Druga szansa

Roksana Zalewska Wydawnictwo: Editio literatura obyczajowa, romans
Editio
2023-03-14
2023-03-14

Sofia Casillas należy do bogatej i szanowanej rodziny, ale po mimo ogromnego majątku nie obnosi się z nim. Pewnego dnia dziewczyna w ostatniej chwili jest poproszona o zastąpienie swojej przyjaciółki w jej pracy. Jak Sofia obsługuje stolik, który zajmuje tajemnicza czwórka mężczyzn. Niestety pod czas podawania im zamówienia na dziewczynę wpada dziecko, które powoduje, że cała zawartość wózeczka kelnerskiego ląduje na mężczyźnie, odruchowo dziewczyna chwyta za serwetkę i zaczyna czyścić garnitur po wypadku. Mężczyzna wychodzi w pośpiechu. Już na pierwszy rzut oka widać, że on jest szefem pozostałych osób, które zajmowały razem z nim stolik.
W tym momencie dziewczyna nie ma pojęcia, że to spotkanie będzie nie ostatnim które odbędzie z mężczyzną.
Alexander Muro pochodzi z bardzo zamożnej i wpływowej rodziny. Rodziny, która zajmuje się niezbyt legalnymi interesami. Mężczyzna jest naciskany przez swojego ojca i Towarzystwo, aby się już ustatkować, ale nie zamierza się zgadzać na wybrankę, którą ojciec mu wybrał chce zrobić to według własnych zasad.
Wybór pada na dziewczynę. Oczywiście nie pójdzie mu to łatwo. Ona nie zamierza aż tak łatwo się zgodzić i mężczyzna posuwa się do szantażu i dopiero po tym kroku dziewczyna przystaje na jego propozycję. Sofii nie zamierza być uległą żoną i robić to co jej mąż chce. Chce żyć własnym życiem. Co się wydarzy w ich życiu? Czy między tą dwójką pojawi się prawdziwe uczucie? Czy życiu dziewczyny nic nie zagraża? Tego się dowiedzie sięgając po powieść. Bo ja wam niczego nie zdradzę.
Styl Roksany jest bardzo przyjemny. Przez jej powieść się bardzo szybko płynie i nie było czuć w ogóle grubości powieści nie miałam ochoty odłożyć jej ani na sekundę. Powieść jest głównie prowadzona z perspektywy dwóch głównych postaci, ale nie zabraknie również perspektywy, postaci pobocznych co ułatwia wczucie się w akcje.
Szczerze, nie poczułam tego, że to jest jej debiut literacki. Jestem bardzo ciekawa co Roksana przygotowała dla nas i mam nadzieje, że nie będzie trzeba czekać zbyt długo na inne jej świetne powieści. Już się nie mogę doczekać następnych książek spod pióra Roksany. Bardzo polecam!

Może być. Chodź jak dla mnie za długa do tego główna bohaterka wybitnie mnie irytowała, główny bohater to taka trochę cipka i w ogole bylo tak słodko że w pewnym momencie brakowało tylko jednorożców żygajacych tęczą

Polecam - świetna historia

Polecam - świetna historia

On... Alexander Muro, stoi na czele mafi. Aby umocnić swoją pozycję potrzebuje żony. Jednak żadna z otaczających go kobiet nie jest dla niego odpowiednia. Przypadek i wylany sos sprawia, że spotyka ją...
Ona... Sofia Casillas, pochodzi z bogatej rodziny, lecz stara się prowadzić zwyczajne życie. Studiuje i od czasu do czasu zastępuje w restauracji swoją przyjaciółkę. Tak było i tym razem, gdy wylewa sos na spodnie piekielnie przystojnego mężczyzny.
Nie sądzi jednak, że jeszcze go spotka. Jakie ogromne jest jej zdziwienie gdy ten sam mężczyzna czeka na nią po zajęciach przed uczelnią.
Ciekawość jednak sprawia, że dziewczyna idzie z mężczyzną na kolację.
Jak zareaguje gdy pozna prawdziwe zamiary Alexandra? Czy propozycja, którą jej złoży zmieni jej życie?

✨✨✨

Spodziewałam się wiele ale nie tego co tutaj dostałam!
Ogrom emocji jaki mi towarzyszył sprawił, że długo nie zapomnę historii Alexandra i Sofii.
Ich początek nie należał do udanych. Alex był tak zdeterminowany, że nic nie mogło go powstrzymać aby zdobył to czego zapragnął. Sofia na pierwszy rzut oka była delikatną kobietą jednak gdy coś wyprowadziło ją z równowagi potrafiła wybuchnąć jak wulkan. Czego nie raz doświadczył na swojej skórze Alex.
Autorka idealnie pokazała jak powoli zmieniała się ich relacja. Od nienawiści, przez pożądanie aż do miłości. Jednak los co rusz podkładał im kłody pod nogi, a najgorszym co mogło im stanąć na drodze był... Maksim.
Nie spodziewałam się takiego zwrotu akcji. A te trudne chwile pokazują, że nawet najsilniejsi pod wpływem ogromnego cierpienia mogą spaść na samo dno. Ważne aby wtedy mieć przy sobie kogoś, kto uświadomi nam, że powinniśmy wstać i walczyć o kogoś, kogo się najbardziej kocha. Pocieszające jest to, że nawet w świecie mafii można odnaleźć prawdziwa przyjaźń.
Ile ta para musiała przejść aby odnaleźć szczęście, tego już będziecie musieli dowiedzieć się sami!😁

Zaczęłam, ale styl i sama historia są zbyt dziecinne dla mnie. Nie oceniam.

Zaczęłam, ale styl i sama historia są zbyt dziecinne dla mnie. Nie oceniam.

🔥 Recenzja 🔥
Autorka @rox_zal
Wydawnictwo @editio.red

Na wstępie zaznaczę, że książka jest spora, ale tak duża ilość stron nie powinna zrażać, a zachwycać, bo autorka bardzo dokładnie opisała historię bohaterów. Narracja jest kilkuosobowa więc mamy bardzo szeroka perspektywę całej historii.
Styl autorki jest prosty, fabułę czyta się szybko. Historia wciąga, szczególnie że dokładnie jest opisana każda emocja, która kierują się bohaterowie. Intrygująca, pełno zwrotów akcji, tajemnic, niewyjaśnionych sytuacji.
Jak to w mafii bywa nie zabraknie nam brutalnych scen, porwania, gangsterskich porachunków, dezorientacji i braku wyjścia z danej sytuacji.
Sofia na co dzień studiuje. Ma wielkie plany na przyszłość. Dzięki fortunie po dziadku po skończeniu studiów chce przejąć rodzinną firmę. Spokojna, ułożona, ale z wewnętrznym wulkanem. Jak trzeba potrafi pokazać pazurki.
Alexander Muro potrzebował znaleźć żonę, aby ugruntować swoją pozycję w Towarzystwie i aby ojciec wreszcie przestał mu suszyć głowę o ożenek. Przystojny, bogaty szef mafii. Siła zmusi Sofie do ślubu.
Dwa różne światy, które się ze sobą zderza gwarantują mieszankę wybuchowa. Będzie chemia, będzie namiętność, ale też przemoc, porwanie i wielka luka w pamięci... 🤫
Książka podzielona jest na trzy części i spokojnie poznamy zakończenie tej historii. Ponadto będą takie momenty, które was zaskoczą, że nie będziecie mogli się oderwać od lektury.
Po przeczytaniu "Mafijnej księżniczki " strasznie spodobał mi się styl pisania autorki, więc postanowiłam - wszystko co autorka napisała czytam. I powiem wam nie żałuję. "Druga szansa" jest debiutem autorki, jak na debiut uważam, że jest fenomenalna. Od dziś każda książkę kupuje w ciemno. 💋

#hallobookstagram#hallobookstagram#współprwcareklamowa#wspierampolskichautorów#debiut#molikiksiążkowe#romans

🔥 Recenzja 🔥
Autorka @rox_zal
Wydawnictwo @editio.red

Nie jest to książka dla mnie. Przeczytałam 5% i główny bohater tak mnie denerwuje swoimi wypowiedziami, że nie mogę.

Sofia mimo młodego wieku, wie jak spędzi swoją przyszłość.
Po studiach ma przejąć firmę, która odziedziczyła w spadku po dziadku, później w wieku 30 roku życia pozwoli sobie na miłość i własną rodzinę, póki co cała jej uwaga jest skupiona na szkole.
Aleksander został głową Towarzystwa, przejął to stanowisko po swoim ojcu.
Oczywiście jak najbardziej zasłużył sobie na to stanowisku, jednak jego ojciec wciąż wywiera na nim presję, by znalazł odpowiednią kandydatkę, która będzie dobrze reprezentowała ich ród.
Pewnego dnia, gdy na drodze szefa mafii staje piękna i niewinna Sofia, Aleksander wie, że zrobi wszystko by pojąć ją za żonę.

Do czego będzie musiał posunąć się Aleksander, by Zofia zgodziła się na taki układ?
Czy jest szansa, by w tej relacji pojawiły się prawdziwe uczucia?

Nigdy wcześniej nie słyszałam nic o autorce książki i nie wiedziałam, czego mogę oczekiwać.
Jestem już kilka dni po lekturze i śmiało mogę Wam polecić tę historię.
Historia od samego początku, aż po ostatnie strony, była naprawdę ciekawa i nie mogłam się od niej oderwać.
Książka jest grubaskiem, wiec gdy tylko musiałam odłożyć ją na chwile, to łapałam się na wracaniu myślami do historii.
Bardzo zżyłam się z bohaterami, przez co bardzo przeżywałam ich przygody.
Fabuła jest rozbudowana, poznamy wiele ciekawych person, przeżyjemy wiele wspaniałych i smutnych przygód z bohaterami.
Uważam, że książka jest bardzo dobrym debiutem i na pewno sięgnę jeszcze po jakiś tytuł spod pióra autorki!
Gratuluje @rox_zal , a Was kochani zachęcam do zapoznania się z tą przygodą!

Ocenka: 10/10

Sofia mimo młodego wieku, wie jak spędzi swoją przyszłość.
Aleksander został głową Towarzystwa, przejął to stanowisko po swoim ojcu.
Oczywiście jak najbardziej zasłużył sobie na to...

Jaka to była świetna lektura, czytało się z przyjemnością i wciągnęła mnie ta historia od pierwszych stron. Na pewno sięgnę po inne książki tej autorki.

Mam co do tej historii dosyć mieszane uczucia…
Na początku dosyć ciężko było mi się wciągnąć, miałam wrażenie, że bardzo dużo się w niej dzieje ja raz. Później okazało się to jednak jednym z jej plusów, lecz na początku dla mnie było minusem. 🙈

Wątek mafijny zasługuje na pochwałę, ostatnio trafiam na same książki, w których tej mafii jest bardzo mało, a ta pozytywnie mnie zaskoczyła.
Dużo namiętności, zmysłowości… lubię to! 😉

Początek zaczął się średnio, ale jak już się wkręciłam to na całego. Udany debiut 👏🏼

Mam co do tej historii dosyć mieszane uczucia…

• Mafia
  • LEGIMI

Dodaj cytat z książki Druga szansa