Tam gdzie ty

Okładka książki Tam gdzie ty Sarah Sprinz
Okładka książki Tam gdzie ty
Sarah Sprinz Wydawnictwo: Moondrive Cykl: Dunbridge Academy (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Dunbridge Academy (tom 1)
Anywhere
Moondrive
2023-04-26
2023-04-26
Daria Kuczyńska-Szymala

bardzo liczyłam na książkę z uroczym romansem i klimatem szkodzkiej szkoły.
no i się przeliczyłam.

plusem tej książki jest to, że czyta się ją bardzo szybko i tutaj muszę pochwalić autorkę i tłumaczkę oczywiście, za styl pisania, który jest naprawdę przyjemny. ale sama treść książki?
bardzo nie podoba mi się w jaki sposób toczyła się relacja głównych bohaterów, kompletnie to do mnie nie przemawia. a plot twisty nie plot twistują, wszystkiego się domyśliłam.

mimo wszystko sięgnę po kolejne tomy i mam nadzieję, że będą one mi się bardziej podobać. zwłaszcza, że podejrzewam iż tak negatywny obraz tej książki w mojej głowie w głównej mierze jest spodowany tym, że nie polubiłam się z tymi postaciami
Emma jeszcze ujdzie w tłumie, ale Henry??? pfff

bardzo liczyłam na książkę z uroczym romansem i klimatem szkodzkiej szkoły.
no i się przeliczyłam.

Bardzo dobrze się bawiłam przy tej książce. Była lekka i dosłownie przez nią płynęłam. To było coś czego aktualnie potrzebowałam

„𝓑𝓲𝓮𝓰𝓷𝓮̨, 𝓫𝓸 𝓽𝓸 𝓳𝓮𝓼𝓽 𝓽𝓸, 𝓬𝓸 𝓾𝓶𝓲𝓮𝓶 𝓷𝓪𝓳𝓵𝓮𝓹𝓲𝓮𝓳. 𝓐𝓵𝓮 𝓽𝔂𝓶 𝓻𝓪𝔃𝓮𝓶 𝓷𝓲𝓮 𝓰𝓸𝓷𝓲𝓮̨ 𝓴𝓸𝓰𝓸𝓼́, 𝓴𝓽𝓸 𝓷𝓲𝓮 𝓶𝓪 𝓭𝓵𝓪 𝓶𝓷𝓲𝓮 𝓶𝓲𝓮𝓳𝓼𝓬𝓪 𝔀 𝓼𝔀𝓸𝓲𝓶 𝔃̇𝔂𝓬𝓲𝓾."

《RECENZJA》
Do tej książki miałam bardzo wysokie oczekiwania. I niestety muszę to przyznać, ale zawiodłam się. Przez większość czytania mnie nudziła, trudno było mi zmotywować się do dalszego czytania. Mogę nawet powiedzieć, że od dwóch tygodni męczyłam się czytaniem, ale chciałam ją dokończyć z nadzieją, że coś w końcu mnie zaciekawi i też dlatego, że nie lubię zostawiać nieskończonych historii.

Ale oczywiście nie cała książka mnie nudziła, bo czasem zdarzały się momenty, które mnie ciekawiły, rozśmieszyły czy smuciły. Chociaż takie chwile zdarzały się bardzo rzadko.

Niestety nie przywiązałam się do tej książki, ani bohaterów i raczej nie pozostanie w mojej pamięci na długo.

《RECENZJA》

Zaczynajac ją czytać nie spodziewałam się co mnie czeka w 2 połowie. Troszeczkę jakbym miała dwie różne książki. Pierwsze 250 stron to przyjemna książka o dziewczynie która zaczyna szkole z internatem ale kolejne 150 to trudna przeprawa przez żałobę. Książka oznacza pojawię się wątku żałoby jako spojler ja jednak nie uważam żeby tak było. Jeśli nie jest podany kontekst to dla mnie nie jest spojler tylko zaznaczenie że taki wątek się pojawia a jest to istotne by czytelnik się na to nastawił. Książka jest bardzo dobra i ma bardzo fajnych bohaterów aż chce się czytać więcej o nich!

bardzo luźna i przyjemna książka, idealna do wyciągnięcia z zastoju czytelniczego 😋

Emma i Henry spotykają się przypadkiem i jak się okazuje będą uczęszczać do tej samej szkoły. Czy to tylko zbieg okoliczności i zaraz o sobie zapomną? Nic bardziej mylnego. Oboje wsiadają do tego samego samolotu i od razu łapią wspólny Vibe. Dziewczyna nie zna nikogo, więc Henry wyciąga jej pomocną dłoń i stają się przyjaciółmi. W pewnym momencie oboje zdają sobie sprawę, że uczucie pomiędzy nimi nie jest tylko przyjacielskie. Jest tylko jeden problem, chłopak od dłuższego czasu ma dziewczynę.

W pewnym momencie przyjaciele zaczynają spędzać ze sobą więcej czasu, ponieważ Henry musi pracować nad kondycją by dołączyć do zespołu Rugby, a Emma mu w tym pomaga. Czy dwójka tych nastolatków zapomni o swoich uczuciach? Czy nadal będą wypierali się ich wypierali?

Jest to jedna z najbardziej komfortowych książek jakie przeczytałam. Na początku myślałam, że dam tej książce bardzo wysoką ocene i część z was może się zastanawiać dlaczego tak nie zostało. Książka miała opisywać o tym jak główna bohaterka szuka ojca, dlatego właśnie chciała uczęszczać do szkoły gdzie jej rodzice się poznali. Finalnie było bardzo mało informacji o tym i czuję się trochę nieusatysfakcjonowana. Pamiętajcie, że to tylko moja opinia.

Mega wciągająca. Czyta się jednym tchem.

Mega wciągająca. Czyta się jednym tchem.

Ta książka bardzo mi się podobała. Polubiłam postacie oraz, oczywiście, Dunbridge Academy. Podobało mi się, że dość szybko udało się połapać w postaciach. Wyróżniały się i zapadały w pamięci. Wklejki są przepiękne tak samo jak okładka co jest kolejnym plusem. Książkę przeczytałam w jeden dzień, właściwie to ją pochłonęłam. Bardzo przyjemnie się przez nią płynęło, wzbudzała emocje, zainteresowanie i nie mogłam się od niej oderwać. Jedynym minusem jest tak szybko rozwijający się wątek miłosny między głównymi bohaterami. Czasami ich decyzje były dość głupie, ale więcej jest tych dobrych i uroczych momentów niż tych gorszych, które zniechęcają. Książkę bardzo polecam, nie mogę się doczekać kolejnej części!

𝓡𝓮𝓬𝓮𝓷𝔃𝓳𝓪 :
Historia Emmy i Henry'ego była naprawdę świetna. Akcja która dzieję się w samej Akademii była niezwykle klimatyczna. Muszę przyznać, że sam pomysł na fabułę bardzo mi się spodobał, bo uwielbiam książki z motywem akademii. Bardzo z żyłam się z głównymi bohaterami. Strasznie podobało mi się to, że Dunbridge Academy dostarcza wielu przygód Emmie. Uwielbiam to jak dziewczyna z każdym rozdziałem bardziej zakochuję się w Akademii. Same zagadki jej rodziny były bardzo ciekawe i nie mogłam się doczekać, aż w końcu się coś wyjaśnić. Bohaterowie byli świetnie wykreowani i napisani. Autorka musiała bardzo dobrze przemyśleć każdy szczegół Akademii, ponieważ gdy czytałam tę książkę czułam się jakbym była w jej środku i przeżywała wszystko razem z bohaterami. I choć z początku książka trochę mi się nudziła i miałam do niej mieszane uczucia, teraz mogę stwierdzić, że jest to naprawdę bardzo dobra historia. Koniecznie muszę przeczytać drugi tom. Polecam!

𝓡𝓮𝓬𝓮𝓷𝔃𝓳𝓪 :

Początek mnie nie zachęcił bo zaczęło się jakoś tak bez szału, ale potem bohaterowie mnie w sobie rozkochali. Ładna i poruszająca historia. Trochę się boję sięgać po kolejną część, że mi zepsują relacje głównych bohaterów

• Młodzieżowe
  • Do kupienia