Gdzie jest jajo? Poziom 1

Okładka książki Gdzie jest jajo? Poziom 1 Alicja Mikołajczak
Okładka książki Gdzie jest jajo? Poziom 1
Alicja Mikołajczak Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Już czytam. (tom 1) Seria: Już czytam. Pierwsze czytanki. literatura dziecięca
32 str. 32 min.
literatura dziecięca
Już czytam. (tom 1)
Już czytam. Pierwsze czytanki.
Zielona Sowa
2022-07-05
2022-07-05
32 min.
dom na wsi zwierzęta kury myszka pies kot

Okładka książki W górę serca! Antologia opowiadań na 100-lecie Lecha Poznań Rafał Boczek, Maciej Bukowski, Adam Froń, Krzysztof Galas, Przemysław Godyla, Jacek Kalinowski, Andrzej Kędracki, Renata Krzyżaniak, Alicja Mikołajczak, Radosław Nawrot, Marek Stanisławski, Grażyna Szypulska
W górę serca! ... Rafał Boczek, Macie...

Proste, nieskomplikowane zdania. Ładne obrazki. Dużo powtórzeń.

Czy ktoś widział jajo? Może kot? Pies? Mysz? Wnuk babci? Oli bierze lupę i uważnie go szuka. Jest pies, kot i lupa - a jaja nie ma. Gdzie się podziało? Co robiło? I gdzie się znalazło?

Dla najmłodszych może się spodobać:)

Proste, nieskomplikowane zdania. Ładne obrazki. Dużo powtórzeń.

Dla najmłodszych może się spodobać:)

Jedna gwiazdka więcej, bo dzieciom (5 i 2 l.) się podoba. Dla mnie trochę nudna. Ale dobrze nadaje się do nauki czytania. Proste zdania, onomatopeje, powtórzenia, ilustracje uzupełniające tekst, słowniczek niektórych słów na końcu książki - wszystko to może ułatwić naukę czytania.

Książeczka dla dzieci, które zaczynają przygodę z czytaniem.

Zdania są prościutkie, by nie zniechęcać maluchów. Muszą one same czuć taką potrzebę wspólnej lektury, żeby je to bawiło ,a nie zmuszało do tego, na co nie mają ochoty.
Wyrazy wyróżnione zieloną czcionką, odpowiadają konkretnym rzeczom na obrazkach, które są piękne i kolorowe.
Na końcu książki znajduje się słowniczek wyrazów trudnych dla dziecka jak np. lupa czy kurnik.
W treści znajdziemy trochę wyrazów dźwiękonaśladowczych oraz wierszowanek .

Akcja książeczki dzieje się na wsi, gdzie aktualnie przebywa wnuczek Oli u swojej babci.
Pewnego dnia kura i kogut poszukują zaginionego jaja.
Babcia jest bardzo zatroskana z tego powodu.
Wnuczek stara się pomóc .Przy pomocy lupy wziętej od babci z szuflady wraz z wiernymi towarzyszami psem i kotem wyrusza na poszukiwania jaja po całym domostwie.
Chałupka jest całkiem duża i posiada strych. Szukamy jaja wraz z Olim, poruszając się po konkretnych pomieszczeniach.

Czy jajeczko się odnajdzie i wróci do kurnika?
Przeczytajcie ze swoimi pociechami ,jeśli chcecie się dowiedzieć.

Książeczka dla dzieci, które zaczynają przygodę z czytaniem.

Na końcu książki znajduje się...

• Dziecko
  • Biblioteczka maluszka