracać do niej w chwilach zwątpienia itp.
Gorąco polecam!!!!!!

Książkę dostałam w prezencie.
Rewelacyjna!! Napisana prostym,zabawnym językiem.
Gorąco polecam!!!!!!

Świetnie napisana książka, którą można sobie dawkować i przeplatać ćwiczeniami. Zawiera również teorię, ale ta jest podana w tak przyjazny czytelników sposób, że sama wchodzi do głowy. Uważam, że książka jest znakomitym uzupełnieniem wykładów autora i tak jak podczas zajęć doktor odnosi się do odbiorcy z wielkim szacunkiem i sympatią. Pozycja, którą warto pozostawić w podręcznej biblioteczce, by móc do niej (lub jej fragmentów) powracać.

Jeden z lepszych poradników jaki czytałam i to w dodatków polskiego autora! Aż serce rośnie. Książkę można czytać w tradycyjny sposób od deski do deski, jak i potraktować jako "zeszyt codziennych ćwiczeń" podchodząc do każdej ze stu lekcji osobnego dnia. Sam autor nie narzuca, ani nie sugeruje, który z tych 2 sposobów jest jego zdaniem lepszy jedyne co rekomenduje to zapoznanie się z pierwszymi 10 lekcjami na początku - stanowią one swoista bazę i podstawę wiedzy, do której będą nawiązywały, w mniejszym, lub większym stopniu dalsze lekcje.
Całość napisana zwięźle i konkretnie. Opatrzona przykładami z rodzimego podwórka, które jakoś tak bardziej przemawiają niż te ilustrujące wyzwania stojące przed np. Amerykanami.
Każda lekcja poza wstępem teoretycznym zawiera także część praktyczną w postaci zadania do wykonania Całość bazująca na wiedzy psychologicznej i psychoterapeutycznej i będąca wynikiem wieloletnich doświadczeń i badań psychologów i psychoterapeutów różnych nurtów .
Świetny zbiór narzędzi zarówno do samorozwoju jak i do pracy z ludźmi.

Audiobook. Ta książka to zbiór 100 terapii osobistych, które w założeniu miałyby być przeprowadzone w ciągu 100 dni. Jedne z nich są bardziej, inne mniej oczywiste. Niektóre nudne, a niektóre nad wyraz ciekawe. Autor książki zabiera nas w podróż, której celem jest poprawa swojego stanu (w różnorakich aspektach). Odnoszę wrażenie, że podstawowym celem tej książki jest zmuszenie czytelnika do refleksji nad samym sobą. To bez wątpienia Zemełce się udało - na pewno w moim przypadku. Każda z lekcji zawiera w sobie ćwiczenie, którego wykonanie powinno przynieść jakiś wymierny rezultat. Minusem wersji audiobookowej jest fakt, że terapie/lekcje przewijają się jedna po drugiej przez co zaburzona zostaje nieco uwaga czytelnika - myślę, że w przypadku tej książki wygodniej i lepiej byłoby zaopatrzenie się w wariant papierowy. Każda terapia rozpoczyna się motywującym cytatem (które w większości nie są wydumane). Przekrój tej książki jest tak rozległy, że trudno wyróżnić jakikolwiek aspekt - poruszona jest kwestia motywacji, planowania, efektywności, relacji, zdrowia psychicznego i wiele wiele więcej. Sądzę, że każdy czytelnik z otwartym umysłem znajdzie w niej coś dla siebie. W dobie dzisiejszych czasów warto czasami zatrzymać się i zastanowić nad własnym dobrem i szczęściem - a ta książka może w tym wymiernie pomóc.

"Autoterapia. 100 dni do szczęśliwego życia" to skuteczny poradnik który pozwala przeciwstawić się napotkanym przeszkodom jakie stawia na naszej drodze życie.

Choroby, kłopoty finansowe, stresująca praca, chaos informacyjny oraz inne również negatywne bodźce oddziaływają na nasza psychikę. Tracimy wiele energii by wyjść z kłopotów i znaleźć wewnętrzną stabilizację.

Zanim zdecydujemy się na często kosztowną psychoterapię, możemy przepracować swoje problemy korzystając z tego poradnika.

Adam Zemełka jest doktorem nauk społecznych w zakresie psychologii oraz doktorem nauk o zdrowiu. jego "podręcznik" to wartościowa publikacja w której znajdziemy 100 sesji, dni do szczęśliwego życia.
Każda z sesji zawiera wprowadzenie, opisuje ciekawy przypadek, jego możliwe rozwiązania oraz ćwiczenie z którym musimy się zmierzyć we własnym zaciszu.

Publikacja to mądre spojrzenie na problemy psychiczne społeczeństwa a także jest dla każdego z nas próbą odnalezienia drogi do samego siebie.

Zanim...

Są takie książki, które z pozoru mogą wydawać się oczywiste. Mogą też sprawiać wrażenie wałkowania tego samego tematu kolejny i kolejny raz.
Nic bardziej mylnego.
Dlaczego?
Zakładamy wielokrotnie, że jeśli coś wiemy, to znaczy, że nic nowego z czegoś, co już wiemy, nie wyciągniemy. Albo prościej: skoro to wiem, to strata czasu.
Wcale tak nie jest!
Wielokrotnie przekonałam się na własnej skórze, że mimo, iż coś wiem, zupełnie z tego nie korzystam. Bo nie było okazji, bo zapomniałam o tym, bo... nie byłam na to gotowa.
Książka "Autoterapia" jest w wielu miejscach zaproszeniem do tego, co już wiem, ale chociażby rozdziały, w których kolejny raz zetknęłam się z przepracowywaniem niewspierających przekonań i konstrukcji myślowych, zaprosiły mnie do osobistej rewizji tego, gdzie się zaplątałam. I zdołałam dzięki temu z tego wychylić noc. To już coś. To na prawdę dużo!
Te 100 dni autoterapii, do których zaprasza autor przyczynią się każdemu, nawet tym, którzy pozjadali już rozwojowo, na wszelkich poradnikach, wszystkie rozumy.
Przyda się także tym, którzy rozpoczynają pracę nad sobą.
A na koniec przyda się ta lektura wszystkim, którzy wspierają innych w rozwoju.
Gotowy program 100 dni pracy ze sobą w zasięgu ręki.
Czy można chcieć czegoś więcej?

Nic bardziej mylnego.
Dlaczego?
Wcale tak nie jest!
Wielokrotnie przekonałam...

Każda książka, która wlewa do serca spokój, daje narzędzia do tego by szczęśliwiej, pełniej żyć - ma specjalne miejsce w moim sercu. ❤️✨ I tak też jest z tą lekturą. Książka składa się ze 100 krótkich rozdziałów na różne tematy (m.in. lęk, skuteczność, złość, odtrącenie, medytacja, zmiany, odpoczynek),a w każdym z nich znajdziesz ćwiczenie do samodzielnej eksploracji. To nie jest książka, którą się łyka. To książka z którą się pracuje, eksploruje ją i wraca do niej. 💫 ______

Zdrowie psychiczne jest równie ważne co fizyczne - zapewne się ze mną zgodzicie. Dlatego dobrze jest zadbać o komfort ciała, jak i ducha.

I kolejny raz z pomocą przychodzą nam książki.

Ten tytuł to pewnego rodzaju rozmowa, w której zarówno terapeutą, jak i pacjentem jesteśmy my sami. Złożona ze 100 krótkich rozdziałów, nazwanych tutaj sesjami, porusza wiele drobnych aspektów naszej psychiki, tworząc z nich kolaż samego ciebie.

Nie trzeba jej czytać po kolei (oprócz pierwszych dziesięciu sesji),ponieważ można wybierać tematy, które są nam potrzebne w danym momencie. Takie, które dotykają bieżących potrzeb czy problemów.
Każdy z rozdziałów zakończony jest propozycją prostego ćwiczenia, pozwalającego na pogłębienie tematu.

Nie wiem czy w sto dni osiągnięcie z nią szczęście, ale na pewno nie zmarnujecie tego czasu.

I kolejny raz z pomocą przychodzą nam książki.

Chcę Wam dziś zaprezentować książkę jaką niedawno przeczytałam: "Autoterapia. Sto dni do szczęśliwego życia" autor: dr Adam Zemełka.

Książka podzielona jest na 100 sesji. Po przeczytaniu 10 pierwszych sesji pozostałe można czytać po kolei, a można na wyrywki zgodnie z interesująca czytelnika tematyką. Każda sesja rozpoczyna się od cytatu, a kończy na ciekawym i przydatnym ćwiczeniu. Książka napisana jest zrozumiałym i prostym językiem. Jest idealna zarówno dla osób, które zagłębiały już tą tematykę jak i również dla tych, którzy dopiero zaczynają sięgać po tego typu literaturę. Poradnik jest idealny zarówno jako uzupełnienie terapii, jak również nadaje się dla osób, które na terapię nie chodzą.

Co mogę powiedzieć? Książka zdecydowanie trafia do top trzy książek psychologicznych jakie przeczytałam. Szczerze polecam ją każdemu, kto interesuje się tą tematyką. Ja na pewno wrócę do niej nie raz 💪

#współpracarecenzencka

Sama okładka już mnie przyciągnęła ale w książkę to treść jest istotną rzeczą. Autoterapia to Książka / poradnik która doprowadzi nas do szczęśliwego życia a to w zaledwie 100 dni. W książce znajdują się przeróżne ćwiczenia których zadaniem jest pomoc w xobyciu naszego celu którym jest szczęśliwe życie.

Mnie bardzo spodobała się ta książka i jak najbardziej polecam ją innym. Rzeczywiście w pewnym stopniu doprowadza nas do szczęśliwego życia a ćwiczenia w niej zawarte są świetnie skonstruowane i dopracowane pod czytelnika. Moja ocena 4,5⭐️/5

Mnie bardzo spodobała się ta książka i jak najbardziej polecam ją...

• Psychologia
  • Psychologiczne