Okładka książki Zemsta upadłej księżniczki Agnieszka Brückner
Okładka książki Zemsta upadłej księżniczki
Agnieszka Brückner Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Zemsta Castillo (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Zemsta Castillo (tom 3)
NieZwykłe
2023-03-29
2023-03-29
9788383204925
Romans mafijny

Kolejna książka z cyklu kontynuuje historię bohaterów z poprzednich części, jednak dużo bardziej skupia się na Laurze i Dantem.

Bohaterowie dużo bardziej przypadli mi do gustu niż główna para, są bardziej prawdziwi. Oboje nie mieli łatwego życia i wspólnie pokonują swoje demony. Jedyny minus to zachowanie Laury, które nie raz jest irytujące

Książka bardzo mi się podobała, póki co najbardziej z całej serii, cały czas coś się dzieje, mamy sporo mafii, dużo manipulacji, sceny erotyczne i brutalne. Romans mafijny w pełnej krasie 😍

Książka bardzo mi się...

2049

Książka „Zemsta upadłej księżniczki” Agnieszki Brückner zabiera nas do trzeciego tomu cyklu "Zemsta Castillo".
Historia Laury Castillo, siostry Ivo, która jako nastolatka przeżyła traumę. Została porwana przez Emira Sadeta, który na jej oczach zamordował jej matkę oraz wykorzystał dziewczynę i złamał jej psychikę. Od tego momentu nawet jej ojciec odsunął się od niej. Jednak po latach doczekała się zemsty na swoich oprawcach. Nie zostanie to przemilczane, a wydarzenia jakie będą miały w jej otoczeniu miejsce to istny kołowrotek. Dodatkowo o jej rękę ubiega się Dante Valenti oraz Angelo Bionte. To kobieta będzie mogła wybrać, ale jej serce już dawno wybrało.
To nie będzie cukrowa historia, będzie porwanie, amnezja, decyzje, upozorowana śmierć oraz uczucie, które jest mocniejsze niż wszystko.
Uwielbiam wracać do książek autorki. Zamierzam nadrobić zaległości, kilka jeszcze przede mną.

Agnieszka Brückner
@wydawnictwoniezwykle
Tom 3

Przede wszystkim poprzednie dwa tomy przekonały mnie do tych bohaterów, a Laura mnie intrygowała cały czas. I z wielką radością obserwowałam ją w akcji. Możemy ją poznać jako osobę buntującą się przeciw bratu i która ma problem z używkami. Ale na przestrzeni czasu rodzeństwo wraca do silnej więzi, a dodatkowo Eva staje się dla niej ważna co pomaga jej uporządkować w jakimś stopniu życie.

Droga do pełnej akceptacji siebie jest usłana torturami i nawrotem okropnych wspomnień.

Tortury, które miałam wrażenie, że jest ich jeszcze więcej niż w poprzednim tomie. Zemsta oczywiście również jest. I to jaka....

A jeszcze można znaleźć motyw : amnezji, 2 osoby walczą o jej uczucia, silnych przeżyć traumatycznych, bólu, lęku oraz śmierci.

W tym tomie przechodzimy na zemstę Laury, która jest siostrą Iva.

Agnieszka Brückner piszę zaskakując na każdym kroku, w ciekawy, wręcz przyjazny sposób. Intryguje i zachęcający do tylko zerknięcia na kolejną stronę z ciekawością czy ten jeden bohater się ogarnął. I jestem zadowolona, że D. zmienił podejście do niektórych spraw. Widać to przede wszystkim w tym, że przestał na niektóre rzeczy patrzeć tak jak mafioso. I oczywiście znalazły się osoby, które mnie irytowały, ale nie zniechęciło to mnie do zatrzymania słuchania /czytania. Gdyż robiłam to na przemian.

Życzę miłego dnia!

Agnieszka Brückner
@wydawnictwoniezwykle
Tom 3

Oj co tutaj się działo 🤭🙉
Muszę przyznać , że książka bardzo emocjonalna . Szło się tutaj bardzo zdenerwować na niektóre sceny i momentami życia bohaterów. Bardzo mi się podobało to, że dalej była to kontynuacja zakończona w poprzedniej książce . Nie było to w formie że 10 lat później bądź mniej.
Bardzo mi się podobała ta historia , moment zdrady przez przyjaciela , zemsta na oprawcy z przeszłości ,walko o ukochaną, pożądanie .
Oczywiście nie zabrakło śmiesznych momentów , ciętych ripost , o idealnym przesłuchiwaniu zdrajców nawet nie mówię . Wszystko takie łał.
Jak zawsze Agnieszka Brückner nie zawiodła czytelnika i serio doprowadziła , że nie szło odejść od rozpoczęto wątku nawet jak oczy się już same zamykały 🤭🤭 moje 10/10 .

Oj co tutaj się działo 🤭🙉

👍

👍

śliczna okładka

śliczna okładka

Recenzja

[…] Ostatnie lata nauczyły mnie, że życie to nie bajka. Że życie to suka, która zadaje nam cios w najmniej nieoczekiwanym momencie. A jednak dopiero minione miesiące uświadomiły mi, że to od nas samych zależy, jak zareagujemy na jej atak. Czy padniemy na ziemię i będziemy leżeć, czekając na kolejne baty, czy wstaniemy i zaczniemy uciekać, czy może jednak warto się podnieść, stanąć z nią oko w oko i pokazać jej, z kim do diabła, odważyła się zadrzeć[…]

Trzymająca w napięciu, nieobliczalna z happy endem.

Historia o siostrze naszego Ivo. O Laurze, która przeszła przez koszmar. Otrzymała traumę i demony, z którymi zmaga się i które nad nią panują. Ale z każdym dniem staje się silną mafijną księżniczką. Silną bo…. Tego musicie się sami dowiedzieć.

Uwielbiam pióro Agi, a zwłaszcza całą historie o Zemście Castillo. Tą część czytałam z zapartym tchem, z szeroko rozdziawioną buzią. Zostałam przeorana emocjonalnie tak samo jak w pozostałych częściach. Ale tym razem miałam ochotę pozabijać jednego z bohaterów plus autorkę bo oczywiście musiała zniszczyć moje poczucie ulgi i bezpieczeństwa. Bo zakręciła mną tak mocno, że w pewnym momencie musiałam aż zamknąć książkę i ochłonąć. Dzięki tej historii uwierzyłam, że nie warto się poddawać tylko pokazać wszystkim, że możesz być silna. Tak jak nasza Laura. Byłam zafascynowana jak na moich oczach, zmieniła się. Jak wydoroślała, jak udowodniła, że jest warta mimo iż przeszłość deptała jej po piętach. I ja chciałabym być właśnie jak Laura.

A wy?

Jeśli tak to pokażcie życiu, że nie uda mu się was zgnieść, że jesteście silni jeśli macie przy sobie rodzine i ukochana osobę. Że potraficie walczyć i nie poddawać się. Że jeśli ktoś nastąpi Wam na odcisk to nie chowacie się po kątach, tylko oddajecie mu pięknym za nadobne.

A ja coś czuję Aga, że będzie kolejna część, wręcz musi być. Bo przecież nie została opisana Victoria. Czekam i dziękuję za ten tom. Polecam

Recenzja

„Cały orszak obrońców myślących, że jestem słaba i krucha… Ale mylą się. Mam w sobie siłę i wolę walki. Nie jestem już bezbbronną dziesięciolatką. Nie dam się ponownie skrzywdzić. Nie dam się powalić na kolana. Nazywam się Laura Castillo i żądza mordu płynie w moich żyłach. Nadeszła pora, by świat poznał moje skrywane oblicze.”

Laura była kruchą i skrzywdzoną siostrą Iva. Jednak w końcu po ponad dekadzie nadszedł czas jej zemsty, za całe zło, które się jej przytrafiło. Jednak nikt się nie spodziewał, że śmierć jednej osoby otworzy Puszkę Pandory. A jakby tego było mało, stara się o nią dwóch mężczyzn. Jednak brat Laury daje jej możliwość wyboru. A kiedy jej serce wybrało, zaczyna się gra, ponieważ drugi mężczyzna nie chce się poddać…

„Jeśli chcesz być w tym świecie naprawdę szanowana, musisz pokazać, że jesteś twarda.”

Bardzo lubię tę serię Agnieszki. Zachwycałam się dwoma pierwszymi częściami i z niecierpliwością wyczekiwałam tej historii. Historii Laury, mafijnej księżniczki. I muszę przyznać, że kiedy wpadła w moje ręce nie potrafiłam jej odłożyć i zatraciłam się w czytaniu.
Agnieszka już w pierwszych dwóch częściach tej serii skradła moje serce swoim stylem i piórem. Już wtedy on bardzo mi przypadł do gustu głównie z tego względu, że pomimo ciężkich, mafijnych klimatów autorka potrafi sprawić, że przez historie płynie się lekko i przyjemnie. I tak samo jest tutaj. Nie jest to powieść mafijna z ciężkim i wyniosłym językiem, jednak są momenty, w których pod tym względem autorka mnie zaskoczyła i sprawiła, że czytając niektóre fragmenty nie potrafiłam się nie uśmiechnąć. A to przy mafijnych historiach jest naprawdę fajną odmianą.
Fabuła? Muszę przyznać, że była naprawdę ciekawa. Ciekawa i nawet zaskakująca, co działało na plus dla całej historii. Nie brakowało tutaj intryg, które sprawiały, że chciało się już wiedzieć jak to wszystko się rozwiąże. Ale było tutaj również niebezpieczeństwo, adrenalina, a także sporo namiętności, uczuć i walki. Walki o miłość i własne szczęście, które chciało się zdobyć za wszelką cenę.
Bohaterowie? Polubiłam ich. Szczególnie Laurę. Jednak ją lubiłam cały czas! I w jej historii się to nie zmieniło. Chociaż muszę przyznać, że czasem ich zachowanie naprawdę mnie irytowało i doprowadzało do szału. A wręcz momentami chciałam ich uszczypnąć i sprawić, że w końcu pójdą po rozum do głowy. Ale i tak mimo wszystko, byli to bohaterowie, o których nie dało się nie myśleć i zapomnieć.

„Pokora to wbrew pozorom nie bycie słabym, a szacunek do własnych i cudzych talentów.”

Podsumowując. „Zemsta upadłej księżniczki” to historia, której wyczekiwałam. I to naprawdę bardzo dobra kontynuacja serii Zemsta Castillo. Zaskakująca i nieprzewidywalna fabuła w połączeniu z dobrą kreacją bohaterów sprawiły, że to była naprawdę dobra powieść. To historia, która jest zaskakująca, ale również może wzruszyć czytelnika. To historia, od której nie będziecie w stanie się oderwać! Polecam!

Laura była kruchą i skrzywdzoną siostrą Iva....

"Zemsta upadłej księżniczki" jest to kolejna bardzo dobra książka autorki jaką przeczytałam. A zarazem jest to trzeci tom serii Zemsty Castillo i mogę powiedzieć że jest to na ten moment mój ulubiony tom. Uwielbiam styl pisania Agnieszki, ponieważ jest bardzo lekki, przyjemny oraz wciągający. Fabuła jest dopracowana pod każdym względem, każda najmniejsza rzecz jest po coś. Ile tu się wydarzyło, przysięgam nie raz dostałam zawału i nie raz zostałam ogromnie zaskoczona. Książka jest totalnym emocjonalnym rollercoasterem. Były momenty kiedy cieszyłam się, śmiałam, płakałam, złościłam i wkurzałam, a nawet byłam w szoku i to nie raz. Ale to co wymieniłam to i tak za mało, bo to co tu przeżyłam przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Jest kilka scen brutalnych jak i erotycznych, które zostały przedstawione w bardzo fajny sposób. Bohaterowie zostali wykreowani z klasą. Od pierwszej strony bardzo polubiłam się z Laurą. Widać jej wielką przemianę jaką przechodzi. Staje się silną kobietą. Ale widać również jak walczy ze swoimi demonami przeszłości oraz emocjami. Mamy możliwość również poznać dwóch panów. Były oczywiście momenty kiedy miałam ochotę nimi wszystkimi porządnie potrząsnąć i kazać się im ogarnąć. Ale były również momenty kiedy im kibicowałam. Przeczytałam wszystkie książki autorki i widzę że z książki na książkę autorka daje nam coraz więcej adrenaliny, emocji, zaskoczeń oraz niedowierzeń. Jeżeli jeszcze nie znacie tej serii to jak najbardziej polecam wam to zmienić! Książka zdecydowanie jest warta przeczytania.

"Pokora to wbrew pozorom nie bycie słabym, a szacunek do własnych i cudzych talentów".
"Zemsta upadłej księżniczki" @agniechabr to trzeci tom serii mafijnej - Zemsta Castillo.
Twórczości autorki chyba nie muszę nikomu przedstawiać. Zakochałam się w jej książkach od jej debiutu i biorę je w ciemno. Jeszcze nigdy się nie zawiodłam, a każda kolejna napisana przez Agnieszkę powieść zachwyca mnie coraz bardziej.
"Zemsta upadłej księżniczki" to historia Laury Castillo, siostry Ivo z Zemsty Kruka i Zemsty Castillo.
Po skończeniu drugiego tomu nie mogłam się doczekać aż w moje ręce trafi kolejny tom. No wiecie, że ja mafie kocham i tym razem nie mogło być inaczej.
Trzeci tom z serii posiada wszystko co dobry romans mafijny powinien posiadać. Z resztą cała seria to posiada. Jest akcja, nutka tajemniczości, emocje, romans, sceny, które powodują gęsią skórkę, mafia, niebezpieczeństwo, a także groźni i bezwzględni mafioso.
W tej historii cały czas coś się dzieje i nie ma możliwości by chociaż przez chwile czytelnik się nudził. Akcja goni akcje, do tego stopnia, że aż momentami zapiera dech w piersiach.
Książkę czytało się bardzo dobrze, w zawrotnym tempie i dostarczyła wiele emocji. Nim się obejrzałam to już czytałam ostatnią stronę.
Agnieszka oprócz świetnej fabuły, stworzyła również świetnych bohaterów.
Dwóch mężczyzn, jedna kobieta.
Kto zdobędzie serce Laury Castillo?
Najbardziej jednak podobała mi się kreacja głównej bohaterki.
Laura jako dziesięciolatka została bardzo skrzywdzona i niestety musiała patrzeć na śmierć matki. Pomimo tego, jak życie mocno kopało ją w tyłek, to jest twardą babką.
Zostawię Wam cytat, który trochę opisuje bohaterkę, a zarazem bardzo mi się spodobał.
...
"Cały orszak obrońców myślących, że jestem słaba i krucha… Ale mylą się. Mam w sobie siłę i wolę walki. Nie jestem już bezbronną dziesięciolatką. Nie dam się ponownie skrzywdzić. Nie dam się powalić na kolana. Nazywam się Laura Castillo i żądza mordu płynie w moich żyłach. Nadeszła pora, by świat poznał moje skrywane oblicze".
Mogłabym się rozpisywać więcej o tej książce, ale nie chce Wam psuć przyjemności z czytania.
Polecam! Czytajcie, w szczególności jeżeli lubicie mafie tak bardzo jak ja.

• Mafia
  • Romans mafijny